تعمیرات کولر گازی

راهنمای ارور کولر های گازی فریجیدر Frigidaire

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در سالهای گذشته محصولاتی مثل کولر، یخچال فریزر، اجاق گاز و… ترکیبی از مکانیک و الکترونیک بودند که بخش الکترونیک به عنوان منبع تغذیه فقط تامین انرژی دستگاه را برعهده داشت. اما با پیشرفت تکنولوژی به مرور بخش های مکانیکی دستگاه ها حذف یا به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار گرفتند. و با استفاده از برد های الکترونیکی قسمت های زیادی به شکل فرمان پذیر در آمدند. و به صورتی پیش رفت که امروزه تمام الکترونیکی شدن و همچنین هوشمند شدن دستگاه ها را شاهد هستیم. یکی از مزایای این پیشرفت، امکان تشخیص ارور های هر دستگاه به وسیله کد هایی که در نمایشگر ظاهر می شود است. در این مقاله خطای انواع کولر گازی فریجیدر برای شما شرح داده شده است.

منظور از خطا یا کد ارور چیست؟

در صورتی که قسمتی از بدن شما دردی را تجربه کند چه می کنید؟ بی تردید دست خود را به نقطه درد برده و روی آن قرار می دهید. چون سیگنالهای عصبی آن قسمت شما را متوجه نقطه درد کرده و دستتان بی اختیار به سمت درد خواهد رفت.

برنامه نویسان در زمان نوشتن فرامین مربوط به یک دستگاه نقاط درد دستگاه را با کد های کوتاهی مشخص می کنند که در صورت خرابی یا هر گونه ایراد، بلافاصله ارور مربوط به آن بخش روی نمایشگر  نمایان می شود. به عبارتی زبان محاوره ای بین یک دستگاه و انسان همین کد های ارور است. کولر گازی فریجیدر هم مثل همین است. ارور کولر گازی فریجیدر زبان کولر می باشد.

کولر های گازی فریجیدر

شیوه نمایش خطای کولر گازی فریجیدر

در بعضی از کولر ها که دارای صفحه دیجیتالی یا متریکس نیستند معمولاً کد های ارور از روی چراغ های کولر مشخص میگردد. این ارور ها تقریبا مشابه پیام های مورس نشان داده می شود و فقط با کمی دقت و خواندن کاتالوگ سرویس کولر می توان متوجه نوع ارور آن شد. به عنوان مثال چراغ خطا به نوعی چشمک می زند که اگر آن را به نقطه و خط تبدیل کنیم چیزی مثل این شکل به دست می آید  (ـــــ . . . ـــــ . . . ـــــ . ــــــ) خطوط به مفهوم طول روشن یا خاموش ماندن چراغ و نقطه ها سریع چشمک زدن آن را نشان می دهند. البته این چشمک زدن ها حالتهای مختلفی دارد که در دفترچه مربوطه می توان خطای کولر گازی فریجیدر را یافت.

اما در کولر هایی که دارای صفحه دیجیتالی هستند، وضعیت متفاوت است. و خطای کولر گازی فریجیدر  یا همان کد ارور کولر گازی فریجیدر با زبان گویا تری با شما ارتباط برقرار می کند که معمولاً ترکیب دو یا چند عدد و حرف لاتین می باشد. مثلا: E01 که حرف E به کلمه Error یا خطا اشاره دارد. و عدد مقابل آن بخش مربوطه و نوع ارور را بیان می کند.

راهنمای مربوط به هر خطای کولر گازی فریجیدر را کجا می توان یافت؟

معمولا به همراه هر کولر گازی یک یا دو دفترچه راهنما ارائه می شود که یکی به راهنمای کاربر و دیگری راهنمای سرویس مربوط می باشد. البته در بسیاری از نمایندگی ها یا حتی کارخانه های سازنده، دفترچه مربوط به راهنمای سرویس را حذف می کنند و به خریدار ارائه نمی دهند. اما چنانچه این دفترچه را در دسترس دارید، لازم است به آن مراجعه نموده و طبق دستور العمل مربوط به همان خطا کولر گازی فریجیدر‌ عمل کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای نصب و راه اندازی کولر گازی جنرال گلد

اما اگر دفترچه سرویس را در اختیار نداشتید و در تشخیص خطای کولر گازی فریجیدر به مشکلی شدید برخوردید، مناسب ترین منبع برای پیدا کردن توضیح کد ارور، اینترنت می باشد. کافی است با جستجوی مدل دستگاه و نوع ارور، به آسانی اطلاعات مربوط به آن را به دست آورید.

۵ دلیل برای ارور کولر گازی فریجیدر

دلایل متعددی برای آلارم کولر گازی فریجیدر وجود دارد. کولر گازی فریجیدر متشکل از قطعات زیادی می باشد. هریک از این قطعات دارای سامانه ای هستند که پس از خراب شدن فورا با علائم و نشانه ای همراه هستند. این علائم به عنوان کد در نمایشگر کولر گازی نشان داده می شوند. پنج دلیل عمده ای که سبب خطای کولر گازی فریجیدر می شوند عبارت است از:

 1. عملکرد اشتباه کمپرسور کولر گازی
 2. خنک نکردن کولر گازی
 3. خروج صدای زیاد از کولر گازی
 4. یخ زدن و برفک زدن دستگاه
 5. خرابی برد الکترونیکی دستگاه

دلیل عملکرد نادرست کمپرسور کولر گازی فریجیدر چیست؟

یکی از دلایل اصلی خطای کولر گازی فریجیدر، عملکرد اشتباه کمپرسور کولر گازی می باشد. ممکن است در مواقعی به علت مداوم کار کردن یا قدیمی شدن کولر، کمپرسور کارایی خود را از دست بدهد و توانایی تامین انرژی لازم برای کولر گازی فریجیدر را نداشته باشد. در چنین شرایطی خطای کولر گازی فریجیدر در نمایشگر نمایان می شود. به منظور برطرف کردن ارور کار نکردن کمپرسور دستگاه کافی است تا از تکنسین تعمیر کولر گازی فریجیدر بخواهید اقدام  به تعمیر و ایراد یابی کمپرسور کند. در بسیاری از مواقع کمپرسور کولر قابل تعمیر می باشد. اما چنانچه کمپرسور کولر گازی سوخته باشد ، لازم است تعمیر کار این بخش از کولر گازی را تعویض کند.

دلیل ارور خنک نکردن کولر گازی فریجیدر چیست؟

متاسفانه یکی از بیشترین عواملی که سبب هشدار کولر گازی فریجیدر می شود، خنک نکردن کولر گازی می باشد. متاسفانه عوامل متعددی مثل به هم خوردن تنظیمات نادرست ترموستات، کثیفی کندانسور، کثیفی فیلتر دستگاه سبب خطای خنک نکردن کولر گازی فریجیدر خواهند شد. در صورت نمایان شدن هر یک از این کد ارور ها در کولر گازی می توانید با تعویض فیلتر و تنظیم ترموستات به منظور رفع کد ارور کولر گازی فریجیدر اقدام کنید.

دلیل کد ارور خروج صدا از کولر گازی فریجیدر چیست؟

کد ارور خروج صدا از کولر گازی فریجیدر به علت عوامل متعددی رخ می دهد. طبق نتایج به دست آمده متاسفانه عواملی مثل شل شدن پیچ و اتصالات، خرابی فن و … سبب خروج صدا از کولر گازی فریجیدر می شود. به منظور برطرف کردن  خطا کولر گازی فریجیدر کافی است تا از تکنسین تعمیر کولر گازی فریجیدر بخواهید تا با سرویس کولر گازی هشدار را برطرف کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  پیدا کردن سوراخ رادیات و محل نشت گاز اسپیلت

یخ زدگی و برفک  کولر گازی  فریجیدر

شاید برای شما جالب باشد که بدانید یکی از مشکلات متداول که افراد در هنگام استفاده از کولر گازی با آن مواجه می شوند یخ زدن یا همان برفک زدن بعضی از قسمت های آن در فصل تابستان و حتی زمستان می باشد. به همین علت با توجه به سوالات بسیار زیادی از مشتریان که علت یخ زدن کولر گازی چیست یا چرا قسمتی از اسپیلت برفک زده است رو به رو می شویم که در این مقاله در قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم، همراه ما باشید.

سوال مهمی که امکان دارد برای افراد پیش بیاید این است که چرا کولر گازی دچار برفک می شود؟
علل مختلفی دارد که ما به صورت خلاصه آن ها را برای شما در ادامه نام خواهیم برد:

 • عدم وجود گاز کافی در دستگاه
 • انسداد مسیر لوله های کولر گازی فریجیدر
 • بی وقفه و مداوم کار کردن کمپرسور کولر گازی فریجیدر
 • خراب شدن اواپراتور
 • استفاده از کولر گازی در هوای سرد
 • نقص در حسگر بیرونی کولر گازی فریجیدر
 • خراب بودن شیر برقی کولر گازی
 • و…

خراب بودن برد الکترونیکی کولر گازی فریجیدر

مغز کولر گازی  فریجیدر برد الکترونیکی آن می باشد، وظیفه‌ کنترل و هماهنگی روال و قسمت ‌های مختلف کولر گازی را بر عهده دارد. پس کولر گازی به منظور انجام دادن هر کاری، به دستور برد نیاز دارد. پس در نتیجه با خراب شدن این قطعه، کولر به صورت کامل از کار می افتد. خاموش و روشن شدن دستگاه، کار کردن کمپرسور، کنترل فن داخلی و تغییر حالت گرمایش و سرمایش فقط برخی از کار‌ هایی می باشد که برد الکترونیکی وظیفه درست انجام دادن آن‌ها را برعهده دارد. حال چنانچه موافق باشید با هم چند مورد از ایراداتی که در پی آن خرابی برد الکترونیکی را حاصل می شود را بیان کنیم:

 • خراب شدن ترانسفورماتور و رگولاتور
 • خراب شدن رله اصلی
 • خراب شدن خازن
 • سوختن آی سی
 • خراب شدن اتصال مادون قرمز
 • و…

در صورت مشاهده کد ارور در نمایشگر اسپیلت فریجیدر چه کنیم؟

اگر کد اروری را در نمایشگر اسپیلت فریجیدر مشاهده کرده اید، نخست کولر را خاموش کنید و دو شاخه آن را از پریز برق جدا کنید. خاموش کردن سبب استراحت قطعات کولر و خنک شدن آن می شود. پس از گذشت مدتی می توانید کولر را روشن کنید تا از خطا دادن یا ندادن کولر مطمئن شوید. در صورتی که باز هم کد ارور در پنل اسپیلت نشان داده شود، می توانید با یک تکنسین تعمیر متخصص در این حیطه تماس بگیرید و درخواست تعمیر کولر گازی فریجیدر را داشته باشید.

کولر های گازی فریجیدر

سخن آخر

در این مقاله همه عواملی که سبب خطای کولر گازی فریجیدر می شوند را بررسی کردیم. شناسایی کد ارور و بررسی آن یک راه حل عالی برای ایراد یابی و رفع مشکلات کولر گازی فریجیدر می باشد. چنانچه شاهد هشدار کولر گازی فریجیدر هستید، می توانید به منظور تعمیرات و رفع کد ارور کولر گازی فریجیدر از تکنسین های تعمیر کمک بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای ارور کولر های گازی فریجیدر Frigidaire

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

در صورت مشاهده کد ارور در نمایشگر اسپیلت فریجیدر چه کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا