تعمیرات

راهنمای تعمیر مخلوط کن نانیوا | خدمات تعمیر مخلوط کن Naniwa


یکی از وسایل برقی آشپزخانه مخلوط کن می باشد، که برای درست کردن انواع مختلف دسر، سس ها، مخلوط کردن مواد غذایی، گرفتن آب بعضی از میوه ها و … از آن استفاده می شود. مخلوط کن ها در شکل ها و برندهای مختلفی در بازار موجود هستند. یکی از این برندها «نانیوا» می باشد. همه می‌دانیم که با استفاده کردن از وسایل برقی، به مرور زمان آن وسیله دچار مشکل می‌شود. مخلوط کن نانیوا نیز از این موضوع مستثنا نیست. ما در این مقاله قصد داریم در مورد مشکلات رایج در آبمیوه گیری نانیوا و نحوه تعمیر آن با شما صحبت کنیم.

مشکلات رایج در مخلوط کن نانیوا

روشن نشدن مخلوط کن نانیوا

یکی از مشکلات متداول در مخلوط کن نانیوا، روشن نشدن آن است. دلایلی که ممکن است باعث روشن نشدن مخلوط کن شوند عبارتند از:

خراب شدن پریز برق

قبل از انجام هر کاری ابتدا باید پریز برقی که دستگاه به آن وصل می شود را به کمک یک فازمتر بررسی کنید. اگر فازمتر ندارید می توانید یک وسیله برقی دیگر را به پریز برق متصل کنید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل شود. اگر آن دستگاه روشن شد، مشکل از دستگاه شماست در غیر اینصورت پریز دیگری را پیدا کنید.

قطع شدن سیم مخلوط کن نانیوا

در بعضی از مواقع علت روشن نشدن مخلوط کن نانیوا، قطع بودن سیمی است که به پریز وصل می شود. در این صورت باید سیم را بررسی کرده و اگر پوسیده یا قطع شده باشد آن را عوض کنید.

مخلوط کن نانیوا

 

خراب شدن دکمه روشن و خاموش مخلوط کن نانیوا

اگر سیم مخلوط کن و همچنین پریز برق را بررسی کردید و متوجه شدید که مشکلی ندارند، در این صورت باید سراغ کلید روشن و خاموش دستگاه بروید؛ زیرا در بعضی از مواقع، خراب بودن این دکمه باعث روشن نشدن دستگاه می شود. برای برطرف کردن این مشکل باید مخلوط کن را باز کنید و آن را تمیز نمایید. باز هم اگر مشکل برطرف نشد بهتر است دکمه را عوض کنید.

ضربه خوردن مخلوط کن نانیوا

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن مخلوط کن نانیوا، می تواند به خاطر افتادن و ضربه خوردن باشد، که در این صورت ممکن است بعضی از قطعات داخل مخلوط کن شکسته شده باشند، که این خود مانع روشن شدن دستگاه می شود. برای برطرف کردن این مشکل، باید تمام قسمتهای بیرونی و داخلی دستگاه را بررسی کنید. اگر هر کدام از قطعات شکسته شده باشد، باید آن را تعویض کرده و یا مشکل آن را رفع کنید.

به وجود آمدن اختلال در موتور مخلوط کن نانیوا

در بعضی از موارد موتور مخلوط کن، بر اثر کار کردن زیاد و طولانی مدت، نشت آب به داخل آن، ضربه دیدن و … نیم سوز می شود یا به طور کامل می سوزد. در این صورت دستگاه از کار می افتد. برای برطرف کردن این مشکل، باید موتور دستگاه را به یک متخصص بسپارید.

خاموش شدن ناگهانی مخلوط کن نانیوا 

یکی از دلایل اصلی خاموش شدن مخلوط کن نانیوا بعد از چند ثانیه کار کردن، به وجود آمدن مشکل در عملکرد حافظه الکتریکی یا اورلود است. علت خرابی این قطعه می تواند مدت طولانی کار کردن موتور دستگاه باشد. در اصل یکی از دلایل نصب اورلود روی مخلوط کن این است که اگر فشار زیادی بر روی موتور به وجود آمد، دستگاه را خاموش کند؛ زیرا در بعضی از موارد موتور توانایی انجام کار را ندارد، در نتیجه اورلود دستگاه را خاموش می کند. برای برطرف کردن این مشکل، باید اگر قطعه اورلود یا قطعات دیگری که مربوط به آن است دچار مشکل شدند به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گیرند و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شوند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر جاروبرقی نانیوا Naniwa | خدمات تعمیر نانیوا


یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی مخلوط کن، خراب شدن پروانه فن آن است. در این صورت دستگاه داغ شده و خاموش می شود، که با عوض کردن پروانه فنی می تواند این مشکل را نیز برطرف کنید.

کم شدن قدرت و سرعت کار مخلوط کن نانیوا

گاهی اوقات وقتی مواد را در درون مخلوط کن می ریزید، متوجه می شوید که دستگاه مثل همیشه کار نمی کند؛ یعنی قدرت و سرعت کافی برای مخلوط کردن را ندارد،علل مختلفی برای به وجود آمدن این مشکل وجود دارد منجمله:

 • خراب بودن بوش تیغه
 • خراب بودن بوش موتور
 • کثیف بودن کلکتور
 • کم شدن زغال مخلوط کن
 • نیم سوز شدن آرمیچر

برای برطرف شدن مشکل باید این قطعات را بررسی کرده و در صورت لزوم آنها را عوض کنید.

مخلوط کن نانیوا

 

 

نشت کردن مواد داخل پارچ مخلوط کن نانیوا

در بعضی از مواقع امکان دارد قسمت انتهایی پارچ مخلوط کن که یک پیچ بزرگ توخالی از جنس پلاستیک فشرده می باشد، به خاطر کار زیاد یا وارد شدن ضربه دچار ساییدگی یا شکستگی شود. در این صورت موادی که به داخل دستگاه ریخته می شود، به بیرون از پارچ یعنی کوپلینگ نشت می کند و باعث آسیب رساندن به قطعاتی مانند کوپلینگ و قطعاتی که به آن متصل هستند، از جمله موتور خواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل، باید پیچ شش ضلعی تو خالی را عوض کنید، تا به قطعات داخلی مخلوط کن آسیبی نرسد.

درست خوردن نشدن و له شدن مواد غذایی در داخل مخلوط کن نانیوا

یکی از دلایل اصلی که مخلوط کن مواد غذایی را خوی خورد نمی کند، کند شدن تیغه داخل دستگاه است. برای رفع این مشکل باید تیغه مخلوط کن را تیز یا عوض کنید تا مشکل به طور کامل حل شود. اما اگر تیغه را تیز یا تعویض کردید ولی باز مشکل به وجود آمده رفع نشد، بهتر است دلایل دیگر را مورد بررسی قرار دهید.

کار نکردن موتور مخلوط کن بعد از متصل کردن پارچ به آن در مخلوط کن نانیوا

یکی از دلایل اصلی کار نکردن موتور مخلوط کن بعد از متصل کردن پارچ به آن، می‌توانند گریپاژ کردن تیغه دستگاه باشد. شما می توانید این مشکل را به راحتی در خانه رفع کنید. برای رفع این مشکل ابتدا با دست تیغه ها را بچرخانید و آن را حرکت دهید، سپس مخلوط کن را روشن کنید. اگر باز مشکل حل نشد بهتر است قطعه های مختلف پارچ که به کوپلینگ وصل می شوند را باز کرده و آنها را گریس کاری کنید.

صدای اضافی حین کار کردن در مخلوط کن نانیوا

علت به وجود آمدن صدای زیاد و غیرطبیعی در مخلوط کن، می تواند ناشی از برخورد کردن پره ها به پارچ یا خراب بودن کوپلینگ و بوش دستگاه باشد.
نباید مواد غذایی سفت را با مخلوط کن خرد کنید؛ زیرا این کار باعث می‌شود به دستگاه آسیب وارد شود و در نتیجه باعث برخورد کردن پره های تیغه به بدنه پارچ و ایجاد سر و صدای زیاد دستگاه می شود.
خراب بودن یاتاقان ها و بوش دستگاه نیز می تواند باعث به وجود آمدن صدای زیاد در مخلوط کن شود که با عوض کردن این قطعه ها مشکل حل می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه ی تعمیر کردن پوسیدگی بدنه یخچال

لرزش مخلوط کن نانیوا هنگام کار کردن

علت به وجود آمدن لرزش در مخلوط کن می تواند پر کردن بیش از حد معمول پارچ، ریختن مواد غذایی سفت و یا جمع شدن تفاله در قسمت زیرین تیغه باشد. برای برطرف کردن این مشکل، بهتر است به اندازه کافی مواد غذایی را داخل آن بریزید و از ریختن مواد سفت در داخل مخلوط کن پرهیز کنید. اگر تمام این موارد را رعایت کردید اما باز دستگاه شما لرزش داشت، بهتر است تیغه مخلوط کن را باز کرده و زیر آن را تمیز نمایید.

نکات مهم برای جلوگیری از خراب شدن مخلوط کن نانیوا

 1. هنگامی که قصد خرید مخلوط کن را دارید، باید دقت کنید که قطعاتی مانند، صفحات برش، جنس محفظه و تیغه ضد زنگ باشند. اگر ضد زنگ نبود، باید بعد از هر بار استفاده کردن و شستن قطعات، آنها را حتما خشک کنید.
 2. دستگاه را زمانی می توانید تمیز کنید که مخلوط کن خاموش و از برق جدا شده باشد.
 3. اگر قصد دارید مواد داخل مخلوط کن را هم بزنید، باید دستگاه را خاموش کنید.
 4. از ریختن مواد غذایی سفت مانند هویج، سیب زمینی و… در مخلوط‌ کن خودداری کنید.
 5. ریختن یخ در داخل مخلوط کن باعث می‌شود شکل تیغ ها تغییر کرده و سرعت آن کند شود.
 6. برای اینکه از فشار آوردن به موتور مخلوط کن جلوگیری شود، باید در صورت کند شدن تیغه ها آنها را تیز یا تعویض کنید.
 7. شیارهای تعبیه شده در تیغه ها را باید خوب تمیز کنید.
 8. بعد از مخلوط کردن مواد غذایی و اتمام کار، دستگاه را خاموش کرده و سپس در پارچ آن را باز کنید. به هیچ عنوان نباید در پارچ را زمانی که مخلوط کن روشن است باز کنید.
 9. از نشت کردن مایعات به داخل موتور مخلوط کن جدا خودداری کنید.
 10. به حرکت و لرزش مخلوط کن دقت کنید، اگر پایه های دستگاه دچار آسیب شوند یا از جای خود خارج گردند، باعث ایجاد حرکت اضافی در دستگاه در هنگام کار کردن می شوند و می توانند برای شما ایجاد مشکل کنند.
 11. برای تمیز کردن مخلوط کن می توانید از ترکیب مایع ظرفشویی و آب استفاده کنید. این مخلوط را درون پارچه ریخته و دستگاه را روشن کنید و دقت کنید تا بیشتر از ۸۰ درصد ظرفیت مخلوط کن را پر نکنید.
 12. اگر مواردی را که در بالا ذکر کردیم را به دقت انجام دهید عمر مفید مخلوط کن نانیوای خود را افزایش داده اید.

نتیجه گیری

مخلوط کن نانیوا یکی از لوازم برقی آشپزخانه می باشد که باید برای نگه داری و طولانی شدن عمر دستگاه از آن به خوبی مراقبت کنید و نکاتی را که در این مقاله عنوان کردیم را مورد توجه قرار دهید. اما با همه این تفاسیر ممکن است باز مشکلاتی برای مخلوط کن نانیوا به وجود آید که با توضیحاتی که در بالا گفتیم امیدواریم بتوانید مشکل را رفع کنید در غیر این صورت باید به یک تعمیرکار متخصص مراجعه نمایید.


راهنمای تعمیر مخلوط کن نانیوا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله راهنمای تعمیر مخلوط کن نانیوا | خدمات تعمیر مخلوط کن Naniwa

امتیاز کاربر: ۰.۴۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا