تعمیرات تلویزیون

راهنمای پخش زیرنویس در تلویزیون سامسونگ SAMSUNG

پخش زیرنویس در تلویزیون سامسونگ Samsung | مشکل زیرنویس در تلویزیون سامسونگ

اگر دانش زبان‌های خارجی شما خوب نیست و به فیلم‌ها و سریال‌های خارجی علاقه‌مند هستید، برای درک بهتر فیلم‌ها و سریال‌های خارجی باید از زیرنویس استفاده نمایید. در این مقاله به نکات بسیار مهمی مثل، مزایای استفاده از زیرنویس در تلویزیون سامسونگ چیست؟ و نحوه پخش زیرنویس در تلویزیون سامسونگ به چه صورت است؟ و مشکلات زیرنویس در تلویزیون سامسونگ چه می‌باشد؟ اشاره خواهیم کرد.

مزایای استفاده از زیرنویس تلویزیون سامسونگ

یکی از نکات مهم زیرنویس، کمک به افراد ناشنوا و کم شنوا برای مشاهده محصولات تصویری و صوتی می‌باشد. حتماً در زیرنویس فیلم‌ها و مستندها متوجه این موضوع شده اید، که علاوه بر ترجمه دیالوگ و تبدیل آن به متن صداهای مختلف که می‌شنوید، در زیرنویس‌ها هم منعکس می‌شود. در واقع هدف از افزودن این قابلیت زیرنویس، کمک به افراد ناشنوا و کم شنوا برای درک بهتر وضعیت فیلم یا سریال و یا … می‌باشد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، در برخی از کشورها مثل آمریکا، استفاده از زیرنویس برای همه محصولات ویدئویی، به احترام افراد کم شنوا و ناشنوا اجباری است، تا این کاربران در این زمینه با مشکل مواجه نگردند. شاید فکر کنید استفاده از زیرنویس مزیت دیگری ندارد.در حالی که زیرنویس فواید دیگری نیز دارد، در زیر سایر مزایای زیرنویس را ذکر کردیم:

تلویزیون سامسونگ

  •  استفاده از زیرنویس وقتی که می‌خواهید صدا را کم کنید به شما کمک خواهد کرد، که به تماشای فیلم مورد علاقه خودتان ادامه دهید و آن را با صدای خیلی کم و یا حتی با صدای بسته می‌توانید تماشا کنید.
  •  زیرنویس به بعضی از افراد کمک می‌کند که تاریخچه فیلم‌ها و سریال‌ها را دنبال نمایند. این ویژگی باعث می‌شود تمرکز بیشتری در هنگام تماشا کردن این محصول داشته باشند.
  •  یکی دیگر از مزایای زیر نویس این می‌باشد، که به افرادی کمک می‌کند که به دلیل لهجه یا صدای زیاد پس زمینه قادر به درک دیالوگ نیستند، حتی اگر زبان مادری آنها در مستند‌ها، سریال‌ها و فیلم‌ها استفاده می‌شود.
  •  در این شرایط می‌توانید زیرنویس‌ها را بخوانید، با خط داستان پیش بروید و به سادگی مسائلی که در آنها مطرح شده است را درک کنید.
  •  این ویژگی‌ها، زیرنویس را به یک ویژگی منحصر به فرد تبدیل کرده است، که حتی دوبله هم نمی‌تواند با آن رقابت داشته باشد.
  •  از دیگر مزیت های زیرنویس این است که صدای اصلی رسانه را از دست نمیدهید و این به مخاطب امکان تماشای درست فیلم و سریال را می‌دهد، در حال که در دوبله اینطور نیست و شما صدای واقعی را در دوبله نمی‌شنوید.
حتما بخوانید:   قیمت و هزینه نصب تلویزیون روی دیوار و ستون

طریقه پخش زیرنویس در تلویزیون سامسونگ

همانطور که می‌دانید تلویزیون‌ها دستگاه‌های هوشمندی می‌باشند، که به فناوری‌های مختلف مجهز شده‌اند. یکی از تکنیک‌های مورد استفاده در ساخت تلویزیون، زیرنویس فارسی می‌باشد. در واقع استفاده از زیرنویس فارسی برای تماشای بسیاری از سریال‌ها و فیلم‌ها مفید واقع می‌شود. برخی از تلویزیون‌های هوشمند، مانند تلویزیون‌های ال جی و سامسونگ و … مجهز به فناوری متن فارسی می‌باشند، که فعال سازی آن نیازمند مراحل خاصی می‌باشد.

روش‌های گوناگونی برای فعال کردن زیرنویس فارسی در تلویزیون‌های هوشمند وجود دارد، که می‌توان به قرار دادن فایل با فرمت srt در کنار فایل فیلم و یا سریال، اضافه کردن فایل زیرنویس، چسباندن زیرنویس به سریال یا فیلم مورد نظر، تبدیل فیلم به فایل iso، تبدیل ویدئو به فایل AVI، استفاده از نرم افزار Format factory ، استفاده از نرم افزار Any Video Converter و … اشاره نمود.

تلویزیون سامسونگ

قرار دادن فایل با فرمت srt در کنار فایل فیلم

یکی از روش‌ها برای نمایش زیرنویس فارسی و یا فعال نمودن آن در تلویزیون سامسونگ، تغییر فرمت فایل ترجمه به فرم srt و قرار دادن آن در کنار فایل سریال یا فیلم مورد نظر می‌باشد. با قرار دادن فایل ترجمه با فرمت srt در کنار سریال یا فیلم می‌توانید برای تماشای آن اقدام نمایید . توجه داشته باشید که نام فایل ترجمه باید با نام فایل فیلم یکسان باشد.

اضافه کردن زیرنویس به فایل‌های مختلف

یکی دیگر از روش‌هایی که برای نمایش زیرنویس فارسی و یا فعال نمودن آن استفاده می‌شود، اضافه کردن زیرنویس به فایل‌های، MKV MP۴، AVI، کلیپ یوتیوپ و …است. برای انجام این کار شما می‌توانید از برنامهFreemake Video Converter استفاده نمایید. این برنامه یکی از برنامه‌های بسیار با کیفیت و محبوب است، که با سرعت بالا برای تبدیل فرمت فایل، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده از تنظیمات تلویزیون سامسونگ

از دیگر روش‌های موثر در فعال‌سازی زیرنویس در تلویزیون‌های سامسونگ، بررسی کردن تنظیمات این تلویزیون است. تنظیمات و عناوین استفاده شده در تلویزیون‌ها در مدل‌های گوناگون با همدیگر فرق دارند. برای فعال‌سازی زیرنویس فارسی در تلویزیون سامسونگ، کنترل را برداشته و گزینه Subtitle را به صورت مکرر فشار دهید. فشار دادن مکرر این گزینه موجب می‌شود، تا زبان زیرنویس تغییر کند. در حقیقت از زبان انگلیسی به فارسی و … تغییر می‌کند. اما اگر می‌خواهید زیرنویس فارسی را غیرفعال نمایید، از کلید Cancel و یا Return استفاده کنید. روش دیگر برای فعال سازی وجود دارد که در این روش باید سریال و فیلم مورد نظر را پخش کنید، سپس هنگام پخش فیلم، کلید Info را فشار دهید. با فشار دادن این کلید صفحه نمایش محتوایی برای انتخاب زبان نمایش خواهد داد، که با فشار دادن کلیدهای افزایش و کاهش صدا می‌توانید، زبان مورد نظر را مشخص نمایید. لازم به ذکر است که برخی از مدل‌های تلویزیون موردنظر با فشار دادن کلید های چپ و راست می‌توان برای انتخاب زبان زیرنویس استفاده نمود.

حتما بخوانید:   راهنمای روش استفاده از جاروبرقی سامسونگ samsung

تبدیل فیلم به فایل ISO

یکی از روش‌هایی که پیشنهاد می‌شود برای اجرای زیرنویس در تلویزیون‌ سامسونگ استفاده شود، تبدیل فایل فیلم‌های زیرنویس دار به فایل ISO می‌باشد. در این روش فقط کافی است که دکمه و یا کلید قرار گرفته شده در قسمت پایین صفحه با عنوان DVD را انتخاب نمایید. در این روش برای رایت فیلم و سریال به صورت DVD اقدام می‌شود، در نتیجه باید برای رایت آن به صورتDVD منتظر بمانید. پس از انتخاب گزینه DVD پنجره با عنوان‌های مختلف نمایش داده خواهد شد، که باید برای کامل کردن آنها اقدام نمایید. در حقیقت پنجره‌هایی با عناوین داشتن یا نداشتن منو، نوع فایلی که می‌خواهید روی دیسک رایت کنید، ذخیره فایل در پوشه، و… وجود دارد، که پر کردن آنها به خودتان بستگی دارد، که قصد دارید فایل را در کجا ذخیره کنید و …. برای ذخیره فایل باید منتظر بمانید و از خاموش کردن دستگاه خودداری نمایید.

تبدیل فایل ویدئویی مورد نظر با فرمت AVI

برای اجرای زیرنویس فرمت فایل مورد نظر را به فرمت AVI تغییر دهید، برای این کار باید مطابق مراحل زیر اقدام کنید. در این روش فایل زیرنویس فارسی به فایل ویدئویی میچسبد و فایل را با فرمت AVI تحویل می‌دهد. برای انجام دادن این روش باید گزینه‌ای که در پایین صفحه تحت عنوان toAVI قرار داده شده است را انتخاب نمایید. با انتخاب گزینه sam as source به مرحله بعد بروید. در این مرحله باید گزینه One pass encoding speed را انتخاب کنید. میزان کیفیت فایل خروجی را این گزینه تعیین می‌کند. پس از انتخاب میزان کیفیت فایل خروجی، گزینه convert را انتخاب نمایید و برای کامل شدن فایل منتظر بمانید. در آخر فایل مورد نظر را با برنامه‌های مناسب رایت مورد استفاده قرار دهید و سپس توسط تلویزیون اجرا نمایید.

فایل را اجرا کنید و سراغ تنظیمات آن بروید

در این روش برای اجرای زیرنویس در تلویزیون سامسونگ تنها کافی است که پایه ویدئویی را در تلویزیون سامسونگ اجرا نمایید، سپس کلید tools موجود در کنترل تلویزیون سامسونگ را فشار دهید و بعد به سراغ قسمت تنظیمات بروید. از بین گزینه‌های نمایش داده شده گزینه تنظیمات زیرنویس را باید انتخاب نمایید و اگر گزینه زبان زیرنویس خاموش باشد، آن را روشن کنید. پس از روشن کردن گزینه زبان زیرنویس، پنجره ای برای انتخاب زبان مورد نظر نمایش داده می‌شود، که شما در این قسمت باید زبان مورد نظر را برای زیرنویس انتخاب نمایید.

حتما بخوانید:   مزایا و معایب تلویزیون های منحنی چیست

مشکلات زیرنویس در تلویزیون سامسونگ

زیرنویس در تلویزیون از ویژگی‌های جدید می‌باشد، که در نسل هوشمند این دستگاه‌ها تعبیه گردیده است. همگام سازی زیرنویس‌ها با ویدئو و تنظیم زیرنویس تلویزیون سامسونگ شامل انجام یک سری اقدامات و تنظیمات بر روی دستگاه می‌باشد. امکاناتی مثل زیرنویس در تلویزیون، شرایطی را برای تماشای سریال‌ها و فیلم‌های خارجی به زبان اصلی فراهم می‌نماید و اگر فردی دچار اختلال شنوایی باشد با فعال کردن این قابلیت، می‌تواند از تماشای آن لذت ببرد. اجرای زیرنویس در تلویزیون سامسونگ، مانند هر تلویزیون دیگر تنظیم می‌شود و ممکن است مشکلاتی نیز در زیرنویس تلویزیون سامسونگ وجود داشته باشد مانند:

تلویزیون سامسونگ

 

  1.  عدم نمایش زیرنویس در تلویزیون‌های سامسونگ
  2.  برعکس نوشته شدن زیرنویس در تلویزیون سامسونگ
  3.  تغییر رنگ زیرنویس در تلویزیون‌های سامسونگ

عدم نمایش زیرنویس در تلویزیون سامسونگ

یکی از دلایل اصلی پخش نشدن زیرنویس فارسی پس از نصب زیرنویس بر روی تلویزیون‌های سامسونگ و برندهای دیگر، عدم پشتیبانی زبان فارسی در این تلویزیون‌های معمولی است.

برعکس بودن زیرنویس در تلویزیون سامسونگ

از جمله مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید، وارونگی متن زیرنویس در تلویزیون سامسونگ می‌باشد، برای برطرف کردن این مشکل، پس از پخش سریال و فیلم به قسمت TV Settings رفته و گزینه Set up video play back را انتخاب کنید و گزینه Code page را به عربی تغییر دهید.

تغییر رنگ زیرنویس در تلویزیون سامسونگ

برای انجام تنظیمات رنگ زیرنویس در تلویزیون سامسونگ، می‌‌توانید خیلی ساده به قسمت تنظیمات رنگ زیرنویس رفته و رنگ آن را عوض کنید تا زیرنویس خواناتر باشد.

سخن آخر

برند سامسونگ یکی از قدرتمندترین برندهای حال حاضر دنیاست، بدون شک سهم زیادی از بازار لوازم خانگی در دست این برند است و در آینده سهم بزرگتری هم برایش پیش بینی کرده اند، در این مقاله نیز سعی کردیم شما را با بخشی از نیازهای مربوط به تلویزیون های این برند آشنا کنیم و اگر نیاز به آشنایی بیشتر با این برند داشتید میتوانید به مقاله آشنایی کامل با تاریخچه برند لوازم خانگی شرکت سامسونگ Samsung مراجعه کنید و بصورت کامل با این برند آشنا شوید

111111111111111111

31

پخش زیرنویس در تلویزیون سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

نحوه پخش زیرنویس در تلویزیون سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا