تعمیرات یخچالتعمیرات

روش تعمیر یخساز یخچال پروفایل

اگر شما در یخچال خود با مشکل خرابی یخساز روبرو شده اید ما در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم به طور کامل روش تعمیر یخساز یخچال پروفایل را برای شما توضیح دهیم همانگونه که می دانید تعمیر یخساز یخچال پروفایل یکی از مهمترین موضوعات مربوط به یخچال می‌باشد که می‌تواند به شما کمک کند تا در منزل مشکل یخساز خود را برطرف کنید لطفاً با ما همراه باشید تا آموزش روشن و خاموش کردن یخساز و همچنین مشکلات متداول در یخساز را برای شما بیان کنیم.

روش راه اندازی یخساز یخچال پروفایل

روشن کردن یخساز در بیشتر یخچال ها راه حل مشابهی دارد برای فعال کردن یخساز یخچال پروفایل، بر روی نمایشگر درب یخچال دکمه های ice off/ ice on قرار دارد شما می توانید به کمک این دکمه ها و با لمس آنها یخساز خود را خاموش و روشن کنید اگر یخساز شما از نوع اهرمی است برای راه اندازی یخساز باید اهرم را به طرف پایین بکشید تا یخساز شما فعال شود.

روش، خاموش کردن یخساز یخچال پروفایل

اگر شما تصمیم دارید برای مدت طولانی از یخساز خود استفاده نکنید، برای صرفه جویی در مصرف انرژی و آب، و همچنین جلوگیری از بهم چسبیدن یخ ها بهتر است که یخساز خود را خاموش و غیرفعال کنید برای خاموش کردن یخساز یخچال پروفایل مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا روی نمایشگر یخچال کلید ice on را لمس کنید و اگر یخساز شما اهرمی می باشد باید با کشیدن اهرم به طرف بالا و قرار دادن آن در ۹۰ درجه، یخساز را خاموش کنید.

ریست کردن یخساز یخچال پروفایل

احتمال دارد یخساز شما دچار اختلال در عملکرد شود و به طور طبیعی کار نکند اگر با این مشکل روبرو شدید بهتر است یخساز یخچال پروفایل خود را ریست کنید تا به حالت اولیه برگشته و مشکل صحیح کار نکردن آن برطرف شود البته دقت داشته باشید که بدون دلیل هیچگاه یخساز را ریست نکنید زیرا ریست کردن زیاد و با فواصل زمانی کوتاه، باعث آسیب رسیدن به یخچال فریزر شما خواهد شد. در صورت مشاهده موارد زیر می توانید یخساز یخچال خود را ریست کنید:

 1. به وجود آمدن صدای بلند در هنگام یخ سازی
 2.  اختلال در کارکرد صحیح یخساز یخچال
حتما بخوانید:   نکات مربوط به آموزش ریست آسانسور

تعمیر یخساز یخچال پروفایلروش ریست کردن در یخساز پروفایل

شما خودتان می توانید در منزل یخساز یخچال پروفایل را ریست کنید برای ریست کردن یخساز یخچال پروفایل باید طبق روش عمل کنید:

 • در مرحله اول وقتی که یخچال فریزر روشن است درب فریزر را باز کنید.
 • در مرحله بعد درب یخساز پروفایل را بردارید
 •  بعد از آن دکمه قرمز را که مخصوص ریست کردن می باشد چند ثانیه نگه داشته و سپس رها کنید.

چگونه یخساز یخچال پروفایل را تعمیر کنیم؟

اگر شما با مشکل خرابی یخساز یخچال پروفایل رو به رو شدید باید با تعمیرات انواع مشکلات آن آشنا باشید تا بتوانید خودتان در منزل مشکل را برطرف کنید ما در ادامه برای شما مشکلات متداول در مورد یخساز یخچال را بیان می کنیم و همچنین روش برطرف کردن آن را هم می گوییم لطفاً با ما همراه باشید.

چرا یخساز یخچال پروفایل یخ نمی سازد؟

امکان دارد که یخساز شما به طور عادی کار کند ولی یخ نسازد. در این شرایط برای اینکه مشکل را پیدا کنید و ببینید مشکل از کجاست باید نکات زیر را بررسی کنید:

 •  مرحله اول یخساز را چک کنید احتمال دارد اصلاً یخساز خاموش باشد به همین دلیل قادر به ساختن یخ نیست.
 • در مرحله بعدی احتمال دارد فیلتر آب مسدود شده باشد در این صورت باید آن را تعویض کنید.
 •  اگر فشار آب ورودی به یخچال پایین آمده باشد باعث می شود که یخساز نتواند یخ بسازد.
 •  کم شدن گاز یخچال هم می تواند باعث کم شدن سرما و نساختن یخ توسط یخساز شود.

چرا از یخساز یخچال پروفایل یخ خارج نمی شود؟

اگر شما در منزل از یخچال پروفایل استفاده می کنید یکی از مشکلاتی که احتمال دارد با آن روبرو شوید خارج نشدن یخ از یخساز می باشد دلایلی که باعث بروز این مشکل می شود عبارتند از:

 • اگر یخ ها به هر دلیلی به همدیگر بچسبند باعث می شود که یخ از یخساز خارج نشود
 • اگر بازوهای انتقال دهنده یخ، گیر کرده باشد یا اینکه خراب شده باشد باید بررسی شود.
 • زیاد پر شدن محفظه یخساز باعث خارج نشدن یخ از یخساز می شود
 •  خرابی مدول یکی از دلایل خارج نشدن یخ از یخساز می باشد در این صورت باید آن را بررسی کنید.
حتما بخوانید:   نحوه خاموش کردن یخ ساز ال جی و جزئیات آن

چرا در یخساز یخچال پروفایل یخ ها به یکدیگر می چسبند؟

به طور کلی می توانیم بگوییم که دلایل زیادی می‌تواند باعث بروز این مشکل شود که ما در ادامه آنها را برای شما توضیح می دهیم :

 • اگر شما برای مدتی طولانی از یخساز خود استفاده نکنید باعث می شود که محفظه یخساز پر از یخ شده و یخ ها به یکدیگر بچسبند و به راحتی از یخساز خارج نشوند.
 •  برای جلوگیری از این بروز این مشکل، بهتر است که هرگاه به یخساز نیاز ندارید آن را غیرفعال کنید.
 •  اگر بازوی کنترل یخساز شما غیرفعال شود، باعث ساخته نشدن یخ در یخچال می شود و یخ ها به همدیگر می چسبند.
 •  زیاد شدن دمای فریزر و کم بودن سرما در یخساز باعث می شود که یخ ها آب شده و به همدیگر بچسبند.

در یخساز یخچال پروفایل سنسور در کجا قرار گرفته است؟

احتمال دارد این سوال بسیاری از شما کاربران محترم باشد که سنسور در کجا قرار گرفته است؟ یخچال هایی که از سیستم یخساز و آبسردکن استفاده می‌کنند سنسور مخصوصی دارند که اجازه صدور یخ و خروج آب را صادر می کند برای این که متوجه شوید سنسور در کجا قرار دارد می تواند کاور یخساز را در آورید تا سنسور را مشاهده کنید و در صورت نیاز آن را بررسی کنید.

ترمودیسک در کدام قسمت از یخساز یخچال پروفایل قرار دارد؟

در این قسمت می خواهیم برای شما وظیفه ترمودیسک و محل قرارگیری آن را توضیح دهیم ترمودیسک کنترل کننده دما هم نامیده می شود و اجازه بالا رفتن دما را به المنت نمی‌دهد و هشدارها را به اواپراتور ارسال می کند. ترمودیسک یخساز در کنار المنت یا اواپراتور  قرار گرفته است.

تعمیر یخساز یخچال پروفایلشیر برقی در یخساز در کجا قرار گرفته است؟

یکی از مهمترین بخش ها در یخساز، شیر برقی یا همان شیر ورودی آب می باشد که اگر در کارکرد این قسمت اختلال ایجاد شود باعث بروز مشکل در سایر قسمت های دستگاه یخساز می شود وظیفه شیر برقی، تامین کردن آب یخساز و همچنین رساندن این آب به منبع آبسردکن می باشد شیر برقی به طور معمول در قسمت پشت یخچال قرار داده شده و شما در صورت باز کردن پنل پشتی یخچال می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

حتما بخوانید:   علت سوختن برد ماشین لباسشویی

مشکلات متداول در یخساز یخچال

کسانی که در منزل خود از یخچالهای مجهز به یخساز استفاده می کنند امکان دارد در رابطه با یخساز با مشکلات زیادی روبه رو شوند و یخساز در عملکرد خود دچار اختلال شده و به درستی کار نکند.

متداول ترین علت ها در یخساز یخچال می تواند موارد زیر باشد:

 • فعال شدن قابلیت مکث: بیشتر یخچال ها دستگیره کنترل دارند که در هنگام پر شدن ظرف یخ، مکثی را برای تولید شدن یخ ایجاد می کنند احتمال دارد دستگیره کنترل ناگهان جابجا شود یا بیفتد و این می تواند باعث اختلال در کار یخساز شود اگر با این مشکل روبرو شدید اطلاعاتی را که به ویژگی مکث مربوط می شود بررسی کنید و از فعال نشدن قابلیت مکث اطمینان پیدا کنید.
 • لوله آب مسدود و یا قطع شده است: در هر یخسازی یک خط تولیدی دارد شما باید چک کنید و اطمینان پیدا کنید که دریچه تامین شیر ورودی مسدود و یا بسته نشده باشد
 • مسدود شدن فیلتر: اگر یخچال شما مجهز به فیلتر می باشد باید بدانید که فیلتر هرگونه آلودگی و رسوبات آب را که حتی بعد از تصفیه آب هم وجود دارد، حذف می کند. بیشتر فیلتر ها از جنس پارچه و کربن می باشند اگر فیلتر مسدود شود جریان آب به یخچال کم می شود نشانه بروز این مشکل، عدم تولید یخ و یا کوچک شدن یخ می باشد باید دقت داشته باشید که هر ۶ ماه یکبار باید فیلتر آب  را تعویض کنید.
 • یخساز منجمد شده: برای عیب یابی این مشکل شما باید ترموستات را کاملاً چک کنید و از درجه حرارت درست آن، اطمینان پیدا کنید اگر فریزر را در دمای کمتر از حد مجاز قرار دهید باعث می شود آب قبل از اینکه به قالب برسد یخ بزند.

سخن آخر

ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما مشکلات متداول را که در یخساز یخچال پروفایل به وجود می‌آید اگر توضیح دادیم و راه برطرف کردن این مشکلات را هم بیان کردیم اگر شما با استفاده از این مقاله موفق به حل مشکل یخساز خود نشدید بهتر است که به تعمیرگاه های مجاز یخچال پروفایل مراجعه کنید و تعمیر یخساز یخچال خود را به آنها بسپارید.

روش تعمیر یخساز یخچال پروفایل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آموزش روش تعمیر یخساز یخچال پروفایل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا