دکوراسیون داخلی

ایده ها و راهکارهایی برای تشخیص دادن کیفیت پارچه مبل

مبلمان مدت‌ های مدیدی است که به عنوان یکی از وسایل ثابت در همه خانه‌ ها جای خاصی دارد. یکی از مهمترین مواردی که هنگام خرید مبلمان باید به آن توجه نمایید تشخیص دادن کیفیت پارچه مبل می‌ باشد. از آنجایی که مبلمان معمولاً گران قیمت است و هر ساله نمی‌ توان یک مبلمان جدید خریداری کرد، بنابراین کیفیت پارچه مبل از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است و می‌ تواند در مدت زمان استفاده از آن تأثیر گذار باشد. از آنجایی که مبلمان در هر خانه مهم‌ ترین عنصر دکوراسیون به حساب می‌ آید بنابراین توجه ویژه به روکش مبلمان و پارچه مبلی که برای آن استفاده شده است بسیار اهمیت دارد.

چرا کیفیت پارچه مبل اهمیت دارد؟

امروزه در کمتر خانه‌ ای می‌ بینید که حداقل یک دست مبلمان در آن وجود نداشته باشد. مبلمان در واقع مهمترین بخش از دکوراسیون داخلی خانه محسوب می‌ شود. مبل‌ ها در اندازه‌ ها و ابعاد مختلف و متنوعی ساخته شده و به بازار عرضه شده‌ اند. مهمتر از اندازه و ابعاد مبلمان رنگ‌ ها و طرح‌ های پارچه مبل می‌ باشد. رنگ‌ ها و طرح‌ های پارچه مبل گستره زیادی دارد و با پیشرفتی که هر روز در صنعت پارچه رخ می‌ دهد این طرح‌ ها هر روز بیشتر می‌ شوند. در حال حاضر شما می‌ توانید هر طرحی را که در ذهن خود دارید و با هر رنگی که آن را دوست دارید سفارش داده و مبلمانی مطابق با سلیقه و علاقه خود به دکوراسیون خانه اضافه نمایید. همچنین می‌ توانید مبلمان را با هر اندازه و ابعادی که دوست دارید سفارش دهید. گسترش روز افزون طرح‌ ها و رنگ‌ های مبلمان اهمیت بسیار زیادی در تغییر دکوراسیون داخلی خانه دارند و از همه مهمتر تشخیص اینکه کیفیت پارچه مبل چگونه است مهم می‌ باشد. شکی نیست که چوب مبل نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و کیفیت آن باید بررسی شود ولی کیفیت پارچه مبل نیز باید حتماً بررسی شود. پارچه روی مبل مثل یک لباس برای مبلمان عمل می‌ کند و علاوه بر آنکه در زیبا بودن مبلمان شما تأثیر دارد می‌ تواند بر روی مقاومت و کیفیت آن نیز تأثیر گذار باشد.

معیارهایی برای تشخیص دادن کیفیت پارچه مبل

همانطور که گفتیم کیفیت چوب در مبلمان اهمیت خیلی زیادی دارد ولی کیفیت پارچه مبل نیز باید مورد بررسی قرار گرفته و بسیار مهم می‌ باشد.ایده ها و راهکارهایی برای تشخیص دادن کیفیت پارچه مبل در واقع آن چیزی که برای خرید مبلمان حائز اهمیت می باشد علاوه بر کلاف و اسکلت مبلمان، جنس پارچه آن می باشد. پارچه مبل ظاهری ترین و بیرونی ترین قسمت مبلمان است که بیشتر در معرض آسیب قرار می گیرد. در ادامه مطلب ایده‌ ها و راهکارهایی جهت تشخیص دادن کیفیت پارچه مبل به شما بیان می‌ کنیم. با این راهنما شما می‌ توانید به راحتی پارچه مبلمان خود را انتخاب کرده و در برابر گستره وسیعی از رنگ‌ ها، کیفیت‌ ها و طرح‌ ها سردرگم نشوید و بهترین پارچه‌ ای که برای مبلمان منزل وجود دارد را انتخاب نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  سبک بیوفیلیک در دکوراسیون داخلی خانه

اهمیت تراکم پارچه

نخستین نکته‌ ای که حتماً هنگام انتخاب پارچه مبل باید به آن دقت نمایید میزان تراکم پارچه می‌ باشد. پارچه‌ های بی‌ کیفیت و کم‌ تراکمی وجود دارند که برای مبلمان مناسب نیستند و استفاده از آنها در واقع دور ریختن هزینه شما خواهد بود. یکی از مسائل مهمی که موجب می‌ شود مدت زمان کمی پس از استفاده نمودن از مبل بخشی از بافت آن خراب شود بی‌ دقتی به تراکم پارچه مبل است. البته توجه کنید اگر تراکم پارچه بیشتر از حد هم زیاد باشد مناسب نیست و در واقع پارچه مبلمان را به جسم بسیار سفتی تبدیل می‌ کند. پارچه مبلمان را باید بررسی کرده و تراکم آن را در نور کافی بسنجید.

توجه به فرم پارچه

نکته مهم بعدی در مورد کیفیت پارچه مبل این است که دقت کنید پارچه مبلمان تحت فشار نباید فرم اصلی خود را از دست بدهد. منظور از فشار در واقع کشیده شدن پارچه بر اثر نشستن و برخاستن و یا قرار گرفتن چیزی بر روی آن می‌ باشد. چنانچه پارچه مبلمان در اثر استفاده و یا یک کشش ساده فرم خودش را از دست بدهد پارچه مناسبی نمی‌ باشد حتی اگر مجدداً به فرم قبلی برگردد. این پارچه با گذشت زمان فرم و حالت اصلی آن از بین رفته و دفرمه می‌ شود.

تکمیل چیدمان منزل

یکی از اشتباهات رایج و متداول هنگام خرید پارچه مبلمان این است که معمولاً افراد قبل از آنکه دکوراسیون منزل و چیدمان را تکمیل کنند اقدام به خرید پارچه مبل می‌ نمایند. فراموش نکنید پارچه مبلمان همیشه باید آخرین قسمت از دکوراسیون داخلی منزل شما باشد. همانطور که گفتیم پارچه‌ های مبل در رنگ‌ ها و طرح‌ های بسیار متنوعی در بازار وجود دارند. به همین خاطر نباید از این بابت نگران باشید زیرا به راحتی می‌ توانید انواع و اقسام پارچه‌ ها را پیدا کنید. بنابراین با خیال راحت رنگ آمیزی دیوارها را انجام داده، وسایل دکوراسیون را آماده نمایید و پس از آن به سراغ خرید پارچه مناسب برای مبلمان خانه خود بروید.

انتخاب رنگ‌ های چرک تاب

هر چقدر هم که شما از پارچه مبلمان خود نگهداری و محافظت نمایید باز هم از کثیفی و آلودگی در امان نخواهد بود و پس از مدتی متوجه می‌ شوید که قسمت‌ هایی از آن لکه و کثیف شده است. ایده ها و راهکارهایی برای تشخیص دادن کیفیت پارچه مبلبنابراین سعی کنید در خرید پارچه مبلمان رنگ‌ های چرک تاب را انتخاب کنید تا مجبور نباشید که در دوره‌ های کوتاه مدت پارچه مبل را بشویید. اگر رنگ پارچه مبلمان شما خیلی روشن باشد پس از مدتی چرک می‌ شود و مجبور هستید که برای تمیز کردن آن پارچه را بشویید و نکته مهم هم این است که حتی با تمیز کاری معمولی نیز نمی‌ توانید آن را پاک کنید.

دقت به پرزهای پارچه

اگر پارچه‌ ای که برای مبلمان خود انتخاب می‌ کنید مخمل و یا جیر می‌ باشد حتماً به پرزهای آن دقت کنید زیرا این نکته بسیار اهمیت دارد. اگر پارچه جیر و یا مخمل بی‌ کیفیت باشد پرزهای آن به آسانی جدا می‌ شوند و حتی بدون آنکه آسیبی به پارچه وارد شود با یک آزمایش دستی بسیار ساده می‌ توانید متوجه شوید که این پارچه کیفیت کافی را ندارد و پرزهای آن به زودی از بین خواهند رفت.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چوب روس، انتخابی با کیفیت و مقرون به صرفه

چرم مصنوعی یا چرم طبیعی

یکی از پارچه‌ هایی که برای استفاده به عنوان روکش مبلمان بسیار رایج است جنس چرمی می‌ باشد. بسیاری افراد به علت ساده بودن شست و شوی پارچه چرمی و تمیز کردن راحت آن به دنبال این جنس برای روکش مبلمان خود می‌ باشند. همانطور که گفتیم کیفیت پارچه مبل از اهمیت زیادی برخوردار است بنابراین باید آن را در اولویت قرار دهید. نکته مهمی که در مورد جنس چرمی وجود دارد این است که دقت کنید پارچه چرم طبیعی است و یا چرم مصنوعی تشخیص این مورد خیلی هم سخت نیست. چرم طبیعی را می‌ توان از روی بوی محصول و یا جنس پرز پشتی آن به راحتی تشخیص دهید. چرم مصنوعی معمولاً بافتی شبیه به نخ دارد و به راحتی می‌ توان آن را از چرم طبیعی تشخیص داد.

توجه به افراد آلرژیک و کودکان

چنانچه در منزل خود کودک، نوزاد و یا افرادی هستند که به مواد خاصی آلرژی نشان می‌ دهند این نکته را هنگام خرید پارچه مبل باید در نظر بگیرید. کیفیت پارچه مبل باید طوری باشد که برای این افراد هیچ آسیبی نداشته باشد. البته جای نگرانی نیست پارچه‌ های مبلی که در بازار وجود دارد آنقدر طرح‌ ها و رنگ‌ های گوناگونی دارد که به راحتی می‌ توانید همان چیزی را که می‌ خواهید پیدا کنید. علاوه بر آن چنانچه کودک کوچکی در خانه دارید حتماً به لبه‌ های خطرناک و تیز مبلمان نیز دقت کنید. همچنین پارچه‌ های زبر نیز می‌ تواند به پوست لطیف آنها آسیب برساند.

دقت به جای دوخت مبلمان

وقتی که طرح پارچه و جنس مورد نظر خود را انتخاب نمودید حالا وقت آن رسیده که به کیفیت دوخت آن توجه نمایید. ساده‌ ترین روش برای آنکه مطمئن شوید پارچه مبلمان به خوبی دوخته شده است توجه به محل دوخت پارچه می‌ باشد.ایده ها و راهکارهایی برای تشخیص دادن کیفیت پارچه مبل چنانچه جای عبور نخ بیشتر از اندازه نرمال بزرگ باشد به معنی آن است که پارچه به خوبی دوخته نشده و اگر آن را خریداری کنید به زودی باید منتظر باز شدن همه جای دوخت‌ ها و یا حتی پارگی پارچه باشید. بنابراین یکی از مهم‌ ترین مواردی که هنگام خرید پارچه مبلمان باید به آن توجه کنید و کیفیت پارچه مبل را تشخیص دهید توجه به جای دوخت پارچه می‌ باشد.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله از مجله آی بک به آن پرداختیم مبلمان از مهمترین عناصر در دکوراسیون داخلی خانه می‌ باشد و از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است. یکی از مواردی که هنگام خرید مبلمان باید با آن توجه کنید تشخیص کیفیت پارچه مبل می‌ باشد. برای آنکه کیفیت پارچه مبل را بسنجید حتماً باید به تراکم پارچه، شکل و فرم آن، رنگ پارچه و پرزهای آن دقت نمایید و در آخر جای دوخت را نیز به دقت مشاهده کنید. چنانچه شما نیز روش دیگری برای تشخیص کیفیت پارچه مبل می‌ شناسید حتماً آن را در بخش دیدگاه‌ ها با ما در میان بگذارید.

 

ایده ها و راهکارهایی برای تشخیص دادن کیفیت پارچه مبل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ایده ها و راهکارهایی برای تشخیص دادن کیفیت پارچه مبل، چرا کیفیت پارچه مبل اهمیت دارد؟

امتیاز کاربر: ۱.۳۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا