تعمیراتتعمیرات لباسشویی

آموزش نصب ماشین لباسشویی | تمام برندها

آموزش جامع نصب و راه اندازی انواع برندهای ماشین لباسشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه به دلیل پیشرفت های علم و ماشینی شدن اکثر کارها و نیز مشغله زیاد افراد بسیاری از کارها توسط ماشین انجام می گیرد و توانسته کمک بسیاری به افراد صورت گیرد، اما برای نصب و راه اندازی این دستگاه ها و به خصوص ماشین لباسشویی نیاز به رعایت یک سری اصول است تا ماشین خود را دچار مشکلات نکنیم بنابراین لازم است قبل از نصب ماشین لباسشویی خود با شیوه درست انجام این کار آشنا شویم تا از مشکلات احتمالی که در آینده ممکن است رخ دهد جلوگیری کنیم و همچنین می توانیم از متخصصان این کار کمک بگیریم و یا با مطالعه دقیق دفترچه راهنما این کار را به خوبی انجام دهیم.

ما در این مقاله به شما کمک می کنیم تا به خوبی ماشین لباسشویی خود را نصب و راه اندازی نمایید علاوه بر این باید بدانید که تفاوت بسیاری در نصب ماشین لباسشویی های ال جی، سامسونگ و بوش با سایر برندهای ایرانی وجود ندارد و می توانید با خواندن این مقاله این کار را انجام دهید، نکته ای که دوباره به آن تاکید می کنیم این است چنانچه سابقه نصب ماشین لباسشویی را داشته و در این رابطه اطلاعات کافی دارید به این کار اقدام نمایید در غیر این صورت با شماره داخل دفترچه گارانتی تماس گرفته تا متخصصان این کار را برای شما انجام دهند و نیز اعتبار گارانتی شما از بین نرود، پس با ما همراه باشید تا در این مقاله تمام مطالب مورد نیاز جهت راه اندازی ماشین لباسشویی را توضیح دهیم.

پیچ ترنسلیت در کدام قسمت ماشین لباسشویی قرار دارد؟

این پیچ که به پیچ ترنسفر و پیچ حمل و نقل نیز معروف است در پشت دستگاه قرار دارد، این پیچ ها را به جهت محافظت از اجزای داخلی ماشین لباسشویی های ال جی، سامسونگ و بوش طراحی نموده اند تا هنگام جا به جایی دستگاه به قطعات داخلی آن آسیبی وارد نگردد اما بعد از آوردن ماشین لباسشویی به منزل و قرار دادن در محل خود پیش از اینکه بخواهید آن را راه اندازی نمایید و از آن استفاده کنید باید این پیچ های محافظ را از دستگاه خود جدا نمایید و بعد از آن درپوش های پلاستیکی که همراه دستگاه ماشین لباسشویی قرار دارد را در سوراخ پیچ ها ببندید.

باز کردن پیچ برای نصب ماشین لباسشویی

۱) ۳ تا ۶ پیچ یا مهره مخصوص در پشت دستگاه تعبیه شده اند که وظیفه آن ها محافظت از اجزای داخلی دستگاه هنگام جا به جایی آن می باشد که این پیچ ها قبل از استفاده نمودن دستگاه باید بازگردند.

 • چنانچه این پیچ ها را باز نکنید و اقدام به استفاده از دستگاه نمایید هنگام کار کردن آن دستگاه دچار صداهای بلند، لرزش شدید و تکان خوردن می گردد.

۲) این پیچ یا مهره ها را باید با استفاده از آچار مخصوص به خود باز نمایید.

۳) در پشت ماشین لباسشویی های بوش، سامسونگ و ال جی یک سری واشر های چوب پنبه ای نیز تعبیه شده اند که بعد از باز نمودن پیچ های پشت دستگاه این واشر ها را نیز باز کرده و آن ها را به همراه پیچ ها در جایی جهت استفاده بعدی نگه داری نمایید.

 • این پیچ ها و واشرهای که از دستگاه جدا نموده اید باید نگهداری نمایید چرا که اگر بخواهید دستگاه را دوباره جابجا نمایید باید آن ها را دوباره در جای خود ببندید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه می‌توانیم دستگاه تصفیه آب خانگی را تعمیر کنیم ؟

۴) با استفاده از درپوش های پلاستیکی سوراخ پیچ ها را ببندید.

نصب ماشین لباسشویی

نصب ماشین لباسشویی در مکان مناسب

قرار دادن لباسشویی در مکانی تراز: لباسشویی خود را باید در مکانی قرار دهید که سطح آن مسطح باشد تا به خوبی کار کند و نامنظم بودن سطح بیشتر از یک درجه نباشد.

فاصله مناسب دستگاه با پریز برق: از پریز برقی که برای دستگاه لباسشویی خود استفاده می کنید برای سایر وسایل استفاده نکنید تا فشار به دستگاه نیاورید همچنین اجازه دهید دستگاه از دو طرف حدود یک و نیم متر با پریز برق فاصله داشته باشد.

حد فاصل لباسشویی با سایر وسایل: فاصله لباسشویی خود را با سایر وسایل کناری، دیوار پشت و دیوارهای کناری رعایت نمایید و باید ۱۰ سانتی متر با دیوار پشت و ۲ سانتی متر از دیوارهای کناری فاصله داشته باشد.

 • یکی از نکاتی که اکثر خانم های خانه دار آن را رعایت نمی کنند قرار دادن لباس ها و مواد شوینده روی ماشین لباسشویی می باشد که باید از این کار پرهیز کنند چرا که سبب آسیب دیدن بدنه و کنترل های دستگاه می گردند.

بهترین مکان برای نصب ماشین لباسشویی

 • از قرار دادن ماشین لباسشویی روی سطح ناهموار خودداری کرده و حتما از صاف و محکم بودن سطح اطمینان حاصل نمایید.

اجازه دهید فضای اطراف ماشین لباسشویی آزاد باشد و گردش هوا به خوبی صورت گیرد و همچنین بررسی نمایید که توسط وسایلی همچون فرش، گلیم و غیره مجاری دستگاه مسدود نگردد.

 • از تراز کردن ناهمواری سطح زیر لباسشویی خود با وسایلی مانند قطعه چوب و مقوا پرهیز نمایید.
 • در صورت نداشتن جای کافی و مناسب برای ماشین لباسشویی خود و قرار دادن آن کنار اجاق گاز یا اجاق ذغالی باید از یک صفحه عایق پوشیده شده با فویل آلومینیومی در قسمتی از لباسشویی که در مجاورت وسیله گرمایشی قرار دارد استفاده گردد.
 • مکان های که درجه حرارت آن ها زیر صفر درجه سانتی گراد می باشند برای قرار دادن لباسشویی در آنجا‌مناسب نبوده و از این کار خودداری کنید.
 • ماشین لباسشویی خود را در مکانی مناسب قرار دهید که فضای اطراف آن تا حد امکان آزاد باشد که در صورت بروز مشکل و نیاز به تعمیرکار این کار به راحتی صورت گرفته و تعمیرکار به تمام قسمت های دستگاه دسترسی داشته باشد.
 • پایه های زیر دستگاه را به کمک آچار مخصوص به گونه ای تنظیم کنید که دستگاه ثابت بماند و نیز فاصله ۲۰ میلی متری بین کف لباسشویی با سطح زمین حفظ گردد.

نکات مربوط به اتصالات الکتریکی

 1.  از سیم رابط و یا آداپتور دوبل استفاده نکنید.
 2.  چنانچه کابل برق دستگاه دچار مشکل شد باید هرچه سریع تر عوض گردد تا مانع بروز آسیب و مشکلات بعدی شوید می توانید آن را از طریق کارخانه تولید کننده و یا نمایندگی مجاز تعویض نمایید.
 3.  پس از اینکه کار کردن با دستگاه لباسشویی به اتمام رسید، دو شاخه دستگاه را از برق کشیده و نیز شیر اصلی آب آن را ببندید.
 4.  ماشین لباسشویی خود را به یک پریز مطمئن که به درستی و با انجام مقررات سیم کشی شده است وصل کنید.
 5.  دستگاه را طوری قرار دهید که بتوان به راحتی به پریز دسترسی پیدا کرد.
 6. هرگز تعمیر لباسشویی خود را به فردی مبتدی و بی تجربه نسپارید چرا که سبب بروز مشکلات جدی برای دستگاه شما می گردد، تعمیرات تنها باید توسط افراد متخصص صورت گیرد.
 7. در اتاق هایی که دمای آن ها زیر صفر درجه می باشد ماشین لباسشویی های سامسونگ، بوش و ال جی خود را نصب نکنید چرا که با یخ زدن شلنگ ها و وارد آمدن فشار به آن ها دچار ترک خوردگی می گردند و همچنین در دمای زیر نقطه انجماد، کارکرد کنترل های الکتریکی و کلید ها کاهش می یابند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  ارورهای ماشین لباسشویی اسنوا و نحوه رفع هر کد خطا

نصب ماشین لباسشویی

شلنگ آب ماشین لباسشویی را چگونه متصل کنیم؟

 • فشار آب را بین ۳۰ تا ۱۰۰۰ کیلو پاسکال تنظیم نمایید.
 • چنانچه فشار آب بالای ۱۰۰۰ کیلو پاسکال باشد برای دستگاه مضر بوده و باید دستگاه فشار شکن نصب گردد.
 • زمانی که شلنگ را به شیر آب متصل می کنید با برش عرضی مانع از لخت کردن آن شوید.
 • در محل اتصال به شیر دو واشر پلاستیکی که مخصوص آب بندی بوده و همچنین شلنگ وجود دارد که وظیفه آن ها جلوگیری از نشت آب در محل اتصال به شیر می باشد.
 • مطمئن شوید که اتصالات شلنگ به درستی به شیر آب وصل شده و محکم شده اند.
 • هر چند وقت یکبار شلنگ را بررسی نمایید و در صورتی که نیاز بود به تعویض آن اقدام کنید.
 • اجازه ندهید شلنگ تاب بخورد و یا له گردد.
 • شلنگی که اتصال آن به رنگ قرمز است مخصوص آب گرم می باشد.
 • هنگام وصل لباسشویی به دو شیر آب، با استفاده از شیر آب گرم سبب صرفه جویی در مصرف انرژی شوید.

شیرهای معمولی هم وجود دارند که شلنگ ورودی شیار و پیچ روی آن وجود ندارد که باید از طریق زیر اقدام کنید

 1. برای اینکه بتوانید کلاهک را متصل نمایید ابتدا پیچ اتصال را باز کنید.
 2. جهت محکم چسبیدن بسته پلاستیکی به شیر کانکتور را فشار داده و بعد چهار پیچ موجود را محکم نمایید.
 3. با بالا کشیدن شلنگ آب به صورت عمودی به گونه ای این کار را انجام دهید که بسته پلاستیکی در درون شلنگ بتواند کاملا به شلنگ بچسبد و بعد با پیچاندن آن به سمت راست به خوبی آن را محکم نمایید.

شیرهای معمولی یا مدل های تک شلنگ هم می توانید از طریق زیر اقدام کنید

 1.  پیچ کانکتور بالایی را شل نمایید، چنانچه قطر شیر بزرگ می باشد می توانید صفحه هادی را بردارید.
 2.  با فشار دادن کانکتور بالایی بسته پلاستیکی محکم به شیر می چسبد و بعد چهار پیچ موجود را محکم ببندید، با چرخاندن کانکتور وسط مانع از چکه کردن آب گردید، بررسی نمایید که کلاهک لاستیکی در درون کانکتور شلنگ قرار گرفته باشد.
 3.  برای اینکه شلنگ آب را به کانکتور وسطی متصل کنید صفحه را به سمت پایین فشار دهید، شیر را ببندید تا بتوانید شلنگ تامین آب را از کانکتور وسطی جدا کنید و سپس شلنگ ورودی را پایین کشیده و صفحه را به پایین هل دهید.

نصب ماشین لباسشویی

شلنگ تخلیه لباسشویی را چگونه نصب می کنند؟

 • زمانی که شلنگ تخلیه لباسشویی را نصب می کنید آن را با یک رشته زنجیر محکم کنید.
 • از فواید محکم نمودن شلنگ تخلیه آب می توان به محافظت کف زمین از نشت آب اشاره کرد.
 • ماشین لباسشویی را به گونه ای نصب کنید که ارتفاع شلنگ تخلیه آن با سطح زمین بیشتر از ۱۰۰ سانتی متر نباشد چرا که سبب تخلیه نشدن و یا کند تخلیه شدن آب داخل ماشین لباسشویی می گردد.

سخن آخر

در این مقاله از ایبک امداد به سراغ نصب ماشین لباسشویی رفتیم و شما را با نصب و راه اندازی انواع ماشین لباسشویی آشنا کردیم، دانستید که نصب و راه اندازی ماشین های لباسشویی مختلف تقریبا یکسان است و شما می توانید با دنبال کردن این مقاله می توانید نصب و راه اندازی اولیه را انجام دهید، اما دقت کنید که بیشتر شرکت های گارانتی در صورتی که متخصص خودشان را برای نصب نخواهید گارانتی شما را باطل خواهند کرد، پس دقت کنید که شرایط گارانتی اولیه شامل لباسشویی شما نشود.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نصب ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آموزش نصب انواع برندهای مختلف ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا