تعمیراتتعمیرات یخچال

تعمیر یخساز یخچال ناسیونال

کار یخساز چیست؟ علت روشن نشدن و یخ نزدن یخ ساز یخچال ناسیونال

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه یخچال یکی از مهمترین و پرکاربردترین وسیله در منزل است که وظیفه نگهداری طولانی مدت از مواد غذایی را بر عهده دارد. با توجه به اینکه یخچال اهمیت زیادی در منزل دارد در هنگام خراب شدن آن این سوال برای ما پیش می آید که برای تعمیر چه باید بکنیم؟ یخچال های زیادی در بازار با برند های مختلف وجود دارد که تعمیر هر برند باید به صورت تخصصی و توسط تعمیرکار همان برند انجام شود. یکی از این برند ها، برند ناسیونال است.یخچال ناسیونال مانند همه یخچال های دیگر دارای قطعات زیادی است. یکی از این قطعات یخساز آن است.

یخساز نیز مانند سایر قطعات ممکن است دچار مشکل شود و تعمیر آن همیشه مشکلی بوده که ممکنه برای خیلی از شما به وجود آمده باشد. شاید این سوال پیش بیاد که آیا واقعاً وقتی یخساز یخچال خراب شد، می توان تعمیر کرد؟ یا باید کلا یخساز یخچال را از آن جدا کرده و یخساز جدیدی نصب کرد؟ ما در این مقاله در مورد تعمیر یخساز یخچال بالاخص یخساز یخچال ناسیونال برای شما توضیح می دهیم.

یخساز یخچال ناسیونال

 کار یخساز یخچال چیست؟

یخساز یا lce Maker  قطعه ای از یخچال است که وظیفه ساختن یخ بر عهده آن می باشد. در یخچال های جدید یا اکثر مدل های پیشرفته آن یخساز وجود دارد. به طور معمول تمام یخچال هایی که یخ ریز دارند یخساز در آنها وجود دارد. البته باید توجه داشته باشید که یخساز را با محفظه یخ یا بخش فریزر یخچال اشتباه نگیرید.


مشکلات رایج در یخساز یخچال:

یخساز در یخچال عمدتاً دچار مشکلات زیادی می شود که می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • یخچال کاملا روشن نمی شود.
 • یخ نساختن.
 •  تکه های یخ به هم چسبیده می شوند.
 •  یخ ها کاملا منجمد نشده و یا شل هستند.
 •  تکه های یخ به یک اندازه نباشند.

علت روشن نشدن یخساز یخچال

در این قسمت یخچال به طور کلی قادر به روشن شدن نیست و در نتیجه یخ تولید نمی کند. روشن نشدن یخساز یخچال ناسیونال دلایل زیادی دارد، منجمله؛

 • سیم کانکت یا رابط یخساز خراب باشد.
 • خراب شدن دکمه خاموش و روشن .
 • موتور یخچال خراب باشد.

علت یخ نساختن یخساز یخچال:

یکی دیگر از مشکلات اصلی یخساز یخچال ناسیونال یخ نساختن آن است که ممکن است به خاطر یکی از دلایل زیر باشد

 1. آب ورودی به یخچال فشار پایینی داشته باشد.
 2. دمای فریزر پایین باشد.
 3. گاز یخچال کم باشد.
 4. فیلترهای یخچال نیاز به تعویض داشته باشند.
 5. سنسور یخچال خراب باشد.
 6. اهرم کنترل یخ بالا رفته باشد.

 علت چسبیده شدن تکه های یخ به هم چیست؟

یکی دیگر از مشکلات رایج یخساز در یخچال ناسیونال به هم چسبیده شدن تکه های یخ است. این مشکل می تواند باعث شود که هیچ یخی از دیسپنسر خارج نشود یا حتی طوری باشد که تکه های یخ به هم بچسبند و یا تبدیل به تکه های خیلی بزرگ شوند که در این صورت ممکن است به یخساز آسیب برسد. علت چسبیده شدن تکه های یخ به هم می تواند دلایل دیگری هم داشته باشد من جمله؛

 • یخساز روشن شود و یخ هم بسازد اما از آن استفاده نکنند.
 • سرما یا دمای داخل فریزر کم باشد که ممکن است به خاطر خرابی فن فریزر باشد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  کم شدن فشار آب در شیر آب اهرمی و 5 دلیل اصلی آن

 یخساز یخچال ناسیونال

یخساز یخچال از چه قطعاتی درست شده است؟

 • موتور
 • سنسور
 • شیر برقی
 • سیم رابط برق
 • محفظه مخصوص یخ
 • لوله ورودی آب
 • برد الکترونیکی
 • اهرم تخصیص داده یخ

تعمیر یخساز یخچال ناسیونال

وقتی یخساز یخچال ناسیونال خراب شود، در اولین قدم باید اقدام به تعمیر آن کنید. یخساز ساید یخچال ناسیونال اگر خراب شود و این مشکل در اسرع وقت حل نشود می تواند موجب خرابی سایر بخشهای یخچال شود. به همین خاطر اگر از دانش لازم برخوردار باشید می توانید به کمک مطالبی که در زیر گفته می شود یخساز یخچال ناسیونال خود را تعمیر کنیم اما اگر تخصص کافی ندارید

بهتر است به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید.
یخساز یخچال های ساید بای ساید ناسیونال دارای کارکرد خاصی است که اگر مشکلی در آن بروز کند، شما با مشکلات زیادی مواجه می شوید. زمانی که یخساز ناسیونال ایراد پیدا کرد نباید سریع به فکر تعویض آن بیفتید. مشکلات مربوط به یخساز در بسیاری از موارد به راحتی قابل تعمیر و رفع شدن است، اما از آنجایی که از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است، بهتر است که آن را به فرد متخصص بسپارید.

یخساز یخچال ناسیونال

 علت کار نکردن یخساز ساید بای ساید ناسیونال چیست؟

اگر هنگام استفاده از یخساز یخچال ناسیونال متوجه شدید که کار نمی کند، سریع باید به کمک موارد زیر اقدام به عیب یابی آن نمایید؛

 1. در صورتی که درب یخچال به صورت کامل بسته نباشد یخ تولید نمی کند. از این رو باید میکو سوئیچ قفل در را مورد بررسی قرار دهید.
 2. برد کنترلی یا موتور یخچال ممکن است دچار مشکل شده باشد که در این صورت باید به دقت عیب یابی شوند.
 3. اگر لوله آب یا شیر برقی خراب شده باشند نیز یخساز کار نخواهد کرد.

 علت آبگیری نکردن یخساز یخچال ناسیونال چیست؟

برای اینکه از علت بروز مشکل آبگیری نکردن یخساز یخچال ناسیونال اطلاع پیدا کنید موارد زیر را باید بررسی کنید؛

 • باید اطمینان حاصل کنید که آب به داخل یخساز یخچال انتقال پیدا می کند و در مسیر انتقال آب مانعی وجود نداشته باشد.
 • بررسی کنید که دمای فریزر به چه اندازه است و دقت داشته باشید که دمای این قسمت باید کمتر از منفی ۱۲ باشد.
 • در صورتی که از زمان تعویض فیلتر آب یخچال مدت زیادی گذشته باشد و یا مسدود شده باشد باید آن را تعویض کنید.

 محل قرار گرفتن سنسور یخساز یخچال ساید بای ساید ناسیونال

زمانی که قصد بررسی و عیب یابی یخساز یخچال ناسیونال را دارید باید محل قرارگیری سنسور یخچال را بدانید. سنسور ها یکی از قطعاتی هستند که می توانند اجازه شکل‌گیری یخ را در یخچال بدهند به همین دلیل در صورتی که مشکل در قطعه بروز کند یخساز نمی تواند کارکرده درستی داشته باشد برای اینکه بتوانید به سنسور یخساز در دسترسی پیدا کنید، می توانید پنل مخصوص یخساز یخچال ساید بای ساید ناسیونال را باز کرده تا عیب این قطعه را پیدا کنید..

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیر یخچال بکو | تعمیر یخچال بکو در محل شما

 

محل قرار گرفتن ترمو دیسک در یخساز یخچال ناسیونال

ترمو دیسک یکی از مهم‌ترین قطعاتی است؛ که در زمینه بررسی کردن دمای یخساز یخچال ناسیونال و همچنین بالا رفتن بیش از حد دمای آن نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. این قطعه که محل قرارگیری آن در میان المنت و اپراتور یخچال است، می‌تواند در صورت بالا رفتن دما به اپراتور هشدار دهد و از گرم شدن بیش از حد المنت نیز جلوگیری کند.

محل قرار گرفتن شیر برقی یخساز یخچال ناسیونال

وظیفه شیر ورودی این است که آب را از طریق لوله های مخصوص به سمت آب سردکن و یخچال هدایت می کند. اگر شیر خراب شده باشد و یا فشار آب کم باشد، شیر ورودی باز نمی شود و در نتیجه یخساز کار نمی کند. از این جهت با شناخت این قطعه می توانید اقدام به عیب یابی و بررسی دقیق یخچال ناسیونال خود نمایید. معمولاً این قطعه در پنل پشتی یخچال قرار دارد که برای بررسی آن باید پنل مخصوص را باز کرده تا به شیر برقی یخچال دسترسی پیدا کنید.

 طریقه راه اندازی یخساز یخچال ناسیونال

اولین مرحله در استفاده از یخساز راه‌اندازی آن است برای فعال کردن یخچال ناسیونال می توانید از دکمه ای که برای یخساز یخچال ها قرار داده شده است استفاده کنید این دکمه معمولاً به صورتon می باشد که بر روی بدنه یخچال وجود دارد در صورت فشار دادن آن یخچال فعال می‌شود و همچنین در صورتی‌ که یخساز ساید ناسیونال شما دارای میله آهنی باشد می‌توانید برای راه اندازی میله را به سمت پایین بکشید.

 نحوه خاموش کردن یخساز یخچال ناسیونال

گاهی اوقات کاربران نیازی به یخ ندارند از این رو می توانند یخساز یخچال ناسیونال خود را خاموش کنند. در قسمت پایین پنل دستگاه و سمت راست آن یک دکمه به نام LOCK ICE MAKER یا ICE MAKER OFF تعبیه شده است که با فشار دادن این دکمه می توانید یخساز یخچال را در حالت خاموش قرار دهید. قرمز بودن چراغ این کلید نیز به معنای خاموش بودن یخساز آن است.

 قطعات یخچال ناسیونال را از کجا می توان تهیه کرد؟

استفاده کردن از قطعات اصل و اورجینال یدکی برای یخساز یخچال باعث افزایش طول عمر آن قطعه و همچنین یخچال می شود. به همین جهت استفاده از قطعات اورجینال و فابریک در تعمیرات یخساز یخچال ناسیونال اهمیت بسیار زیادی دارد؛ که شما باید برای تهیه این قطعات اصل به مراکز معتبر مراجعه کنید.

یخساز یخچال ناسیونال

نتیجه گیری

یکی از مسائل مهمی که در این مقاله به آن پرداخته شد تعمیر یخساز یخچال ناسیونال بود همچنین نحوه عیب یابی یخساز یخچال را نیز به شما آموزش دادیم که در صورتی که با هرگونه خرابی یا ایرادی مواجه شدید می توانید به رفع عیب یخساز یخچال ساید ناسیونال خود بپردازید در صورتی که قادر به رفع مشکلات و تعمیر یخچال خود نیستید می توانید با تعمیرکار مجرب و یا نمایندگی ناسیونال مراجعه نمایید

 

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه تعمیر یخ ساز یخچال ناسیونال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

 طریقه راه اندازی یخ ساز یخچال ناسیونال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا