خدمات نظافتی

چگونه لکه اتو را از روی لباس پاک کنیم | از بین بردن لکه لباس

چگونه لکه اتو را از روی لباس پاک کنیم؟ | از بین بردن لکه لباس، راهکارهایی برای جلوگیری از ایجاد لکه اتو روی لباس

اکثر افراد این تجربه را داشته اند که لکه اتو بر روی لباس آنها بیفتد. وقتی که بر روی لباس لکه اتو می‌افتد باید فوری اتوکشی را متوقف کرده و اقدامات لازم برای از بین بردن لکه از روی لباس ها را انجام دهید. در هنگام اتو کشیدن لباس ها سوزاندن اتو طبیعی بوده و ممکن است که برای هر کدام از کاربران اتفاق بیفتد، اما هر چقدر که برای از بین بردن لکه های اتو سریع تر اقدام نمایید عملیات شما موفقیت آمیز تر خواهد بود.

استفاده از پودر لباسشویی و مایع شوینده برای پاک کردن لکه اتو

برای از بین بردن لکه اتو از روی لباس ها می توانید از راهکارهای استفاده نمایید که به بافت لباس شما آسیب وارد نکند قبل از اینکه کاری انجام دهید لباس خود را با آب گرم آبکشی نمایید و آن را آماده احیا کنید. مایع شستشو را روی لکه ایجاد شده ریخته و آن را با دست پخش نمایید و اجازه دهید که یک ساعت بر روی لباس شما بماند. در صورتی که لکه به وجود آمده عمیق تر نباشد، مایع شوینده به لباس شما نفوذ می کند و در زمان خیلی کم لکه به وجود آمده را پاک می کند. در صورتی که در دسترس شما مایع شوینده وجود ندارد، می توانید از پودر لباسشویی نیز برای لکه بری لباس خود استفاده نمایید.

از نور آفتاب استفاده کنید تا لکه اتو را از بین ببرید

وقتی که لباس‌ها را مورد شستشو قرار دادید آنها را در هوای آزاد و آفتاب قرار دهید تا به خوبی خشک شوند. گرمای آفتاب موجب خواهد شد لکه هایی که بر روی لباس شما به وجود آمده است کمرنگ تر از قبل شود. برای کمرنگ کردن لکه های ایجاد شده بر روی لباس ها طبیعی ترین راه کمک گرفتن از نور آفتاب می باشد. نور آفتاب موجب می‌شود لکه های سوختگی کم رنگ تر به نظر آیند.

برای از بین بردن لکه اتو از مایع سفید کننده استفاده کنید

در صورتی که لکه ایجاد شده توسط اتو عمیق تر است، ابتدا باید پشت لباس را نگاه کرده و برچسب آن را مورد بررسی قرار دهید تا متوجه شوید که آیا می توانید برای تمیز کردن آن از وایتکس یا سفید کننده استفاده نمایید. در صورتی که برای لباس مورد نظر این امکان وجود دارد، وایتکس را با آب مخلوط کرده و آن را رقیق نمایید و بر روی لکه ایجاد شده بریزید. چند دقیقه اجازه دهید که وایتکس بر روی لباس باقی بماند. این کار موجب خواهد شد که در مدت زمان کم لکه های به وجود آمده از بین بروند. پس از این کار باید لباس خود را درون ماشین لباسشویی با دور معمولی مورد شستشو قرار دهید. توجه داشته باشید که لباس هایی که به مایع سفید کننده حساس هستند را همراه این لباس ها درون دستگاه خود قرار ندهید. چون امکان دارد که وایتکس در این لباس ها لکه هایی را ایجاد کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک حمام دستشویی

پاک کردن لکه اتو با استفاده از آب اکسیژنه

یکی دیگر از راهکارها برای از بین بردن لکه اتو از روی لباس ها آب اکسیژنه می باشد. لباس مورد نظر را به صورت صاف قرار داده و روی سطح سوختگی یک پارچه بیندازید. پراکسید هیدروژن از جمله تمیز کننده هایی از که بسیار قوی می باشد. پارچه ای را به این محلول آغشته نموده و بر روی سوختگی بیندازید و پس از آن روی این دستمال پارچه تمیزی قرار دهید و دستمال خشک را با حرارت بالا اتو بزنید. این کار موجب خواهد شد که لکه هایی که در اثر سوختگی بر روی لباس ها به وجود آمده اند از بین بروند و یا کمرنگ تر شوند.

از بین بردن لکه اتو با استفاده از آبلیمو

یکی دیگر از شیوه ها که برای پاک کردن لکه اتو از روی لباس ها مورد استفاده قرار می گیرد این است که از آبلیمو برای این کار استفاده می شود. این روش به اندازه راهکارهای قبلی موثر نخواهد بود، اما می توان آن را آزمایش کرد. آب لیمو را بر روی لکه ایجاد شده ریخته و نیم ساعت اجازه دهید که بر روی لباس بماند، تا بتوانید علت های ایجاد شده را پاک کنید. در صورتی که لباس مورد نظر ابریشمی و پشمی است بهتر است که این شیوه را استفاده نکنید.

لکه اتو روی لباس

از بین بردن لکه اتو با استفاده از سرکه سفید

یکی دیگر از روش هایی که می‌توانید برای از بین بردن لکه اتو از روی لباس ها استفاده نمایید، این است که از سرکه سفید استفاده نمایید. برای انجام دادن این کار اسفنجی را به سرکه سفید آغشته کرده و نیم ساعت بر روی لباس قرار دهید و پس از این مدت لباس را با آب ولرم مورد شستشو قرار دهید. نباید از سرکه های دیگر استفاده کنید، چون بر روی لباس شما لکه هایی ایجاد خواهد شد.

تمیز کردن کف اتو بخار

وقتی که در حین اتو کشی لباس ها می‌سوزند، روی کف اتو ممکن است که لباس ها بچسبند و به خود اتو نیز آسیب هایی وارد شود. در صورتی که در کف اتو سوختگی وجود دارد و به موقع تمیز نشود، در هنگام استفاده مجدد از اتو بخار لباس های دیگر نیز آسیب خواهند دید. برای این که بتوانید کف اتو بخار را تمیز کنید، این گونه عمل نمایید:

استفاده از خمیر دندان برای پاک کردن لباس چسبیده به اتو

چنانچه در حین اتو کشی لباس به اتوی شما چسبید و سوختگی جزئی ایجاد شد، همان موقع که اتوی شما گرم است، می توانید بر روی کف اتو خمیر دندان بزنید. اما باید توجه داشته باشید که کف اتو بسیار داغ نباشد. خمیردندان را بر روی سطح آن پخش نمایید و پس از گذشتن چند دقیقه خمیر دندان را با استفاده از پارچه مناسب تمیز کنید. این کار موجب خواهد شد اتو بخار به خوبی تمیز و براق شود. چنانچه سوختگی عمیق تر است، برای احیا و بازیابی اتو از متخصصین تعمیرات اتو کمک بگیرید.

برای تمیز کردن کف اتو از نمک استفاده کنید

برای انجام دادن این کار روی کاغذ و یا روزنامه نمک بپاشید، اتو را روشن کرده و حرارت آن را بر روی درجات بالا قرار دهید. وقتی اتو گرم شد روی این نمک ها به محکمی بکشید، تا کف اتو به صورت کامل تمیز شود. در صورتیکه اتوی شما از نوع اتو بخار است، پیشنهاد می شود از این شیوه استفاده نفرمایید. امکان دارد که نمک هایی که بر روی کاغذ ریخته اید به درون سوراخ های اتو نفوذ کرده و اتوی شما از کار بیفتد. چنانچه این اتفاق برای دستگاه شما پیش آمد، می توانید برای تمیز کردن سوراخ های اتو بخار از خلال دندان استفاده نمایید. در صورتی که اتو بخار شما با این کار نیز روشن نشد، می توانید از سرکه سفید برای باز کردن سوراخ های اتو بخار استفاده کنید. سرکه سفید نمک را در خود حل کرده و موجب می شود که سوراخ های اتو باز شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ترفندهایی برای از بین بردن لکه‌های لباس|شستشوی صحیح لباس در لباسشویی

جلوگیری از ایجاد لکه پس از اتو کشی

بهترین راه حل این است که از ایجاد لکه های سوختگی بر روی لباس ها جلوگیری کنید. جلوگیری کردن از به وجود آمدن این مشکل ساده تر و راحت تر از تلاش هایی خواهد بود که برای رفع آن انجام می دهید. برای جلوگیری از به وجود آمدن لکه های سوختگی بر روی لباس حاصل از اتو می توانید این نکات را مد نظر داشته باشید:

  • کف اتو را به خوبی تمیز کنید و قبل از اینکه از اتوی خود استفاده کنید همیشه مطمئن شوید که کف آن تمیز است. شما برای از بین بردن سوختگی ها از روی کف اتو می توانید از راهکارهای مناسب استفاده کنید. وقتی کف اتو تمیز باشد امکان ایجاد لکه سوختگی بر روی لباس های شما بسیار کمتر خواهد بود.
  • درجات حرارت اتو را با توجه به نوع و جنس پارچه خود تنظیم کنید. برای این کار می‌توانید از برچسبی که بر روی لباس ها قرار داده شده است، استفاده کنید. بر روی این برچسب ها درجه حرارت مناسب برای اتو کشی لباس ها قید شده است.
  • روی لباس هایی که ظریف تر و حساس تر هستند قبل از اتو کشی پارچه مناسب قرار دهید و اتو کشی را از روی آن انجام دهید. این کار موجب خواهد شد که بر روی لباس شما لکه های سوختگی باقی نماند.
  • در صورتی که از درجه حرارت بیشتر استفاده می کنید، پیشنهاد می شود که بر روی لباس خود ابتدا کمی آب سرد اسپری نمایید. این کار موجب می شود، که لباس ها بهتر اتو شده و چروک آنها زودتر باز شود.
  • یکی دیگر از بهترین راهکارها برای جلوگیری از ایجاد لکه سوختگی بر روی لباس ها این است که لباس های خود را از داخل اتو کنید.

لکه اتو روی لباس

سخن تکمیلی

وقتی بر روی لباس لکه های سوختگی حاصل از اتو ایجاد می‌شود ظاهر خوبی نخواهد داشت، برای از بین بردن لکه های سوختگی ترفندهایی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. این ترفندها در بیشتر مواقع به شما کمک خواهند کرد که لکه های ایجاد شده را از روی لباس ها پاک کنید، اما به یاد داشته باشید که بهترین روش این است که از ایجاد این لکه ها بر روی لباس خود جلوگیری کنید و اتوکشی هر کدام از لباس ها را با توجه به پارچه و متناسب با آن انجام دهید.

چگونه لکه اتو را از روی لباس پاک کنیم؟ | از بین بردن لکه لباس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

نحوه پاک کردن لکه اتو از روی لباس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا