تعمیرات ظرفشوییتعمیرات

دلیل خرابی و نحوه تعمیر ماشين ظرفشویی دوو DAEWOO

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

ماشین ظرفشویی دوو هم مانند دیگر لوازم خانگی ممکن است دچار خرابی شود. زمانی که ماشین ظرفشویی شما دچار خرابی شد شما باید اول آن را عیب یابی کرده و سپس از خدمات پس از فروش دستگاه خود استفاده کنید. در این مقاله از ایبک امداد نحوه عیب یابی و دلایل خرابی ماشین ظرفشویی را با شما مرور می کنیم.

نصب ماشین ظرفشویی دوو

نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی دوو یکی از اساسی ترین کارهایی می باشد که باید با دقت انجام شود. نصب اصولی و صحیح ماشین ظرفشویی دوو می‌تواند از بروز مشکلات مختلف که به هنگام کار کردن ماشین ظرفشویی احتمال دارد به وجود بیاید جلوگیری می شود.

خاموش شدن ماشین ظرفشویی دوو

خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی برای ما اتفاق خوشایندی نیست. این مشکل زمانی که در آشپزخانه‌ مشغول تمیز کاری هستیم و ناگهان ماشین ظرفشویی خاموش می شود، بیشتر به چشم می آید. قبل از تماس با متخصص ابتدا خودتان برای عیب یابی ماشین ظرفشویی  دست بکار شوید امکان دارد با یک راهکار ساده بتوانید این مشکل را حل کنید، در غیر اینصورت حتماً با نمایندگی دوو تماس بگیرید.

ممکن است برخی از مشکلات بوجود آمده در ماشین ظرفشویی دوو نیاز به جدا سازی و یا تعویض قطعات داشته باشند، ولی بیشتر  مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی اینگونه نیستند. در صورت خاموش شدن ماشین ظرفشویی دوو ابتدا با یک بررسی کامل اقدام به عیب یابی دستگاه کنید و مشکلات ماشین ظرفشویی دوو را به راحتی رفع کنید و مجدداً با خیال راحت از ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید، اگر دوباره ماشین ظرفشویی دوو روشن نشد حتماً با متخصص تماس بگیرید.

 

دلایل خاموش شدن ماشین ظرفشویی دوو

ظرفشویی دوو

بسیاری از کاربران می پرسند به چه دلیل ماشین ظرفشویی دوو که به تازگی خریداری کرده ایم به هنگام کار خاموش می شود؟ جواب ما به سوال کاربران این است: که برای بررسی و عیب یابی مشکل اصلی ماشین ظرفشویی دوو در ابتدا باید دلایلی را که احتمال دارد، باعث خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی دوو شما شده بصورت جدی و دقیق بررسی کنید و جهت اطلاع از این دلایل باید مواردی را که برایتان ذکر می کنیم بررسی کنید.

ایراد جریان برق در ماشین ظرفشویی دوو

چنانچه ‌ماشین ظرفشویی دوو در اواسط کار خاموش می شود و یا اصلاً کاری انجام نمی دهد، مشکل از نرسیدن برق به ماشین شما می باشد گاهی ممکن است این موارد بنظرتان خیلی ساده بیاید ولی بعضی اوقات شما از آن غافل هستید. این موضوع ظاهراً ساده می تواند مشکل اصلی باشد. ابتدا چراغ های دستگاه و صفحه نمایشگر را بررسی کنید، چنانچه خاموش بود حتماً مشکل از تامین برق دستگاه است.

حتما بخوانید:   ارور E17 ظرفشویی بوش و راه های برطرف کردن آن

کلید روشن و خاموش ماشین ظرفشویی دوو را چک کنید اگر در حالت روشن کلید دستگاه، چراغی روشن نباشد، کلید را به حالت خاموش برگردانید و بعد مجددا آن را روشن نمایید. فیوز دستگاه را بررسی کنید چنانچه فیوز قطع نشده باشد، باید از اتصال درست و صحیح کابل برق ماشین ظرفشویی دوو به پریز برق اطمینان پیدا کنید.

مشکل هنگ کردن ماشین ظرفشویی دوو

چنانچه چرخه شستشو را قطع کرده اید، به احتمال زیاد دستگاه شما دوباره راه اندازی نخواهد شد و یا اگر خاموش شدن ناگهانی دستگاه ماشين ظرفشویی دوو باعث آزار شما شده است، علت این مشکل گیر کردن و هنگ کردن چرخه ها می باشد. گاهی اوقات با بروز این مشکل چراغ ها چشمک می زنند و بعضی اوقات هم هیچ اتفاقی رخ نمی دهد، باید دستگاه را روشن و خاموش کنید، چنانچه کار نکرد امکان دارد، مجبور به فشار دادن دکه start شوید باید دکمه را نگه دارید، یا دستگاه را به مدت چند دقیقه از پریز برق بکشید تا دستگاه دوباره راه اندازی شود. اکنون می توانید چرخه شستشوی جدیدی را آغاز کنید.

معیوب بودن درب دلیل خاموشی ماشین ظرفشویی دوو

یکی دیگر از مشکلاتی که باید بررسی کنید، قفل درب ماشین ظرفشویی دوو می باشد. اگر قفل درب ماشین ظرفشویی دوو بخوبی بسته نشود و یا اینکه زبانه های درب دچار مشکل شده باشد، سوئیچ باعث خاموش شدن دستگاه در حین شستشوی ظروف می شود. زمانی که درب را می بندید باید به صدای کلیک در محل قفل دقت کنید و درب را بکشید تا از کامل بسته شدن آن اطمینان پیدا کنید.

باید هر دو طرف قفل درب را بررسی کنید تا شکستگی نداشته باشد، ممکن است سوئیچ درب خراب باشد، در اینصورت بهتر است مجموعه قفل را بطور کامل تعویض کنید. بهتر است این کار را به متخصص بسپارید.

خرابی قفل کودک ماشین ظرفشویی دوو

بیشتر ماشین های ظرفشویی دوو ویژگی قفل کودک دارند تا از تغییرات ناگهانی تنظیمات دستگاه و یا باز کردن درب دستگاه توسط کودکان جلوگیری کند. چنانچه قفل کودک از قبل فعال بوده و شما بین شستشو آن را خاموش کردید، این امر موجب می شود ماشین ظرفشویی دوو خاموش شود و دستگاه کار نکند. بطور معمول فشار دادن دکمه قفل کودک به مدت ۳ ثانیه می تواند قفل را فعال یا غیر فعال کند.

خرابی فیوز حرارتی یکی از دلایل خاموش شدن ماشین ظرفشویی دوو

در ماشینهای ظرفشویی دوو فیوز حرارتی وجود دارد تا از رسیدن گرمای بیش از حد به قطعات محافظت کند. چنانچه فیوز گرمای شدید را تشخیص دهد به طور خودکار می پرد تا به موتور آسیبی نرسد و باعث خاموش شدن موتور نیز می گردد. پس از آنکه فیوز حرارتی پرید این قطعه نیاز دارد تعویض شود. در اینجا رایج ترین دلایلی که باعث پریدن فیوز حرارتی می شود را بررسی می کنیم.

 • نشتی آب: امکان دارد خرابی پمپ دستگاه باعث نشت آب بر روی قطعات الکتریکی و در نتیجه سبب پریدن فیوز حرارتی می شود.
 • فرسودگی در سیم کشی داخلی: زمانی که سیم کشی ماشین ظرفشویی دوو شما به دلیل آسیب فیزیکی یا فرسودگی به خطر می افتد، در صورتی که تماسی با بدنه ی فلزی دستگاه داشته باشید بشکل خودکار فیوز حرارتی دستگاه می پرد.
 • پس باید شما سیم های فرسوده دستگاه را بررسی و در صورت نیاز آنها را تعویض نمایید تا مشکل برطرف شود چون احتمال دارد فیوز حرارتی را هم خراب کند و یا حتی به موتور ماشین ظرفشویی دوو هم آسیب برساند.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیر شمشاد زن دوو Daewoo | انواع و راه اندازی

معیوب بودن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی دوو

برد کنترل الکترونیکی بیشتر قطعات ماشین ظرفشویی را کنترل می کند، چنانچه برد کنترل الکترونیکی آسیبی دیده باشد باعث خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی در اواسط چرخه ی شستشو می شود. چون فرمان و سیگنال مورد نیاز را به دستگاه شما منتقل نمی کند بهترین راه در جهت رفع این مشکل تعویض این قطعه می باشد.

خرابی فن و هواکش در ماشین ظرفشویی دوو

وظیفه ی فن و هواکش در ماشین ظرفشویی دوو خارج کردن هوای مرطوب و داغ می باشد هنگامی که هواکش و فن از کار می افتد، هوای داغ و مرطوب از دستگاه خارج نشده و ظروف خشک نمی شوند و برد کنترل خاموش می گردد و همچنین باعث خاموش شدن دستگاه در اواسط چرخه شستشو می گردد. برای رفع این مشکل باید مجموعه فن و هواکش و دریچه را تعویض کنید.

خرابی موتور ماشین ظرفشویی دوو

در زمان شستشوی ظروف موتور دستگاه بیشتر عملیات شستشو را به عهده می‌گیرد موتوری که آسیب دیده باشد بطور معمول فشار آب کافی تولید نمی کند و باعث خاموش یا متوقف شدن ماشین ظرفشویی در حین عملیات شستشو می شود. خرابی موتور دستگاه بیشتر به علت خرابی پمپ گردش یا تجمع بیش از اندازه مواد شوینده در ماشین ظرفشویی دوو می باشد.

در بعضی اوقات موتور خراب در زمان توقف فرایند شستشوی ماشین ظرفشویی، همچنان صدا می دهد و نشانه این است که دستگاه هنوز برق دریافت می کند ولی به علت آسیب دیدگی موتور، نمی تواند دستگاه به طور مؤثر تغذیه کند.

چنانچه این مشکل را در اولین فرصت برطرف نکنید، موتور دستگاه به مرور زمان دچار فرسودگی شده و باعث می شود آب بندی دستگاه آسیب دیده و در نتیجه در ماشین ظرفشویی دوو آب نشت کند و سبب نابودی کامل ماشین ظرفشویی دوو شما خواهد شد.

روش تعویض موتور ماشین ظرفشویی دوو

برای تعویض موتور ماشین ظرفشویی دوو باید سعی کنید به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید ولی اگر خودتان مهارتی در این زمینه دارید می توانید با انجام مراحلی که برایتان بیان می کنیم موتور ماشین ظرفشویی دوو را تعویض کنید:

 • خشک کردن کامل ماشین ظرفشویی دوو
 • سیم دستگاه را از برق خارج کنید.
 • باید دستگاه را به پشت بخوابانید و سپس پیچ‌ ها را باز کرده و پوشش بدنه ی دستگاه را جدا کنید.
 • سیم کشی ها و کلید تخلیه آب متصل به پمپ تخلیه را جدا نمائید.
 • سیم کشی های پمپ شستشو را جدا کنید.
 • پمپ را از پایه جدا کنید.
 • گیره های اتصال و شیلنگ ها از موتور جدا کنید و به موتور جدید وصل کنید.
 • موتور جدید را در جای خود قرار دهید و تمامی قسمت هایی که جدا کرده بودید  را دوباره وصل کنید.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات بخاری گازی

راهکارهای تخصصی برای رفع خرابی ماشین ظرفشویی دوو

اواسط چرخه شستشوی ماشین ظرفشویی دوو خاموش شدن دستگاه بسیار آزار دهنده می باشد و دلایلی که باعث بروز این مشکل می شود، ممکن است موارد زیر باشد:

 • هنگ کردن دستگاه
 • مشکل برق رسانی
 • خرابی درب ماشین ظرفشویی دوو
 • مشکل قفل محافظ کودک
 • خرابی برد الکترونیکی
 • مشکل فیوز حرارتی و…..

با بررسی موارد ذکر شده و راهکارهایی که برایتان در جهت رفع این مشکل ارائه شده، می توانید به آسانی این مشکلات را برطرف کنید. دقت داشته باشید تعمیر ماشین ظرفشویی کاری تخصصی است و شما اگر تخصصی در این زمینه ندارید حتماً از تعمیرکاران مجرب نمایندگی دوو کمک بگیرید.

بروز کد خطا در ماشین ظرفشویی دوو

ظرفشویی دوو

در صورت بروز مشکل در ماشین ظرفشویی دوو در دستگاه ارور خطا مشاهده خواهید کرد. در این قسمت چند ارور خطای ماشین ظرفشویی دوو را برایتان شرح می دهیم:

 1. ارور E1  ماشین ظرفشویی دوو علت: مشکل آبگیری
 2. ارور E2 ماشین ظرفشویی دوو علت: ورودی آب دچار مشکل شده است.
 3. ارور E3 ماشین ظرفشویی دوو  علت: المنت داغ شده است.
 4. ارور E4 ماشین ظرفشویی دوو علت: آب ماشین ظرفشویی سرریز شده است.
 5. ارور E6 ماشین ظرفشویی دوو علت: داخل ترمیستور مدار باز است.
 6. ارور E7 ماشین ظرفشویی دوو  علت: مدار کوتاه در Ntc وجود دارد.
 7. ارور E8 ماشین ظرفشویی دوو علت: ایراد شیر توزیع دستگاه
 8. ارور E9 ماشین ظرفشویی دوو علت: ایراد صفحه لمسی

رفع ارور E1:

 • باید شیر برقی دستگاه را چک کنید.
 • بررسی سیم کشی ها
 • اطمینان پیدا کنید شیر آب باز باشد.

رفع ارور E2:

 • قطعات فیلتر شیر ورودی را بررسی کنید.
 • فیلتر ورودی انسداد نداشته باشد.
 • در صورت خرابی شیر ورودی و انسداد فیلتر آنها را تعویض کنید.

رفع ارور E3:

 • اهم مدار برد را بررسی و اندازه گیری کنید.

رفع ارور E4:

 • امکان دارد سوئیچ آبریز مشکل داشته باشد.
 • احتمال دارد هیدروستات خراب شده باشد.

رفع ارور E6:

 • سیم های ترمیستور را چک کرده در صورت لزوم سنسور را تعویض کنید.

رفع ارور E7:

 • سیم های NTC را چک کنید.
 • در صورت خرابی آنها را تعویض نمایید.

رفع ارور E8:

 • ایراد در شیر توزیع دستگاه
 • برای برطرف کردن این ایراد شیر را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

در این مقاله از ایبک امداد علت خرابی ماشین ظرفشویی دوو و نحوه تعمیر دستگاه را برایتان توضیح دادیم. چنانچه ماشین ظرفشویی دوو شما دچار مشکلاتی شد بعد از عیب یابی حتما از نمایندگی مجاز خدمات دوو کمک بگیرید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

دلیل خرابی و نحوه تعمیر ماشين ظرفشویی دوو DEAWOO

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل خاموش شدن ماشین ظرفشویی دوو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x