خدمات ساختمان

دکوراسیون مدرن برای سالن پذیرایی با ایده های ناب

سالن پذیرایی جزو قسمت‌های مهم خانه محسوب می‌شود به همین دلیل دکوراسیون آن هم اهمیت زیادی دارد و معمولاً افراد برای منحصر به فرد کردن و طراحی زیبایی آن تلاش زیادی می‌کنند. برای اینکه شما دکوراسیون پذیرایی را زیبا کنید، نیازی نیست که حتماً از المان‌های گران و لوکس استفاده کنید. گاهی با تغییرات اساسی در چیدمان پذیرایی می‌توانید یک طراحی چشمگیر و زیبا ایجاد کنید.

در این مقاله از ایبک شما را با نکات مهم برای طراحی دکوراسیون سالن پذیرایی آشنا خواهیم کرد.

دکوراسیون مدرن برای سالن پذیرایی

تغییر دادن دکوراسیون‌های داخلی جزو موارد ضروری است زیرا افراد نیاز دارند در محیطی که زندگی می‌کنند تنوع ایجاد کرده و محیطی زیبا، شیک و آرامش بخش برای خود درست کنند. توصیه می‌کنیم برای اینکه روحیه افراد بهتر شود هر چند وقت یکبار دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی را تغییر بدهید.

شاید تغییر دادن دکوراسیون داخلی هزینه و زمان زیادی نخواهد ولی با این کار، شما می‌توانید با تغییراتی اساسی، زیبایی را به خانه خود هدیه کرده و حتی ارزش آن را هم بالا ببرید.

این نکته را به یاد داشته باشید که دورهمی ها و مهمانی‌ها در پذیرایی انجام می‌شود و این قسمت از خانه برای گپ و گفتگو مورد استفاده قرار می‌گیرد، پس ضروری است که دارای طراحی لاکچری و شیک باشد، تا برای شما و مهمانانتان محیط جذابی ایجاد شود. توصیه می کنیم برای طراحی این قسمت، سلیقه خاصی به خرج بدهید.

سالن پذیرایی

 

طراحی داخلی سالن پذیرایی

طراحی داخلی سالن پذیرایی شامل سازه‌های مختلف در این قسمت است که تفاوت‌های اساسی با طراحی دکوراسیون خانه دارد زیرا شما برای طراحی داخلی به سازه‌ها می‌پردازید و ساخت اصولی و زیبایی برایتان اهمیت دارد ولی طراحی دکوراسیون، بر اساس المان‌های یک خانه انجام می‌گیرد و چیدمان وسایل اهمیت زیادی دارد.

برای طراحی داخلی پذیرایی، به مواردی مانند اتصالات ورودی خانه، پنجره، درب و…. توجه می‌شود که هر کدام در زیبایی خانه تأثیر زیادی دارند و همچنین راحتی افراد هم باید در نظر گرفته شود. یک طراح مجرب و خوب، باید خانه را طوری طراحی کند که نه تنها زیبایی به همراه داشته باشد بلکه طراحی مدرن و شکیل هم باشد.

حتما بخوانید:   مدل کمد دیواری اتاق خواب کوچک | انواع کمد دیواری

طراحی داخل پذیرایی باید با توجه به پیشنهادات و نظرات و همچنین سلیقه افراد خانواده صورت بگیرد زیرا این کار دارای اصول و قوانینی است که شما می‌توانید با رعایت آن، به یک طراحی زیبا و مدرن دست پیدا کنید. توصیه می‌کنیم ابتدا سبک‌های متفاوت را بررسی کرده و بهترین آن را برای منزل خود انتخاب کنید. سبک انتخاب شده باید به صورتی باشد که جذابیت آن تا سال‌ها باقی بماند.

دکوراسیون سالن پذیرایی

وقتی شما وارد منزل می‌شوید، اولین جایی که توجه شما را جلب می‌کند دکوراسیون سالن پذیرایی است. اگر این قسمت دارای طراحی شیک و زیبا باشد مسلماً به چشم شما آمده و مجذوب آن خواهید شد ولی اگر پذیرایی دارای طراحی نامرتب و زشت باشد، بدون دقت از آن می گذرید پس اگر شما هم جزو اشخاصی هستید که اهمیت زیادی به سالن پذیرایی می‌دهید، باید هر چند وقت یک بار دکوراسیون زیبایی برای آنجا طراحی کنید.

المان‌های ضروری و غیر ضروری زیادی می‌تواند در سالن پذیرایی باشد که برای آسایش و راحتی افراد بوده و به زیبایی پذیرایی هم کمک می‌کند. مبل، گیاهان طبیعی، پرده، آباژور، گلدان‌های شیک، دیوارکوب، وسایل تزیینی و… هر کدام جزو ضروریات پذیرایی هستند تا بتوانند به جذابیت و زیبایی سالن پذیرایی کمک کنند.

معمولاً باید سالن پذیرایی یک نقطه کانونی داشته باشد که به چیدمان و دیزاین آن باید توجه خاصی شود. نقطه کانونی باید طراحی خیره کننده و زیبا داشته که اکثراً آن را بپسندند. ترکیب آباژور، کاناپه و تلویزیون می‌تواند به قسمت نقطه کانونی پذیرایی مربوط شود، به همین علت باید برای طراحی این قسمت بیشترین وقت را بگذارید.

دکوراسیون سالن‌های پذیرایی کوچک

اگر سالن پذیرایی شما کوچک است باید بدانید که این سالن‌ها نیاز به نور و روشنایی زیادی دارند، به این صورت کوچک بودن پذیرایی زیاد به چشم نمی‌آید. بهتر است از لامپ‌های کم مصرف و پرنور استفاده کنید تا نور و روشنایی خانه زیاد شود. از آینه کاری هم در قسمت‌هایی از خانه می‌توان استفاده کرد زیرا این کار باعث بازتاب نور شده دیگر نیاز به لامپ‌های زیاد نخواهید داشت.

در پذیرایی‌های کوچک نیاز نیست که از مبل‌های زیاد استفاده کنید و تمام خانه را نباید از مبل پر کنید زیرا نه تنها از جذابیت و زیبایی منزل شما کم می‌شود، بلکه رفت و آمد هم در پذیرایی مختل خواهد شد. توصیه می‌کنیم در این پذیرایی‌ها در کنار مبل تعدادی پاف قرار دهید. باف ها را می‌توان جایگزین مبل کرد و جای کمتری هم می‌گیرد و علاوه بر آن یک المان لوکس و زیبا محسوب می شود.

حتما بخوانید:   انواع مختلف اتصالات لوله کشی فاضلاب در ساختمان

برای پذیرایی‌های کوچک می‌توانید از وسایل تزیینی کوچک کمک بگیرید، به این صورت دکوراسیون پذیرایی زیبا و شکیل جلوه می‌کند. باید در پذیرایی چند گلدان با گل‌های طبیعی قرار دهید، البته گلدان‌ها باید کوچک باشد تا جای زیادی اشغال نکند. طبیعی بودن گل‌ها می‌تواند احساس خوبی در فضا ایجاد کند.

شاید پنجره پذیرایی شما کوچک باشد، ولی توجه داشته باشید که نباید پرده کوتاه انتخاب کنید، بهتر است از پرده‌هایی استفاده کنید که قدی بوده و از سقف تا زمین آمده باشد. پرده‌های کوتاه باعث می‌شوند از زیبایی خانه کم شده و کوچکی پذیرایی بیشتر جلوه کند.

دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خوابی که در پذیرایی باشد یک محل خوب برای کسب آرامش است و باید حتماً دارای جذابیت بوده و برای آن، طراحی زیبا و شیک در نظر بگیرید. به این صورت هم ارزش خانه شما بالاتر می‌رود و هم اینکه در اتاق آرامش بیشتری خواهید داشت. طراحی دکوراسیون اتاق خواب زیاد پیچیده و سخت نیست، فقط باید چند نکته مهم را رعایت کنید.

در اتاق خواب نیاز نیست که از المان‌های زیادی استفاده کنید زیرا ممکن است آرامش اتاق را از بین ببرد. یک سرویس خواب شیک و زیبا برای اتاق خواب لازم است. باید دو طرف تخت را فضای آزاد بگذارید تا بتوانید به راحتی رفت و آمد کرده و زیبایی تخت هم جلوه بیشتری داشته باشد. توصیه می‌کنیم در بالای تخت یک آینه کاری قرار دهید ولی هیچگاه در روبروی تخت آینه نگذارید زیرا آرامش فرد را در هنگام خواب را بر هم می‌زند.

دکوراسیون مدرن برای سالن پذیرایی

سبک مدرن برای سالن پذیرایی، طرفداران زیادی دارد. این سبک تابع سادگی و خلوتی است و نیاز به المان‌های زیادی هم برای پذیرایی نیست. باید المان‌های استفاده شده، جدید و مدرن باشد، پس می‌توانید چند المان ساده و لوکس خریده و با چیدمان مناسب، بهترین طراحی را ایجاد کنید.

در سبک مدرن پذیرایی، باید فضا پرنور و روشن باشد، به همین دلیل بهتر است از رنگ‌های روشن و مکمل استفاده کنید. معمولاً در این پذیرایی‌ها از رنگ‌های کرم، طوسی، سفید و… بیشترین استفاده می‌شود که البته باید نورپردازی هم اصولی و خوب انجام بگیرد تا پذیرایی کاملاً روشن شود.

در سبک مدرن به المان‌های زیاد نیاز نیست و به همین دلیل هزینه کمتری هم باید پرداخت کنید. در این طراحی باید از المان‌های ساده استفاده کنید که جای زیادی هم نگیرد. این کار باعث می‌شود شما در سالن پذیرایی خود طراحی زیبا و شیکی با کمترین هزینه ایجاد کنید.

حتما بخوانید:   دکوراسیون و بازسازی ساختمان/بازسازی عادی یا لاکچری

دکوراسیون کلاسیک برای سالن پذیرایی

سبک کلاسیک بین ایرانیان دارای محبوبیت زیادی است زیرا به سلیقه و علایق مردم ما نزدیک‌تر است. معمولاً مردم دوست دارند که از سبک کلاسیک برای پذیرایی استفاده کنند زیرا سبکی مجلل و لاکچری می‌باشد و برای طراحی آن باید از المان‌های زیادی استفاده کنید. تقریباً می‌توان گفت این سبک جزو سبک‌های پرهزینه است.

برای سالن پذیرایی سبک کلاسیک وقتی زیبا است که شما بتوانید المان‌ها را خوب و مناسب در کنار هم بچینید. این کار باعث می‌شود زیبایی پذیرایی نمایان شود. استفاده از پرده‌هایی با طرح کلاسیک، مبلمان سلطنتی، نورپردازی‌های مناسب و… جز مواردی است که در این سبک باید کاملاً رعایت شود.

سبک‌های کلاسیک از زمان گذشته در کشور ما وجود داشته و سبکی شناخته شده است. حتماً شما هم پذیرایی‌هایی با این سبک دیده‌اید. شاید سؤال کنید آیا با گذشت زمان این سبک تغییر کرده یا خیر؟

باید بگوییم بله می‌توانید با بعضی تغییرات، کاری کنید که این سبک قدیمی به نظر نرسد. سبک‌های کلاسیک امروزه از المان‌های جدید هم الهام گرفته و این باعث شده مجلل‌تر و لوکس‌تر به نظر آمده و همچنین یادآور زمان قدیم هم باشد و کلاسیک بودن طراحی هم حفظ شده باشد.

المان های مناسب برای دکوراسیون سالن پذیرایی

دکوراسیون‌های پذیرایی به وسیله المان‌های مختلف جذاب می‌شود، به همین دلیل باید برای چیدن المان‌ها دقت خاصی کنید تا پذیرایی شما شکیل و زیبا شود. بهتر است برای خرید المان‌ها از طراحان ماهر کمک بگیرید زیرا شما برای خریدن آنها باید هزینه زیادی پرداخت کنید و این هزینه‌ها دوباره برنمی‌گردد، پس بهترین انتخاب را باید داشته باشید.

سالن پذیرایی

تأثیر نور پردازی ها در دکوراسیون پذیرایی

اگر شما یک طراحی منحصر به فرد و لوکس برای پذیرایی داشته باشید ولی پذیرایی‌تان کم نور و تاریک باشد، هیچگاه این طراحی زیبایی خود را نشان نخواهد داد و به هیچ وجه به چشم نمی‌آید. به همین دلیل توصیه می‌کنیم حتماً برای دکوراسیون پذیرایی خود از لامپ‌های پرنور و زیبا استفاده کنید تا دکوراسیون به کار رفته در پذیرایی، به چشم بیاید.

البته نورپردازی فقط به تعداد لامپ‌ها بستگی ندارد، بلکه باید طراحی زیبا و اصولی هم برای آن در نظر بگیرید. فراموش نکنید که برای نورپردازی، از لامپ‌های با دوام و کم مصرف استفاده کنید که امروزه نمونه‌های زیادی در بازار دیده می‌شود.

31

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x