آرایشی

دلایل اصلاح نکردن ریش تراش | علت خرابی ریش تراش

دلایل اینکه چرا ریش تراش صورت را اصلاح نمی کند؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در حال حاضر بیشتر آقایان برای اصلاح ریش خود از ماشین های ریش تراش استفاده می کنند. دستگاه های ریش تراش به گونه ای ساخته شده اند که با پوست فرد تماس مستقیم ندارند و در نتیجه اصلاح موجب ایجاد جوش، خراش و آسیب به پوست نمی شوند و شاید بتوان این مزیت را عاملی مهم در ترجیح افراد برای انتخاب دستگاه های ریش تراش نسبت به استفاده از تیغ یا سایر وسایل دانست.

ریش تراش از جمله وسایلی است که به طور معمول آقایان هر روزه از آن برای اصلاح صورت خود استفاده می کنند و انتظار دارند که ریش تراش صورت را کاملا تمیز و یکنواخت اصلاح کند. گاهی مواردی پیش می آید که ریش تراش نمی تواند به خوبی عمل کند به همین دلیل بایستی نسبت به رفع مشکل آن اقدام کرد. در مقاله پیش رو به برخی از دلایل مربوط به عدم کارکرد صحیح ریش تراش در عمل اصلاح مو اشاره شده است.

دلایل عدم کارکرد درست ریش تراش

معمولا همه افراد در هنگام خرید وسایل شخصی از جمله ریش تراش حساسیت های خاص به خود را دارند. عملکرد ماشین ریش تراش نیز هم چون سایر وسایل ممکن است در اثر وجود برخی ایرادات با مشکل مواجه شود. این عدم عملکرد ممکن است در اثر از کار افتادن قطعه یا قطعاتی از دستگاه ریش تراش باشد که به احتمال زیاد دست کم در اثر یک ایراد اساسی در آن به وجود آمده است.

از جمله دلایل اصلاح نکردن ماشین ریش تراش می توان به مواردی هم چون؛ نامطلوب بودن کیفیت ماشین ریش تراش، استفاده غیر اصولی و نادرست از ریش تراش، متناسب نبودن ریش تراش با شرایط پوست، بلند بودن بیش از حد ریش، کثیف بودن تیغه ها و جمع شدن مو در اطراف آن، روشن نشدن ریش تراش به دلیل عدم دسترسی به انرژی الکتریکی اشاره کرد که در ادامه هر کدام به تفکیک مورد بررسی قرار می گیرد.

پایین بودن کیفیت ماشین ریش تراش خریداری شده

چنانچه آشکار است کیفیت ساخت و مرغوبیت قطعات به کار رفته در طراحی ریش تراش مهم ترین عامل در تعیین عملکرد مطلوب و بهینه آن در دراز مدت است.

در حال حاضر برندهای فراوانی اقدام به تولید ماشین ریش تراش کرده و مدل های مختلفی از آن را به بازار روانه کرده اند که برخی از آن ها از کیفیت مناسب برای داشتن عملکرد بهینه برخوردار نیستند و در نتیجه پس از گذشت مدت زمان کوتاهی کارایی خود را از دست می دهند. تنها راه چاره در این حالت است که فرد ماشین ریش تراش با کیفیتی را خریداری و مورد استفاده قرار دهد.

متناسب نبودن نوع ریش تراش با شرایط پوست و مو

ریش تراش های برقی به طور عمده در یکی از دو دسته ریش تراش های چرخشی و ریش تراش های فویلی قرار می گیرند که هر یک با نوع خاصی از شرایط پوست و مو هم خوانی و تناسب بیشتری دارند و در نتیجه عملکرد بهتری را در تناسب با آن شرایط از خود نشان می دهند.

  • ریش تراش های چرخشی مجهز به سه تیغه گرد با دیسک های پرسرعت داخلی هستند و با انعطاف پذیری بالایی که دارند می توانند در تمام جهات بچرخند. به طور معمول این ماشین ریش تراش برای افرادی که هر روز ریش خود را اصلاح نمی کنند و یا افرادی که دارای ریش ضخیم هستند و موهای آن ها در جهات مختلف رشد می کند انتخاب بسیار مناسبی است.
  • ریش تراش های فویلی دارای سری مستطیل شکل هستند و سری آن ها تنها در جهت بالا- پایین و یا چپ- راست با سرعت بالا حرکت می کند. با اینکه این ریش تراش بسیار تمیز صورت را اصلاح می کند اما نسبت به نوع چرخشی از انعطاف پذیری پایین تری برخوردار است.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش کوتاه کردن مو با موزر | روش کار با موزر چگونه است؟

باید توجه داشت که برتری ریش تراش فویلی نسبت به ریش تراش چرخشی این است که می توان آن را برای پوست های حساس و به صورت هر روزه به کار گرفت.

نظافت نکردن ماشین ریش تراش

در بسیاری از موارد نمی توان دلیل اصلاح نکردن ماشین ریش تراش را نوع و یا برند سازنده آن نسبت داد. برای نمونه زمانی که ریش تراش برقی در اثر انباشت مو، بقایای صابون و … دچار کثیفی شود نیز نمی تواند به خوبی صورت را اصلاح کند. بنابراین بهتر است که ریش تراش پس از هر بار استفاده تمیز شود.

افزون بر تمیز کردن مرتب ماشین ریش تراش برای بهبود عملکرد آن پیشنهاد می شود به صورت دوره ای نیز روغن کاری شود. با انجام این کار تیغه های دستگاه روان تر و بهتر ریش را اصلاح می کند.

بلند بودن ریش و عدم کارکرد درست ماشین ریش تراش

بیشتر ماشین های ریش تراش برقی برای اصلاح صورت با موهای کوتاه و استفاده روزانه طراحی و ساخته شده اند. در این مورد موهای بلند در میان تیغه های دستگاه گیر می کند و در نتیجه فرآیند اصلاح را با مشکل مواجه می کند.

البته باید توجه داشت که ریش تراش هایی با قدرت بالا نیز وجود دارند که قادرند به آسانی ریش های بلند را نیز اصلاح کنند. اما در این مورد ماشین های ریش تراش معمولی بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند.

ریش تراش 1

استفاده غیر اصولی و نادرست از ریش تراش

در برخی از موارد رعایت نکردن برخی از نکات ساده و عملی موجب می شود تا ریش تراش نتواند به خوبی عمل کند که در نتیجه موجبات عدم رضایت فرد استفاده کننده از آن را به دنبال خواهد داشت. در این قسمت و به شکلی اجمالی برخی از نکات که منجر به دریافت نتیجه دلخواه از اصلاح کردن ماشین ریش تراش می شود مورد بررسی قرار می گیرد.

  • استفاده از محصولات بهداشتی پیش و پس از اصلاح با استفاده از ماشین ریش تراش

پیش از اصلاح صورت بهتر است از ژل، فوم و … متناسب با پوست صورت استفاده کرد، همچنین پس از انجام اصلاح نیز توصیه می شود از کرم مرطوب کننده برای حفظ طراوت و شادابی پوست استفاده شود. با استفاده از این کار نه تنها پوست کمتر آسیب می بیند بلکه تیغه ها نیز تمیز می مانند و در معرض آلودگی قرار نمی گیرند.

  • تمیز کردن تیغه های دستگاه پس از هر بار استفاده

چنانچه پیش از این نیز گفته شد، برای کارکرد بهتر ماشین ریش تراش و همچنین افزایش طول عمر مفید آن باید پس از هر بار استفاده تیغه های دستگاه را تمیز کرد و همچنین برای حفظ عملکرد روان تیغه، آن ها را به طور دوره ای روغن کاری نمود.

  • کوتاه کردن ریش

ماشین ریش تراش معمولی نمی تواند به خوبی موهای بلند را اصلاح کند. بنابراین توصیه می شود اگر مدت زمان زیادی از اصلاح گذشته و موهای ریش بلند شده است، ابتدا با استفاده از قیچی موها را کوتاه کرده و سپس از ریش تراش برای اصلاح استفاده شود.

  • شروع فرآیند اصلاح از قسمت مناسب

برای آن که ریش تراش بتواند به خوبی عمل کند بهتر است که اصلاح از قسمت های سخت و حساس تر شروع شود. در این مورد می توان گفت فرایند اصلاح باید از قسمت گردن آغاز شود چرا که پوست حساس تری دارد و همچنین ریش در محل گردن در جهات مختلف رشد می کند به همین دلیل می توان گفت اصلاح گردن مشکل است.

  • شارژ کردن دستگاه ریش تراش

برای افزایش طول عمر مفید ریش تراش و همچنین حفظ عملکرد بهینه آن بایستی پس از هر بار استفاده به طور کامل شارژ شود.

  • سازگاری نوع اصلاح (خشک یا تر)

یکی دیگر از مواردی که بر نتیجه عملکرد ماشین ریش تراش در افراد تاثیر گذار است سازگاری نوع اصلاح با پوست است. برای نمونه اگر پوست حساس و یا حتی مستعد آکنه باشد حتما باید از فوم و یا ژل پیش از اصلاح استفاده و پوست را به صورت “تر” اصلاح نمود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مشکلات و خرابی‌های رایج اپیلاتورها و نحوه برطرف کردن آنها

در این مور باید دقت کرد که برخی از دستگاه های ریش تراش امکان استفاده از اصلاح “تر” را به فرد استفاده کننده از آن نمی دهند.

ماشین ریش تراش

روشن نشدن ماشین ریش تراش در اثر عدم دسترسی به انرژی الکتریکی

بدیهی است که ماشین ریش تراش برای انجام اصلاح نیاز به انرژی الکتریکی دارد و چنانچه انرژی دستگاه تامین نشود، قادر به کار کردن نخواهد بود و حتی روشن نمی شود. البته باید توجه داشت که روشن نشدن ریش تراش تنها به دلیل  عدم دسترسی به انرژی ایجاد می شود و برای رفع آن کافی است به دنبال دلایل اختلال در جریان برق ورودی به دستگاه بود.

از جمله دلایل روشن نشدن ریش تراش و در این حالت می توان به مواردی از قبیل؛ سوختن موتور یا سیم پیچ ماشین ریش تراش یا وجود ایراد در کلید پاور آن، خرابی دو شاخه سیم برق ریش تراش و یا قطع بودن اتصال الکتریکی در پریز برق اشاره نمود. هریک از این موارد را باید به صورت جداگانه مورد بررسی قرار داد و در صورت نیاز نسبت به تعمیر و یا تعویض آن در ریش تراش اقدام کرد.

در پایان پیشنهاد می شود پیش از خرید ماشین ریش تراش انواع با کیفیت آن مورد بررسی و گزینش قرار گیرد و پس از انتخاب و خرید دفترچه همراه آن مطالعه و به درستی مورد استفاده واقع شود. همچنین در صورت عدم رضایت از عملکرد ماشین ریش تراش در اصلاح، و برای عیب یابی و رفع مشکلات دستگاه و در صورت نیاز بهتر است به افراد ماهر در این زمینه برای رفع ایرادات مراجعه شود.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

دلایل اصلاح نکردن ریش تراش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

دلایل اصلاح نکردن ریش تراش

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا