تعمیرات لباسشویی

راهنمای ماشین لباسشویی نف | روش نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی NEFF

آشنایی با اصطلاحات و دکمه های ماشین لباسشویی نف | نکات مهم در استفاده از آن

اگر ماشین لباسشویی نف را به تازگی خریداری نموده اید، بهتر است با نمایندگی آن جهت نصب تماس بگیرید و درخواست اعزام نیرو نمایید. تا بتوانید از گارانتی آن بهره مند شوید. اما اگر ماشین لباسشویی کارت گارانتی ندارد و یا مدت زمان ضمانت آن به اتمام رسیده است، می توانید آن را با استفاده از این مقاله که به راهنمای ماشین لباسشویی نف اختصاص داده ایم، نصب کنید. همچنین به منظور افزایش عملکرد و عمر مفید ماشین لباسشویی NEFF نکات مهمی را در این نوشته بیان کردیم.

راهنمای نصب اصولی ماشین لباسشویی نف

اولین کاری که برای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی لازم است انجام دهید، این است که مکان مناسبی را جهت قرارگیری آن انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که مکان قرار گیری ماشین لباسشویی نف باید روی سطحی صاف و در حالت تراز باشد و همچنین در اطراف دستگاه فضای کافی جهت جریان هوا و قرار باشد. پریز برق در نزدیکی دستگاه وجود داشته باشد و برای وصل کردن دوشاخه به پریز مجبور به استفاده از سه راهی نباشید. در صورتی که از مکان مناسبی جهت نصب ماشین لباسشویی بهره مند شوید، می توانید از ایجاد مشکلات زیر پیشگیری نمایید:

 • سر و صدا و لرزش در حین کار لباسشویی
 • باقی ماندن آب در قسمت جاپودری
 • عدم تخلیه کامل آب خراب شدن و پوسیدگی دستگاه

محل نصب لباسشویی نف

با استفاده از نکاتی که به طور خلاصه در این قسمت بیان شده است، می توانید محل مناسبی جهت نصب و راه اندازی لباسشویی نف در نظر بگیرید.

 • فاصله دستگاه  از اتصالات آب و برق ق باید یک تا یک و نیم متر باشد.
 • لباسشویی باید در سطحی صاف قرار بگیرد و برای تراز کردن آن می توانید از پیچ هایی که در پایه آن قرار دارند، استفاده کنید.
 • از وسایل گرمازا همچون اجاق گاز و مایکروفر آن را فاصله دهید.
 • در معرض نور مستقیم خورشید نباید قرار گیرد. چرا که اشعه آفتاب باعث آسیب به اجزای داخلی دستگاه می شوند.
 • لباسشویی باید به دور از رطوبت باشد و از فضاهای اطراف مخصوصاً دیوار پشتی فاصله مناسبی داشته باشد.
حتما بخوانید:   نحوه تعمیر یخساز یخچال نف NEFF

چگونگی تمیز کردن جاپودری در لباسشویی نف

یکی از از اجزای مهم ماشین لباسشویی جا پودری است که لازم است به صورت مداوم تمیز شود چرا که بعد از مدتی دچار گرفتگی و رسوب می شود و در صورتی که آن را آن را تمیز کنید. چرا که اگر تمیز نشوند، باعث انتقال قارچ و آلودگی خواهند شد. بنابراین توصیه می شود حداقل هر سه ماه یکبار جاپودری را به صورت دقیق و اصولی تمیز کنید.

برای این کار لازم است جاپودری را از دستگاه جدا کرده و با مسواک تمیز آن را شست و شو دهید.

راهنمای ماشین لباسشویی نف

شوینده مناسب برای ماشین لباسشویی نف

جهت شستن لباس ها در ماشین لباسشویی لازم است از انواع مواد شوینده همچون پودر لباسشویی مایع لباس و لکه بر استفاده نمایید. البته هنگام انتخاب هر یک از این مواد شوینده لازم است به نوع و جنس لباس نیز توجه نمایید. ماشین لباسشویی نف با کلیه مواد شوینده هر اندازه قوی مانند وایتکس نیز سازگار است.

بنابراین محدودیتی در خصوص استفاده از شوینده ای خاص در این دستگاه ندارید. اما همانطور که گفتیم برای سالم ماندن و تمیز شدن لباس لازم است شوینده های متناسب با آن را انتخاب نمایید. برای مصرف بهینه انرژی نیز می توانید شوینده هایی که برای  شستشو در آب سرد می باشند، خریداری نمایید تا بدین وسیله نیازی به استفاده از آب گرم در ماشین لباسشویی نباشد. در اینجا به معرفی چند مورد از مواد شوینده مناسب می پردازیم:

پودر ماشین لباسشویی

این شوینده جهت نابود کردن لکه های قوی و همچنین بوی نامطبوع لباس بسیار مناسب است.

صابون لباسشویی

صابون برای لباس و پارچه هایی با جنس نخی مناسب می باشد. قابلیت نرم کنندگی نیز دارد. البته قدرت پاک کنندگی آن ها نیز بسیار بالاست.

مایع لباسشویی

مایع برای لباس های مناسب است که زیاد کثیف نیستند. عمدتاً لباس های با جنس حساس با مایع لباسشویی شستشو می شوند.

قرص لباسشویی

این ماده شوینده برای نابودی لکه های تیره بر روی لباس های روشن استفاده میشود و امکان رسوب زدایی از لباس ها را هم دارد.

نرم کننده

برای شستشوی لباس های روشن و نرم کردن آنها بسیار مناسب است.

معرفی دکمه های ماشین لباسشویی نف و کارکرد آنها

هر یک از دکمه ها و اصطلاحات روی ماشین لباسشویی نف عملکرد و کارکرد مخصوصی دارند که با آشنایی کافی می توانید برنامه درست به دستگاه بدهید. در این جدول به صورت خلاصه به معرفی دکمه ها و اصطلاحات روی ماشین لباسشویی نفت و عملکرد آن ها می پردازیم.

حتما بخوانید:   ارائه خدمات مربوط به نمایندگی تعمیرات هود نف | عیب یابی و تعمیر هود neff
دکمه عملکرد
Speed این دکمه مشخص کننده سرعت چرخش دیگ و تنظیمات مربوط به آن است.
Reset/ On Off برای خاموش و روشن کردن دستگاه از این دکمه استفاده می شود. اما در صورتی که بخواهید دستگاه را ریست کنید باید آن را به مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید.
Temp این دکمه که به معنای تنظیمات دمای آب است، به صورت هوشمند دمای آب را متناسب با جنس لباس تغییر می‌ دهد.
Delay این دکمه جهت به تاخیر انداختن برنامه ای که به لباسشویی داده‌اید، استفاده می شود. به این صورت که تا ۲۴ ساعت می توانید برنامه شستشو را عقب بیاندازید.

 

Pre wash دکمه پیش از شستشو برای لباس های خیلی کثیف به کار می رود. به این صورت که یک مرحله قبل از شستشو لباس ها را به صورت سطحی تمیز می کند.

 

Spin دکمه چرخش تعداد دور دستگاه را جهت خشک کردن لباس ها مشخص می کند.
child lock این دکمه مخصوص کسانی است که در خانه فرزند خردسال دارند. با زدن آن  تمامی دکمه ها غیر فعال می شوند و هیچ برنامه‌ ای به دستگاه ارائه نمی گردد.
Silent Wash این دکمه باعث می شود که لباسشویی لباس ها را بدون ایجاد سروصدا شستشو نماید. برای شستشوی لباس ها در شب بسیار مناسب است.
Rinse این دکمه نیز برنامه اضافه آبکشی به دستگاه می دهد و برای افرادی که وسواس دارند، مناسب است.

طریقه ریست کردن لباسشویی نف

در بسیاری از موارد مشکلات ماشین لباسشویی با ریست کردن رفع می شود. در صورتی که برنامه ای در ماشین لباسشویی نفت اجرا نشد می توانید آن را ریست کنید تا به تنظیمات اولیه کارخانه برگردد. برای این کار لازم است:

 • دکمه ریست را لمس کنید تا صدای کوتاهی از آن خارج شود.
 • سیم لباسشویی را از پریز خارج کنید و بعد از چند دقیقه آن را وصل نمایید.
 • دکمه خاموش و روشن لباسشویی را چند ثانیه نگه دارید، سپس رها کنید.

چگونگی تنظیم دمای آب را در ماشین لباسشویی نف

با استفاده از دکمه temp می توانید دمای آب را به صورت اتومات دستگاه واگذار نمایید. در این صورت در مصرف انرژی نیز صرفه جویی خواهید نمود. از جمله مزایای تنظیم دمای آب عبارتند از:

 • جلوگیری از از چروک شدن و دفرمه شدن لباسها
 • عدم ترکیب رنگ لباس ها با یکدیگر
 • صرفه جویی در مصرف انرژی

در صورتی که بخواهید لباس ها را با آب سرد بشویید، می توانید از پودر لباسشویی آنزیم دار که مخصوص شستشو در آب سرد می باشد، استفاده کنید.

حتما بخوانید:   تعمیرات ماشین لباسشویی بوش BOSCH خطای f43

روش هایی برای خوشبو کردن ماشین لباسشویی نف

 • بعد از هر بار شستشو کف و آب باقیمانده در قسمت اطراف درب دستگاه باقی می ماند که بهتر است آن را با یک حوله تمیز خشک کنید.
 • اجازه ندهید که لباس ها بعد از پایان شستشو به مدت زیادی در دستگاه باقی بمانند و بلافاصله آن را از دستگاه خارج کنید.
 • بعد از خروج لباس از دستگاه درب آن را باز بگذارید تا گردش هوا در آن جریان یابد و رطوبت داخل ماشین لباسشویی از بین برود.

روش شستشوی انواع اقلام در ماشین لباسشویی نف

جهت شستن اقلام با جنس های مختلف باید از برنامه های متفاوتی در ماشین لباسشویی نف استفاده نمود. برای شستشوی انواع پتو، روتختی، حوله و کفش برنامه های خاص و منحصربه فردی طراحی شده است که برای پیشگیری از آسیب به این اقلام بهتر است برنامه های مرتبط با آن را بشناسید.

شستن روتختی و پتو جهت شستشوی پتو و روتختی بهتر است از برنامه شستشوی Duvet استفاده نمایید. با استفاده از این برنامه به صورت کامل مواد شوینده و کف حاصل از آن از پتو، روتختی و ملحفه پاک می شود و از ایجاد عارضه های پوستی، حساسیت و تجمع باکتری پیشگیری می کند.
شستن حوله و تن پوش برای شستشوی حوله و تن پوش باید از برنامه  Wool که برای اقلام بافتنی و پشمی استفاده می شوند، استفاده کنید. تا از تغییر حالتی که در حوله ها ایجاد می شود، جلوگیری نمایید.
شستن کفش و کتانی بعد از اینکه بند کفش و کتانی را باز نمودید، آن را درون ماشین لباسشویی بگذارید و با برنامه Sport Wear بشویید.

راهنمای ماشین لباسشویی نف

موارد ممنوعه برای شستشو در ماشین لباسشویی نف

برای افزایش طول عمر و عملکرد ماشین لباسشویی نفت بهتر است موارد ممنوعه شستشوی آن را بدانید. در اینجا به چند مورد از اقلامی که نباید در ماشین لباسشویی شسته شوند، اشاره می کنیم.

 • لباس هایی که به مواد اشتعال زا آغشته هستند. چرا که احتمال ایجاد آتش سوزی را افزایش می دهند.
 • لباس هایی که سنگ دوزی و یا گلدوزی شده اند. چرا که چرخش لباس ها ممکن است باعث پاره شدن سنگ ها شود و وارد لوله تخلیه لباسشویی گردد.
 • عروسک هایی که دارای کیت الکتریکی هستند، چرا که احتمال برق گرفتگی را افزایش می دهند.
 • لباس ها و یا کیف هایی که دارای یراق می باشند.
 • الیاف ها و یا فوم هایی که باعث ایجاد گرفتگی در دیگ و فیلتر دستگاه می شوند.

راهنمای ماشین لباسشویی نف

مجموع امتیاز

راهنمای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی نف

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا