تعمیرات مایکروفر

راهنمای جامع استفاده از مایکروویو ال جی LG

راهنمای جامع استفاده از مایکروویو ال جی LG | آموزش کار با مایکروویو

مایکروویو ال جی از جمله دستگاه‌های کاربردی و پیشرفته می‌باشد که در اکثر خانه‌ها از وسایل ضروری محسوب می‌شود. افراد زیادی ترجیح می‌دهند که به جای استفاده از اجاق گاز و فر از مایکروویو ال جی استفاده کنند و طبخ مواد غذایی خود را طبخ کنند. برای اینکه بتوانید از برنامه‌های این دستگاه به صورت کامل استفاده کنید، نیاز به آموزش خواهید داشت.

آشنایی با برنامه‌های دستگاه مایکروویو ال جی برای شما بهترین عملکرد دستگاه را به همراه خواهد آورد و از به وجود آمدن ایرادات و مشکلات در مایکروویو ال جی جلوگیری خواهد کرد. مایکروویو ال جی علاوه بر کاربردهای مختلفی که دارد، دارای سرعت پخت بالایی نیز می‌باشد.

آشنایی با دکمه‌ها و علائم مایکروویو ال جی

هر دستگاه هوشمند و مدرنی دارای برنامه‌ها و دکمه‌های مختلفی می‌باشد، که کاربران با استفاده از آنها می‌توانند از دستگاه خود بیشترین کاربرد را داشته باشند. روی مایکروفر ال جی نیز دکمه‌ها زیادی وجود دارد که هر کدام آنها برای عملکرد خاصی تعبیه شده‌اند.

مایکروویو ال جی دارای پنل کنترل می‌باشد. این پنل دکمه‌هایی دارد که به دستگاه فرمان‌هایی را می‌دهد. شما با زدن یا لمس کردن هر کدام از این دکمه‌ها به قسمتی از مایکروویو ال جی فرمانی را می‌توانید صادر کنید.

یکی از دکمه‌های مایکروویو ال جی ماکرو نام دارد. این دکمه را وقتی لمس می‌کنید یا فشار می‌دهید، برای مدت ۳۰ ثانیه با حداکثر توان آغاز به کار می‌کند. این برنامه غذا را گرم کرده و مانند اجاق گاز عمل می‌کند.

مایکروویو

نحوه عملکرد دکمه گرمایشی همرفتی

نشانه گرمایش طبیعی یا همرفتی بر روی مایکروویو به حالت دو خط در پایین و بالا یک مربع می‌باشد. این دو خط علامت المنت گرمایشی می‌باشد که در پایین و بالای دستگاه قرار دارد. در مایکروویو ال جی گرمای لازم به جای فن از طریق حرارت طبیعی پخش می‌شود. برای پخت کیک یا سبزیجات و بریان کردن گوشت از روش گرمایش طبیعی استفاده می‌شود.

حتما بخوانید:   آشنایی با روش پخت و پز با سولاردام | مراحل استفاده از بخارپز سولاردام یا مایکروویو

المنت گرمایشی کف مایکروویو

نشانه المنت کف مایکروویو دکمه‌ای است که یک خط در پایین مربع دارد. از این طریق می‌توانید پخت پیتزا را انجام دهید و همچنین برای برشته کردن مواد غذایی استفاده از این روش در مایکروویو ال جی مناسب خواهد بود.

بریان کن با المنت گرمایی پایین

در صورتی که دستگاه مایکروویو ال جی شما دکمه‌ای با علامت زیگزاگ در قسمت بالایی و خط صاف در قسمت پایینی باشد، این دکمه بریان کن المنت گرمایی پایین می‌باشد. برای برشته کردن غذاهایی مانند پیتزا و مرغ از این برنامه پخت استفاده می‌شود.

نشان چراغ مایکروویو

لامپ درون مربع علامت چراغ دستگاه می‌باشد، در برخی از دستگاه‌های مایکروویو به صورت اتوماتیک چراغ روشن نگه داشته می‌شود، اما در بعضی از مایکروویوها می‌توانید کلید روشنایی را فشرده و در زمان پخت مواد غذایی از روشنایی آن استفاده کنند.

گرم نگه داشتن غذا

نشانه کلید گرم نگه داشتن غذا در مایکروویو ال جی به شکل بخاری بر روی ظرف غذا می‌باشد. برای گرم نگه داشتن مواد غذایی می‌توانید از این برنامه در مایکروویو ال جی استفاده نمایید. در این شیوه غذا به صورت آبدار خواهد ماند و خشک نخواهد شد.

دکمه گرم کن ظروف

نشانه این دکمه در مایکروویو ال جی تشکیل شده از عکس سه ظرف بر روی هم در مربع می‌باشد. از این دکمه در برخی از مهمانی‌ها برای گرم کردن ظروف استفاده می‌گردد. در این شرایط می‌توانید ظروف چینی را هم گرم کنید. استفاده از این دکمه موجب می‌شود که ظروف هیچ آسیبی نبینند.

استفاده از سرخ کن یا گریل

اگر مایل هستید که مواد غذایی شما ترد و برشته شود، می‌توانید از برنامه سرخ کن یا گریل استفاده نمایید. در این برنامه سه حالت هیتر پایین، هیتر بالا و هیتر پایین و بالا وجود دارد. برای فعال کردن برنامه سرخ کن یا گریل باید کلید اینتر را بزنید و زمان را تعیین نمایید. در این برنامه از سه پایه هم می‌توان استفاده کرد. برنامه سرخ کن یا گریل برای برشته کردن رویه مواد غذایی مثل پیتزا مناسب خواهد بود.

کارایی کانوکشن

از جمله برنامه‌هایی که در مایکروویو ال جی وجود دارد، می‌توان به برنامه کانوکشن اشاره کرد. از این برنامه برای گرم کردن مایکروویو برای پختن شیرینی‌های مختلف و کیک استفاده می‌گردد. برای اینکه این برنامه را فعال کنید، درجه حرارتی بین ۱۰۰ الی ۲۵۰ درجه و زمان را تعیین نمایید. کلید استارت را بزنید و اجازه دهید که پخت به پایان برسد. البته برنامه کالوکشن برای ۴۰ درجه هم دارد، که برای تخمیر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر ماکروفر زانوسی Zanussi | شایع ترین معایب ماکروفر

برای اینکه از حالت پیش گرمایش استفاده کنید، زمان را انتخاب نکنید و دکمه استارت را بزنید. وقتی که مایکروویو ال جی به حالت پیش گرمایش می‌رسد، مایکروویو هشدار خواهد داد تا دکمه توقف را بفشارید. شیرینی را درون مایکروویو گذاشته و مدت زمان مورد نیاز را انتخاب نمایید. در این زمان لازم خواهد بود که دکمه استارت را بزنید.

پخت ترکیبی

یکی دیگر از برنامه‌های مایکروویو ال جی پخت ترکیبی می‌باشد. پخت ترکیبی برای ترکیب برنامه‌های گریل، ماکرو و کانوکشن مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای فعال کردن این برنامه باید چند کلید را با هم فشار دهید. برنامه پخت ترکیبی دارای ۵ حالت مختلف می‌باشد، که برای سرخ کردن، گریل معمولی، سرخ کردن زیر غذا، برشته شدن بالا و پایین غذا و برای غذاهای خمیری استفاده می‌شوند.

یخ زدایی مواد غذایی

با استفاده از این برنامه می‌توان مواد غذایی را برای پخت آماده کرد. غذاهای منجمد برای پخته شدن با برنامه یخ زدایی از حالت یخ زده بیرون می‌آیند و برای پخته شدن آماده می‌شوند. در این برنامه ۴ حالت برای ۴ دسته از مواد غذایی نان و پنیر، گوشت، ماهی، حبوبات و مرغ استفاده می‌شود. برای اینکه این برنامه را فعال کنید، باید وزن و نوع غذا را تنظیم کرده و دکمه استارت را بفشارید. در برنامه یخ زدایی زمان به دو قسمت تقسیم می‌گردد که در زمان ابتدایی غذا برگردانده شده از امواج مایکروویو استفاده می‌شود.

مایکروویو ال جی

بخار پز

از دیگر برنامه‌های مایکروویو ال جی برنامه بخارپز است،که شامل سه قسمت ظرف غذا، ظرف آب و درپوش می‌باشد. برای بخار پز کردن در ظرف مخصوص ۴۰۰ میلی لیتر آب ریخته و بر روی آن سینی بخارپز را قرار دهید. غذای مورد نظر را در سینی بگذارید و درپوش را روی آن قرار دهید. در این برنامه باید پس از تعیین غذا، وزن را تعیین کرده و دکمه استارت را بزنید. بخار آب وقتی که این برنامه اجرا می‌شود موجب خواهد شد که غذای داخل سینی بپزد.

استفاده از دکمه Clear / Stop

در مواقعی که لازم است به هر علتی کار دستگاه مایکروویو ال جی متوقف گردد، می‌توانید از این دکمه استفاده کنید. برای ادامه دادن کار نیز باید دکمه استارت را بزنید، تا در همان لحظه توقف مجدداً کار دستگاه آغاز گردد.

قفل کودک مایکروویو ال جی

در صورتی که دکمه Clear/Stop مایکروویو ال جی را در زمان کار نکردن مایکروویو فشار دهید و برای ۵ ثانیه آن را نگه دارید، قفل کودک دستگاه فعال خواهد شد. با قفل کودک کلیدها و صفحه کلید دستگاه قفل خواهد شد و عملکردی نخواهد داشت. در این زمان وقتی که هر کدام از کلیدها را فشار دهید بر روی نمایشگر پیامی ظاهر خواهد شد.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات مایکروفر ایندزیت Indesit | عیب یابی مایکروفر

نگهداری از مایکروویو ال جی

  • وقتی که مواد غذایی را در مایکروویو ال جی قرار می‌دهید و امکان دارد در دستگاه ریخته شود، از حوله کاغذی یا پوشه پلاستیکی استفاده کنید.
  • در صورتی که چیزی که در دستگاه گرم می‌کنید، جوش می‌آورد، ظرف غذا را در روی بشقاب قرار دهید.
  • درب مایکروویو از جمله قسمت‌هایی است، که زود آسیب می‌بیند. برای اینکه به دستگاه خود آسیب نزنید در هنگام باز و بسته کردن درب دستگاه احتیاط کنید. محکم بستن درب ماکروویو موجب خواهد شد که در مدت زمان کوتاهی درب دستگاه خراب شود.
  • دستگاه مایکروویو خود را فقط باید در مواقعی روشن کنید که از بودن مواد غذایی یا مایعات در آن مطمئن شوید. در صورتی که دستگاه شما بدون مواد غذایی روشن شود. مگنترون‌ها را خود دستگاه جذب خواهد کرد و در این صورت دستگاه شما آسیب خواهد دید. برای ذوب کردن این دکمه‌ها موجب خواهد شد که مایکروویو کارآمدتر باشد.
  • برای استفاده از دستگاه مایکروویو باید از ظروف مخصوص این دستگاه استفاده نمایید. در این صورت شما به راحتی می‌توانید از مایکروویو برای طبخ مواد غذایی استفاده نمایید. از ظروف شیشه‌ای و سرامیکی استفاده کنید. در صورتی که اطمینان ندارید استفاده از این ظروف مورد نظر شما در مایکروویو ایمن نیست، بهتر است که از آن استفاده نکنید.
  • هرگز از مایکروویو ال جی برای سرخ کردن یا کنسرو استفاده نکنید. یکی از کارهای اشتباهی که امکان دارد کاربران انجام دهند این است، که برای گرم کردن شیشه شیر کودک از آن استفاده می‌کنند این کار بسیار خطرناک است.

سخن تکمیلی

از جمله وسایل کاربردی در آشپزخانه‌ها مایکروویو می‌باشد. مایکروویو ال جی از جمله مایکروویوهایی است که عملکرد بسیار خوبی دارد این مایکروویو دارای برنامه‌ها و دکمه‌های متفاوتی است، که از هر کدام از آنها برای کار خاصی می‌توانید استفاده کنید.

در صورتی که با نحوه کار کردن این دستگاه آشنا شوید، می‌توانید به راحتی از مایکروویو ال جی استفاده نمایید. در صورتی که با نحوه استفاده و نگهداری از مایکروویو ال جی آشنایی کافی نداشته باشید، موجب خواهد شد که دستگاه در مدت زمان بسیار کمتری دچار ایراد و خرابی شود و از عمر مفید آن کاسته شود.

31

راهنمای جامع استفاده از مایکروویو ال جی LG

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای استفاده از مایکروویو ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x