تعمیرات یخچال

راهنمای تعمیرات یخساز یخچال اسنوا SNOWA

تعمیر یخساز یخچال اسنوا در محل | نمایندگی تعمیرات یخ ساز ساید بای ساید ساید اسنوا در تهران

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای یخچال فریزر اسنوا پیش بیاید، خراب شدن یخساز آن می باشد. امکان تولید شدن اتوماتیک یخ به وسیله ساید بای ساید و یخچال فریزر اسنوا یک ویژگی مهم است. قابل ذکر است که یخساز یخچال فریزر اسنوا مکانیسم مکانیکی دارد و عیب یابی آن تقریباً کار ساده‌ای است. ایبک امداد در این مقاله سعی دارد تا به بررسی آموزش تعمیر یخساز یخچال اسنوا و همچنین روش های عیب یابی آن بپردازد. به شما توصیه می کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید. یکی از قابلیت های بسیار کاربردی یخچال اسنوا یخساز آن می باشد که قادر است در کمترین زمان ممکن یخ مورد نیاز جهت مصرف کنندگان را تولید کند. اما ممکن است گاهی اوقات یخساز دچار مشکلاتی شود و در صورتی که این مشکلات رفع نشوند، می تواند منجر به آسیب بیشتر و از کار افتادگی یخساز گردد. از این رو ما در این مقاله به بررسی چند مشکل که می تواند برای یخساز ایجاد شود می‌پردازیم و راه حل هایی جهت برطرف کردن آن بیان می کنیم.

علت درست کار نکردن یخساز یخچال اسنوا SNOWA

یخساز یخچال اسنوا داخل قسمت فریزر قرار دارد. در حالت معمول آب از درون فیلتر عبور کرده و پس از گذشتن از شیر برقی به درون یخساز یخچال فریزر اسنوا می ریزد. بعضی مواقع ممکن است یخساز یخ تولید نکند. در ادامه به علل کار نکردن یخساز یخچال فریزر اسنوا می پردازیم. نکته ای که قابل بررسی می باشد این است که چنانچه سرمای فریزر به حد کافی نباشد می تواند باعث شود که آب یخ نزند و یخ تولید نشود.

دلایل عدم سرمای کافی داخل فریزر اسنوا SNOWA

 1. یکی از اصلی ترین علل به حد کافی نبودن سرمای درون فریزر می تواند خراب بودن فن آن باشد. وقتی که فن خراب شود موجب می شود که سرما به حد کافی نرسد و در نتیجه یخ تولید نمی شود.
 2. یکی دیگر از علل کافی نبودن سرمای درون فریزر می تواند خراب شدن یخساز باشد. چنانچه موتور یخساز آسیب دیده باشد نمی تواند قالب یخ را چرخانده و درون یخ ساز بریزد و در نتیجه یخ تولید نمی شود.
 3. علت دیگر کافی نبودن سرمای درون فریزر می تواند خراب شدن قالب یخساز باشد. چنانچه قالبی که درون آن آب ریخته می شود دچار شکستگی یا ترک شود، موجب می شود یخ ها به هم چسبیده و در نتیجه نمی توان از یخساز یخ دریافت کرد.

علل کار نکردن یخساز یخچال فریزر اسنوا SNOWA

ممکن است شما هم گاهی با این مشکل مواجه شده باشید که یخساز یخچال اسنوا شما با مشکل مواجه شود و کار نکند.

آموزش تعمیر یخساز یخچال اسنوا SNOWA

جهت برطرف کردن مشکل یخساز نکات زیر را انجام دهید.

 • گاهی اوقات دلیل کار نکردن یخساز یخچال فریزر اسنوا می تواند گرفتگی و انسداد لوله انتقال آب به درون یخساز یا شیر برقی باشد.
 • چنانچه‌ برد کنترل یخساز یخچال فریزر اسنوا دچار مشکل ‌شود، می‌تواند موجب کار نکردن یخساز شود.
 • خراب شدن میکروسوئیچ درب یخچال فریزر اسنوا نیز می تواند یکی از دلایل کار نکردن یخساز آن باشد.
 • ترموستات و فیلتر یخچال فریزر اسنوا نیز باید مورد بررسی قرار گیرد زیرا آسیب دیدن هر کدام از آنها نیز می‌تواند موجب شود که یخساز کار نکند.

دلیل عدم خروج یخ از یخساز یخچال فریزر اسنوا SNOWA چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که می تواند از کار کرد صحیح یخساز جلوگیری کند خارج نشدن یخ از یخساز می باشد. به همین علت جهت برطرف کردن این مشکل باید نکات زیر را در نظر بگیرید.

 • نخستین کاری که باید انجام دهید این است که بازو های انتقال دهنده یخ مورد بررسی قرار گیرند تا در صورت بروز مشکل بتوانید آن را عیب یابی و برطرف کنید. زیرا هرگونه خرابی در این قطعات و همچنین مدول مانع از خروج یخ خواهد شد.
 • چنانچه قالب یخساز و مخزن بیشتر از حد نیاز پر شود می تواند مانع از خروج یخ از یخساز گردد.
 • چسبیدن یخ ها به همدیگر می تواند از علل عدم خروج یخ از یخساز باشد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای نصب و راه اندازی تلویزیون اسنوا Snowa

دلایل آبگیری کردن به مقدار کم یا زیاد در یخساز یخچال فریزر اسنوا SNOWA چیست؟

یکی از مشکلاتی که می‌تواند برای یخساز یخچال فریزر اسنوا پیش بیاید کم یا زیاد آبگیری کردن یخساز می باشد. جهت عیب یابی و برطرف کردن مشکل به موارد زیر توجه کنید.

 • عدم تعویض فیلتر می تواند باعث کاهش سرعت تشکیل شدن یخ گردد. به خاطر داشته باشید که فیلتر یخساز باید در زمان مناسب تعویض شود.
 • کم بودن فشار آب یکی دیگر از دلایلی است که باعث می شود یخساز به درستی آبگیری نکند.
 • پر شدن بیشتر از حد قالب یخ در یخساز می تواند باعث کاهش روند یخ سازی گردد.

علت چسبیدن یخ ها داخل یخساز یخچال فریزر اسنوا SNOWA چیست؟

گاهی اوقات ممکن است مصرف کنندگان با چسبیدن یخ داخل یخساز یخچال فریزر اسنوا رو به رو شوند. چنانچه این مشکل ادامه پیدا کند می تواند باعث از کار افتادن یخساز شود. پس باید هر چه سریع تر مشکل به وجود آمده را عیب یابی و برطرف کنید.

آموزش تعمیر یخساز یخچال اسنوا SNOWA

از دلایل چسبیدن یخ ها درون یخساز یخچال فریزر اسنوا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • چنانچه فشار آب زیاد باشد در زمان آبگیری یخساز ممکن است مشکل به وجود آمده و سطح آب درون قالب ها یکدست شود و یخ ها به هم بچسبند.
 • چنانچه مدت طولانی از یخساز استفاده نکنید ممکن است باعث شود که یخ ها به مرور زمان به هم بچسبند.
 •  گاهی اوقات نوع قالب یخ و شکل آن می‌تواند باعث افزایش سطح آب و چسبیدن یخ ها به یکدیگر شود.

دلایل دیگر کار نکردن یخساز یخچال فریزر اسنوا SNOWA

گاهی اوقات ممکن است یخساز کارکرد درستی داشته باشد و سالم باشد اما نتواند یخ تولید کند. در این صورت ممکن است دچار مشکلات زیر شده باشد. جهت عیب یابی و برطرف کردن مشکل موارد زیر را بررسی کنید.

 • امکان دارد میزان گاز کاهش یافته باشد و یا گردش گاز یا فیلتر دچار گرفتگی و مشکل شده باشد.
 • یکی دیگر از علل کار نکردن یخساز یخچال فریزر اسنوا می تواند خرابی کمپرسور باشد.
 • چنانچه در شیر برقی یخساز گرفتگی ایجاد شده باشد سیکل سرما و آبگیری به طور درست انجام نمی پذیرد.
 • یخساز یخچال فریزر اسنوا باید به طور دوره‌ای سرویس شود.

محل قرار گرفتن سنسور یخساز یخچال فریزر اسنوا SNOWA

محل قرار گرفتن سنسور یخساز در یخچال فریزر اسنوا ممکن است سوال بسیاری از کاربران باشد. زیرا یکی از علل کار نکردن یخساز می تواند آسیب دیدن سنسور باشد و اگر قصد عیب یابی و بررسی سنسور یخساز را داشته باشید باید از محل قرار گرفتن سنسور آگاه باشید. سنسورها قطعاتی هستند که اجازه شکل گرفتن یخ را به یخساز یخچال فریزر می دهند. بنابراین در صورتی که با مشکلی روبرو شوند می تواند در عملکرد یخساز نیز اختلال ایجاد کنند. در صورتی که می‌خواهید به سنسور دسترسی داشته باشید باید پنل یخساز یخچال فریزر اسنوا را باز کرده و اقدام به رفع مشکل آن کنید.

محل قرارگیری ترمودیسک یخچال یخچال فریزر اسنوا SNOWA

حتما تا به حال نام قطعه ترمودیسک یخچال به گوشتان خورده است. علاوه بر آن شاید این سوال برای شما ایجاد شود که کارایی ترمودیسک چیست و محل قرار گرفتن آن در کدام قسمت از یخچال می باشد. ترمودیسک یخساز یخچال فریزر اسنوا یکی از قطعه هایی است که وظیفه‌اش جلوگیری از افزایش دمای المنت می باشد و این قطعه دمای زیاد یخچال را به خوبی تحمل می کند. ترمودیسک وظیفه مهمی در یخچال ایفا کرده و محل قرار گرفتن آن در کنار ترموستات و المنت یخچال فریزر اسنوا می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای فارسی یخچال فریزر کندی Candy | تنظیمات یخچال فریزر کندی

محل قرار گرفتن شیر برقی یخساز یخچال فریزر اسنوا SNOWA

یکی از مهم ترین قطعه هایی که در همه یخچال ها قرار دارد شیر ورودی آب است که نام دیگر آن شیر برقی می باشد. شیر ورودی یک نوع شیر کنترلی است که وظیفه‌اش هدایت آب  به وسیله لوله های مخصوص از آبسرد کن و یخچال می باشد. در صورتی که شیر برقی دچار آسیب شده باشد و یا فشار آب آن کاهش یافته باشد، شیر ورودی باز نمی شود و در نهایت یخساز کار نمی کند. بنابراین با آگاهی و شناخت از این قطعه می توانید به عیب یابی و بررسی دقیق یخساز یخچال فریزر اسنوا بپردازید. شیر برقی به طور معمول در قسمت پنل پشتی یخچال فریزر قرار گرفته است که جهت بررسی آن باید پنل را باز کرده تا به شیر ورودی یا شیر برقی دسترسی داشته باشید.

نحوه ریست کردن یخساز یخچال فریزر اسنوا SNOWA

برای آنکه که بتوانید اقدام به ریست کردن یخساز یخچال فریزر اسنوا کنید می توانید مراحلی را که در ادامه مطلب به آن اشاره شده انجام دهید.آموزش تعمیر یخساز یخچال اسنوا SNOWA

نحوه ریست کردن یخساز یخچال فریزر اسنوا به شکل زیر می باشد.

 • جهت انجام ریست کردن یخساز، نخست باید درب محفظه یخساز یخچال فریزر اسنوا را باز کنید.
 • به طور معمول روی قسمت پایینی محفظه دکمه ای وجود دارد که وظیفه اش ریست کردن یخ ساز می باشد که شما می توانید دکمه را به مدت ۵ ثانیه ثابت نگه دارید.
 • پس از آن که مرحله ریست کردن را انجام دادید درب مخصوص محفظه یخ را کاملاً ببندید.

نحوه خاموش کردن یخساز یخچال فریزر اسنوا SNOWA

گاهی اوقات ممکن است که به مدت طولانی نخواهید از یخساز یخچال فریزر اسنوا استفاده کنید. برای جلوگیری از چسبیدن یخ ها به هم و خراب شدن یخساز بهتر است که آن را خاموش و در واقع آن را غیرفعال کنید. جهت انجام خاموش کردن یخساز می توانید مراحل زیر را انجام دهید.

 • بر روی نمایشگر یخچال فریزر اسنوا کلیدی وجود دارد که به نام  ice on/off که می‌توان با آن اقدام به خاموش کردن یخساز کرد.
 • با فشردن این دکمه ساخت تولید یخ متوقف خواهد شد؛ اما پدال های یخ و آب همچنان فعال خواهند ماند.

نتیجه گیری

یخساز ها معمولاً ساختار مکانیکی ساده‌ای دارند و کمتر دچار خرابی و مشکل می شوند. اما با این حال ممکن است مثل هر سیستم دیگری دچار آسیب یا ایرادی شوند. اگر شما هم از افرادی هستید که به مقدار زیاد از یخ استفاده می‌کنید پس خراب شدن یخساز و یا کارکرد نادرست آن می تواند برای شما آزار دهنده باشد. ایبک امداد در این مقاله به دلایل کار نکردن یخساز یخچال فریزر اسنوا پرداخته و راهکارهایی جهت بررسی و عیب یابی آن بیان کرده است. اگر تمامی موارد بالا را انجام دادید و هنوز یخساز شما کارکرد درستی نداشت می توانید جهت مشاوره، پشتیبانی و یا طرح پرسش با تلفن های ایبک امداد تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.

راهنمای تعمیرات یخساز یخچال اسنوا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله راهنمای تعمیرات یخساز یخچال های اسنوا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا