خدمات ساختمان

معرفی شیرآلات ساختمان | ویژگی شیرآلات ساختمانی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

آشنا بودن با انواع شیرآلات ساختمانی کمک زیادی به شما خواهد کرد تا در هنگام خریدن آنها، بهترین گزینه را انتخاب کنید. مثلاً وقتی شما با انواع شیرهای آب و بهترین شیرآلات و همچنین با قیمت‌های آنها آشنا باشید، مطمئناً تصمیم بهتری برای خرید می‌گیرید.

در آشپزخانه، حیاط، توالت و حمام باید شیرآلات مناسب نصب شود و وقتی برای خریدن شیرآلات اقدام می‌کنید، ابتدا باید تحقیق کرده و فاکتورهای لازم را برای خرید ایده‌آل کاملاً در نظر بگیرید. این نکته مهم را هیچگاه فراموش نکنید که شما باید سالیان زیادی از شیرآلات ساختمانی خود استفاده کنید و اگر شیر آلات دارای کیفیت خوبی نبوده و نامرغوب باشند، در زمان کوتاه از بین می‌روند و مجبورید آنها را عوض کنید.

راهنمای جامع برای خریدن شیرآلات ساختمانی

همانطور که گفتیم شیر آلات باید از جنس مرغوب بوده تا ماندگاری خوبی داشته باشند، پس مهم است به جنس شیرآلات توجه خاصی کنید و شیر آلاتی با کیفیت بالا خریداری کنید. اگر تصمیم به تعویض شیرآلات منزل داشته و یا خواستید برای ساختمان نوساز خود شیرآلات تهیه کنید حتماً به نکات زیر توجه کنید:

 1.  جنس شیرآلات ساختمانی
 2. قیمت شیرآلات ساختمانی

۱- جنس شیرآلات ساختمانی

مهمترین عاملی که باعث ماندگاری زیاد شیرآلات ساختمانی می‌شود جنس آنها است. اگر شما در بین برندهای شیرآلات جستجو کنید، متوجه می‌شوید که دلیل تفاوت قیمت در جنس متریالی است که برای ساخت شیرآلات استفاده می شود. انواع شیرآلات را اگر بر اساس جنس بخواهیم تشخیص دهیم شامل شیرآلات پلاستیکی، برنزی، استیل، روی و شیرآلات مسی می‌شود.

۲- قیمت شیرآلات ساختمانی

در هنگام خریدن شیرآلات مهمترین معیاری که باید در نظر بگیرید قیمت آنها است. از جایی که در بازار تنوع قیمت زیاد است باید بگوییم که قیمت شیرآلات اخوان، قیمت شیرآلات لاکچری، قیمت شیرآلات ارزان و قیمت شیرآلات kwc با هم فرق می‌کنند. مسلماً شما به نسبت هزینه‌ای که برای این منظور کنار گذاشته‌اید و کارایی شیرآلات، آنها را انتخاب می‌کنید ولی توصیه می‌کنیم که بدون اینکه هزینه را در نظر بگیرید بهترین جنس شیرآلات را انتخاب کنید زیرا ممکن است بعد از مدت کوتاهی مجبور به تعویض آن شده و نیاز شود که هزینه اضافه خرج کنید.

شیرآلات ساختمان

بهترین شیرآلات چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند؟

همانطور که گفتیم برای انتخاب شیرآلات باید ابتدا در نظر داشته باشید که شیرآلات را برای چه منظوری استفاده می‌کنید و بعد از آن داشتن ویژگی‌های زیر برای شیرآلات ضروری است:

 • در شیرآلات ساختمانی سرب وجود نداشته باشد.
 • در آن زنگ زدگی نباشد مخصوصاً شیرهای استیل
 • در مقابل ضربه مقاومت بالایی داشته باشند.
 • در مقابل دمای بالا مقاوم باشد.
 • در مقابل مواد شیمیایی و شرایط محیطی مقاوم بوده و تغییر رنگ ندهد.
 • شیرآلات باید باعث تغییر مزه و رنگ آب نشوند. مخصوصاً شیرآلاتی که برای آب خوراکی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع جنس شیرآلات و رنگ آنها

یکی از مشخصه‌ها در شیرآلات ساختمانی، جنس و رنگ است که در قیمت آنها تأثیر زیادی دارد:

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بررسی دلیل سفت شدن شیرآلات اهرمی و رفع مشکل آن

۱- شیرآلات برنز:

این شیرآلات رنگ تیره‌ای داشته و چهره متفاوت و خاصی به آشپزخانه می‌دهند. شیرآلات برنزی جذابیت و زیبایی بسیاری دارند و باعث شیک به نظر آمدن آشپزخانه شما می‌شوند ولی باید آنها را مداوم تمیز کنید تا همیشه زیبا و براق باشند.

۲- آلیاژ روی:

شیرآلاتی که از جنس آلیاژ روی هستند ترکیبی از مس روی داشته و معمولاً نقره‌ای رنگ هستند. از این شیرآلات زیاد استفاده می‌شود زیرا به راحتی زنگ نزده و کیفیت آن هم از بین نمی رود.

۳- شیرآلات ساختمانی ضد زنگ:

شیرآلاتی که از جنس استیل ضد زنگ هستند براق بوده و به راحتی می‌توان آنها را تمیز کرد ولی باید دقت داشته باشید که نیاز به محافظت زیادی دارند زیرا احتمال دارد خط و خش در روی آن ایجاد شود، پس برای اینکه این شیرآلات را تمیز کنید باید از اسکاج نرم استفاده کنید و اجسام سختی مثل سیم ظرفشویی به کار نبرید.

۴- شیرآلات ساختمانی مسی:

اکثر این شیرآلات، رنگ مسی و تیره دارند ولی با وجود تیرگی رنگ، دارای جذابیت فراوان و چشمگیری هستند و در سینک‌های کلاسیک از این شیرها استفاده می‌شود. برای اینکه این شیرآلات ماندگاری و زیبایی خود را حفظ کنند باید به طور مرتب آنها را تمیز کنید. شیرآلات مسی برای آشپزخانه‌هایی که دارای نور زیادی هستند، مناسب نیستند.

۵- شیرآلات پلاستیک:

این شیرآلات از جنس پلاستیک بوده و می‌توان گفت ارزان‌ترین شیرآلات برای منزل است ولی تنوع رنگ فراوانی دارد. ایرادی که این شیرآلات دارند این است که احتمال شکستگی و خراب شدن آنها بیشتر از شیرآلات دیگر می‌باشد و یکی از مزیت‌های آن هم این است که نیاز به تمیز کردن مداوم ندارد.

انواع شیرهای آب

شیرآلات انواع مختلفی دارند و مهم‌ترین آنها عبارتند از:

 • شیرهای آب فشاری
 • شیرهای آب کارتریجی
 • شیرهای آب دیسکی
 • شیرهای آب توپی
 • شیرهای آب تک اهرمی
 • شیرهای آب دو اهرمی
 • شیرآلات سنسوردار

بعضی از شیرآلات دو دستگیره داشته که یکی از آنها به آب سرد و دیگری به آب گرم وصل می شوند و اگر هر دو را به صورت همزمان باز کنید، آب ولرم خواهد شد. در این شیرها تنظیم کردن آب ولرم در حمام ممکن است برایتان کمی مشکل باشد و شاید مجبور شوید چند دقیقه آب را باز بگذارید تا مقدار گرمی و سردی آب را تنظیم کنید و این می‌تواند باعث به هدر رفتن آب شود. لذا امروزه شیرآلات ساختمانی معمولاً یا تک اهرمی و یا تک دستگیره هستند.

بعضی از شیرآلات هوشمند بوده و دارای دستگیره هم نمی‌باشند. داخل آنها سنسورهایی قرار داده شده که وقتی شما دست را در جلوی آن می‌برید، آب بیرون آمده و اگر دست خود را کنار بکشید آنگاه آب هم قطع خواهد شد. البته در ساختمان‌ها و منازل مسکونی به دلیل اینکه هم به آب گرم و هم به آب سرد نیاز است، لذا از این شیرها در مکان‌های عمومی و یا سرویس‌های بهداشتی استفاده می‌شود.

انواع شیرآلات بر اساس ارتفاع آنها

همانطور که گفتیم بعضی از شیرآلات ارتفاع کمی دارند و مناسب روشویی هستند که عمق آن کم بوده و باید شیر دارای یک پایه متوسط باشد تا بتوانید به راحتی دست‌ها و همچنین صورت را بشویید، ولی در آشپزخانه باید شیرآلات پایه بلند داشته باشند تا شستشوی ظروف راحت انجام بگیرد.

چگونه می‌توان شیرآلات را رتبه بندی کرد؟

خوشبختانه برندهای مختلف شیرآلات از تنوع زیادی برخوردارند و به شما این امکان را می‌دهند که بتوانید بر اساس قدرت خرید، نیاز و سلیقه خود، شیرآلات مورد نظر را انتخاب کنید. بیشترین برندها بر اساس استانداردهای جهانی و همچنین بر حسب کیفیت تولیدات خود خدماتی را به شما ارائه می‌دهند که این خدمات رتبه‌بندی می‌شوند و امتیاز می‌گیرند. به همین علت برندی در رتبه اول و برندی هم ممکن است در رتبه آخر قرار بگیرد. این رتبه بندی‌ برندها به شما کمک می‌کند که بتوانید شیرآلات مناسبی خریداری کنید، ولی باید حتماً نسبت به رتبه‌بندی شیرآلات و بهترین آنها، آشنایی کامل داشته باشید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تفاوت سیلر و کیلر و پلی استر چیست و چه زمانی استفاده می شود؟

معیار مرغوبیت شیرآلات چیست؟

تا وقتی که شما از شیر آلات خریداری شده استفاده نکنید، شاید نتوانید از مرغوب بودن آن اطمینان پیدا کنید و ببینید آیا ویژگی‌هایی که گفته شده در شیر وجود دارد یا خیر؟

ولی دیدن کاتالوگ مشخصات شیرآلات می‌تواند به شما کمک کند تا با ویژگی‌های آن آشنا شوید. باید کاتالوگ را مطالعه کنید و از برندی خریداری کنید که گارانتی بیشتری داشته تا در هنگام نیاز بتوانید به وسیله گارانتی به شکل رایگان شیرآلات جایگزین دریافت کنید.

دقت داشته باشید که برای خرید شیرآلات فقط به طراحی و مدل آن نگاه نکنید و معیار خریدتان ظاهر شیرآلات نباشد. ممکن است یک شیر ظاهر زیبایی داشته باشد ولی کیفیت خوبی نداشته و عمر آن کوتاه باشد.

شیرآلات ساختمان

چگونه می‌توان شیرآلات را تمیز کرد؟

برای اینکه شیر خریداری شده مقاومت و دوام بیشتری داشته باشد نیاز است که شما با روش تمیز کردن آن آشنا شده و بدانید چگونه باید از آن مراقبت کنید البته ابتدا لازم است که با جنس شیرآلات خریداری شده آشنایی داشته باشید تا بتوانید یک ماده شوینده مناسب برای آن آماده کنید و طبق دستوری که کارخانه برای تمیز کردن آن گفته، انجام دهید ولی به طور کلی برای تمیز کردن شیرآلات به روش‌های زیر عمل کنید:

۱- استفاده از مایع ظرفشویی و آب گرم:

اگر شیر آب شما زیاد کثیف نیست، می‌توانید برای اینکه آن را برق بیندازید از مایع ظرفشویی و آب استفاده کنید فقط به این نکته مهم توجه داشته باشید که بعد از شستشوی شیر آب، باید به وسیله پارچه آن را کاملاً خشک کنید در غیر این صورت لکه آب در روی آن باقی می‌ماند.

۲- استفاده از سرکه سفید برای از بین بردن جرم‌ها:

برای اینکه جرم های شیر آب را از بین ببرید، سرکه سفید بسیار مؤثر است. اگر از شیر آب برای مدت زیادی استفاده نکرده باشید، بدنه آن احتمال دارد جرم بگیرد. در این صورت باید از یک ماده قوی برای تمیز کردن آن استفاده کنید. سرکه سفید در این مواقع گزینه بسیار مناسبی است ولی قبل از اینکه از سرکه سفید استفاده کنید، باید مطمئن باشید که سرکه به بدنه آن آسیب نمی‌زند.

۳- استفاده از جوش شیرین و خمیر دندان:

اگر در سطح شیرآلات لکه های زیادی ایجاد شده، برای اینکه لکه‌ها را از بین ببرید، می‌توانید از جوش شیرین و خمیر دندان استفاده کنید. فقط لازم است که جوش شیرین و خمیر دندان را با هم ترکیب کنید و در روی آن کمی آب بریزید. خمیر به دست آمده را در روی شیرآلات مالیده و به خوبی شیر را با آن تمیز کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

معرفی شیرآلات ساختمان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ویژگی شیرآلات ساختمانی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا