تعمیرات یخچال

راهنمای تعمیر یخساز یخچال ناسیونال | نمایندگی یخچال National

✅ راهنمای تعمیر یخساز یخچال ناسیونال National | نمایندگی ناسیونال، عیب‌یابی و تعمیر یخساز یخچال ناسیونال ✅

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یخچال یخساز ناسیونال از پرطرفدارترین و محبوبترین مدل‌های یخچال است. امکان دارد در برخی مواقع مشکلات و ایراداتی برای این قسمت یخچال ناسیونال اتفاق بیافتد و یخ از یخچال بیرون نیاید. خراب بودن یخساز یخچال می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به طور کامل مشکلات یخساز یخچال ناسیونال را مورد بررسی قرار دهیم.

دلایل خراب شدن یخساز یخچال ناسیونال

در این مطلب می‌خواهیم به دلایل کار نکردن یخساز یخچال ناسیونال و ایرادات آن بپردازیم و راهکارهایی را برای برطرف کردن مشکلات به وجود آمده برای این قسمت از یخچال ناسیونال ارائه دهیم تا در صورت نیاز بتوانید، با مطالعه این مقاله مشکل به وجود آمده را برطرف نمایید.

فعال نبودن یخساز یخچال ناسیونال

قسمت فریزر یخچال ناسیونال یخساز دکمه‌ای برای روشن و خاموش کردن یخساز وجود دارد، که باید در حالت روشن و در روی on تنظیم شده باشد. ابتدایی‌ترین و ساده‌ترین مشکلی که می‌تواند سبب کار نکردن یخساز یخچال ناسیونال شود، فعال نبودن یخساز است. بنابراین کافی است، این قسمت از یخچال ناسیونال را بررسی کنید و از روشن بودن آن اطمینان حاصل کنید. اگر پس از روشن کردن دکمه یخساز مشکل یخساز شما برطرف نشد پیشنهاد می‌شود، که یخساز را ریست نمایید. برای ریست نمودن یخساز یخچال ناسیونال باید دکمه test button را سه ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید، تا دستگاه شما ریست و فعال شود. پس از فعال کردن و ریست کردن دستگاه یخساز یخچال ناسیونال ایراد آن برطرف خواهد شد.

تنظیم نبودن دمای یخچال ناسیونال

یکی دیگر از مواردی که موجب به وجود آمدن مشکل در یخساز یخچال ناسیونال می‌گردد، عدم تنظیم دمای این یخچال است. دمایی که برای عملکرد درست قسمت فریزر یخچال ناسیونال مناسب است منفی بیست درجه ساتی گراد و یا منفی چهار درجه فارنهایت است. بنابراین چنانچه دمای یخچال ناسیونال کمتر باشد، مدت زمان لازم برای ساختن یخ در یخساز یخچال ناسیونال لازم است، طولانی‌تر خواهد بود.

برای برطرف کردن این مشکل و ایراد، باید دمای یخچال ناسیونال را به درستی تنظیم کنید. پس از تنظیم کردن دمای یخچال ناسیونال ده تا دوازده ساعت طول میکشد، که عملکرد دستگاه متعادل و ایراد به وجود آمده برطرف گردد.

وجود داشتن برفک در مخزن یخساز یخچال ناسیونال

یکی از علت‌های رایج کار نکردن یخساز یخچال ناسیونال، وجود برفک زیاد داخل مخزن یخساز است. ممکن است به دلیل تنظیم نامناسب دمای یخچال و به مرور زمان برفک درون مخزن یخساز جمع شده باشد. بنابراین باید این قسمت از یخچال ناسیونال را به خوبی تمیز کرده و برفک‌ها را از بین ببرید.

یخساز یخچال ناسیونال

مسدود بودن مسیر آب به یخساز یخچال ناسیونال

چنانچه مسیر آب به یخساز یخچال ناسیونال مسدود شده باشد، یخساز نمی‌تواند کار کند. چون بدون آب، هیچ یخی ساخته نخواهد شد. برای بررسی کردن این مورد، باید یخچال خود را از برق بکشید و برای دسترسی راحت‌تر به قسمت پشت یخچال، دستگاه را از دیوار فاصله دهید. شیر ورودی آب را ببندید و لوله انتقال آب یخچال ناسیونال را از شیر برقی آن جدا کنید و ایرادات قطعه مثل گرفتگی، پیچ خوردگی و انسداد لوله و در برخی موارد جدا شدن لوله از یخساز از یخچال را بررسی نموده و برطرف کنید. بعد از انجام دادن این کار و متصل کردن لوله انتقال آب، شیر ورودی یخچال را باز کنید. و لوله را درون یک ظرف قرار دهید. چنانچه فشار آب خروجی کم است و یا آبی به درون ظرف نمی‌ریزد، انسداد لوله برطرف نشده است. در ضمن باید فشار آب را نیز کنترل کنید. چنانچه فشار آب کم باشد، آب به یخساز یخچال نمی‌رسد و این مشکل به وجود می‌آید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای ماشین لباسشویی ناسیونال National | نصب و راه اندازی

گرفتگی فیلتر آب یخساز یخچال ناسیونال

در برخی مواقع امکان دارد، که فیلتر آب یخساز یخچال ناسیونال مسدود و گرفته شده باشد. برای برطرف کردن خرابی یخساز یخچال ناسیونال در این شرایط باید فیلتر آن را عوض کنید. توصیه می‌شود برای خرید کردن فیلتر اصل و فابریک و تعویض درست و اصولی این قطعه یخساز یخچال، انجام این کار و بررسی کردن یخساز یخچال خود را به تکنسین متخصص بسپارید.

خراب بودن قطعه یخساز یخچال ناسیونال

اگر مدول و ترموستات قالب یخساز خراب باشد مشکلاتی برای این قسمت به وجود می‌آید. مدول یخساز یخچال ناسیونال موجب حرکت کردن بازوی یخساز شده و یخ‌های آماده شده را به درون مخزن یخساز می‌ریزد. چنانچه این قطعه مشکلی داشته باشد، قالب یخساز از آب پر نخواهد شد و در این صورت یخ تولید نمی‌گردد. ترموستات قالب یخساز دمای لازم برای تولید یخ را کنترل می‌کند. بنابراین اگر دمای مشخص فراهم گردد، ایرادی برای یخساز یخچال ناسیونال به وجود نخواهد آمد و عملکرد این قسمت به صورت بهینه انجام خواهد شد و در غیر این صورت احتمال دارد ایراد مربوط به ترموستات یخساز یخچال ناسیونال خواهد بود که بررسی این قسمت نیاز به ابزار آلات خاصی دارد. بنابراین بهتر است، که توسط تکنسین متخصص انجام شود.

خراب بودن برد کنترلی یخساز یخچال ناسیونال

وظیفه کنترل و چک کردن همه فرآیند یخ سازی یخچال ناسیونال را برد کنترلی این قسمت برعهده دارد. این قطعه در پشت صفحه نمایشگر یخساز یخچال ناسیونال قرار داده شده است، که در صورت خرابی و وجود ایراد در این قسمت، یخ سازی با مشکل مواجه خواهد شد و یخساز یخچال از کار می‌افتد. به دلیل حساس بودن این قسمت بهتر است، که بررسی این قسمت توسط فرد متخصص در این زمینه انجام شود. در صورت وجود داشتن ایراد در این قسمت از یخچال ناسیونال، باید این قطعه را عوض نمایید.

چسبیدن یخ‌ها در یخساز یخچال ناسیونال

در برخی مواقع ممکن است، که یخ‌ها به هم بچسبند. این ایراد رایج بوده و جای نگرانی ندارد. چنانچه مصرف شما کم است و یا برای مدتی از یخ‌های یخساز یخچال ناسیونال استفاده نکردید، ولی یخساز روشن است، موجب خواهد شد که مخزن یخساز یخچال ناسیونال از یخ پر شده و یخ‌ها به یکدیگر بچسبند. در مواقعی که نیازی به استفاده از یخ ندارید، باید آن را خاموش کنید. چون بیست درصد از انرژی مصرفی یخچال ناسیونال به دلیل کارکرد یخساز خواهد بود و از طرفی موجب می‌شود، که یخ‌های درون یخساز به یکدیگر بچسبند.

یخساز یخچال ناسیونال

سر ریز شدن یخساز یخچال ناسیونال

یکی دیگر از مشکلات یخساز یخچال ناسیونال سر ریز شدن یخ‌ها است. برای برطرف کردن این مشکل باید شیر ورودی آب را بررسی کنید. چنانچه فشار آب ورودی پایین باشد یا شیر آب خراب شده باشد، یخساز با این مشکل روبرو خواهد شد. یخساز یخچال ناسیونال در مواقعی که فشار آب کم است و یا در موقعیتی که یخساز را خاموش کردید ولی آب به صورت کامل بسته نشده باشد، سر ریز می‌شود. چنانچه شیر ورودی خراب باشد، شیر بسته نخواهد شد. به همین دلیل باید شیر ورودی آب را فوری تعمیر و یا تعویض کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ارور یخچال فریزر هیتاچی و برطرف کردن کدهای خطا

عدم سرمای کافی در یخساز یخچال ناسیونال

یکی از عواملی که موجب می‌شود یخساز یخچال ناسیونال عملکرد خوبی نداشته باشد، وجود نداشتن سرمای کافی در یخچال است. کافی نبودن سرمای یخساز یخچال ناسیونال بیشتر به دلیل ایراد در فن فریزر است. بنابراین باید این قسمت را با دقت مورد بررسی قرار دهید، تا در صورت وجود مشکل آن را برطرف نمایید. در صورتی که این قسمت قابل تعمیر نبود، باید آن را عوض کنید. سرویس کردن فن یخچال که شامل روغن کاری است، مدت زمان کوتاهی کارآمد خواهد بود.

دلیل کم بودن سرعت یخ سازی در یخساز یخچال ناسیونال

در صورتی که مصرف یخ شما زیاد است و در طول شبانه روز همه یخ‌های داخل باکس را مورد استفاده قرار می‌دهید، باید زمان مجدد برای یخ سازی به یخچال ناسیونال بدهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد بهتر است، که دفترچه راهنمای یخچال خود را مطالعه کنید.

چنانچه یخچال ناسیونال خود را تازه نصب کردید، سرعت یخ سازی کم خواهد بود. چون یخساز پس از دوازده ساعت شروع به یخ سازی خواهد کرد و تا هفتاد و دو ساعت بعد از نصب کردن مقدار یخ سازی کم می‌شود که این مورد طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد.

باید توجه داشته باشید که کانال خروجی هوا مربوط به انتقال سرما در قسمت بالا و سقف فریزر است. بنابراین اگر مواد غذایی در فریزر زیاد بوده و در چندین طبقه تا سقف آن قرار داشته باشد، گردش هوای سرد امکان پذیر نخواهد بود و در نتیجه سرعت یخ سازی کاهش پیدا خواهد کرد. برای پیشگیری از ایجاد این مشکل پیشنهاد می‌شود، که در قسمت فریزر و طبقه بالا مواد غذایی کمتری قرار دهید و آنها را به سقف نزدیک نکنید تا یخ سازی با سرعت بیشتر و بهتر انجام شود.

فیلتر آب یخچال خود را به صورت دوره‌ای باید عوض کنید. چون عملکرد یخ سازی به آن بستگی دارد و در صورتی که تعویض فیلتر صورت نگیرد، سرعت یخ سازی کم خواهد بود.

یخساز یخچال ناسیونال

نحوه عملکرد یخساز یخچال ناسیونال

  •  در ابتدا آب از طریق شیر ورودی وارد یخچال ناسیونال می‌گردد و سپس از فیلتر ویژه تصفیه آب عبور کرده و به بخش مورد نظر هدایت می‌شود.
  • چنانچه سیستم یخساز یخچال ناسیونال روشن باشد، آب به داخل سینی ورودی ریخته می‌شود. در این مرحله آب در دمای مناسب به یخ تبدیل می‌گردد.
  •  یخ‌هایی که تولید شده‌اند، به درون مخزن ویژه آن هدایت میگردند و این روند برای تولید کردن یخ‌های بیشتر در یخچال ناسیونال تکرار می‌گردد.
  •  به وجود آمدن مشکل کوچکی نیز می‌تواند یخساز یخچال ناسیونال را از کار بیندازد. در صورتی که ایراد به وجود آمده در یخساز یخچال ناسیونال شما با مواردی که در بالا گفته شد برطرف نگردید، حتماً با تعمیرکار و تکنسین متخصص در این زمینه تماس حاصل کنید و مشکل دستگاه خود را در زمان کوتاهی حل کنید.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر یخساز یخچال ناسیونال National

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش عیب‌یابی و تعمیر یخساز یخچال ناسیونال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا