تعمیرات لباسشویی

لباسشویی ال جی بهتر است سامسونگ؟

مقایسه کیفیت لباسشویی ال جی و سامسونگ | تفاوت ماشین لباسشویی الجی و سامسونگ

بر کسی پوشیده نیست که امروزه لباسشویی یکی از پرکاربردترین و ضروری ترین وسایل در منازل می باشد، به همین دلیل است که افراد در هنگام خرید این وسیله حساسیت به خرج داده و برای خرید آن برندهای معروف را در اولویت قرار می دهند. شرکت سامسونگ و ال جی دو مورد از مجموعه های معروف تولید کننده لوازم خانگی هستند که یکی از محصولات تولیدی آن ها ماشین لباسشویی است. کیفیت تولید، تنوع در طرح و مدل در کنار سایر ویژگی های ماشین  لباسشویی تولید این دو برند توجه بسیاری از افراد را برای خرید ماشین لباسشویی از این برندها جلب کرده است و افراد را با این پرسش که “لباسشویی ال جی بهتر است یا سامسونگ؟” مواجه می کند. در این مقاله مجموعه آی پی امداد تلاش کرده است که به بسیاری از سوالات مخاطبان در مورد لباسشویی ال جی و سامسونگ پاسخ دهد.

خلاصه ای در مورد ماشین های لباسشویی ال جی و سامسونگ:

به طور کلی ماشین های لباس شویی ال جی و سامسونگ از نظر طراحی، عملکرد، میزان انرژی مصرفی، سیستم خشک کن و … با هم تفاوت دارند. در زیر به شکلی اجمالی برخی از ویژگی های ماشین های لباس شویی تولید این دو برند مورد مقایسه قرار گرفته است.

کشورهای سازنده ●      ماشین لباسشویی ال جی ساخت شرکت ال جی (۱۹۵۸ میلادی) در کشور کره جنوبی می باشد.

●      ماشین لباسشویی سامسونگ نیز ساخت شرکت سامسونگ و در کشور کره جنوبی می باشد.

تفاوت در طراحی امروزه مدل ها و طرح های مدرن و  متنوعی  از لباسشویی توسط این دو برند تولید می شود که گزینش آنها بستگی به سلیقه خریداران دارد.
تفاوت در قیمت قیمت ماشین لباسشویی بستگی به ویژگی ها و فناوری های موجود در آن دارد.

به طور تقریبی می توان گفت که شرکت های ال جی و سامسونگ لباسشویی های تولیدی خود را با قیمت یکسان به بازار عرضه می کنند با این وجود و در برخی موارد مشاهده شده است که لباسشویی های سامسونگ قیمت بالاتری دارند.

تفاوت در عملکرد به عقیده کاربران عملکرد ماشین لباسشویی ال جی نسبت به سامسونگ برتری دارد.
تفاوت در مصرف انرژی به طور خلاصه ماشین های لباسشویی ال جی نسبت به سامسونگ انرژی کمتری را مصرف می کنند.
تفاوت در خشک کردن ماشین های لباسشویی ال جی و سامسونگ هر دو عملکرد بسیار خوبی در خشک کردن لباس دارند.
رضایت مشتری خریداران و استفاده کنندگان این دو برند لباسشویی از کارایی و ویژگی های هر دو برند رضایت داشته اند، با این وجود برخی از کاربران از برخی جهات لباسشویی ال جی را برتر دانسته اند.

 

معرفی برندهای ال جی و سامسونگ

آشکار است که برندهای ال جی و سامسونگ دو مورد از معروف ترین تولیدکنندگان وسایل الکتریکی هستند که یکی از کاربردی ترین آن ها ماشین لباسشویی است. در جهت آگاهی بیشتر و انتخابی هوشمندانه تر در ادامه به صورت خلاصه برندهای ال جی و سامسونگ معرفی می شود.

برند ال جی حاصل از ادغام دو شرکت کره ای Lucky و Goldstar در سال ۱۹۸۵ میلادی می باشد و اولین نمایندگی برون مرزی آن در جهت فعالیت و عرضه محصولات در کشور آمریکا افتتاح شد.

برند ال جی طراحی و تولید محصولات پرمصرف بسیاری را در بازار جهانی بر عهده دارد و با شعار “زندگی خوب = Lifes Good” محصولات خود را وارد بازار کرد. تمرکز مجموعه ال جی تولید لوازم الکتریکی مختلف به ویژه لوازم خانگی با کیفیت بالا از جهات مختلف و عرضه آن به سراسر کشورها می باشد.

لازم به ذکر است که ماشین لباسشویی یکی از عمده ترین و با کیفیت ترین لوازمی است که توسط این برند تولید می شود به گونه ای که در حدود ۳۰ درصد از فعالیت های ال جی به تولید ماشین لباسشویی اختصاص یافته است.

برند سامسونگ از سال ۱۹۳۸ و با عنوان شرکت سامسونگ در کشور کره فعالیت خود را با عرضه محصولات مختلف غذایی آغاز کرد و در دهه ۱۹۶۰ وارد عرصه الکترونیک شد و پس از آن محصولات متنوع خود را به سراسر جهان عرضه کرد. چنانچه آشکار است لباسشویی یکی از نخستین تولیدات با کیفیت این مجموعه می باشد با این وجود سامسونگ تمرکز خود را تنها بر یک وسیله معطوف نکرده و توانسته است در تولید دیگر لوازم از جمله گوشی موبایل یا وسایل صوتی و تصویری بر سایر رقیبان خود از جمله برند ال جی پیشی بگیرد.

لباسشویی ال جی

تفاوت ماشین لباس شویی ال جی و سامسونگ

معمولا تمامی افرادی که قصد خرید ماشین لباسشویی دارند در هنگام خرید و یا پیش از آن بر اساس نیازها و سلیقه خود ماشین های لباسشویی را از جهات مختلفی مورد بررسی قرار می دهند که در مقایسه موجب آشکار سازی تفاوت ها، برتری ها و یا حتی کاستی های برندهای مختلف لباسشویی می شود. در زیر ماشین لباسشویی تولید برند ال جی و سامسونگ را مورد بررسی قرار می دهیم.

مقایسه ماشین های لباسشویی ال جی و سامسونگ از نقطه نظر طراحی : زیبایی و ظاهر ماشین لباسشویی و هماهنگی آن با سایر لوازم خانه از جمله مواردی است که افراد توجه بسیاری به آن دارند. برندهای ال جی و سامسونگ افزون بر به کارگیری فناوری‌های نوین، امکانات ویژه و رعایت استانداردهای موجود برای تولید، لباسشویی های خود را در مدل های متنوع و با طراحی های بی نظیر و متفاوت تولید و به بازار عرضه می کنند.

مقایسه عملکرد ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ : کارایی و عملکرد ماشین لباسشویی را در شستشو و تمیز کردن البسه را بدون آسیب به آن می توان مهم ترین ملاک برای گزینش دانست. لباسشویی های دو برند ال جی و سامسونگ هر دو دارای عالی ترین فناوری ها در شستشوی لباس هستند. البته باید توجه داشت هریک از این برندها دارای امکانات، حالت ها و برنامه های گوناگونی برای شستشو لباس هستند که در هنگام خرید و با توجه به نیاز باید آن ها را مورد توجه قرار داد.

عملکرد شستشوی ماشین لباسشویی ال جی: فرآیند شستشوی لباس در ماشین های لباس شویی برند ال جی شامل شش حرکت پله ای (stepping)، آبکشی (filtration)، پیچشی (swing)، غلتاندن (rolling)، ساییدن(scrub) و تاب دادن (tumble) می باشد که به فناوری ۶motions معروف است. افزون بر این و در کنار برنامه های مختلف شستشو در تناسب با انواع مختلف پارچه و لباس ماشین لباسشویی ال جی به فناوری بخار نیز مجهز است و از این طریق به شکلی بهداشتی تر و موثرتر لباس ها را شستشو داده و لکه ها را از روی لباس پاک می کند. از طرفی فناوری turbo wash نیز از دیگر مزیت های ماشین های ال جی است که با استفاده از جت های اسپری موجب کاهش زمان شستشو، آماده کردن لباس در زمان کوتاهتر و صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

عملکرد شستشوی ماشین لباس شویی سامسونگ: ماشین های لباسشویی برند سامسونگ برای شستشو از فناوری power foam استفاده می کند. با استفاده از این فناوری آب و ماده شوینده به خوبی با هم مخلوط شده و از این طریق لباس ها با بالاترین سطح کیفیت شسته می شوند. افزون بر برنامه و حالت های مختلف شستشو در برند سامسونگ فناوری suoer speed امکان شستشوی لباس را در مدت زمان کوتاهتر، با صرفه انرژی بیشتر را نیز برای کاربران آن فراهم می کند. البته باید توجه داشت که لباسشویی سامسونگ ایرادات در برنامه شستشو را به صورت خطا نمایش می دهد.

مقایسه ماشین های لباسشویی ال جی و سامسونگ از نقطه نظر مصرف انرژی: میزان مصرف انرژی و آب نیز از جمله موارد مورد توجه کاربران در هنگام خرید لباسشویی است. وجود سیستم steam direct drive در لباسشویی های برند ال جی موجب صرفه جویی ۲۱ درصدی در مصرف آب و برق در این لباس شویی ها شده است. همچنین باید توجه داشت لباس شویی های ال جی از نوع بدون تسمه یا گیربکسی هستند که این خود نیز بر کاهش آب و انرژی مصرفی تاثیر مثبت دارد.

لباسشویی های تولید شده توسط برند سامسونگ برای شستشو لباس به حدود ۵۰ لیتر آب نیاز دارد که از این نظر ماشین لباسشویی برند ال جی موفق تر عمل کرده است. البته باید توجه داشت که این موارد دلیلی بر پرمصرف بودن لباسشویی سامسونگ نیست چرا که لباسشویی سامسونگ همانند ال جی دارای برچسب Energy Star است که خود دلیلی بر کم مصرف بودن آن ها می باشد.

مقایسه ماشین های لباسشویی ال جی و سامسونگ در قابلیت خشک کردن لباس: در ماشین های لباسشویی برند ال جی برای خشک کردن لباس از فناوری sensor dry استفاده می شود که همراه با قابلیت wrinkle care لباس ها را بدون چین و چروک خشک می کند. در لباسشویی های برند سامسونگ نیز از فناوری های نوین در جهت خشک کردن لباس پس از شستشو استفاده می شود.

تفاوت ماشین های لباسشویی سامسونگ و ال جی از نقطه نظر قیمت: به طور کلی و با توجه به مقایسه ای که در میان طرح ها و مدل های مختلف ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ صورت گرفت، این نتیجه حاصل شد که لباسشویی های این دو برند با قیمت تقریبا یکسانی به بازار عرضه می شوند. با این وجود برخی از کاربران معتقدند که قیمت لباسشویی سامسونگ بالاتر از ال جی است و این به دلیل طرفداران بیشتر سامسونگ در برخی از کشورها است.

البته باید این نکته را نیز مورد توجه قرار داد که قیمت بالا همواره به معنای کیفیت بالاتر نمی باشد.

وجود نمایندگی و دسترسی به قطعات جانبی: در گذشته نمایندگی های دو برند ال جی و سامسونگ در کشور وجود داشت اما در حال حاضر نمایندگی رسمی از این دو برند در ایران موجود نیست، همچنین نمی توان به راحتی به اجزا و قطعات اصلی این لباس شویی ها دسترسی پیدا کرد.

توصیه می شود برای تعمیر و تعویض قطعات لباسشویی های این برندها از خدمات شرکت های معتبر همچون نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد استفاده کرد.

قابلیت های اضافی: کنترل عملکرد لباسشویی ال جی و سامسونگ با استفاده از گوشی در کنار قابلیت کنترل صدا و … نیز از جمله قابلیت هایی است که موجب جذابیت لباسشویی های این دو برند شده است.

لباسشویی ال جی

خرید ماشین لباسشویی ال جی و یا سامسونگ

در مقاله بالا لباسشویی های برند ال جی و سامسونگ از جهات مختلف مورد بررسی و مقایسه قرار گرفت که در هنگام و یا پیش از خرید می توان آن ها را مورد توجه قرار داد. با این وجود نمیتوان به طور دقیق گفت که لباسشویی کدام برند دارای برتری است، بنابراین بهتر است برای انتخاب با توجه به نیازها و سلیقه و معیارهای مورد علاقه عمل کرد.

 

لباسشویی ال جی بهتره یا سامسونگ؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تفاوت ماشین لباس شویی ال جی و سامسونگ چیست ؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی شارپ SHARP

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا