تعمیرات قهوه ساز

راهنمای تعمیر قهوه ساز جی سان | عیب یابی قهوه ساز Gsun

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

بعد از یک روز کاری پر هیاهو هیچ چیزی به اندازه یک فنجان قهوه نمی تواند خستگی و خواب آلودگی شما را برطرف کند. به ویژه کسانی که به نوشیدن روزانه قهوه اعتیاد دارند، بدون آن نمی توانند زندگی کنند! درست است که نوشیدن بیش از حد قهوه توصیه نمی شود اما یک یا دو فنجان قهوه در روز فایده هایی دارد که بیشتر از ضررهایش است. داشتن یک قهوه ساز پیشرفته در منزل به شما امکان می دهد که بهترین قهوه ها و اسپرسوها را در کمترین زمان و بدون هیچ سختی ای درست کنید. همچنین خرابی های رایج قهوه ساز جی سان را با شما در میان خواهم گذشت. شناخت یک شرکت تعمیراتی معتبر و حرفه ای در زمانی که دستگاه قهوه ساز نقص پیدا می کند بسیار راه گشاست.

برند جی سان

برند جی سان متعلق به یک شرکت چینی است که خدمات آموزشی ارائه می دهد و فعالیت های اقتصادی نیز دارد. در ایران محصولات جی سان با مونتاژ قطعات وارد شده از این شرکت ساخته می شود. این شرکت در سراسر کشور نمایندگی هایی دارد و با توجه به کیفیت و قیمت مناسب محصولاتش از جمله قهوه ساز جی سان توانسته موفقیت خوبی در بازار کسب کند. جی سان علاوه بر قهوه ساز سایر لوازم خانگی مثل یخچال، جارو برقی، اجاق گاز، تلویزیون و… را نیز تولید کرده است.

ویژگی های قهوه ساز جی سان

قهوه ساز جی سان یک دستگاه پیشرفته برای درست کردن انواع قهوه و اسپرسو است. این وسیله از بخش های مختلفی تشکیل شده. محفظه جدا برای قرار گرفتن پودر قهوه دارد. کیفیت قطعات آن قابل توجه و مطلوب است. این قهوه ساز در هنگام درست کردن قهوه سرو صدای زیادی ندارد. از این وسیله برقی هم در خانه و هم در کافه ها و قهوه فروشی ها برای درست کردن قهوه ای ایده آل می توان استفاده کرد. ظاهر زیبا و شکیل از دیگر ویژگی های قهوه ساز جی سان است که تولیدکنندگان این دستگاه همواره به آن توجه داشته اند و نظر مشتریان را به خود جلب می کند.

قهوه ساز جی سان

نکات مهم در استفاده از قهوه ساز

  • آب درون دستگاه باید با مقدار پودر قهوه ای که از فیلتر رد می شود تناسب داشته باشد.
  • به ازای هر دو قاشق پودر قهوه حدود ۱۷۵ میلی لیتر آب در مخزن قهوه ساز جی سان بریزید.
  • فیلتر قهوه ساز را تمیز کنید و نگذارید رسوبات قهوه درون فیلتر باقی بماند.
  • دفترچه راهنمای دستگاه قهوه ساز جی سان را به دقت بخوانید و با توجه به توصیه های دفترچه عمل کنید.
  • تنظیمات دستگاه را در حالت مناسبی قرار دهید. برای دم کردن قهوه استاندارد دما باید روی درجه ۵/۹۰ تا ۹۶ درجه سیلسیوس باشد.
  • فرآیند ساخت قهوه و مقدار زمانی که قهوه در آن تایم ساخته می شود بسیار مهم است. زمان معمول ساخت قهوه با قهوه ساز پیشرفته ۲۵ تا ۳۵ ثانیه است.
  • محفظه بیرونی دستگاه و پریز برق قهوه ساز نباید خیس و مرطوب باشد، همواره از خشک بودن آن مطمئن باشید.
  • برای شستن فیلتر آن را در آب سرد قرار دهید و بشویید.
  • دستگاه را در هنگامی که از آن استفاده نمی کنید خاموش کنید و از برق بکشید.
  • از آب تصفیه شده برای قهوه ساز استفاده کنید زیرا املاح موجود در آب باعث می شود که هم به دستگاه آسیب برسد و هم قهوه مطلوبی درست نشود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات یخچال جی سان Gsun

خرابی های قهوه ساز جی سان

عیب یابی مشکلات قهوه ساز جی سان کار افراد متخصص است و نیازمند تعلیم و آموزش است. حال در ادامه برخی از مشکلاتی که ممکن است برای قهوه ساز جی سان رخ دهد را برایتان شرح می دهم. قهوه ساز آب جوش نمی دهد؛ در چنین موقعیتی قهوه ساز جی سان را در حالت آب جوش قرار داده اید ولی هیچ آبی از آن خارج نمی شود. در چنین وضعیتی اگر صدای ناهنجاری از پمپ شده شود، باید پمپ دستگاه هواگیری شود. اگر صدای پمپ بم بود احتمالا مسیر اتصالات و جریان آب گرفته شده است و باید این انسداد برطرف شود. همچنین ممکن است پمپ آب قهوه ساز به کل خراب شده باشد. در این صورت این قطعه باید تعویض شود. دستگاه آب جوش بدهد اما قهوه نه!؛ ممکن است علت این مشکل از دسته پرتافیلتر باشد. در این صورت باید این دسته را باز کنید و ببینید بدون وجود آن آب خارج می شود باید این قطعه و بسکت را کاملا تمیز کرد. انسدادها را چک کنید و اگر مشکل برطرف نشد باید به دنبال دلیل دیگری گشت. روشن نشدن قهوه ساز جی سان؛ روشن نشدن قهوه ساز می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. این دلایل می توانند بسیار ساده باشند. مثلا امکان دارد دکمه خاموش و روشن قهوه ساز خراب شده باشد که در این صورت باید این قطعه را تعویض کرد. دلیل دیگر این مشکل ممکن است خرابی سیم پیچی داخل قهوه ساز باشد. اشکال در پریز برق هم از علل روشن نشدن قهوه ساز است. و البته دلیل مهمتر می تواند خرابی برد الکترونیکی قهوه ساز باشد که به هر حال باید توسط فرد متخصصی بررسی شود. گرم نشدن آب در قهوه ساز جی سان؛ عملیات درست شدن قهوه بدون داغ شدن آب ممکن نیست! ممکن است یادتان رفته باشد که دکمه خاموش و روشن را بزنید. دلیل دیگر این مشکل خراب بودن المنت دستگاه است که در این صورت المنت باید تعویض شود. خرابی ترموستات قهوه ساز نیز از دلایل گرم نشدن آب در قهوه ساز است. تلخ شدن بیش از حد قهوه؛ درست است که تلخی خوشمزه قهوه را دوست دارید اما بعضی وقتها می بینید که قهوه تلخی زننده ای دارد. علت تلخی بیش از اندازه قهوه ای که در قهوه ساز جی سان درست شده موارد ذیل است. اگر پودر قهوه زیاد در قهوه ساز بریزید قهوه زیادی تلخ می شود. همچنین باید پس از ریختن قهوه تا ته نشین شدن آن کمی صبر کنید. جرم گرفتن فیلتر و کثیفی مخزن قهوه ساز نیز می تواند دلیل این تلخی باشد. در صورتی که دلیلی غیر از موارد گفته شده در تلخ شدن زیاد قهوه دخیل باشد باید به متخصص مراجعه کنید. رقیق بودن قهوه درست شده با قهوه ساز جی سان؛ دلیل این مشکل می تواند زیاد ریختن آب در قهوه ساز باشد. دلیل دیگر ریختن آب گرم در قهوه ساز است. باید در قهوه ساز جی سان آب سرد بریزید تا قهوه ساز خودش آب را داغ کند. ایجاد سرو صدای زیاد در حین درست کردن قهوه؛ دلیل سرو صدای زیاد قهوه ساز ممکن است خالی بودن مخزن قهوه ساز باشد. مخزن قهوه ساز همیشه باید پر باشد والا صدای بیش از حدی تولید می کند. دلیل دیگر خرابی پمپ آب قهوه ساز است. اگر مشکل سر و صدا با وجود پر بودن مخزن آب برقرار بود احتمالا باید پمپ آب قهوه ساز جی سان توسط تعمیرکاری مجرب تعمیر یا تعویض شود. ترش شدن قهوه در قهوه ساز جی سان؛ خوب آسیاب نشدن دانه های قهوه، باعث می شود که قهوه طعم ترشی بگیرد. همچنین خوب تمیز نکردن قهوه ساز پس از هر بار مصرف می تواند طعم بدی به قهوه بدهد. بیش از حد جوشیدن قهوه؛ دلیل مهم بیش از حد جوشیدن قهوه خرابی ترموستات است. این قطعه دمای آب در قهوه ساز را تنظیم می کند و اگر خراب باشد می تواند منجر به بیش از حد جوشیدن و یا برعکس سرد شدن قهوه بشود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه استفاده اسپرسو ساز پاناسونیک Panasonic

قهوه ساز جی سان

تعمیرات قهوه ساز جی سان

در این مقاله قهوه ساز با کیفیت جی سان را به شما معرفی و دلایلی که باعث مشکلات قهوه ساز و درست عمل نکردن آن می شود را مطرح کردم. حال پرسش این است که در صورت خراب شدن قهوه ساز تعمیرکاری که به آن مراجعه می کنید باید چه مشخصاتی داشته باشد؟ تعمیرکار وسایل پیشرفته ای مانند قهوه ساز جی سان باید آموزش دیده و متخصص باشد و تمام اجزا و قطعات داخلی قهوه ساز را بشناسد. سرعت و مهارت در انجام کار حرف اول را برای یک تکنسین تعمیرات مجرب می زند. رعایت نظافت و تمیزی در حین کار نیز از نکات مهمی است که تعمیرکاران حرفه ای به آن توجه می کنند.

سخن آخر

اگر قهوه ساز جی سان شما دیگر روشن نمی شود یا قهوه ای که می سازد کیفیت سابق را ندارد و یا تولید سرو صدای زیاد می کند یا سایر مشکلاتی را که در این مقاله گفته شد دارد، بهتر است هر چه سریع تر با تعمیرکاران مجرب تماس بگیرید. ایبک امداد با سابقه درخشان در امر تعمیرات لوازم خانگی و تیم متخصص تکنسین های خود در خدمت شماست. می توانید با تماس با شرکت تعمیرات  راهنمایی های لازم را درباره دستگاه خود بگیرید و اگر مایل بودید درخواست کنید تا تعمیرکار کاربلد به محل مورد نظر شما جهت تعمیر قهوه ساز جی سان بیاید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر قهوه ساز جی سان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر قهوه ساز جی سان | عیب یابی قهوه ساز Gsun

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا