تعمیرات لباسشویی

خدمات نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی نف | عیب یابی لباسشویی neff

آموزش تعمیر و رفع عیب ماشین لباسشویی نف | ارائه خدمات سرویس و تعمیر لباسشویی نف

ماشین لباسشویی در خانه تمامی ایرانیان بسیار پرکاربرد و و ضروری است. زمانی که این دستگاه خراب می شود، دردسرهای زیادی را برای اهالی خانه ایجاد می کند. لباسشویی نف یکی از انواع لباسشویی های باکیفیت در بازار است که همگام با برندهای مطرح همچون ال جی و سامسونگ مطابق با تکنولوژی روز دنیا تولید می شود. این محصول هنگام مشکل و خرابی نیاز به تعمیر اساسی دارد که نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی نف می ‌تواند به صورت تخصصی این کار را انجام دهد. در این مبحث از ایبک امداد به بررسی مشکلات و نحوه تعمیر این دستگاه می پردازیم.

خدمات نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی نف

زمانی که ماشین لباسشویی شما خراب شد، در صورتی که مشمول گارانتی باشد، باید از نمایندگی آنها جهت تعمیر و عیب یابی آن کمک بگیرید. اما برند نف به خاطر اینکه یک برند آلمانی می باشد در ایران نمی تواند فعالیت آزادانه داشته باشد. در همین راستا مراکز زیادی در کشور ما اقدام به ارائه خدمات مربوط به نمایندگی این برند نموده اند که با استفاده از شماره های مندرج در برگ گارانتی دستگاه می توانید از نمایندگی آن استفاده کنید.

البته مراکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی برند نف نیز در ایران وجود دارند که اقدام به ارائه خدمات در محل شما می نمایند. یکی از این مراکز مجموعه تخصصی ایبک امداد است. با بهره مندی از خدمات ایبک امداد لازم نیست دستگاه را به تعمیرگاه انتقال دهید بلکه تکنسین مجموعه در محل حضور می یابند و خدمات مورد نیازتان را ارائه می دهند.

خدمات پس از فروش ماشین لباسشویی نف

همانگونه که گفتیم، خدمات پس از فروش محصولات برند نف توسط نمایندگان ایرانی ارائه می شود. جهت دریافت این خدمات می توانید با شماره هایی که در دفترچه راهنمای آن قرار دارد، تماس بگیرید و از نمایندگان آن بخواهید برای نصب، راه اندازی و تعمیر لوازم خانگی اقدام کنند.

البته تمامی خدماتی که مربوط به ماشین لباسشویی نف می باشد، توسط مرکز تخصصی ایبک امداد نیز ارائه می شود. به این صورت که تکنسین این مجموعه پس از تماس شما و درخواست اعزام تعمیرکار در محل حاضر می شوند و شروع به عیب یابی دستگاه با استفاده از تجهیزات مدرن می نمایند. وجه تمایز تکنسین این مجموعه نسبت به مراکز تعمیر دیگر این است که تعمیرکاران به صورت مداوم در کلاس های آموزشی که توسط مرکز برگزار می شود، شرکت می‌کنند و با جدیدترین و به روز ترین مدل های لباسشویی نف آشنا می شوند.

چگونگی سرویس ماشین لباسشویی نف

ماشین لباسشویی نف نیز مانند سایر لوازم خانگی به مراقبت های خاصی نیاز دارد. سرویس دوره ای و مداوم این دستگاه را فراموش نکنید. چرا که سرویس ماشین لباسشویی می تواند از خرابی های احتمالی آن جلوگیری نماید. در صورتی که به صورت اصولی و درست از ماشین لباسشویی استفاده نکنید، در آینده ای نه چندان دور با مشکلاتی در آن مواجه خواهید شد، که گاها هزینه‌ های زیادی را روی دست شما خواهد گذاشت. از این رو برای جلوگیری از هر گونه خرابی و ایجاد مشکل در عملکرد لباسشویی بهتر است به صورت دوره ای و مداوم آن را سرویس نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آشنایی با پد ضد لرزش دستگاه ماشین لباسشویی و روش استفاده

با استفاده از سرویس لباسشویی نف قطعات و اجزای دستگاه که در حال خراب شدن می باشند، شناسایی و تعویض می شوند و این مسئله باعث می شود خرابی این قطعه به سایر اجزای لباسشویی سرایت نکند.

هزینه هایی که برای سرویس دریافت می ‌شود، در مقابل تعمیر بسیار ناچیز است. بنابراین می‌ توان گفت که سرویس ماشین لباسشویی نف کاری مقرون به صرفه می باشد.

آموزش عیب یابی و تعمیر لباسشویی نف

امروزه با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته ای که در لوازم خانگی از جمله لباسشویی وجود دارد، بسیاری از ایرادات و خرابی های دستگاه با ارور ها و کد خطاهایی روی نمایشگر آن نشان داده می شود و در حقیقت به عنوان یک رابط به کاربر می فهماند که کجای دستگاه خراب شده است. بنابراین شناخت برخی از ایرادات و مشکلات دستگاه و همچنین عیب یابی آنها خارج از لطف نیست. در این بخش از مقاله ایبک امداد به بررسی مشکلات رایج ماشین لباسشویی نف و نحوه عیب یابی آن می پردازیم.

به چه دلیل ماشین لباسشویی نف در حین کار لرزش زیادی دارد؟

در مواردی که ماشین لباسشویی نف در حین کار لرزش زیادی دارد، بهتر است از موارد زیر را جهت عیب یابی آن بررسی نمایید. البته در نظر داشته باشید که لرزش ماشین لباسشویی را از همان ابتدا جدی بگیرید. چرا که لرزش دستگاه می تواند خرابی های متعددی را با خود به همراه داشته باشد.

 • ممکن است لباسشویی روی سطح هموار قرار نگرفته باشد و در حالت تراز نباشد. در این صورت صدای غیر طبیعی و لرزش بیش از حدی را از ماشین لباسشویی شاهد هستید.
 • بهتر است دستگاه را از جای خود خارج نموده و سطح زیر آن را چک کنید و در صورت اطمینان از صاف بودن زمینی که لباسشویی روی آن قرار گرفته دوباره آن را تراز نماید.
 • برای تراز نمودن دستگاه می‌توانید از تراز سنج استفاده کنید.
 • پیچ هایی که در قسمت پایه های جلوی ماشین لباسشویی قرار دارند، برای تراز نمودن آن می باشند. می توانید آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا تراز شود.

به چه دلیل ماشین لباسشویی نف روشن نمی شود؟

در صورت روشن نشدن ماشین لباسشویی یا هر وسیله برقی دیگری اولین چیزی که به ذهن کاربر می رسد این است که جریان برق در دستگاه برقرار نیست. در این صورت لازم است موارد زیر را جهت عیب یابی آن بررسی نمایید.

 • چک کنید به اتصالات کابل برق ماشین لباسشویی قطعی و یا اتصالی نداشته باشد.
 • جریان برق ساختمان را بررسی کنید چرا کاه ممکن است به صورت سراسری قطع شده باشد.
 • در غیر این صورت مشکل را باید در قطعات فنی دستگاه پیدا کنید که بهتر است این کار را بر عهده تعمیرکاران متخصص بسپارید.

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی نف

به چه علت دیگ در ماشین لباسشویی نف در حین کار نمی چرخد؟

در صورتی که ماشین لباسشویی روشن است و دیگ آن نمی چرخد، باید مشکل را در موارد زیر بررسی نمایید.

 • ممکن است سیستم قفل در خراب شده باشد.
 • خرابی در قسمت سیستم محرکه ماشین لباسشویی نیز عامل دیگری در نچرخیدن دیگ می باشد .
 • همچنین خرابی در قسمت های موتور و اجزای مرتبط با آن نچرخیدن دیگ را با خود به همراه دارد که تمامی این موارد باید توسط تعمیرکار بررسی شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیرات لباسشویی فریجیدر Frigidaire

به چه دلیل لباسشویی نف در حین کار صدای ناهنجاری تولید می ‌کند؟

صدای بلند و غیرطبیعی از ماشین لباسشویی نمی تواند بدون دلیل باشد. و ممکن است در درازمدت خرابی های زیادی را با خود به همراه داشته باشد. بنابراین اگر لباسشویی شما صدای غیرطبیعی از خود تولید می کند، لازم است موارد زیر را چک نمایید.

 • تولید صدای زیاد ممکن است به خاطر تکان های شدید دستگاه باشد که لازم است آن را تراز کنید.
 • در مواردی که بار بیش از اندازه در لباسشویی ریخته باشید صدای غیر طبیعی از آن ایجاد می شود.
 • ممکن است کمک های دستگاه مشکل پیدا کرده باشد که البته برطرف کردن آن  نیاز به تخصص تعمیرکار دارد.

در صورتی که بدنه لباسشویی نف برق داشته باشد، جهت رفع آن چه باید کرد؟

اگر حین کار با لباسشویی متوجه شدید که بدنه دستگاه برق دارد، جهت عیب یابی و تعمیر آن باید موارد زیر را بررسی نمایید:

 • امکان دارد اتصالات و کابل های برق دستگاه دچار اتصالی شده باشد.
 • همچنین خرابی و سوختگی در قسمت موتور دستگاه می‌ تواند موجب وجود برق در بدنه دستگاه باشد.
 • در صورتی که سیم ارت به لباسشویی وصل باشد بدنه دچار برق گرفتگی نمی شود. بنابراین از اتصال سیم ارت به زمین مطمئن شوید.
 • در صورتی که لولای درب دستگاه شکسته باشد، موجب برق داشتن بدنه دستگاه می شود.

به چه دلیل لباس ها در ماشین لباسشویی نف به خوبی شسته نمی شوند؟

درصورتی که بعد از شستشوی لباس ها متوجه شدید که به اندازه کافی تمیز نشده اند، باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • ممکن است برنامه ‌ای که برای شستشوی لباس انتخاب کرده اید، متناسب با نوع کثیفی لباس و جنس آن نبوده باشد.
 • از دیگر دلایل تمیز نشدن لباس ها شستشوی آن با آب سرد است. بنابراین بهتر است در هنگام انتخاب برنامه عملکرد شستشو با آب گرم را نیز انتخاب نمایید.
 • البته ممکن است المنت دستگاه خراب شده باشد و آب را به خوبی گرم نکند.

چرا ماشین لباسشویی آبگیری نمی کند؟

در صورتی که برنامه شستشوی لباس ها را انتخاب کردید و دستگاه را روشن کردید اما لباسشویی آبگیری نمی کند، باید مشکل را در موارد زیر جستجو نمایید:

 • ممکن است درب لباسشویی را به خوبی نبسته باشید و یا میکروسوئیچ درب مشکل پیدا کرده باشد.
 • نبود جریان آب و یا خرابی در قسمت اتصالات لوله کشی آب می تواند باعث بروز چنین مشکلی شود.
 • در غیر این صورت حل مشکل را باید به تعمیرکاران متخصص و تکنسین آموزش دیده بسپارید.

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی نف

هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی نف

زمانی که لباسشویی شما دارای گارانتی باشد و از خدمات نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی نف بهره مند شوید، تمامی هزینه های شما به صورت رایگان خواهد بود.

اما اگر دستگاه شما مشمول گارانتی نیست، می توانید از خدمات مجموعه ایبک امداد بهره مند شوید تا هزینه های تعمیرات لباسشویی شما مقرون ‌به‌صرفه تر از دیگر مراکز باشد.

چرا که نرخ تمام شده در این مرکز مطابق با مصوبات اتحادیه است و همچنین تعمیرکاران جهت عیب یابی و تعمیر لوازم خانگی شما در محل حاضر می شوند. بنابراین هزینه ای بابت نقل و انتقال لباسشویی نف به تعمیرگاه نخواهید پرداخت.

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی نف

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ارائه خدمات مربوط به نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی نف

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا