ایرانگردی

پدیده ای جذاب و زیبا در استان مازندران | آبشار عروس روستای مران تنکابن

مسیر رسیدن به آبشار عروس مازندران | بهترین زمان برای صفر به آبشار عروس مازندران

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

آبشار عروس مازندران یکی از مکان های دیدنی روستای مران تنکابن است که به دلیل زیبایی منحصر به فرد جزء دومین آبشار عروس شناخته شده است. این آبشار در دل کوه های تخت سلیمان قرار دارد و از مناظر بسیار زیبایی نیز برخوردار است. مازندران از استان های سرسبز کشور محسوب می شود که به دلیل شرایط طبیعی فوق العاده طبیعت بکر و بی نظیری دارد.

آبشار عروس مازندران

آبشار مران یا همان عروس مازندران جزء آبشارهای بسیار زیبای استان مازندران محسوب می شود که به دلیل موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد از گردشگران زیادی میزبانی می کند. این آبشار در دل کوه های تنکابن واقع شده و از مناطق کاملا طبیعی و دست نخورده استان به شمار می رود.

آبشار مران در نزدیکی روستای مران قرار دارد و داری ۶۲ متر ارتفاع است. بهتر است آبشار عروس مازندران را از دور مشاهده کنید که لذت بخش ترین جاذبه طبیعی محسوب می شود. زیرا با وجود آب های بسیار زیاد سنگ ریزه هایی از بالا به سمت پایین ریخته می شوند.

 البته در هنگام ریخته شدن سنگ ریزه از بالا به پایین ممکن است به علت برخورد سنگ ها به سر و صورت شما جراحتی برایتان ایجاد شود. بنابراین از نزدیک شدن به این آبشار تا حد امکان خودداری کنید.

مسیر رسیدن به آبشار عروس مازندران

برای رسیدن به این آبشار بسیار زیبا باید از مسیر مشخصی عبور کنید تا بتوانید به این منطقه زیبا دسترسی پیدا نمایید. البته بهتر است در صورت عدم شناخت این منطقه از افرادی که شناخت و آگاهی کافی دارند کمک بگیرید.

آبشار عروس در روستای مران تنکابن واقع شده که این روستا در فاصله ۶۰ کیلومتری شهر تنکابن قرار دارد. برای رفتن به آبشار عروس باید از جاده جنگلی سه هزار اقدام کنید. در طی مسیر باید از رودخانه خروشان موجود در این جاده عبور نمایید و با گذشتن از زیبایی و طراوت بسیار زیاد این منطقه به یک جاده کوهستانی در دست احداث می رسید که به عنوان جاده الموت معروف است.

بعد از عبور از جاده زیبای الموت به روستای مران خواهید رسید که آبشار این منطقه با روستا یک ساعت فاصله دارد. برای رسیدن به آبشار مران باید یک ساعت پیاده روی کنید تا با عبور از مسیر شیب های ملایم به آبشار مران برسید.

زیبایی مسیرهای منتهی به آبشار عروس

بعد از اینکه وارد مسیر منتهی به آبشار شده اید، زیبایی این منطقه بسیار حیرت انگیز است. جاده الموت که در مسیر آبشار مران واقع شده است، از چشم اندازهای فوق العاده ای برخوردار بوده که توصیف آن به زبان آسان نیست.

بعد از اینکه به جاده الموت رسیده اید زیبایی بسیار زیادی را در این منطقه می توانید مشاهده نمایید که توصیف آن نمی تواند زیبایی را جلوه دهد. جاده الموت جزء جاده های طبیعی و گردشگری محسوب می شود که خود جاده از زیبایی بکری برخوردار است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  امامزاده ابراهیم شفت ، دهکده رنگی گیلان زمین

در این جاده یک طرف صخره‌ های مخملی، و در سمت دیگر می توانید دره هایی عمیق را مشاهده کنید. با گذشتن از هر پیچ و خم این جاده می توانید به عمق زیاد دره ها نزدیک شوید و از زیبایی آن لذت ببرید.

به صورت کلی مسیر آبشار عروس از مکان های دیدنی بسیاری برخوردار است که تا رسیدن به این آبشار می توانید از مکان های دیدنی این مسیر همچون جنگل های سه هزار و یا رودخانه سه هزار دیدن کنید.

روستای مران از جاده های بسیار زیبایی تشکیل شده که این زیبایی را می توانید در تصاویر آبشار مران مشاهده نمایید. مردمان روستای مران با مهمان نوازی و خوشرویی خود زیبایی سفر را برایتان دو چندان می کند.

بهترین زمان برای بازدید از آبشار عروس مازندران

آبشار عروس مازندران در منطق کوهستانی روستای مران واقع شده که از کوه های تخت سلیمان این آبشار سرچشمه می گیرد. به دلیل شرایط آب و هوایی کوهستانی در این منطقه می توانید از اواخر بهار تا اواخر تابستان از آبشار عروس مازندران بازدید کنید.

روستای مران، تابستان های معتدل و دلپذیری دارد. از این رو برای گردش بهترین مکان محسوب می شود. برای گردش به این منطقه بهتر است از تجهیزات کوهنوردی استفاده کنید تا مسیر پیاده روی به همراه شیب ملایم برایتان راحت تر باشد.

در صورت سفر به شهر زیبای تنکابن حتما از این آبشار بازدید کنید. زیرا به دلیل منطقه ای بکر و زیبا برای اقامت چند روزه بهترین منطقه محسوب می شود. البته در کنار آبشار عروس آبشارهای دیگری همچون کوهسر و آبشار فرهادجوی را می توانید در این منطقه دیدن کنید.

در فصل های زمستان شرایط سفر به این منطقه کمی دشوار است، زیرا به دلیل بارش باران و برف شرایط جاده ای برای مسافرت مناسب نیست. روستای مران با وجود منطقه کوهستانی زمستان هایی بسیار سرد دارد که در صورت سفر به این روستا در فصل زمستان حتما از لباس های گرم و تجهیزات کامل استفاده کنید.

آبشار عروس مازندران

امکانات موجود در اطراف آبشار مران

آبشار مران در روستای مران شهر تنکابن واقع شده است که دارای بافتی کوهستانی بوده و از زیبایی بسیار بکری نیز برخوردار است. این ابشار از امکانات رفاهی چندانی برخوردار نیست. از این رو برای سفر به این منطقه بهتر است تمامی لوازم موردنیاز را با خود بیاورید.

البته برای اقامت چند روزه می توانید از اقامتگاه های موجود در منطقه استفاده کنید و از مهمان نوازی مردمان این روستا بهره ببرید. در هنگام سفر به این آبشار حتما از تجهیزات ایمنی به طور کامل استفاده کنید.

نکات لازم در هنگام پیمودن مسیر از روستا تا آبشار مران

برای رسیدن به آبشار مران باید از دره های این روستا عبور کنید تا بتوانید به منطقه دلخواه خود برسید. آبشار مران به دلیل موقعیت جغرافیایی و ارتفاع خود در بین دره های مران واقع شده که این آبشار در مابین کوه های تخت سلیمان نیز قرار دارد.

زمانی که در طول مسیر قصد بازدید به آبشار را دارید، بهتر است از تجهیزات لازم استفاده کنید تا خطری شما را تهدید نکند. روستای مران بافتی کوهستانی دارد. از این رو توصیه می شود برای پیمودن مسیر آبشار باید فصلی مناسب را انتخاب کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  همه چیز در رابطه با تاریخچه سی و سه پل اصفهان

بهترین زمان برای پیمودن مسیر آبشار مران نیمه تیر تا نیمه شهریور است، زیرا به دلیل شرایط اقلیمی مناسب بهترین زمان محسوب می شود. در هنگام عبور از این دره ها بهتر است از طناب هایی استفاده کنید تا در طول مسیر با کمک طناب دچار لغزش نشوید.

مکان های دیدنی منطقه آبشار مران

در اطراف آبشار مران جاذبه های دیدنی بسیار زیادی وجود دارد که علاوه بر آبشار می توانید از این جاذبه ها نیز دیدن کنید. آبشار مران در بین کوه های تخت سلیمان واقع شده که با دامنه های بسیار زیبا توانسته زیبایی منطقه را دو برابر گرداند.

شما می توانید در کنار آبشار عروس از جاذبه های دیدنی منطقه نیز استفاده کنید. وجود دره های عمیق در منطقه زیبایی منحصر به فردی را ایجاد می کند که گردشگران محو این همه زیبایی می شوند.

با سکوت در منطقه می توانید حس لذت بخش و صدای زندگی در طبیعت را بشنوید و از وجود آرامش آن استفاده نمایید. در فصل های تابستان به دلیل سرسبز بودن منطقه محیط جنگلی بسیار زیبایی را می توانید مشاهده کنید و از وجود گیاهان و گل های رنگارنگ لذت ببرید.

آبشار عروس مازندران

ویژگی منطقه آبشار مران

روستای مران یک رویای حیرت انگیز در لابه لای دره ها و دشت ها است که در زیر آسمان نیلگون زیبایی منحصر به فردی را به وجود می آورد. روستای مران در شهر زیبای تنکابن و در غرب استان مازندران واقع شده است که برای رفتن به این منطقه باید ۶۰ کیلومتر از شهر تنکابن فاصله بگیرید.

با وارد شدن به منطقه جنگلی سه هزار می توانید به روسای مران برسید و از جاذبه های گردشگری منطقه لذت ببرید. این روستای کوهستانی با شرایط آب و هوایی فوق العاده خود بهترین انتخاب برای سفر در فصل های بهار و تابستان به شمار می رود.

روستای مران حدود ۲۰۰ نفر جمعیت دارد که در این روستا می توانید به میعادگاه عاشقان طبیعت برسید. طبیعتی بکر و زیبا که وجود آن در هر مکانی حس نمی شود، این مکان منطقه آبشار مران نامیده می شود که برای رسیدن به آبشار باید یک ساعتی را در دره های این روستا پیاده روی کنید.

زمانی که در این منطقه سکوت کنید می توانید از حس شنیدن آواز پرندگان و نفس نسیم لذت ببرید. معماری این منطقه به گونه ای است که دارای خانه هایی سنگ چین شده که سقف های تخت دارند را می توانید مشاهده کنید. در مراتع زیبای این روستا لوبیا و سیب کشت می شود که با وجود مزه ای خاص بهترین سوغات منطقه به شمار می رود.

نتیجه گیری

استان مازندران با وجود زیبایی های فوق العاده خود قطب گردشگری در کشور محسوب می شود. تمامی مناطق و روستاهای این استان از زیبایی زیادی برخوردار است که گردش در هر کدام از این مناطق حیرت انگیز است. روستای مران تنکابن یکی از مناطق گردشگری در غرب استان مازندران است و آبشار عروس مازندران در این منطقه قرار دارد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

آبشار عروس مازندران

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

معرفی آبشار عروس مازندران

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا