تعمیرات

دلایل روشن نشدن گوشی های اندرویدی و رفع این مشکل

دلایل روشن نشدن گوشی های اندرویدی و رفع این مشکل | مشکلات سخت افزاری گوشی اندرویدی، خراب بودن کابل شارژ

اکثر افراد با روشن نشدن گوشی اندرویدی روبه‌رو شده‌اند. به ویژه گوشی هایی که اندروید هستند و دارای رنج قیمتی و تنوع زیادی هستند، توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد و این مشکل در این گوشی ها دیده می شود. وقتی که گوشی اندروید روشن نشود، نگران کننده خواهد بود. ولی بهتر است بدانید، که روشن نشدن گوشی اندرویدی در اکثر مواقع به علت مشکلات سخت افزاری بوده و می‌‌توانید آن را برطرف کنید. برای اینکه بتوانید این مشکل را رفع نمایید، در ابتدا باید دلیل روشن نشدن گوشی را پیدا کنید. در صورتی که در مورد دلایل روشن نشدن گوشی اندرویدی اطلاعات کافی داشته باشید، می توانید برای رفع این مشکل اقدامات درستی را انجام دهید.

روشن نشدن گوشی به علت مشکلات سخت افزاری

همان طور که گفته شد، دلیل اصلی که گوشی اندرویدی نمی تواند روشن شود به مشکلات و ایرادات سخت افزاری ارتباط دارد. به بیان دیگر ایراد و مشکل فیزیکی موجب می‌شود، که گوشی اندرویدی نتواند روشن شود. در این بخش این‌گونه مشکلات را مورد بررسی قرار می دهیم، تا در صورت نیاز از آنها استفاده کرده و ایراد و مشکل به وجود آمده برای گوشی اندرویدی خود را به راحتی برطرف نمایید.

گوشی اندروید

گوشی ناگهان شارژ خالی می‌کند

در صورتی که باتری گوشی شما کهنه باشد، احتمال دارد، که شارژ را به صورت ناگهانی خالی کند. در اغلب مواقع وقتی که گوشی اندرویدی روشن نمی شود، اولین چیزی که باید به آن فکر کنید، شارژ نداشتن گوشی می باشد. این مسئله بسیار پیش افتاده و ساده است، ولی حقیقت دارد، که در برخی مواقع گوشی اندرویدی در صورتی که به اندازه کافی شارژ نداشته باشد، خاموش خواهد شد. به همین سادگی می توانید این مشکل را برطرف کنید. یعنی باید گوشی خود را شارژ کنید و بهتر است، که باتری گوشی را با باتری تازه عوض کنید.

دکمه پاور گوشی خراب است

دکمه پاور گوشی های اندرویدی بر اثر استفاده زیاد یا ضربه امکان دارد، که دچار آسیب دیدگی شده باشند و وقتی آن را فشار دهید، گوشی اندرویدی روشن نمی‌شود. چنانچه اطمینان دارید، که گوشی شما به اندازه کافی شارژ دارد، ولی روشن نمی گردد، احتمال خراب بودن دکمه زیاد است. در این صورت باید گوشی را به فرد تعمیرکار داده و از او بخواهید که دکمه پاور گوشی شما را تعمیر کند. به این ترتیب می‌توانید مشکل به وجود آمده را برطرف نمایید.

پورت شارژر یا کابل شارژر خراب است

همان طور که گفته شد، یکی از دلایل اصلی و مهم روشن نشدن گوشی های اندروید مربوط به شارژ نداشتن گوشی ها می باشد. شارژ نداشتن گوشی ها حتما از ایراد و مشکل باتری نخواهد بود. امکان دارد، که کابل شارژر گوشی اندروید ایرادی داشته باشد یا سوکت شارژ خراب باشد. گوشی اندرویدی خود را به وسیله یک کابل دیگر شارژ نمایید. در برخی مواقع امکان دارد، که سوکت شارژر گرد و خاک گرفته و کثیف باشد. در این صورت باید آن را با استفاده از جاروبرقی تمیز نمایید و چنانچه مشکل به وجود آمده در سوکت شارژ گوشی زیادتر و جدی تر است، بهتر است، که تعمیر آن توسط افراد تعمیرکار و متخصص در این زمینه انجام شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع یخچال فریزر فروشگاهی و مزایای آن

خراب شدن یا سوختن ال سی دی گوشی

در برخی مواقع امکان دارد، که گوشی اندرویدی روشن شده باشد، ولی چون صفحه نمایش ال سی دی خراب است، شما متوجه روشن بودن آن نگردید. برای اینکه این مسئله را بفهمید، در ابتدا مطمئن شوید، که گوشی شما به اندازه کافی شارژ داشته و در حالت سایلنت و بی صدا قرار ندارد. پس از آن شماره گوشی خود را بگیرید. چنانچه از گوشی صدای زنگ را شنیده اید، ولی صفحه یا ال سی دی گوشی روشن نمی شود، نشان دهنده این خواهد بود، که ال سی دی یا صفحه نمایش گوشی اندرویدی شما دچار مشکل شده است.

باتری گوشی اندروید را خارج کنید

در صورتی که جای باتری گوشی اندرویدی شما به سادگی و راحتی باز می گردد، حتما این کار را تست کنید. چون در خیلی از مواقع مشکل روشن نشدن گوشی اندرویدی با انجام دادن این حرکت برطرف می گردد. باتری را از گوشی اندرویدی خود بیرون آورده و دوباره در مکان خود قرار دهید و گوشی را روشن کرده و آزمایش نمایید، که گوشی اندروید شما روشن می گردد یا خیر.

افزایش یا کاهش دمای باتری گوشی

در بعضی از مواقع امکان دارد، که گوشی اندروید شما روشن نگردد و یا وقتی که روشن می شود، پیامی را نشان می دهد، که دمای باتری گوشی اندروید بیش از اندازه سرد یا بیش از اندازه گرم می باشد. در این مواقع باتری شارژ نخواهد شد یا اگر شارژ شود، شارژ آن فوری خالی می‌شود و در کاهش شارژ باتری نظم خاصی نخواهد داشت. بهترین راهکار در این مواقع نشان دادن گوشی به افراد متخصص در این زمینه می باشد. احتمالاً تعمیرکار باتری گوشی شما را عوض کرده و یک قطعه سخت افزاری را نیز برای شما عوض خواهد کرد.

بنابراین وقتی که با گوشی خود کار کردید و با این مشکل روبرو شدید، باید در کمترین زمان ممکن گوشی را نزد متخصص برده و برای رفع مشکل از او کمک بگیرید. در برخی مواقع امکان دارد، که قطعه‌ای در گوشی اندروید شما خراب شده باشد و نتیجه آن بیشتر یا کمتر شدن دمای باتری گوشی شود و این افزایش یا کاهش دمای باتری، به باتری گوشی آسیب زده و در نتیجه گوشی اندروید خاموش خواهد شد.

روشن نشدن گوشی اندروید و مشکل نرم افزاری

در صورتی که گوشی اندروید دچار مشکلات و ایرادهای نرم افزاری شده است، بهترین راهکار برای رفع مشکلات، بردن گوشی اندروید به تعمیرکار و سپردن تعمیر آن به افراد متخصص می باشد. چون این مشکلات نسبت به مشکلات سخت افزاری تخصصی تر بوده و حتماً باید توسط افراد متخصص مورد بررسی قرار گرفته و تشخیص داده شود. در صورتی که موارد گفته شده در قسمت مشکلات سخت افزاری را بررسی نمودید و به نتیجه نرسیدید، برای برطرف کردن مشکل به وجود آمده بهتر است، که از تعمیرکار مشورت بگیرید.

ریبوت کردن یا ریست فکتوری کردن گوشی اندرویدی

در برخی مواقع وقتی که گوشی اندروید را ریست فکتوری می کنید یا به بیان ساده تر به تنظیمات کارخانه برمی‌گردانید، مشکل روشن نشدن آن برطرف می‌شود. اما باید بدانید، که وقتی این کار را انجام می‌دهید، اطلاعاتی که در گوشی شما وجود دارد، همگی پاک می شوند. بنابراین حتما این مورد را در نظر داشته باشید. چنانچه در گوشی اندروید شما اطلاعات مهمی ندارید و از خیر آنها می توانید بگذرید، راهکار ریبوت کردن یا ریست فکتوری کردن گوشی، راهکار مناسبی برای رفع مشکل خواهد بود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه استفاده از یخساز ساید ال جی

گوشی های اندرویدی را بدون اینکه به تنظیمات گوشی دسترسی داشته باشید و به طور دستی می توانید ریست فکتوری نمایید. باز هم تکرار می‌کنیم، که انجام دادن این کار موجب پاک شدن اطلاعات گوشی شما خواهد شد و گوشی مثل روز اول که خریداری کردید، خواهد شد. بنابراین باید تصمیم خود را بگیرید.

برای اینکه بتوانید گوشی اندروید را ریست فکتوری کنید، دکمه بالا بردن صدا و دکمه پاور را برای سی ثانیه نگه دارید. در گوشی هایی که قدیمی تر هستند شاید لازم باشد، که دکمه پاور، دکمه والیوم و دکمه وسط را همزمان با هم نگه دارید. برای مطمئن شدن بیشتر، پیشنهاد می‌گردد، که مدل گوشی خود را سرچ نموده و از نحوه ریست کردن آن اطلاعات پیدا کنید.

وقتی که سی ثانیه این دکمه ها را نگه داشتید، صفحه‌ای با فونت زمخت و قدیمی و تیره بر روی صفحه گوشی قابل مشاهده خواهد بود. از گزینه هایی که می بینید، باید گزینه ریست فکتوری، ریبوت یا گزینه های مشابه را پیدا کنید و بزنید. با استفاده از دکمه های پایین و بالای والیوم، روی گزینه ها می توانید جابجا گردید. اگر به دلیل مشکلات و ایرادات نرم افزاری گوشی شما روشن نمی شود، در آخرین مرحله با این راهکار روشن می‌شود.

گوشی اندروید سوخته است

دلایلی که گفته شد، می تواند یکی از علت های روشن نشدن گوشی های اندرویدی باشد، ولی این احتمال نیز وجود دارد، که گوشی اندروید شما سوخته باشد. هرچند این اتفاق به راحتی رخ نمی دهد، ولی در صورتی که گوشی اندروید شما با آب تماس زیاد داشته باشد یا مدام آن را ضدعفونی کنید و الکل با آن تماس مستقیم داشته باشد یا ضربه های شدیدی به آن وارد شود و… امکان دارد، که گوشی شما بسوزد. در صورتی که دلیل روشن نشدن گوشی اندروید شما به دلیل سوختن آن باشد، راهکاری برای تعمیر آن وجود نخواهد داشت.

گوشی اندروید

سخن تکمیلی

در این مقاله مشکل روشن نشدن گوشی اندروید را به صورت کامل مورد بررسی قرار دادیم. چون این نوع از سیستم بسیار پرکاربرد است، افراد زیادی روشن نشدن گوشی اندروید را تجربه کرده اند. چنانچه این مشکل برای شما نیز به وجود آمده است، پیشنهاد می شود، که این مطلب را با دقت مطالعه فرمایید، تا دلایل مختلفی که موجب روشن نشدن گوشی اندروید می‌شود را بدانید و راهکارهایی که برای برطرف کردن مشکل روشن نشدن گوشی اندرویدی وجود دارد را به کار برده و گوشی خود را روشن کنید. در صورتی که گوشی اندروید شما دچار مشکلات سخت افزاری شده باشد، می توانید خودتان بسیاری از آنها را برطرف کنید. ولی در صورتی که گوشی با مشکلات نرم افزاری روبرو شده باشد، بهتر است، که افراد تعمیرکار و متخصص آن را مورد بررسی قرار دهند.

دلایل روشن نشدن گوشی های اندروید

مجموع امتیازات

بررسی دلایل روشن نشدن گوشی های اندروید

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا