تعمیرات هود

عیب‌یابی و تعمیر هود لاجرمانیا Lagermania|نمایندگی تعمیرات لاجرمانیا

عیب‌یابی و تعمیر هود لاجرمانیا Lagermania|نمایندگی تعمیرات لاجرمانیا

در این مقاله قصد داریم، که ایرادات متداول هود آشپزخانه لاجرمانیا را توضیح داده و راهکارهای موثر و کاربردی برای رفع آنها بیان خواهیم کرد. هود آشپزخانه لاجرمانیا در تهویه کردن هوای فضای درون آشپزخانه بسیار کاربردی است. در صورتی که هود آشپزخانه با ایرادات و خرابی هایی مواجه شود، فضای خانه شما آکنده از ذرات مواد غذایی و بوهای نامطبوع خواهد بود. بنابراین بهتر است، که هر چه زودتر دستگاه خود را عیب یابی و تعمیر نمایید.

مشکلات هود لاجرمانیا

مشکلات و خرابی هایی که در هود های آشپزخانه به وجود می آید، به مدل و تجهیزات آن مربوط نمی شود. به مرور زمان هر هودی با هر برندی ممکن است، که با خرابی هایی روبرو شود. بنابراین بهتر است، که با ایرادات هود لاجرمانیا خود آشنا شوید، تا در صورت مواجه شدن با آنها اقدامات مناسب را انجام دهید.

صدای غیر طبیعی هود لاجرمانیا

وقتی هود لاجرمانیا را روشن می‌کنید، کمی صدا خواهد داشت. اما در صورتی که احساس کردید صدای هود لاجرمانیا غیر طبیعی و بیشتر از سابق است، باید این موارد را بررسی نمایید.

 • احتمال دارد، که موتور هود لاجرمانیا دچار خرابی شده باشد، که تلاش می کند پروانه را راه اندازی نماید. ولی قدرت آن را ندارد و در نتیجه صدای بیشتری تولید خواهد شد. در این شرایط باید موتور هود لاجرمانیا تعمیر و در صورت لزوم تعویض گردد.
 •  چنانچه اجزای هود و یکی از قطعات آن شل شده باشند احتمال دارد، که ایجاد صدای زیادی در هود کند. در این شرایط شما باید مطمئن شوید، که تمامی قطعات این دستگاه به صورت محکم قرار داشته باشند.
 •  اگر پروانه و یا فن هود حالت خود را از دست داده باشند یا دچار خرابی های دیگری مثل شکستگی شده باشد، باید آنها را عوض کنید. چون موجب ایجاد صدای زیاد خواهد شد.
 •  چنانچه فیلتر هود لاجرمانیا بیش از اندازه آلوده و کثیف باشد، موجب صدای غیر عادی و غیر طبیعی در این دستگاه می شود. بنابراین برای اینکه به موتور دستگاه شما فشار زیادی وارد نشود و صدای هود لاجرمانیا کاهش پیدا کند، باید فیلتر هود خود را عوض کنید.

مکش ضعیف هود لاجرمانیا

وقتی هود آشپزخانه دارای مکش ضعیفی باشد عملاً نمی توان از آن استفاده کرد و کارایی خوبی نخواهد داشت. بنابراین باید در اسرع وقت هود لاجرمانیا را عیب یابی نمایید و دلیل ضعیف شدن مکش آن را بیابید و برطرف کنید. دلایل زیر می تواند موجب مکش ضعیف هود لاجرمانیا شده باشد:

 •  اولین و مهمترین دلیل آن این است، که فیلتر هود شما به شدت کثیف است. بنابراین باید آن را در کمترین زمان ممکن عوض کنید. برای اینکه هود لاجرمانیا شما کمتر با اینگونه مشکلات روبرو شود سعی کنید، که در زمان های مشخص اقدام به عوض کردن فیلتر هود خود کنید.
 • دلیل دیگر بروز این مشکل این است، که مسیر خروجی هوا دچار گرفتگی شده باشد. بنابراین باید لوله های هواکش و مسیر خروجی را بررسی نمایید و در صورتیکه انسداد و گرفتگی داشته باشند، باید برطرف کنید. در این صورت مکش فیلتر هود لاجرمانیا بهبود خواهد یافت.
 •  در صورتی که فن یا پروانه هود لاجرمانیا هرز شده باشد، موجب کم شدن مکش هود آشپزخانه خواهد شد. بنابراین باید فن را در محل مخصوص خود قرار دهید و در صورتی که متوجه شدید، پروانه یا فن ایرادی دارند باید عوض شود.
 • اگر دور موتور را به صورت صحیح تنظیم نکنید، مکش هود شما ضعیف خواهد بود. با توجه به تعداد شعله هایی که روشن است، باید دور موتور هود خود را تعیین کنید. اگر شعله های بیشتری روشن می کنید، باید دور موتور را در درجات بیشتر قرار دهید، تا مکش به صورت صحیح انجام شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  مرکز تعمیرات هود گوفرGuffer | نمایندگی گوفر تهران

هود لاجرمانیا

هود لاجرمانیا خاموش نمی‌شود

در برخی مواقع ممکن است متوجه شوید، که هود لاجرمانیا به صورت یکسره کار می‌کند و خاموش نمی شود. در این صورت باید این موارد چک شوند:

 •  اولین دلیل آن خراب بودن دکمه روشن و خاموش هود لاجرمانیا می باشد. در صورت خرابی و شکستگی این دکمه حتما باید عوض شود.
 • اگر برد الکترونیکی هود لاجرمانیا دچار ایراد شده باشد، موجب بروز مشکل خواهد شد. بنابراین در این شرایط باید برد را عوض کنید.
 • یکی دیگر از عواملی که در خاموش نشدن هود لاجرمانیا موثر است، خراب بودن تاچ پد است. در صورت این مشکل باید تاچ پد را عوض کنید.

روشن نشدن هود لاجرمانیا

 • در صورتی که هود لاجرمانیا روشن نمی شود، باید در اولین اقدام دوشاخه و پریز آن را از نظر برق رسانی چک کنید. احتمال دارد، که پریز برق نداشته باشد و یا دوشاخه هود شما دچار آسیب دیدگی شده باشد.
 •  دلیل دیگر روشن نشدن هود لاجرمانیا سوختن فیوز اصلی آن می باشد. بنابراین باید فیوز اصلی را تست کرده و در صورت لزوم توسط تعمیرکار باتجربه عوض شود.
 •  خراب بودن دکمه روشن و خاموش هود لاجرمانیا نیز موجب می شود، که دستگاه نتواند روشن شود. بنابراین از سالم بودن این دکمه مطمئن شوید.
 •  اگر مدار هود لاجرمانیا دچار قطع شدگی باشد، باید جریان را برقرار کنید.
 •  از دیگر دلایل روشن نشدن هود لاجرمانیا نیم سوز شدن موتور دستگاه است. در این شرایط باید موتور آن را عوض کنید.
 •  خراب بودن برد لمسی و برد الکترونیکی هود لاجرمانیا نیز موجب خواهد شد، که نتواند روشن شود. در این حالت بهتر است، که برد را با برد اصلی تعویض کنید.

نکات مهم برای نگهداری هود لاجرمانیا

در صورتی که نکات نگهداری هود لاجرمانیا را بدانید و آنها را به خوبی رعایت کنید، کارایی دستگاه شما افزایش خواهد یافت و وظیفه خود را که مکش بو و تهویه است، را به خوبی انجام خواهد داد. به همین دلیل نکات بسیار مهم برای استفاده و نگهداری هود لاجرمانیا اشاره می کنیم.

 • از جمله موارد مهم که باید در حین استفاده از هود لاجرمانیا به آن توجه داشته باشید، زمان روشن کردن آن است. بهتر است هود لاجرمانیا را چند لحظه قبل از روشن کردن گاز خود روشن نمایید، تا به دور مناسب برسد. در صورتی که در زمان پخت و پز هود آشپزخانه خود را روشن نکنید، موجب خواهد شد، که حرارت موجب ذوب شدن قطعات گوناگون هود لاجرمانیا شوند و عملکرد این وسیله مختل خواهد شد.
 • دور موتور هود لاجرمانیا را به درستی تنظیم کنید. در صورتی که شعله های اجاق گاز بیشتری روشن شده است، باید در دور های بیشتری تنظیم گردد، تا بتواند چربی ها و بو ها را با قدرت بیشتری مکش کند و بوی نامطبوع در فضای منزل شما نماند.
 • زمانی که از هود لاجرمانیا استفاده نمی کنید، نباید آن را روشن بگذارید. در این صورت حرارت زیاد لامپ هود موجب خواهد شد، که مدار الکترونیکی که به آن متصل است، ذوب شود و در ادامه کلیدهای کنترل وسیله شما کار نخواهند کرد. بنابراین وقتی کار آشپزی شما به پایان رسید، باید آن را خاموش نمایید.
 • در زمان نصب هود لاجرمانیا باید به ارتفاع آن توجه داشته باشید. در صورتی که هود لاجرمانیا را در ارتفاع مناسب و استاندارد قرار دهید، کارایی درستی نخواهد داشت. بهتر است برای اینکه اطلاعات لازم در این زمینه داشته باشید، دفترچه دستگاه خود را مطالعه کنید. اگر هود لاجرمانیا را در ارتفاع کمتر از استاندارد نصب نمایید، موتور و قطعات آن دچار افزایش دما خواهند شد و در نتیجه عمر هود لاجرمانیا کم خواهد بود. اگر آن را در ارتفاع بیشتر از استاندارد نصب کنید، مکش قوی و مورد نظر شما را نخواهد داشت.
 • هود لاجرمانیا را با استفاده از مواد شوینده ای که مناسب این کار است، باید تمیز کنید. تمیز بودن هود لاجرمانیا موجب خواهد شد، که وسیله شما با قدرت و مکش بیشتری کار کند و صدای اضافه نداشته باشد. بنابراین باید با استفاده از دستمال نرم و مواد شوینده به صورت مرتب هود خود را تمیز کنید. پس از اتمام کار باید فرصت دهید، که هود شما به صورت کامل خشک شود.
 • از جمله عوامل مهمی که موجب آسیب دیدن هود لاجرمانیا می‌شود. نوسانات شدید برق است و بیشتر افراد به آن توجهی ندارند. برای اینکه که هود لاجرمانیا عملکرد درستی داشته باشد، باید ولتاژ مشخصی به مدار آن برسد. اگر ولتاژ ورودی بیش از اندازه کم و زیاد شود، موجب اتصالی و در نتیجه سوختن موتور هود لاجرمانیا خواهد شد. برای اینکه با این مشکل روبرو نشوید بهتر است از یک محافظ برق برای هود لاجرمانیا استفاده کنید.
 • چون فیلتر هود لاجرمانیا مدام در معرض دود و آلودگی است، باید در بازه های زمانی کوتاه اقدام به تعویض آن کنید. صورتی که فیلتر هود لاجرمانیا بیش از اندازه آلودگی و کثیفی داشته باشد، دستگاه شما کارایی لازم را نخواهد داشت.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات هود میلان Milan

هود لاجرمانیا

سخن تکمیلی

در این مطلب به خرابی ها و ایراداتی که ممکن است هود لاجرمانیا با آن مواجه شود پرداختیم و راهکارهایی را برای پیشگیری از آسیب دیدن و خراب شدن آن بیان کردیم. برای اینکه محیط آشپزخانه شما مطبوع بماند، باید از هود خود به صورت صحیح استفاده کرده و در نگهداری از آن نکات ذکر شده در این مطلب را رعایت نمایید. اگر قطعات و اجزای گوناگون هود لاجرمانیا با خرابی مواجه شد، باید در کمترین زمان ممکن آن را عیب یابی و تعمیر کنید. در غیر این صورت هود لاجرمانیا آسیب های بیشتری خواهد دید و کارایی لازم را نخواهد داشت. اگر با راهنمایی هایی که در این مقاله آورده شده است، موفق به برطرف کردن مشکل هود لاجرمانیا نشدید، بهتر است از خدمات تعمیر نمایندگی مجاز این وسیله استفاده کنید.

عیب‌یابی و تعمیر هود لاجرمانیا|نمایندگی تعمیرات لاجرمانیا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

نحوه عیب‌یابی و تعمیر هود لاجرمانیا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا