تعمیرات کولر گازی

راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی ال جی | معرفی دکمه های ریموت کولر LG

آموزش کار با کنترل کولر گازی ال جی | دکمه TIMER در کنترل کولر نشانه چیست؟

فصل گرما که از راه می رسد، یکی از پرکاربردترین وسیله های خانه راه اندازی می شود و شروع به کار می کند. موضوع بحث ما کولر گازی است. کولر گازی وسیله ایست که با کنترل روشن و تنظیم می شود. حال اگر برند کولر شما ال جی است، باید از قبل راهنمای کنترل کولر گازی ال جی را بدانید تا بتوانید با استفاده از آن بهترین عملکرد را از کولر شاهد باشید.

معرفی دکمه های کنترل کولر گازی ال جی

کنترل کولر گازی ال جی یک وسیله بسیار کاربردی است که به شما اجازه می دهد تنظیمات مختلف دستگاه را به راحتی تغییر دهید. با استفاده از کنترل کولر گازی ال جی شما می توانید حالت عملکرد، دما، سرعت فن، جهت جریان هوا، تایمر و عملکردهای خاص دیگری را انتخاب کنید. همچنین می توانید از فناوری های پیشرفته مانند پلاسما، سرعت سریع، تمیزکاری خودکار و نور صفحه نمایش استفاده کنید.

برای آشنایی با عملکرد دکمه های کنترل کولر گازی ال جی به توضیحات زیر توجه کنید:

دکمه ON/OFF

دکمه آن و آف جهت روشن و خاموش کردن دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. با انتخاب این دکمه، کاربر می تواند دستگاه را روشن یا خاموش نماید.

دکمه MODE

این دکمه برای انتخاب حالت عملکرد است. با فشار دادن این دکمه، شما می توانید بین حالت های مختلف عملکرد مانند سرمایش (COOL)، گرمایش (HEAT)، رطوبت زدایی (DRY)، گردش هوا (FAN) و خودکار (AUTO) تغییر دهید. هر حالت عملکرد با یک نشان خاص روی صفحه نمایش کنترل نشان داده می شود.

دکمه های + و –

این دکمه ها برای تنظیم دمای هوا است. با فشار دادن دکمه +، شما می توانید دمای هوا را افزایش دهید و با فشار دادن دکمه -، دمای هوا را کاهش دهید. دقت کنید که در حالت گردش هوا (FAN)، این دکمه ها قابل استفاده نیستند.

دکمه FAN SPEED

این دکمه برای تنظیم سرعت فن است. با فشار دادن این دکمه، کاربر می تواند بین سطح های مختلف سرعت فن مانند آروار (LOW)، معقول (MED)، بالا (HIGH) و خودکار (AUTO) تغییر دهد. هر سطح سرعت فن با چند خط روبرو یا زیر نشان سطح سرعت فن روی صفحه نمایش کنترل نشان داده می شود.

دکمه SWING

این دکمه برای تنظیم جهت جریان هوا است. با فشار دادن این دکمه، کاربر می تواند جهت جریان هوا را به صورت افقی یا عمودی تغییر دهد. در حالت افقی، پره های دستگاه به چپ و راست حرکت می کنند و در حالت عمودی، پره های دستگاه به بالا و پایین حرکت می کنند. هر حالت جریان هوا با یک نشان خاص روی صفحه نمایش کنترل نشان داده می شود.

دکمه TIMER

این دکمه برای تنظیم زمان شروع یا پایان عملکرد است. با فشار دادن این دکمه، شما میتوانید زمان شروع یا پایان عملکرد را بین ۰ تا ۲۴ ساعت تعیین کنید. برای تنظیم زمان شروع، ابتدا دستگاه را خاموش کنید و سپس دکمه TIMER را فشار دهید.

برای تنظیم زمان پایان، ابتدا دستگاه را روشن کنید و سپس دکمه TIMER را فشار دهید. زمان شروع یا پایان عملکرد با چراغ های LED روبرو یا زیر نشان زمان شروع یا پایان عملکرد روی صفحه نمایش کنترل نشان داده می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای جامع کدهای ارور کولر گازی پاناسونیک

دکمه PLASMA

این دکمه برای فعال کردن فناوری پلاسما است. فناوری پلاسما با حذف ذرات آلودگی وارد شده به دستگاه، هوای خروجی را تصفیه می کند. با فشار دادن این دکمه، کاربر می تواند فناوری پلاسما را روشن یا خاموش کند. وضعیت فعال یا غیرفعال بودن فناوری پلاسما با چراغ LED روبرو یا زیر نشان PLASMA روی صفحه نمایش کنترل نشان داده می شود.

دکمه JET

این دکمه برای فعال کردن حالت سرعت سریع است. حالت سرعت سریع با افزایش سطح سرعت فن و تغذیه هوای خارجی، در مدت زمان کوتاه، هوای خروجی را به شدت خنک یا گرم می کند. با فشار دادن این دکمه، شما می توانید حالت سرعت سریع را روشن یا خاموش کنید.

نحوه کار با کنترل کولر گازی ال جی

ایجاد حالت سرمایشی کولر گازی ال جی با کنترل

برای راه اندازی عملکردهای سرمایشی کولر گازی ال جی با کنترل، لازم است مراحل زیر را انجام دهید:

 • دکمه ON/OFF را فشار دهید تا دستگاه روشن شود.
 • دکمه MODE را چندبار فشار دهید تا حالت سرمایش (COOL) انتخاب شود. علامت * روی صفحه نمایش کنترل نشان داده می شود.
 • دکمه های + و – را فشار دهید تا دمای هوا را با کم و زیاد کردن تنظیم کنید. دمای هوا روی صفحه نمایش کنترل نشان داده می شود.
 • دکمه FAN SPEED را فشار دهید تا سطح سرعت فن را انتخاب کنید. شما میتوانید بین سطوح (LOW)، (MED)، (HIGH) و خودکار (AUTO) انتخاب کنید. هر سطح سرعت فن با چند خط روبرو یا زیر نشان سطح سرعت فن روی صفحه نمایش کنترل نشان داده می شود.
 • دکمه SWING را فشار دهید تا جهت جریان هوا را به صورت افقی یا عمودی تغییر دهید. در حالت افقی، پره های دستگاه به چپ و راست حرکت می کنند و در حالت عمودی، پره های دستگاه به بالا و پایین حرکت می کنند. هر حالت جریان هوا با یک نشان خاص روی صفحه نمایش کنترل نشان داده می شود.

ایجاد حالت گرمایشی کولر گازی ال جی با کنترل

برای راه اندازی عملکردهای گرمایشی کولر گازی ال جی با کنترل، شما باید مطابق با مراحل زیر عمل کنید:

 • دکمه ON/OFF را فشار دهید تا دستگاه روشن شود.
 • دکمه MODE را چندبار فشار دهید تا حالت گرمایش (HEAT) انتخاب شود. علامت * روی صفحه نمایش کنترل نشان داده می شود.
 • دکمه های + و – را فشار دهید تا دمای هوا را با کم و زیاد کردن تنظیم کنید. دمای هوا روی صفحه نمایش کنترل نشان داده می شود.
 • دکمه FAN SPEED را فشار دهید تا سطح سرعت فن را انتخاب کنید.
 • دکمه SWING را فشار دهید تا جهت جریان هوا را به صورت افقی یا عمودی تغییر دهید.

حالت خواب کولر گازی ال جی با کنترل

حالت خواب یک عملکرد خاص است که با فعال کردن آن، می توانید دمای هوا را به صورت خودکار تنظیم کنید تا در طول شب، راحتتر بخوابید. در حالت خواب، دستگاه دمای هوا را به تدریج افزایش یا کاهش می دهد تا به دمای مناسب برای خواب رسیده و سپس آن را ثابت نگه می دارد. همچنین در حالت خواب، سرعت فن و صدای دستگاه کاهش می یابد.

برای راه اندازی حالت خواب کولر گازی ال جی با کنترل، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا دستگاه را روشن کنید و حالت عملکرد مورد نظر خود را انتخاب کنید. شما می توانید آن را در حالت های سرمایش (COOL)، گرمایش (HEAT)، رطوبت زدایی (DRY) و خودکار (AUTO) تغییر دهید.
 • سپس دکمه SLEEP را فشار دهید تا حالت خواب فعال شود. علامت Zz روی صفحه نمایش کنترل نشان داده می شود.
 • در صورت نیاز، شما می توانید زمان پایان حالت خواب را با استفاده از دکمه TIMER تعیین کنید. برای این کار، ابتدا دکمه TIMER را فشار دهید و سپس با استفاده از دکمه های + و – زمان پایان حالت خواب را بین ۰ تا ۲۴ ساعت تنظیم کنید. زمان پایان حالت خواب با چراغ های LED روبرو یا زیر نشان TIMER روی صفحه نمایش کنترل نشان داده می شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل روشن نشدن کمپرسور کولر گازی چیست؟

سیستم رطوبت زدایی کولر گازی ال جی با کنترل

سیستم رطوبت زدایی یک عملکرد خاص است که با فعال کردن آن در کنترل کولر گازی ال جی شما می توانید رطوبت بیش از حد در محیط را کاهش دهید و از تشکیل کپک و قارچ جلوگیری کنید. در سیستم رطوبت زدایی، دستگاه دمای هوا را به حد مورد نظر شما تنظیم می کند. سپس با سرعت فن پایین، هوای خروجی را خشک می نماید.

برای راه اندازی سیستم رطوبت زدایی کولر گازی ال جی با کنترل، باید مطابق با مراحل زیر اقدام کنید:

 • ابتدا دستگاه باید روشن شود.
 • دکمه MODE را چندبار فشار دهید تا حالت رطوبت زدایی (DRY) انتخاب شود. علامت * روی صفحه نمایش کنترل نشان داده می شود.
 • دکمه های + و – را فشار دهید تا دمای هوا را با کم و زیاد کردن تنظیم کنید. دمای هوا روی صفحه نمایش کنترل نشان داده می شود.
 • دکمه FAN SPEED را فشار دهید تا سطح سرعت فن را انتخاب کنید.
 • در صورت نیاز، می توانید زمان پایان عملکرد را با استفاده از دکمه TIMER تعیین کنید.

سیستم تغییر جهت باد در کولر گازی ال جی با کنترل

برای تنظیم جهت جریان هوا با استفاده از کنترل کولر گازی ال جی شما باید از دکمه SWING روی ریموت کنترل استفاده کنید. این دکمه باعث می شود که پره های دستگاه به صورت افقی یا عمودی حرکت کنند و باد را به سمت های مختلف بفرستند.

با فشار دادن این دکمه، حالت شناور و نامنظم پره ها را فعال یا غیرفعال کنید. همچنین می توانید با نگه داشتن این دکمه، جهت پره ها را به صورت دستی تعیین کنید.

سیستم فن در کولر گازی ال جی با کنترل

برای تنظیم فن در کولر گازی ال جی، شما باید ابتدا دستگاه را با دکمه ON/OFF روشن کنید. سپس دکمه MODE را چندین بار فشار دهید تا علامت فن روی صفحه نمایش کنترل کولر گازی ببینید. این علامت به شکل یک پره بادبان است. بعد از انتخاب حالت فن، میتوانید با دکمه FAN SPEED سرعت فن را تغییر دهید.

سرعت فن میتواند آهسته، متوسط، سریع یا خودکار باشد. هر بار که دکمه FAN SPEED را فشار دهید، سرعت فن تغییر می کند و روی صفحه نمایش نشان داده می شود.

آموزش کار با کنترل کولر گازی ال جی

جمع بندی

در پایان این مبحث از راهنمای کنترل کولر گازی ال جی لازم می دانیم که بگوییم اگر نیاز به خدمات تعمیر کولر گازی ال جی دارید، می توانید از خدمات تعمیرات کولر گازی ایبک امداد بهره مند شوید.

کنترل کولر گازی ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای کنترل کولر گازی ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا