تعمیرات لباسشویی

دلایل باقی ماندن پودر روی لباس در ماشین لباسشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

باقی ماندن پودر روی لباس در ماشین لباسشویی یکی از مسائل رایجی است که اکثر بانوان با این مشکل مواجه شده‌اند. اغلب پس از اتمام چرخه شستشو و در مواقعی که انتظار می‌رود لباس‌ها به خوبی تمیز شده باشند، با لکه‌های پودر مواجه می‌شوید. چنانچه لباس‌های شما به رنگ‌های تیره‌تر و یا مشکی است، این لکه‌ها به حالت رسوب سفید و در روی لباس‌هایی که دارای رنگ‌های روشن‌تر هستند، به حالت رسوب‌های سبز یا آبی ظاهر می‌گردند.

علت باقی ماندن پودر روی لباس در ماشین لباسشویی

دلیل باقیماندن پودر روی لباس در ماشین لباسشویی این است که پودر به خوبی در حین شستشو حل نشده است. این موضوع ممکن است که به دلایل گوناگونی اتفاق بیفتد. رسوب پودر بر روی لباس‌های تیره رنگ زمان بر و خسته کننده خواهد بود. چون مجبور هستید که همه این لباس‌ها را دوباره مورد شستشو قرار دهید. در ادامه مهمترین دلایلی که موجب بروز این مشکل می‌شود را معرفی می‌کنیم.

حل نشدن پودر لباسشویی

برخی از افراد برای شستشوی لباس‌های خود در ماشین لباسشویی از پودر استفاده می‌کنند. در این صورت بهتر است، بدانید که این پودر امکان دارد به صورت خوب حل نشود. همیشه قبل از اینکه لباس‌ها را در دستگاه قرار دهید، بهتر است که پودر را در محفظه مخصوص بریزید. این کار موجب می‌شود برای حل شدن مدت زمان بیشتری داشته باشند.

اگر در منطقه شما آب و هوا سرد است و یا از آب سرد استفاده می‌کنید، امکان دارد که پودر به خوبی حل نشود. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید، پیشنهاد می‌شود در استکانی که در آن آب گرم ریخته‌اید، ابتدا پودر را بریزید و این مشکل را برطرف کنید. چون یکی از دلایل اصلی باقی ماندن پودر روی لباس در ماشین لباسشویی همین حل نشدن پودر است.

این مشکل ممکن است که در مورد شوینده‌های مایع نیز وجود داشته باشد. در صورتی که روی لباس‌های شما ردها و لکه‌های آبی وجود دارد، امکان دارد که مواد شوینده را در زمان اشتباه به دستگاه خود اضافه کرده باشید. هیچ وقت نباید به صورت مستقیم مواد شوینده را روی لباس‌های خشک بریزید. همچنین نباید روی لباس‌ها بسته شوینده را پرت کنید. این موارد را باید در لباسشویی خالی قرار داده و پس از آن لباس‌ها را اضافه نمایید.

حتما بخوانید:   راهنمای برنامه‌ی شستشوی ماشین‌های لباسشویی سامسونگ samsung

اگر لباسشویی شما از نوع اتوماتیک است، امکان دارد که محفظه پودر ماشین لباسشویی کثیف بوده و رسوب داشته باشد. در این صورت پودر به خوبی نمی‌تواند حل شود. برای برطرف کردن این مشکل جا پودری را بیرون آورید و به کمک سرکه و آب داغ آن را تمیز کنید. در صورتی که محفظه از نوعی است که نمی‌توانید آن را از دستگاه جدا کنید، آن را با سرکه سفید پر کنید و اجازه دهید که در آن سی دقیقه بماند. پس از آن یک بار ماشین لباسشویی را برنامه شستشو سریع و بدون لباس روشن نمایید تا محفظه دستگاه شما به خوبی تمیز شود.

جا پودری لباسشویی

استفاده بیش از اندازه از پودر

یکی دیگر از دلایل بسیار مهم باقی ماندن پودر روی لباس در ماشین لباسشویی، ریختن بیش از اندازه پودر در دستگاه است. این مشکل معمولاً در ماشین‌های کم مصرف بیشتر صدق می‌کند. این لباسشویی‌ها در مقایسه با لباسشویی‌های معمولی آب کمتری مصرف می‌کنند و این موجب می‌شود که حل شدن پودر در آنها کمتر اتفاق بیافتد. بنابراین وقتی که از این نوع ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید، نباید بیشتر از دو قاشق چایخوری پودر اضافه کنید.

استفاده بیش از اندازه از نرم کننده

برخی از افراد عادت دارند که نرم کننده لباس را روی لباس‌های خیس به صورت مستقیم بریزند که این کار اشتباه است و باید در محفظه مخصوص نرم کننده این مواد را بریزید. در صورتی که متوجه شدید محفظه نرم کننده کثیف شده است، باید آن را تمیز کنید.

پمپ آب خراب یا رسوب گرفته

در صورتی که از ماشین لباسشویی شما آب به صورت خیلی آهسته خارج می‌شود، پودرها، خاک‌ها و یا پرزهای لباس‌ها امکان دارد که مجدداً بر روی لباس‌ها رسوب کنند. بسیاری از ماشین‌های لباسشویی در پایین دستگاه درب کوچکی دارند که دسترسی به فیلتر بالای پمپ را راحت‌تر کرده‌اند.

برای دسترسی به پمپ آب در دستگاه‌های قدیمی از قسمت پشت دستگاه اقدام کنید. فیلتر پمپ را در محصول خود پیدا کرده و رسوباتی که در آن وجود دارد را از بین ببرید. در برخی مواقع دیده شده است که سکه، دکمه و… نیز موجب بروز این مشکل می‌شوند و فرایند تخلیه آب و خشک کردن لباس در لباسشویی مختل می‌شود. این موضوع می‌تواند یکی از دلایل باقی ماندن پودر روی لباس در ماشین لباسشویی باشد.

حتما بخوانید:   نصب ساده انواع ماشین لباسشویی | راهنمای نصب لباسشویی

در صورتی که فیلتر دستگاه خود را به خوبی تمیز نمودید، اما خشک شدن لباس‌ها همچنان به خوبی انجام نمی‌شود، این احتمال وجود دارد که پمپ آب دستگاه شما دچار ایراد و مشکل شده است. در این صورت تعمیرکاران متخصص باید دستگاه شما را بررسی کنند.

پر کردن بیش از اندازه لباسشویی

در برخی مواقع این امکان وجود دارد که برای صرفه‌جویی در زمان همه لباس‌های کثیف را به یکباره در ماشین لباسشویی قرار دهید و آن را روشن کنید، اما باید بدانید که پر کردن بیش از ظرفیت دستگاه موجب خواهد شد که در عین حال که شستشوی لباس‌ها به خوبی انجام نمی‌شود و آب به همه قسمت‌های آنها نمی‌رسد، دستگاه شما نیز آسیب خواهد دید. بنابراین برای جلوگیری از باقی ماندن پودر روی لباس در ماشین لباسشویی باید به ظرفیت دستگاه خود توجه نمایید.

سختی آب زیاد است

پودر شوینده با آب سخت فعل و انفعالاتی انجام می‌دهد که موجب می‌شود رسوب بر روی لباس‌های شما باقی بماند. به صورت کلی آب سخت، آبی است که در آن املاح معدنی در سطح بالایی وجود دارند. در مواقعی که آب مورد استفاده این مشخصات را دارد، منیزیم و کلسیم روی لباس‌ها رسوب می‌کند و موجب خشکی و سفتی آنها خواهد شد.

کثیف بودن ماشین لباسشویی

یکی از دلایل رایج و مهمی که موجب باقی ماندن پودر روی لباس در ماشین لباسشویی شود، کثیفی‌ها و جرم‌های موجود در دستگاه شما است. ماشین لباسشویی باید هر ماه جرم‌گیری شود، چون بسیاری از آشغال‌ها و کثیفی‌هایی که در جیب‌ها وجود دارد مثل کاغذها و دستمال کاغذی، در بخش‌های گوناگون ماشین لباسشویی باقی مانده و در شستشوهای بعدی موجب کثیف شدن لباس‌ها می‌شود. بنابراین اگر روی لباس شما پودر باقی مانده است، باید جرم‌گیری لباسشویی خود را انجام دهید.

کثیف بودن جا پودری

خرابی شیر آب در جاپودری لباسشویی

در لباسشویی‌هایی که از نوع تمام اتوماتیک هستند، مواد شوینده در محفظه جا پودری ریخته می‌شوند و وقتی که لباسشویی آغاز به کار می‌کند با شیر آب برقی قرار داده شده در این قسمت، به دیگ لباسشویی انتقال داده می‌شوند. اگر این انتقال با سرعت و فشار بالا انجام نشود، امکان دارد که انتقال همه مواد شوینده با مشکلاتی مواجه شود و بعضی از آنها در مرحله آبکشی و یا مراحل آخر شستشو به دیگ دستگاه نرسند و در نتیجه سبب باقی ماندن پودر روی لباس در ماشین لباسشویی خواهد شد.

نامرغوب بودن پودر لباسشویی

یکی از نکات بسیار مهم برای نگهداری از ماشین لباسشویی این است که همیشه باید از مواد شوینده با کیفیت و مرغوب استفاده شود. اما برخی از افراد به این موضوع توجه نکرده و به دنبال پودرهای ارزان‌تر هستند. لازم است به این نکته اشاره کنیم که استفاده از پودرهای نامرغوب علاوه بر اینکه موجب کاهش عمر لباس شما و ماشین لباسشویی می‌شوند، موجب می‌شوند که کیفیت شستشوی لباس‌ها به شدت کاهش پیدا کند و سبب باقی ماندن پودر روی لباس در ماشین لباسشویی می‌شوند.

حتما بخوانید:   راهنمای ارور le یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ SAMSUNG

بنابراین همیشه توصیه می‌گردد که علاوه بر اینکه از مواد شوینده پودری با کیفیت برای ماشین لباسشویی و شستن لباس‌های خود استفاده می‌کنید، از برنامه‌های بلند مدت استفاده نمایید تا پودر شوینده مدت زمان مناسب و شرایط خوبی برای حل شدن داشته باشند.

دمای آب نامناسب است

وقتی که از شوینده‌های پودری برای شستشوی لباس‌ها در ماشین لباسشویی خود استفاده می‌کنید، همواره باید دمای آب را روی درجات بیشتر قرار دهید. چون پودرها نمی‌توانند در آب سرد به خوبی حل شوند. حل شدن پودر در آب ولرم و گرم زودتر انجام می‌شود و دیگر شاهد باقی ماندن پودر روی لباس در ماشین لباسشویی نخواهید بود.

دمای نامناسب

ریختن پودر در جای اشتباه

جا پودری در ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک درای سه بخش است که برای شستشوهای طولانی مدت، سریع و بخشی برای نگهداری نرم کننده است. با توجه به اینکه در دور آخر آبکشی نرم کننده به لباس اضافه می‌شود، پر شدن آن با پودر لباسشویی موجب خواهد شد که در آخرین لحظات کمی پودر به لباس‌ها اضافه شود و برای حل شدن زمان کافی وجود نداشته باشد و در نتیجه موجب باقی ماندن پودر روی لباس در ماشین لباسشویی خواهد شد.

سخن تکمیلی

برای اینکه شاهد باقی ماندن پودر روی لباس در ماشین لباسشویی نباشید، تمام دلایلی که برای بروز این مشکل گفته شد را باید مورد بررسی قرار داده و آنها را برطرف نمایید. همواره به ظرفیت دستگاه خود توجه نموده و تنظیمات آن را به درستی انجام دهید. استفاده از مواد شوینده مرغوب و با کیفیت موجب می‌شود که این مشکلات به وجود نیایند و همچنین طول عمر دستگاه شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

برای شستشوی مناسب لباس‌ها در لباسشویی و نگهداری صحیح از این دستگاه باید به نکات مهم این موضوع توجه کافی داشته باشید و نظافت و جرم‌گیری آن را به موقع انجام دهید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

باقی ماندن پودر روی لباس در ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

دلایل باقی ماندن پودر روی لباس در ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x