تعمیرات اجاق گاز

آموزش عیب‌یابی و تعمیر فر توکار استیل البرز

آموزش عیب‌یابی و تعمیر فر توکار استیل البرز | تعمیرات فر توکار استیل البرز

یکی از تولید کننده های فر توکار در ایران استیل البرز می باشد. شرکت استیل البرز با شرکت های اروپایی شراکت داشته و این موجب شده است، که فرهای توکار زیبا و مدرن با استفاده از قطعه های اروپایی تولید نماید. کیفیت این فرهای توکار بسیار بالا می باشد، اما امکان دارد، که در حین استفاده با ایرادات و خرابی هایی مواجه شود، که در این صورت نیاز به عیب یابی و تعمیر فر توکار استیل البرز خواهید داشت.

عیب‌یابی و تعمیر فر توکار استیل البرز

عیب یابی و تعمیر فر توکار استیل البرز به دلیل حساس بودن قطعه های آن و همچنین پیچیدگی ساختار این دستگاه به دقت و توجه بسیار زیادی نیاز خواهد داشت. در صورتی که به نکات فنی و ایمنی در زمان عیب یابی و تعمیر توجه کافی نشود، به فر توکار استیل البرز آسیب های زیادی وارد خواهد شد. امکان دارد، که حتی خطر های جانی نیز برای کاربران به وجود آید.

بنابراین در صورتی که فر توکار استیل البرز با هرگونه مشکلی روبه‌رو شد، بهتر است، که به تعمیرکاران ماهر و حرفه ای مراجعه کنید، تا مشکل دستگاه با امنیت و دقت برطرف گردد و از مصرف زمان و هزینه اضافه در تعمیر فر توکار استیل البرز صرفه‌جویی گردد.

در صورتی که در تعمیرات فر توکار استیل البرز از قطعه های کم کیفیت استفاده شود و یا تعمیرات به صورت نامناسب و غیر مجاز انجام شود، احتمال بروز مشکلات در حین استفاده بسیار زیاد خواهد بود.

فر توکار استیل البرز

جلوگیری از خرابی فر توکار استیل البرز

با رعایت کردن چند نکته مهم در حین استفاده از فر تو کار و نگهداری صحیح از این دستگاه می توانید، تا حد زیادی از خراب شدن آن جلوگیری کنید. در این صورت عمرمفید فر توکار استیل البرز افزایش پیدا کرده و نیاز کمتری به عیب یابی و تعمیر کردن آن خواهید داشت.

  • اجزای فر توکار استیل البرز پس از هربار استفاده باید تمیز شوند.
  • در هنگام استفاده از فر توکار استیل البرز برای اینکه انرژی هدر نرود، باید درب آن را ببندید.
  • برای اینکه گرمای اضافه خارج شود، باید فر با دیوار فاصله مناسبی داشته باشد.
  • در کف فر بهتر است از کاغذ های روغنی استفاده کنید.
  • برای غذاهایی که چرب تر هستند، بهتر است، که از فویل آلومینیومی استفاده شود.
  • به هیچ عنوان برای تمیز کردن فر توکار استیل البرز از اجسام نوک تیز استفاده نکنید.
  • در صورتی که فر توکار استیل البرز به صورت مرتب و دوره سرویس شود، از به وجود آمدن خرابی های احتمالی پیشگیری شده و موجب بیشتر شدن طول عمر آن خواهد شد.
  • در صورتی که فر توکار استیل البرز با ایراد و مشکل روبرو شد، بهتر است، که بدون هیچ اقدامی با تعمیر کارانی که در زمینه تعمیر فر توکار تجربه و مهارت کافی دارند، تماس حاصل کنید.
  • برای استفاده در فر توکار استیل البرز ظروف مناسبی را انتخاب کنید، که در مقابل گرما مقاومت خوبی داشته و بیشتر بتواند گرما را جذب کند. در این صورت در مصرف انرژی صرفه جویی زیادی خواهد شد.
  • پس از این که فر توکار استیل البرز را خاموش می کنید پس از اطمینان از سرد شدن دستگاه مواد غذایی را بیرون آورید، تا دچار سوختگی نشوید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر اجاق گاز پالرمو Palermo | راهنمای تعمیرات گاز پالرمو

فر توکار استیل البرز کارکرد مناسبی ندارد

در مواقعی که فر توکار استیل البرز کارکردهای مناسبی ندارد، احتمالاً ترموستات و المنت حرارتی آن با مشکل مواجه شده است. در این صورت باید آن را عوض کنید. برای این که بتوانید فر توکار استیل البرز را باز کنید، باید چند پیچ را باز کنید.

توجه داشته باشید، که در قسمت پشت فر ترمینال ورودی برق وجود دارد، که پیش از اینکه اقدامی برای باز کردن فر توکار استیل البرز انجام دهید، باید آن را خاموش نمایید.

فر توکار استیل البرز

آموزش تعمیر المنت فر توکار استیل البرز

همانطور که می‌دانید در فر توکار استیل البرز المنت قسمت اصلی این دستگاه می باشد. چنانچه المنت پایین فر توکار استیل البرز با مشکلی مواجه شود، دمای دستگاه به حد مطلوب نخواهد رسید و در نتیجه غذا نمی تواند به خوبی پخته شود. برای رفع این مشکل باید فر توکار را از برق جدا کرده و پشت آن را باز نمایید. ترمینال ها و سیم های فر توکار استیل البرز را بررسی نموده و چنانچه سوختگی در آنها مشاهده کردید، باید رسانندگی آنها را با استفاده از اهم متر چک کنید. اگر این المنت ها رسانندگی مناسبی نداشته باشند، حتماً باید آنها را عوض کنید.

ولی چنانچه المنت ها مشکلی نداشتند، باید مدار را چک کنید. باید بدانید، که مدار فر توکار استیل البرز را شما نمی توانید بررسی نمایید و این کار حتماً باید توسط تکنسین متخصص انجام شود. بنابراین در صورت نداشتن تخصص به هیچ عنوان این قطعه را دستکاری نکنید.

ترموستات فر توکار استیل البرز مشکل دارد

ترموستات فر توکار استیل البرز در قسمت پنل اصلی قرار داده شده است و المنت های دستگاه را تحت کنترل دارد. در صورتی که ترموستات مشکل پیدا کند، دمای فر توکار استیل البرز کم یا زیاد خواهد شد.

سنسور دما قسمتی است، که به برد الکتریکی فرمان روشن یا خاموش شدن المنت ها را می دهد و در نزدیکی المنت می باشد و چنانچه خرابی در سنسور دما به وجود آید، کد خطا به نمایش در خواهد آمد.

پریدن فیوزها

در صورتی که در فر توکار استیل البرز اتصالی وجود داشته باشد و یا قطعه‌ای از آن با خرابی مواجه شده باشد، فیوز می‌پرد. وقتی که فیوز می پرد، باید اتصالات سیم کشی ها و المنت ها را مورد بررسی قرار داده و در صورت معیوب بودن آنها را باید عوض کنید.

برد الکترونیکی در فر توکار استیل البرز

برد ها در فر توکار استیل البرز وظیفه دارند، المنت ها را روشن و خاموش کنند. در صورتی که در بردهای الکترونیکی مشکلی وجود داشته باشد، شما کدهای خطا را بر روی صفحه نمایش مشاهده خواهید کرد. اگر برد الکترونیکی به صورت کامل روشن نمی گردد احتمال دارد، که در برق ورودی مشکلی وجود داشته باشد.

روشن نشدن فر توکار استیل البرز

وقتی فر توکار استیل البرز روشن نمی شود، شما نمی توانید از آن استفاده کنید و مواد غذایی خود را بپزید. در ابتدا قطعه های الکتریکی را بررسی نمایید، تا دلیل به وجود آمدن این مشکل را بیابید. در صورتی که قطعات فر توکار استیل البرز مشکلی نداشتند، احتمال دارد، که برق منزل شما قطع باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیرات هود استیل البرز STEEL ALBORZ |تعمیرگاه مجاز

همچنین خرابی پریز برقی که فر به آن متصل است، نیز ممکن است موجب بروز این مشکل شده باشد. یکی دیگر از مواردی که در صورت روشن نشدن فر توکار استیل البرز باید مورد بررسی قرار بگیرد، سیم برق دستگاه می باشد. در صورتی که آسیب دیدگی و قطعی داشته باشد، با رعایت کردن نکات ایمنی آن را عوض کنید.

لامپ فر توکار استیل البرز

در فر توکار استیل البرز لامپی قرار داده شده است، که شما می توانید با استفاده از آن موادی که در دستگاه قرار داده اید را به راحتی دیده و کنترل کنید. در صورتی که لامپ فر توکار با خرابی مواجه شود، نگران نباشید. چون فر توکار استیل البرز همچنان کار می کند. شما فقط باید لامپ آن را عوض کنید. قبل از اینکه این کار را انجام دهید بهتر است، که از محکم بودن سیم هایی که به آن وصل می‌باشند، مطمئن شوید و کلید لامپ را بررسی کرده و مطمئن شوید، که سالم است.

درب فر توکار استیل البرز خوب بسته نمی‌شود

در صورتی که متوجه شدید درب فر توکار استیل البرز شما به خوبی بسته نمی شود، باید در اولین اقدام درب دستگاه خود را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که آیا چیزی وجود دارد، که مانع بسته شدن آن می شود.

در صورتی که مواد غذایی و چربی زیادی بر روی قفل درب فر توکار استیل البرز باقی مانده باشد، مانع از بسته شدن خوب درب فر توکار استیل البرز خواهد شد.

اگر درب دستگاه را تمیز کردید، ولی همچنان درب دستگاه خوب بسته نمی‌شود احتمال دارد، که در قفل درب آن مشکلی وجود داشته باشد. بنابراین باید درب فر توکار استیل البرز را به صورت کامل جدا کنید و مجدداً نصب کنید.

 فر توکار استیل البرز

فر توکار استیل البرز بسیار پر استفاده و پرکاربرد می باشد و عملکردهای گوناگونی مانند ریل تلسکوپی، برنامه های پخت از پیش تعیین شده، فن کانوکشن، فن خنک کننده، سنسور پخت، موتور جوجه گردان و قفل کودک دارد.  در فر های تو کاری که شرکت استیل البرز تولید می کند، از فناوری های روز دنیا استفاده شده است و در آن قطعه های درجه یک و با کیفیت به کار برده شده است. کاربران می‌توانند با توجه به نیاز خود و با توجه به سبک فضای مورد نظر فر توکار با مدل و ظرفیت مناسب را انتخاب کنند.

سخن تکمیلی

افراد زیادی از فر توکار استیل البرز استفاده می کنند. چون پخت غذا در این فر موجب می‌شود، که مواد غذایی به صورت یکنواخت پخته شوند و در عین حال آب آنها از دست نرود. همچنین میزان مصرف انرژی این دستگاه مقرون به صرفه می باشد. در صورتی که در حین استفاده از فر توکار استیل البرز با ایرادات و خرابی هایی مواجه شد، حتماً از خدمات تعمیر مراکز معتبر استفاده کنید، تا دستگاه شما به صورت اصولی عیب یابی و تعمیر شود و کارایی آن کاهش پیدا نکند.

آموزش عیب یابی و تعمیر فر توکار استیل البرز

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای عیب یابی و تعمیر فر توکار استیل البرز

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا