مجله لوازم خانگی

راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه| معرفی بهترین مدل های ترازوی آشپزخانه

چنانچه دوست دارید آشپزخانه مجهزی داشته باشید یکی از کاربردی‌ ترین وسایل، ترازوی آشپزخانه می‌ باشد. ترازوی آشپزخانه دارای ابعاد کمی است و فضای محدودی را در خانه شما اشغال می‌ کند و در عین حال می‌ تواند بسیار کاربردی باشد. مخصوصاً وقتی می‌ خواهید غذایی درست کنید که لازم است دستورالعمل‌ های دقیق اندازه‌گیری آن را رعایت نمایید ترازوی آشپزخانه به شما کمک می‌ کند تا با دقت بسیار زیادی میزان دقیق مواد مورد نیاز را اندازه‌ گیری کنید.

انواع مختلف ترازوی آشپزخانه

قبل از آنکه به معرفی ترازوی آشپزخانه و کاربرد آن بپردازیم لازم است که شما را با انواع مختلف این دستگاه آشنا کنیم. ترازوی آشپزخانه به صورت کلی و فارغ از برندهای سازنده و قیمت‌ های مختلفی که دارد به دو نوع ترازوی عقربه‌ای (مکانیکی یا آنالوگ) و ترازوی دیجیتالی تقسیم می‌ شود.

ترازوی آشپزخانه عقربه‌ای

یکی از مدل‌ های ترازوی آشپزخانه نوع عقربه‌ ای آن می‌ باشد که بسیار به عقربه ساعت شبیه است. بر اساس میزان وزن موادی که روی ترازو قرار می‌ گیرد عقربه آن حرکت کرده و در نهایت می‌ تواند وزن دقیق مواد را به شما نشان دهد.راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه| معرفی بهترین مدل های ترازوی آشپزخانه ترازوی عقربه‌ ای رایج‌ ترین ترازوی آشپزخانه می‌ باشد. علاوه بر آنچه پیش از این هم گفتیم ترازوی عقربه‌ای یک سینی و کفی بزرگ جهت اندازه‌ گیری مقدارهای سنگین‌ تر مواد است. از ویژگی‌ های دیگر ترازوی عقربه‌ ای ساده بودن کاربری آن و عدم استفاده از باتری می‌ باشد.

ترازوی آشپزخانه دیجیتالی

یک نوع دیگر از ترازوی آشپزخانه نوع دیجیتالی می‌ باشد که از نمونه‌ های مدرن‌ تر این محصول به شمار می‌ آید. ترازوی دیجیتالی به جای عقربه جهت نمایش وزن از صفحه نمایشگر استفاده می کند و وزن مواد به صورت عدد روی صفحه نمایشگر نشان داده خواهد شد. ترازوی دیجیتالی دقت بسیار بیشتری دارد و به همین خاطر قیمت آن هم از نمونه عقربه‌ ای بسیار بالاتر است. ترازوی دیجیتالی با باتری کار می‌ کند و همچنین می‌ تواند اطلاعات را داخل حافظه خود ذخیره کند. دقت ترازوی دیجیتالی بسیار بیشتر از ترازوی عقربه‌ ای است. ترازوی مکانیکی و یا عقربه‌ ای وزن را با کیلوگرم و گرم به شما نشان می‌ دهد اما ترازوی دیجیتالی می‌ تواند علاوه بر گرم به صورت پوند و اونس هم آن را نشان دهد.

ترازوی دیجیتالی بهتر است یا عقربه‌ ای؟

چنانچه به دنبال ترازویی برای آشپزخانه خود هستید که تنظیمات خاصی نداشته باشد و کاربری آن کاملاً ساده باشد و همچنین از باتری استفاده نکند می‌ توانید ترازوی عقربه‌ ای را خریداری نمایید ولی چنانچه ترازویی نیاز دارید که خواندن مقدار اندازه گرفته شده مواد توسط آن آسان باشد و همچنین دقت بسیار بیشتری هم داشته باشد، بهترین انتخاب می‌ تواند برای شما ترازوی دیجیتالی باشد. ترازوی دیجیتالی دارای امکانات ویژه‌ ای است مانند تغییر واحد اندازه‌گیری که به پوند و اونس هم آن را اعلام می‌ کند. برخی از ترازوها قابلیت صفر کردن هم دارند و به راحتی می‌ توانید مواد را به مواد قبلی اضافه کرده و آنها را روی هم وزن نمایید. بعضی دیگر از ترازوها هم دارای حافظه می‌ باشند و آخرین اندازه‌ گیری مواد را در ذخیره خود نگه می‌ دارند و همچنین بعضی ترازوها دارای زنگ هشدار و تایمر هم هستند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر تلویزیون دوو DAEWOO | بررسی مزایا و معایب

نکات مهم پیش از خرید ترازوی آشپزخانه

همانطور که گفتیم ترازوهای آشپزخانه در دو نوع عقربه‌ ای و دیجیتالی به بازار وارد شده‌ اند و شما می‌ توانید بر اساس خواسته و نیاز خود اقدام به خرید یکی از آنها کنید. قبل از آنکه ترازوی آشپزخانه خریداری کنید لازم است نکات مهمی را مد نظر قرار دهید که در ادامه به آنها اشاره شده است.

توجه به نوع ترازوی آشپزخانه

قبل از اقدام به خرید ترازوی آشپزخانه پیشنهاد می‌ کنیم که نوع آن را مشخص کنید. آیا ترازوی آنالوگ یا عقربه‌ ای برای شما کاربرد دارد و یا ترازوی دیجیتالی؟ همانطور که گفتیم ترازوی عقربه‌ ای یا ترازوی معمولی نیازی به باتری ندارد، به بهترین شکل می‌ تواند وزن دقیق را به شما نشان دهد اما ترازوی دیجیتالی این کار را با دقت بسیار بیشتری انجام می‌ دهد و وزن مواد بر روی صفحه نمایشگر نشان داده می‌ شود.راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه| معرفی بهترین مدل های ترازوی آشپزخانهمیباتری‌ های دیجیتالی با باتری کار می‌ کنند و در اندازه‌ گیری مواد بسیار دقیق‌ تر عمل می‌ نمایند. همچنین قابلیت‌ های دیگری مانند زنگ هشدار، تایمر، قابلیت صفر شدن و … را نیز دارند.

دقت اندازه‌گیری ترازوی آشپزخانه

اختلاف احتمالی بین وزن واقعی و چیزی که ترازو به شما نشان می‌ دهد در واقع خطای اندازه‌ گیری ترازو می‌ باشد. این خطا در بعضی از ترازوها بسیار ناچیز بوده و در بعضی از آنها تا ۵۰ گرم هم ممکن است باشد. بروز خطا در اندازه‌ گیری مورد خوشایندی نیست. بدون ترازو هم می‌ توان آشپزی کرد اما وجود ترازو می‌ تواند به بهبود فرایند آشپزی کمک کند و طعم ماندگاری به غذاهای شما بدهد. ترازوی دیجیتالی می‌ تواند خیال شما را از بابت اندازه‌ گیری دقیق مواد راحت کند و به راحتی هم می‌ توانید به آن اعتماد نمایید.

توجه به حداکثر ظرفیت اندازه‌ گیری

حداکثر ظرفیت اندازه‌ گیری و حساسیت ترازوی دیجیتالی باید یکی دیگر از نکاتی باشد که قبل از خرید این دستگاه لازم است مد نظر قرار دهید. بعضی از ترازوها دارای حساسیت زیادی هستند و می‌ توانند مغزها و ادویه‌ جات را هم بسیار دقیق اندازه‌ گیری کنند. بیشترین ظرفیت اندازه‌ گیری در این ترازوها معمولاً ۵۰۰ گرم می‌ باشد اما برخی دیگر تا ۱۰ کیلوگرم هم ظرفیت اندازه‌ گیری دارند. بنابراین این نکته بسیار مهم است و لازم است که پیش از خرید ترازو به آن توجه شود.

صفحه ترازوی آشپزخانه

یکی دیگر از موارد مهم پیش از خرید ترازوی آشپزخانه توجه به سطح مناسب آن برای اندازه‌ گیری می‌ باشد. چنانچه ترازوی آشپزخانه دارای سطح خوب و صفحه خوبی باشد گذاشتن و برداشتن مواد به راحتی انجام می‌ شود و در نتیجه اندازه نیز دقیق‌ تر اعلام خواهد شد. بعضی از ترازوها در بازار وجود دارند که دارای ظرف نگهدارنده مخصوص هم هستند و با استفاده از آنها می‌ توان بدون آنکه ترازو کثیف شود مواد را داخل ظرف ریخته و به اندازه‌ گیری آن بپردازید.

قیمت ترازوی آشپزخانه

نکته مهم دیگر پیش از خرید ترازوی آشپزخانه در نظر گرفتن قیمت آن می‌ باشد. همانطور که گفتیم فاکتورهای متعددی از جمله برند تولید کننده، حجم و ابعاد ظاهری، دقت در اندازه‌ گیری و نوع ترازو باید پیش از خرید مورد توجه قرار گیرد. از دیگر نکات مهم قیمت این دستگاه می‌ باشد بنابراین بودجه خود را مشخص کنید و سپس اقدام به خرید نمایید. از آنجایی که ترازوی آشپزخانه معمولاً روی کانتر قرار داده می‌ شود، باید به طراحی و شکل ظاهری آن هم توجه نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیر لوازم خانگی وستل VESTEL در کرج، شهریار، فردیس و اندیشه

بهترین برندهای سازنده ترازوی آشپزخانه

ترازوی آشپزخانه تنوع زیادی دارد و چنانچه بخواهیم آنها را معرفی کنیم می‌ توانیم به ترازوهای فلر، بیورر، والرین، ساپر، های تک، پارس خزر، سالتر، وسکو، لایکا، کمری، هاردستون، تفال، ام بی، سامو پرشین، باریکو، سنکور، لایف هایت، یوکر، سان هایزر و … اشاره نماییم. شما کاربران عزیز با در نظر گرفتن مواردی که در بالا بیان کردیم می‌ توانید محصول مد نظر خود را با توجه به بودجه خریداری نمایید. همه موارد و نکاتی که در اینجا اشاره شد را در نظر بگیرید تا بتوانید انتخاب هوشمندانه و درستی داشته باشید.

نکات مهم برای استفاده کردن از ترازوی آشپزخانه

علاوه بر نکاتی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم با رعایت نکاتی جهت استفاده درست از این وسیله می‌ توانید به بهترین شکل ممکن از آن مراقبت کرده و طول عمر آن را افزایش دهید.

  • بعد از هر نوبت استفاده از ترازوی دیجیتالی آن را با پارچه نرم و مرطوبی کاملاً تمیز کنید.
  • هرگز اجازه ندهید که آب یا دیگر مواد شیمیایی با ترازو برخورد داشته باشد و همچنین ترازو را داخل آب فرو نکنید.
  • ظرف یا کاسه ترازوی آشپزخانه را بعد از هر نوبت استفاده بشویید و خشک کنید و دوباره سر جای خود بگذارید.
  • اجازه ندهید که چربی، سرکه، ادویه و یا … بر روی ترازوی آشپزخانه باقی بماند.
  • جهت استفاده کردن از ترازو حتماً باید آن را روی سطح صافی قرار دهید. موکت و فرش سطح مناسبی جهت قرار دادن ترازو نمی‌ باشد.

پاسخ به سوالات پرتکرار

  • قیمت ترازوی آشپزخانه چقدر است؟

ترازوی آشپزخانه دارای قیمت‌ های متفاوتی می‌ باشد و این بستگی به امکانات، قابلیت‌ ها و ویژگی‌ های آن دارد. همچنین برند سازنده، وزن و ابعاد ترازو، آنالوگ یا دیجیتالی بودن آن، دقت و حساسیت در اندازه‌ گیری و دیگر عوامل در قیمت نهایی ترازوی آشپزخانه موثر می‌ باشد.راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه| معرفی بهترین مدل های ترازوی آشپزخانه

  • بهترین برند ترازوی آشپزخانه کدام است؟

از پرفروش‌ ترین و بهترین برندهای سازنده ترازوی آشپزخانه می‌ توانیم به برندهای پارس خزر، کنوود، تفال، فلر، بیورر، لایف هایت، اورانوس، جیپاس، های تک، همارا، میگل، ایکیا، محک، کمری و … اشاره نماییم.

سخن پایانی

چنانچه اهل پختن شیرینی و نان در خانه هستید و یا رژیم‌ های مختلف غذایی دارید و باید اندازه دقیق مواد را بدانید، یک دستگاه ترازوی آشپزخانه می‌ تواند به شما کمک زیادی کند. تاثیر اندازه‌ گیری دقیق در پخت نان و شیرینی بسیار محسوس است. ترازوی آشپزخانه دارای انواع مختلف دیجیتالی و عقربه‌ ای می‌ باشد و هر کدام از آنها امکانات و ویژگی‌ های خاصی دارند. در این مقاله به معرفی و بررسی ترازوی آشپزخانه پرداختیم. با رعایت نکاتی که در این مقاله به آنها اشاره شد می‌ توانید بهترین ترازوی آشپزخانه را برای خود خریداری نمایید.

راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه، معرفی بهترین مدل های ترازوی آشپزخانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا