تعمیراتتعمیرات یخچال

دفترچه راهنمای یخچال فریزر هیمالیا

در دفترچه راهنمای یخچال فریزر هیمالیا یاد می گیریم که به چه شکل با رعایت کردن نکات ایمنی ضمن حمایت نمودن از وسیله خانگی ایرانی، می‌توانیم شاهد عینی عملکرد بهینه این دستگاه در جهت صرفه جویی مصرف انرژی و همچنین دوام و کیفیت این کالا باشیم. در زمان انتخاب یخچال و فریزر هیمالیا دقت لازم را به خرج دهید که به همراه این دستگاه کارت گارانتی و دفترچه دستور کار آن نیز تقدیم شما گردد. شما قادرید شماره سریال دستگاه را از روی کارت گارانتی و یا کارتن آن بیابید.

طریقه نصب و راه اندازی کردن یخچال و فریزر هیمالیا

 یخچال و فریزر هیمالیا

قبل از طریقه نصب یخچال و فریزر نوع دوقلو هیمالیا و حتی قبل از روشن نمودن آن برای بار اول، چندین کار وجود دارد که انجام دادن آنها موجب افزایش طول عمر دستگاه می‌گردد. در نتیجه، قبل از هر چیزی، بهتر است عملیات آسانی که در دفترچه راهنمای این دستگاه وجود دارد را مطالعه و بررسی بفرمایید.

دستگاه های یخچال و فریزر انباشته از مایعاتی می‌باشند که جهت خنک سازی محفظه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زمان جا به جایی، مایع درون دستگاه شروع به تکان خوردن در اطراف آن می‌کند. در نتیجه، توصیه می‌شود قبل روشن نمودن دستگاه، صبر نمایید تا مایع سر جای اول خود برگردد. اگر چنانچه دستگاه شما به شکل عمودی انتقال یافته، بایستی حداقل یک ساعتی قبل از راه اندازی، آن را بدون حرکت به شکل ایستاده قرار دهید. اگر دستگاه شما به شکل افقی انتقال یافته باشد، پس مایع درونی دستگاه بیشتر حرکت داشته و جهت برگشت به حالت اول خود بایستی حداقل چهار ساعتی به شکل ثابت و ایستاده قرار گیرد.

تعیین مکان راه اندازی یخچال هیمالیا

مکان راه اندازی یخچال هیمالیا در مدت زمان عمر و استهلاک دستگاه شما نقش برجسته ای دارد. از این رو، ما در این مقاله قصد داریم که اطلاعات دفترچه راهنمای فارسی یخچال و فریزر هیمالیا را خدمت شما توضیح دهیم.

حتما بخوانید:   بررسی و آشنایی با انواع ابعاد آسانسور

به هیچ وجه کارتن یخچال و فریزر هیمالیا را بدون وجود کارشناس بخش پس از فروش باز نکنید. اگر چنانچه خودتان باز کنید، دیگر گارانتی به آن تعلق نخواهد گرفت. تلاش کنید تا دستگاه را به شکل عمودی جا به جا نمایید. اگر چنانچه به اجبار به شکل افقی حمل نمودید، به مدت ۳ الی ۴ ساعت به شکل ایستاده قرار دهید. حتما بایستی دستگاه را به محافظ برق بزنید. دستگاه را در یک فضای مناسب تراز نمایید. ما بین یخچال و قسمت دیوار حداقل به میزان ده سانتی متر فاصله قرار دهید.

طریقه تراز نمودن دستگاه یخچال فریزر هیمالیا

برای تراز و تنظیم کردن دستگاه اول بایستی بدانید که این کار به دو حالت انجام می گیرد:

حالت اول: از طریق پایه دستگاه قادر خواهید بود که آن را به سمت راست و چپ هدایت نمایید.

حالت دوم: از طریق غلتک تنظیم قادر خواهید بود که دستگاه را به طرف عقب و جلو هدایت نمایید. جهت به حرکت درآوردن غلتک ها احتمال دارد نیازمند آچار شوید.

دستورالعمل روشن نمودن یخچال هیمالیا

بعد از راه اندازی و نصب دستگاه یخچال هیمالیا، کاربرها تصمیم می‌گیرند تا دستگاه خود را روشن نمایند تا شروع به کار کند. با در نظر داشتن دفترچه راهنمای دستگاه هیمالیا جهت روشن نمودن یخچال هیمالیا بایستی از کلید power که روی صفحه نمایش یخچال قرار گرفته استفاده نمود. در حالت کلی، این کلید مختص به برق یخچال می باشد، اما شایان ذکر است که با فشار دادن دفعه اول کلید دستگاه روشن نمی‌گردد. جهت اجرای این پروسه بایستی طی مدت ۳ ثانیه کلید پاور یا آن یا آف را بفشارید. در این حالت یخچال در وضعیت روشنی یا خاموشی قرار خواهد گرفت.

نحوه تنظیمات پنل نمایش یخچال فریزر هیمالیا

همچون سایر مدل های موجود در بازار برای یخچال هیمالیا نیز کلید هایی بر روی صفحه نمایشگر آن تعبیه گشته است که برای تغییرات مورد نظر خود می توانید از آنها استفاده نمایید. ما در ادامه این مقاله به بررسی کلید های صفحه نمایشگر دستگاه یخچال هیمالیا و معنی هر کدام از آنها می‌پردازیم.

کلید پاور جهت روشن یا خاموش نمودن دستگاه یخچال مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر طی ۳ ثانیه این کلید بفشارید یخچال روشن و یا خاموش می‌شود. دکمه Super جهت فعال نمودن انجماد به شکل سریع می باشد. اگر می‌خواهید که مواد خوراکی خود را با سرعت بالا منجمد نمایید، بایستی از این دکمه استفاده کنید. کلید mode جهت قرار گرفتن یخچال به صورت پیش فرض است. اگر طی مدت ۳ ثانیه این کلید را بفشارید، علامت مربوط به دما به حالت چشمک زن در می آید و قادر خواهید بود با جهات پایین و بالا دمای دستگاه را تنظیم نمایید. کلید Lock جهت قفل نمودن صفحه نمایشگر است و عملکرد مابقی کلید ها را غیر فعال می نماید. جهت باز نمودن قفل دستگاه بایستی اول از همه به مدت ۳ ثانیه کلید Lock را بفشارید تا قفل صفحه نمایشگر باز گردد. با دو مرتبه لمس نمودن نشانگر ساعت بر روی پنل نمایش دستگاه، شروع به چشمک زدن می نماید که از طریق دکمه های فلش پایین و بالا می توانید ساعت یخچال را تنظیم نمایید.

حتما بخوانید:   دلایل اتومات نکردن یخچال فریزر

طریقه تنظیمات دما یخچال و فریزر هیمالیا

 یخچال و فریزر هیمالیا

در این قسمت از راهنمای فارسی دستگاه یخچال  هیمالیا می‌خواهیم به این سوال تکراری پاسخ دهیم که به شکل می‌توانیم دمای یخچال هیمالیا را تنظیم کنیم. طریقه تنظیمات درجه دمای دستگاه یخچال هیمالیا به این صورت است که از طریق کلید ref موجود بر روی صفحه نمایشگر می‌توان دمای یخچال هیمالیا را تنظیم نمود. درجه دما بایستی بین ۲ تا ۳ باشد. از طریق کلید Freezer موجود بر صفحه نمایشگر درجه دما فریزر را تنظیم نمایید. درجه دما بایستی روی منفی ۱۷ و یا منفی ۱۸ قرار گیرد. دقت کنید بعد از تنظیم نمودن درجه دمای یخچال، محدوده زمانی خودکار یخچال تغییر می یابد. در شرایط عادی برای هر نیم ساعت کارکرد، دستگاه نیازمند یک ربع حالت خاموشی است.

در فصل تابستان و زمستان دمای یخچال هیمالیا بایستی روی چند تنظیم گردد؟

تنظیمات دستگاه یخچال هیمالیا به جهت فاسد نشدن و یخ نزدن مواد خوراکی در فصل های متفاوت سال صورت می‌پذیرد. به همین خاطر در ادامه مقاله به بررسی تنظیمات دمای دستگاه یخچال هیمالیا در فصل تابستان و زمستان خواهیم پرداخت:

توصیه می‌شود در فصل گرم تابستان درجه دما برای یخچال هیمالیا روی ۴ درجه و برای فریزر روی منفی ۱۹ تنظیم گردد. طبق دفترچه راهنمای دستگاه یخچال هیمالیا این درجه از دما در فصل زمستان برای دستگاه یخچال بایستی بر روی ۲ و برای دستگاه فریزر بر روی منفی ۱۶ قرار گیرد.

طریقه ریست نمودن دستگاه یخچال هیمالیا

یکی از بهترین عملیاتی که می‌تواند کوچکترین ایراد و خطایی را در تنظیمات دستگاه یخچال هیمالیا رفع کند، ریست نمودن دستگاه است. اگر چنانچه می‌خواهید دستگاه خود را ریست کنید، طبق روشی که در ادامه این قسمت از دفترچه راهنمای دستگاه آمده، پیش بروید.

حتما بخوانید:   نحوه تعمیرات بخارشوی سیلور کرست | خدمات تعمیر بخارشور در تهران

جهت انجام این عمل بایستی کلید آن یا آف که بر روی صفحه نمایشگر دستگاه وجود دارد را طی مدت ۳ ثانیه نگه داشته تا یخچال خاموش گردد. بعد از مدت ۱۰ ثانیه بمانید و دوباره همین کار را تکرار نمایید تا دستگاه مجددا شروع به کار کند و ریست شود.

طریقه محافظت از دستگاه یخچال قبل از سفر رفتن

اگر قرار است که برای مدتی طولانی یخچال از برق کشیده شود، توصیه می‌شود داخل دستگاه را تمیز نمایید. جهت محافظت از دستگاه برای مدت زمان طولانی خوب است که آن را در سطحی صاف بگذارید و مکانی به دور از آفتاب را به آن اختصاص دهید. بعلاوه توصیه می‌شود که دستگاه در برابر رطوبت قرار نگیرد. به منظور کشیدن دستگاه از برق برای مدت زمان طولانی در قدم اول شیر آب را قطع کنید. چرا که احتمال دارد آب نشت نماید و یا فیلتر مخصوص به آب سوراخ گردد. باکس مربوط به یخ را خالی نمایید و دستگاه یخساز را غیر فعال کنید. سپس آن را از برق جدا کنید.

دستورالعمل  تمیز نمودن دستگاه یخچال هیمالیا

از آنجا که دستگاه یخچال برای نگه داری مواد خوراکی می باشد و مواد خوراکی با سلامتی مردم ارتباطی مستقیم دارد، فکر جالبی است که قبل مصرف یخچال، دستگاه را به درستی تمیز نمایید. طریقه پاکیزه نمودن دستگاه یخچال هیمالیا به شرح زیر می باشد:

جهت شست و شو نمودن دستگاه یخچال، اول از همه آن را از برق جدا کنید. کمی دستگاه را به طرف جلو بکشید. پشت دستگاه را با کمک جارو تمیز نمایید. کشو ها و قفسه ها را توسط محلول آب و ریکا به همراه جوش شیرین تمیز نمایید. با استفاده از یک حوله لطیف قفسه ها را خشک کنید. در پایان دستگاه یخچال هیمالیا را به برق وصل نمایید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله کاربردی ترین نکته های موجود در دفترچه راهنمای دستگاه یخچال و فریزر هیمالیا را تشریح نمودیم تا با دانستن این نکته های کلیدی خودتان بتوانید تنظیمات مربوط به درجه دمای دستگاه یخچال هیمالیا را انجام دهید. اگر چنانچه با وجود مطالعه دفترچه راهنما نیز نتوانستید یخچال خود را راه اندازی و نصب نمایید، هیچ جای نگرانی نیست، در این شرایط بهترین راه این است که با کارشناسان فنی کار تعمیراتی یخچال هیمالیا تماس حاصل فرمایید.

 

بررسی دفترچه راهنمای یخچال هیمالیا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

طریقه محافظت از دستگاه یخچال قبل از سفر رفتن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا