مجله لوازم خانگی

نمایندگی تعمیر دستگاه قهوه ساز آرچلیک Arcelik

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

شرکت آرچلیک یک شرکت ترکیه ای و یکی از تولید کننده های دستگاه قهوه ساز می باشد. همچنین محصولات این برند در بازار های ایران نیز عرضه می شود. نوشیدن یک فنجان قهوه در یک روز بارانی و یا پس از پشت سرگذاشتن یک روز کاری سخت، می تواند خیلی دلچسب باشد.

اما هنگامی که برای درست کردن قهوه، دستگاه قهوه ساز را به برق می زنید، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید و حسابی حال شما را دگرگون کند. ما در این مقاله از سایت ایبک سعی کردیم دلایل تمامی مشکلات قهوه ساز آرچلیک را  بررسی کنیم و همچنین اقدامات لازم برای رفع آن را در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

تعمیر کردن دستگاه قهوه ساز آرچلیک که روشن نمی شود

گاهی اوقات ممکن است که قهوه ساز آرچلیک شما روشن نشود. رخ دادن این مشکل از دلایلی سرچشمه می گیرد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 • از ابتدایی ترین دلایل رخ دادن این مشکل می تواند، وجود عیب و ایراد در پریز برق باشد. در چنین مواقعی برای مطمئن شدن از اینکه آیا واقعا مشکل از پریز برق است یا خیر، لازم است که دو شاخه قهوه ساز آرچلیک را در پریز دیگری بزنید.
 • هنگامی که دستگاه قهوه ساز آرچلیک شما روشن نمی شود، خوب است که سری به اتصالات منتهی به قهوه ساز بزنید. زیرا ممکن است یکی از دلایل بروز این مشکل مربوط به خارج شدن سیم متصل به قهوه ساز از محل خود، باشد.
 • اگر پس از بررسی کردن دقیق مراحلی که در بالا ذکر کردیم باز هم قهوه ساز روشن نشد، لازم است که تعمیر آن را به دست یک تعمیر کار متخصص بسپارید. زیرا ممکن است سرچشمه بروز این مشکل، اشکال در سیم پیچی داخلی دستگاه باشد که در این صورت فقط یک تعمیرکار حرفه ایی می تواند به حل مشکل بپردازد.

رفع مشکل روشن نشدن قهوه ساز آرچلیک

تعمیر دستگاه قهوه ساز آرچلیک در صورتی که آب را گرم نمی کند

گرم نشدن آب توسط دستگاه قهوه ساز آرچلیک، یکی از رایج ترین مشکلاتی می باشد که در اکثر مواقع افراد با آن مواجه می شوند. ما در این مقاله دلایلی که منجر به رخ دادن این مشکل می شود را کامل بررسی می کنیم و همچنین راه حل هایی برای حل کردن این مشکل را ارائه می‌کنیم.

 • بروز این مشکل می تواند به دلیل وجود عیب و ایراد در اتصالات برق دستگاه قهوه ساز آرچلیک باشد که در این صورت دستگاه روشن نمی شود و در نتیجه ی روشن نشدن دستگاه، آب درون قهوه ساز نیز گرم نمی شود. بنابراین درصورت مشاهده چنین مشکلی لازم است که در قدم اول به بررسی اتصالات برق نیز بپردازید.
 • دومین دلیل گرم نشدن آب درون دستگاه قهوه ساز آرچلیک، مربوط به المنت دستگاه می باشد که باید این قسمت را به طور کامل بررسی کنید. البته بررسی کردن این قطعه را باید به دست یک تعمیر کار بسپارید.
 • از دیگر قطعاتی که خرابی آن، موجب گرم نشدن آب درون قهوه ساز آرچلیک می شود، ترموستات می باشد. در مواقعی که ترموستات دستگاه قهوه ساز، عیب و یا ایرادی داشته باشد، باید تعمیر آن را مانند المنت به دست یک تعمیرکار حرفه ای و با تجربه بسپارید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات بخارشوی ژانومه Janome/نمایندگی بخارشوی ژانومه

دلیل تلخ شدن قهوه در دستگاه قهوه ساز آرچلیک و راه حل های لازم جهت تعمیر آن

تلخ بودن مزه قهوه گاهی اوقات می تواند یک مزیت به شمار آید. اما در گاهی اوقات نیز می تواند ناخوشایند و آزار دهنده باشد. بیش از حد تلخ کردن مزه قهوه توسط دستگاه قهوه ساز آرچلیک یکی از مشکلات این دستگاه می باشد که در این صورت شما می توانید با پی بردن به دلایل بروز این مشکل، آن را بهبود بخشید. در ادامه ی مقاله، این دلایل را برای شما ذکر می کنیم.

 • در صورتی که برای چندمین بار از دستگاه قهوه ساز آرچلیک استفاده می کنید، دلیل تلخ شدن بیش از حد قهوه در دستگاه می تواند مربوط به ته نشین شدن قهوه های قبلی در دستگاه قهوه ساز باشد که در این شرایط شما می توانید بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای و تنها با شستشو و پاک کردن قهوه های قدیمی از دستگاه قهوه ساز، مشکل تلخ بودن بیش از حد مزه قهوه را نیز حل کنید.
 • همچنین از دیگر دلایلی که می تواند در تلخ شدن بیش از حد مزه قهوه نقش داشته باشد، زیاد ریختن پودر قهوه می باشد. به همین دلیل برای پیشگیری از چنین مشکلاتی، لازم می باشد که به این مورد نیز توجه کنید و یک اندازه معین برای ریختن پودر قهوه در نظر بگیرد.
 • اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که تلخ بودن بیش از حد مزه قهوه برایتان آزاردهنده و ناخوشایند می باشد، بهتر است که پس آماده شدن قهوه و ریختن آن در فنجان، اندکی صبر کنید تا ذرات ریز آن به خوبی در فنجان ته نشین شود و سپس آن را بنوشید.

دلیل تلخ شدن قهوه در قهوه ساز آرچلیک

دلیل رقیق بودن قهوه در دستگاه قهوه ساز آرچلیک و راه حل های لازم جهت تعمیر آن

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پس از ریختن قهوه در فنجان، متوجه رقیق بودن آن می شوید. ممکن است این مسئله چندان برای شما رضایت بخش نباشد. بدین سبب ما در این مقاله دلایل بروز این اتفاق را برای شما ذکر می کنیم تا بتوانید نسبت به رفع آن اقدام کنید.

 • از ابتدایی ترین دلایل به وقوع پیوستن این مشکل می تواند مربوط به اندازه ی پودر قهوه و یا آب ریخته شده باشد. درصورتی که پودر قهوه و یا آب آن کم باشد، این اتفاق رخ می دهد.
 • استفاده از آب گرم در تهیه قهوه نیز می تواند منجر به رقیق شدن آن بشود. به همین دلیل بهتر است که برای تهیه قهوه از آب سرد استفاده کنید.
 • چنانچه پس از طی کردن مراحل بالا، باز هم موفق به رفع مشکل نشدید و قهوه همچنان رقیق بود، لازم است که آن را نزد یک تعمیرکار ببرید تا به حل مشکل بپردازد.

دلایل گرم نماندن قهوه در دستگاه قهوه ساز آرچلیک و راه حل های لازم برای تعمیر آن

 • دستگاه قهوه ساز با کمک یک المنت گرم نگهدارنده می تواند آب را گرم نگه دارد و از جوشیدن یا سرد شدن آن جلوگیری به عمل آورد. اما در صورتی که به دلایلی این قطعه از دستگاه قهوه ساز، خراب شود، دیگر نمی تواند آب را گرم نگه دارد. از دلایلی که منجر به از کار افتادگی کارکرد المنت گرم نگهدارنده می شود، شکستگی و یا آسیب دیدگی دیواره ی آن می باشد. همچنین وجود هرگونه نقص یا شکاف روی بدنه المنت گرم نگهداره، کارکرد آن را نیز مختل می کند که در این شرایط برای رفع مشکل گرم نماندن آب بهتر است که آن را تعویض کند. توجه داشته باشید که تعویض المنت نگهدارنده را با دقت و همچنین رعایت کامل نکات ایمنی انجام دهید.
 • از دیگر دلایلی که منجر به خرابی المنت گرم نگهدارنده می شود، قطع شدن و یا اتصال مدار برق آن نیز می باشد. این قطعه از دستگاه قهوه ساز به واسطه عبور جریان برق از خود، حرارت تولید می کند و این حرارت باعث گرم نگه داشتن آب درون دستگاه قهوه ساز آرچلیک می شود. درصورتی که متوجه قطع شدن اتصالات المنت گرم نگهدارنده شدید لازم است که برای رفع مشکل گرم نماندن آب درون دستگاه قهوه ساز، مجددا آن را به مدار برگردانید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی آرچلیک Arcelik

تعمیر انواع مشکلات قهوه ساز آرچلیک

دلیل بالا نیامدن آب جوش در دستگاه قهوه ساز آرچلیک و راه حل های لازم برای تعمیر آن

علت بالا نیامدن آب جوش در دستگاه قهوه ساز آرچلیک می تواند مربوط به خراب شدن سوپاپ آن باشد. زیرا در این شرایط مسیر آب مسدود می شود. از دیگر نشانه های های خراب بودن سوپاپ دستگاه قهوه ساز آرچلیک، سررزیر شدن آب داغ با فشار خیلی کم درون محفظه پودر قهوه می باشد.

به همین دلیل در چنین مواقعی لازم است که سوپاپ را تعمیر و یا تعویض کنید. همچنین می توانید با بررسی سوپاپ، مشکل انسداد آن را نیز رفع کنید. خم شدگی و ایرادات ظاهری سوپاپ نیز می تواند باعث بروز چنین مشکلاتی بشود که در این صورت باید آن را نیز رفع کنید.

دلیل جوشیدن قهوه در دستگاه قهوه ساز آرچلیک و راه حل ها لازم برای تعمیر آن

 • ترموستات، نقش مهمی را در کنترل دما، دستگاه قهوه ساز آرچلیک ایفا می کند. این قطعه با سنجیدن میزان دما، سیگنالی را به مدار ارسال می کند و در نتجه مانع از افزاش بیش از حد دما و جوشیدن آب می شود. اما در صورتی که این قطعه از دستگاه قهوه ساز آرچلیک، دچار مشکل و یا اختلال شود، نمی تواند به درستی دما را اندازه بگیرد و در این شرایط دما به بالاتر از حد معمول می رسد. در چنین مواقعی برای رفع مشکل لازم است که ترموستات را تنظیم کنید و یا درصورت نیاز آن را تعویض کنید.
 • همچنین ایجاد رسوب در قسمت سوپاپ دستگاه قهوه ساز منجر به جوشیدن آب می شود که در این صورت با خارج کردن سوپاپ از دستگاه و تمیز کردن آن می توانید، مشکل جوشیدن آب را رفع کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نمایندگی تعمیر دستگاه قهوه ساز آرچلیک Arcelik

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله نمایندگی تعمیر دستگاه قهوه ساز آرچلیک Arcelik

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا