مجله لوازم خانگی

خدمات تعمیرات چرخ گوشت کنوود KENWOOD | آموزش عیب یابی و تعمیر

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

چرخ گوشت یک وسیله ی ضروری برای هر آشپزخانه ای می باشد که بیشتر خرابی های آن تخصصی بوده و باید توسط تعمیرکار برطرف شود ولی بعضی از مشکلات آن هم جزئی است و شما می توانید به راحتی در منزل آن را برطرف کنید با ما همراه باشید تا از ایبک امداد شما را با مشکلات احتمالی و رایج چرخ گوشت کنوود آشنا کنیم و همچنین روش عیب یابی و برطرف کردن این عیب ها را هم برایتان بیان کنیم.

آموزش تعمیرات چرخ گوشت کنوود

با وجود این که گوشت چرخ کرده و آماده در بازار موجود می باشد ولی بیشتر افراد ترجیح می دهند خودشان گوشت را چرخ کنند انواع مختلف دستگاه های چرخ گوشت در اندازه ها و برندهای مختلف در بازار موجود است که تقریباً عملکرد تمام آنها یکسان می باشد اگر شما در منزل خود از چرخ گوشت کنوود استفاده می کنید باید بدانید که کنوود یک برند بسیار پرآوازه و محبوب در سراسر جهان است که نمایندگیهای بسیاری هم در سراسر جهان برپا کرده با وجود این که محصولات کنوود بسیار پر قدرت و کارآمد است ولی باز هم احتمال دارد که دچار ایراداتی شود خراب شدن چرخ گوشت یکی از مواردی است که حتماً شما باید در مورد آن اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید در صورت نیاز مشکل چرخ گوشت خود را پیدا کنید.

در ادامه برای شما دلایل متداولی که برای هر چرخ گوشتی امکان دارد به وجود بیاید توضیح می دهیم یکی از سوالات مهم که بیشتر کاربران دارند این است که چرا چرخ گوشت کنوود ما کار نمی کند؟ یا اینکه چرا چرخ گوشت کار خود را به درستی انجام نمی دهد؟ دلایل زیادی می تواند باعث بروز این مشکل باشد که ما در ادامه برایتان بیان می کنیم.

دلایل روشن نشدن چرخ گوشت چیست؟

اگر متوجه شدید که چرخ گوشت کنوود شما کار نمی کند و در عملکرد آن اختلال ایجاد شده است باید برای عیب یابی و برطرف کردن عیب موارد زیر را بررسی کنید:

 •  خراب شدن اورلود چرخ گوشت: یکی از دلایل مهم برای روشن نشدن چرخ گوشت این است که اورلود چرخ گوشت خراب شده باشد برای اینکه آن را عیب یابی کنید باید از یک اهم متر استفاده کرده و آن را تست کنید در صورت خراب شدن باید این قطعه تعویض شود.
 • خراب شدن موتور چرخ گوشت: داخل موتور چرخ گوشت اجزای زیادی قرار گرفته مانند آرمیچر، هسته، زغال و غیره ، اگر هر کدام از این قطعات خراب شود باعث می شود که چرخ گوشت شما خاموش شود و کار نکند برای برطرف کردن این مشکل هنگامی که چرخ گوشت روشن نمی شود باید موتور را چک کنید البته قابل ذکر است که این کار باید به وسیله تکنسین مجرب انجام بگیرد.
 • نرسیدن برق به چرخ گوشت : اگر چرخ گوشت شما روشن نمی شود قبل از اینکه با نمایندگی های تعمیرات چرخ گوشت تماس بگیرید بهتر است پریز برقی را که چرخ گوشت با آن وصل شده چک کنید و از سلامت پریز مطمئن شوید.
 • ابتدا پریز برقی را که از آن استفاده می کنید به کمک یک وسیله برقی دیگر امتحان کنید احتمال دارد خرابی پریز باعث روشن نشدن چرخ گوشت شده باشد
 •  اگر پریز سالم بود سپس دوشاخه چرخ گوشت را بررسی کنید احتمال دارد که دچار قطعی شده باشد در این صورت می توانید دوشاخه چرخ گوشت را تعویض کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تخصصی نمایندگی وستل VESTEL در تهران | نحوه عیب ‌یابی و تعمیرات لوازم وستل

چرخ گوشت کنوود

چگونه اصطکاک دستگاه را از بین ببریم؟

برای برطرف کردن اصطکاک چرخ گوشت باید به روش زیر عمل کنید:

یکی‌ از مشکلات شایعی که در بیشتر چرخ گوشت ها وجود دارد وجود اصطکاک در داخل دستگاه است اگر شما متوجه وجود اصطکاک داخل دستگاه چرخ گوشت کنوود خود شدید به هیچ وجه نگران نباشید زیرا این مشکل به راحتی و بدون نیاز به تعمیر کار برطرف می شود شما به راحتی می توانید با شستن قطعات داخل چرخ گوشت و تمیز کردن آن مشکل را برطرف کنید بعد از اینکه قطعات چرخ گوشت را تمیز کرده و شستید آن را خشک کرده و ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید تا مشکل اصطکاک چرخ گوشت کنوود شما برطرف شود.

آموزش تعمیر مشکلات رایج در چرخ گوشت کنوود

مشکلات رایجی را که در ادامه برایتان بیان می کنیم امکان دارد برای تمام برندهای چرخ گوشت به وجود بیاید شما برای اینکه بتوانید این مشکلات را برطرف کنید ابتدا باید با آنها آشنا شوید و سپس روش عیب یابی و برطرف کردن آنها را بدانید مشکلات زیادی احتمال دارد برای یک چرخ گوشت به وجود بیاید که باعث اختلال در عملکرد آن می شود متداول ترین این مشکلات عبارتند از:

 1. چرخ گوشت روشن می شود ولی حلزونی نمی چرخد.
 2. چرخ گوشت در هنگام کار صدای زیادی دارد.
 3. گوشت از چرخ گوشت خارج نمی شود.
 4. چرخ گوشت روشن است ولی کار نمی کند.

چرا موتور چرخ گوشت کنوود روشن می شود ولی چرخ حلزونی نمی چرخد؟

اگر با این مشکل در چرخ گوشت خود مواجه شدید برای عیب یابی موارد زیر را بررسی کنید.

 •  قسمت انتهایی آرمیچر هرز شده است.
 •  چرخ دنده دچار خرابی شده
 •  قسمت انتهای مارپیچ ساییده شده است.
 •  برای برطرف کردن این مشکل ابتدا آرمیچر را در چرخ گوشت پیدا کرده و آن را از دستگاه خارج کنید سپس آرمیچر را کاملا بررسی کنید و اگر در روی آن هرزشدگی دیدید آن را تعمیر یا تعویض کنید.
 • داخل جعبه دنده چرخ گوشت چرخ دنده های قرار دارد احتمال دارد این جعبه‌ دنده خراب شده باشد برای برطرف کردن مشکل باید آن را باز کرده و قسمت خراب شده را تعویض کنید.
 • اگر با مطالبی که برایتان بیان کردیم مشکل چرخ گوش برطرف نشد باید مارپیچ چرخ گوشت را بررسی کنید احتمال دارد دچار ساییدگی شده باشد زیرا در قسمت انتهای مارپیچ یک برآمدگی قرار دارد که این برآمدگی با چرخیدن خود باعث چرخیدن حلزونی خواهد شد.

دلیل سر و صدای چرخ گوشت در حین کار چیست؟

اگر هنگامی که چرخ گوشت خود را روشن کردید و خواستید از آن استفاده کنید متوجه سر و صدای زیاد در آن شدید حتماً برای تعمیر و عیب یابی موارد زیر را چک کنید:

 • سر و صدای زیاد در چرخ گوشت به طور معمول به دلیل خرابی یاتاقان، فاسد شدن و خالی شدن گریس و هرز شدن پروانه خنک کننده موتور به وجود می آید.
 • برای اینکه این مشکل را برطرف کنید و چرخ گوشت خود را تعمیر کنید ابتدا باید یاتاقان را پیدا کرده و اگر متوجه خرابی آن شدید یاتاقان را تعویض کنید.
 • اگر یاتاقان خراب نبود باید پروانه خنک کننده موتور را بررسی کنید اگر شل شده بود آن را محکم کنید.
 • اگر باز هم مشکل برطرف نشد باید جعبه دنده را باز کنید و داخل آن را چک کنید اگر گریس خالی شده بود باید داخل آن را گریس نسوز بریزید.
 • اگر مشکل صدای چرخ گوشت شما برطرف نشد باید با نمایندگی های تعمیرات چرخ گوشت کنوود تماس بگیرید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  دکمه های مختلف اتو بخار و عملکرد هرکدام/انواع مختلف اتو بخار

چرا از داخل جعبه دنده چرخ گوشت گریس بیرون می آید؟

 • اگر متوجه شدید که از داخل جعبه دنده چرخ گوشت شما گیریس بیرون می آید برای اینکه این مشکل را برطرف کنید باید به نکات زیر توجه کنید:
 • روش برطرف کردن این مشکل به نوع چرخ گوشت شما هم بستگی دارد اگر چرخ گوشت شما جزو مدل های می باشد که در بین درپوش جعبه دنده واشر نمدی قرار دارد احتمال دارد که این واشر ساییده و خرد شده باشد در اینصورت واشر نمدی را تعویض کنید.
 • ولی اگر در چرخ گوشت شما این واشر وجود ندارد بیرون آمدن گریس می‌تواند به دلیل شل بودن پیچ های جعبه دنده باشد برای برطرف کردن این مشکل جعبه دنده را باز کند و سپس پیچ های داخل آن را سفت کنید.

چرخ گوشت کنوود

چرا گوشت به تیغه چرخ گوشت می پیچد و از چرخ گوشت خارج نمی شود؟

اگر هنگام چرخ کردن گوشت با این مشکل روبرو شدید که به دلایلی گوشت از چرخ گوشت کنوود شما خارج نمی شود احتمال دارد این مشکل به دلایل زیر باشد:

 • تیغه چرخ گوشت شما کند شده است
 •  بین تیغه های آن و شبکه ای که گوشت از آن خارج می شود فاصله ایجاد شده است.
 •  میزان چربی و پوست در گوشت زیاد است برای اینکه مشکل را برطرف کنید می توانید پوست ها و چربی ها را از روی گوشت کمتر کنید.
 • تیغه چرخ گوشت را چک کنید و اگر کند بود آن را تیز کنید دقت داشته باشید تیز کردن تیغه چرخ گوشت بهتر است که توسط تعمیرکار انجام شود زیرا هرگونه اشتباهی باعث می شود که تیغه خراب شود.

چرا چرخ گوشت کنوود شما گوشت را له می کند؟

اگر در هنگام استفاده از چرخ گوشت متوجه شدید که گوشت ها له شده است باید برای برطرف کردن این مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 • کند شدن اسکرول یا مارپیچ
 •  کم شدن توان موتور چرخ گوشت
 •  شل شدن اسکرول
 • فشردن بیش از حد گوشت در لوله چرخ گوشت

نتیجه گیری

در این مقاله برای شما مشکلات متداولی را که امکان دارد برای چرخ گوشت کنوود شما به وجود بیاید بیان کردیم و روشهای برطرف کردن آن را هم توضیح دادیم ولی قابل ذکر است که بدانید اگر شما اطلاعات کافی در زمینه تعمیرات چرخ گوشت ندارید بهتر است که از تعمیر خودسرانه چرخ گوشت کنوود خودداری کنید و برای تعمیر آن به نمایندگی های تعمیرات چرخ گوشت کنوود مراجعه کنید اگر نظر یا سوالی دارید می توانید در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا کارشناس ما در ایبک امداد پاسخگوی شما باشد

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

خدمات تعمیرات چرخ گوشت کنوود KENWOOD

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا چرخ گوشت کنوود شما گوشت را له می کند؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا