تعمیراتتعمیرات یخچال

نحوه ی تعمیر کردن پوسیدگی بدنه یخچال

روش های تعمیر کردن و رفع پوسیدگی و زنگ زدگی بدنه یخچال

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

ما در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم برای شما روش تعمیر کردن پوسیدگی بدنه یخچال را توضیح دهیم .کلا می توان گفت هر وقت که رطوبت با فلزی برخورد می کند یا در تماس با فلز باشد باعث ایجاد پوسیدگی و زنگ زدن فلز می شود . پوسیدگی بر روی بدنه یخچال دلیلی برای اکسیداسیون بر روی بدنه یخچال می باشد . پیدا کردن منشا این مشکل نیاز مهارت زیادی دارد و در این بین چند گزینه مثل از بین بردن زنگ زدگی و تعمیر پوسیدگی یخچال وجود دارد . پوسیدگی و زنگ زدگی بدنه یخچال در دراز مدت می تواند برای شما ناخوشایند باشد و اگر به آن توجه نکنیم رشد خواهد کرد و ممکن است ساختار یخچال را از بین ببرد . پوسیدگی بدنه یخچال را تقریبا می توانیم از هر قسمتی یا سطحی با ابزار های مناسب پاک کنیم ، شما می توانید روی پوسیدگی و زنگ زدگی را با لایه پرایمر رنگ کنید یا می توانید با سمباده لکه ها را از بین ببرید و از زیاد شدن و پخش شدن آن جلوگیری کنید ، برای اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید .

زنگ زدن فولاد ضد زنگ و بدنه یخچال

 تعمیر کردن پوسیدگی بدنه یخچال

فولاد ضد زنگ می تواند انتخاب خوبی برای یخچال و فریزر باشد چون پوششی شیک ، بادوام و مناسب دارد ، اما دقت داشته باشید حتی یک روکش صاف که جنس فولاد ضد زنگ هم داشته باشد می تواند مستعد این باشد که لکه های قرمز یا حتی رگه های کوچک زنگ روی آن به وجود بیاید اگر شما از محصولات نا مناسب تمیز کننده برای پاک کردن یخچال استفاده کنید باعث خواهد شد که کرومی را که در مواد ضد زنگ وجود دارد از بین ببرد زیرا این کروم می تواند مانع نفوذ رطوبت به لایه های فولادی زیری باشد .

می توانید خمیری از آبلیمو و جوش شیرین درست کنید و آن را روی سطح فولادی زنگ زده و روی لکه های زنگ زده بمالید . شما باید از یک مسواک نرم و کوچک استفاده کنید تا آن خمیر را بر روی قسمت زنگ زده بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه تا ۳۰ دقیقه روی آن لکه بماند . کناره ها و سطح بیرونی یخچال و بالای هردو را با محلول آب و صابون به آرامی بشویید . شما می توانید به جای استفاده از اسفنج از پارچه نرم استفاده کنید . ریختن روغن معدنی یا روغن زیتون روی فولاد ضد زنگ می تواند آن را به درخشندگی و خوبی قبل برگرداند .

علت شایع بودن پوسیدگی بدنه یخچال

پوسیدگی در قسمت بدنه یخچال معمولا به دلیل تراکم در قسمت داخلی می باشد ، در این صورت پوششی که در داخل یخچال برای محافظت قرار دارد از بین خواهد رفت و فلز زیر آن در خطر رطوبتی که داخل یخچال است ، قرار خواهد گرفت . در گذر زمان فلز لکه های زنگ زده ای نیز ایجاد می کند . قفسه های فلزی که در داخل یخچال قرار دارند اگر پوشش محافظ از بین برود ، در خط پوسیدگی و زنگ زدگی هستند .

زمانی که هوای سرد یخچال با هوای گرم آشپزخانه بر می خورد باعث ایجاد رطوبت می شود ، امکان دارد که یخچال شما به خوبی توسط سازنده عایق نشده باشد ، و باعث خواهد شد که رطوبت در داخل یا خارج یخچال ایجاد شود ، یکی دیگر از دلایل پوسیدگی بدنه یخچال شامل:  ۱ . استفاده محصولات پاک کننده بی کیفیت و یا اشتباه است به عنوان مثال : ما نباید از سیم ظرفشویی برای پاک کردن بدنه یخچال استفاده کنیم چون ذرات ریزی که باقی می ماند می تواند باعث زنگ زدن بدنه شود و علاوه بر آن اگر آب روی بدنه بماند ، ذراتی که در منبع آب وجود دارد می تواند باعث پوسیدگی شود . ۲ . عدم پاک کردن سریع رطوبت یا خیسی های سطح بدنه یخچال .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر ساید بای ساید بکو | خدمات تعمیر یخچال در منزل

با تماشای زنگ زدگی یا پوسیدگی بدنه یخچال نترسید ، زنگ زدگی یا پوسیدگی بدنه یخچال برای سلامتی شما ضرری ندارد و زنگ زدن یا پوسیدگی بدنه یخچال همان اکسید آهن است .  و این ماده ها جذب غذای داخل یخچال نخواهند شد ، ولی باز هم زشت به نظر می رسد و خوب نیست ، اگر سریعا آن را تعمیر یا از بین نبریم آن زنگ زدگی یا پوسیدگی بدنه یخچال پخش خواهد شد و می تواند باعث ضعیف شدن بدنه ی یخچال شما شود .

چگونگی تعمیر کردن  زنگ زدگی یا پوسیدگی در قسمت داخلی یخچال

پوسیدگی در قسمت های داخلی یخچال معمولا کمتر هستند و کمتر انتظار می رود تا این پوسیدگی ها ایجاد شود و این مورد می تواند ترسناک به نظر بیاید زیرا در نزدیکی مواد غذایی است ، چند روش و تکنیک آسان در ادامه برای رفع این مشکل برای شما بیان کردیم :

۱. زنگ زدگی و پوسیدگی سطحی

مقابله کردن با پوسیدگی سطحی بسیار آسان تر است ، رنگ این نوع پوسیدگی کمتر است ، برای تعمیر این نوع پوسیدگی باید با سرکه سفید آن را مالش دهید پس از آن این پوسیدگی از بین خواهد رفت .

۲. زنگ زدگی پوسیدگی عمیق

اگر که این لکه ها پر رنگ تر و تیره تر باشند ، مخصوصا داخل درب یخچال ، احتمال دارد که دستگاه ، از داخل به بیرون در حال زنگ زدن باشد . شما می توانید به راحتی این لکه را بر طرف کنید با درست کردن خمیری از آبلیمو و نمک . این خمیری را که درست کردیم با پارچه ی نرم بر روی قسمت پوسیده بمالیم ، دلیل از بین رفتن این لکه اسیدی بودن لیمو است ، نمک در این خمیری که درست کردیم به عنوان یک نوع ساینده نیز عمل می کند و باعث شل شدن آن می شود ، از طرفی دیگر نواحی که دچار پوسیدگی و آسیب هستند را مرطوب کنید و یک مقدار مایع شوینده به آن اضافه کنید و بگذارید که یک ساعت بماند و بعد از آن با یک فرچه نرم بشویید .

۳. چگونه از پوسیدگی بیشتر جلوگیری کنیم ؟

بعد از این که لکه های پوسیدگی را پاک کردیم باید کاری را انجام دهیم که از برگشتن آنها نیز جلوگیری شود ، یکی از این روش ها تمیز کردن منظم یخچال است چون هر رطوبتی یا خیسی باعث ایجاد زنگ زدگی و پوسیدگی خواهد شد ، برای رفع این مشکل می توانید از رنگ زد زنگ استفاده کنید ، این کار باعث می شود که تکه های ناهمواری که از تمیز کردن این پوسیدگی ها به وجود آمده است ، پر شود و از بازگشت دوباره این پوسیدگی ها جلوگیری کند . قبل از همه باید یخچال را از برق بکشید ، قبل از اینکه شروع کنید به رنگ کردن، از تمیز و خشک بودن آن ناحیه مطمئن شوید ، بعد از رنگ کردن بگذارید ۲۴ ساعت یخچال خاموش بماند و خشک شود .

۴. از بین بردن پوسیدگی

اولین کاری که برای جلوگیری از پوسیدگی بیشتر یخچال باید انجام دهیم این است که محل پوسیدگی را تمیز کنیم اگر چیزی که باعث زنگ زدن یخچال شده بود و باعث پاک شدن رنگ یخچال می شد  باز هم ادامه داشت بهتر این است که از زد زنگ های مخصوص یخچال استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت خرابی بک لایت تلویزیون اسنوا چیست؟

روش هایی برای تعمیر کردن پوسیدگی بدنه یخچال

 تعمیر کردن پوسیدگی بدنه یخچال

برای تعمیر کردن پوسیدگی بدنه ی یخچال روش های زیر را می توانید انجام دهید :

۱ . رفع مشکل پوسیدگی یخچال با جوش شیرین

یکی از روش های رفع پوسیدگی یخچال جوش شیرین می باشد که تقریبا می توان گفت که یکی از بهترین روش ها است ، از بین برد این نوع لکه ها، یکی از قابلیت های جوش شیرین می باشد ، شما می توانید با مرطوب کردن سطح یخچال و اضافه کردن لایه ای نازک از جوش شیرین به آن خمیر جوش شیرین بسازید ، شما باید بگذارید که این ماده تا ۳۰ دقیقه روی آن ناحیه نیز قرار بگیرد با یک فرچه یا مسواک نرم روی قسمت پوسیده را تمیز کنید تا آن پوسیدگی کاملا از بین برود ، و بعد آن را با آب تمیز کنید و با دستمال آن را خشک کنید .چگونه می توانیم خمیر جوش شیرین را درست کنیم ؟  برای اینکار باید ۱ قاشق غذاخوری جوش شیرین را به ۲ استکان آب ترکیب کنید .

۲ . استفاده از ماده ی ضدزنگ اسید اگزالیک

شما می توانید پاک کننده هایی را خریداری کنید که دارای اسید اگزالیک هستند ، شما باید برای مالیدن آن ماده بر روی سطح پوسیده ، از یک اسفنج نرم و مرطوب استفاده کنید ، محلول را روی پوسیدگی بمالید تا آن پوسیدگی به طور کامل از بین برود ، بعد از آن پاک کننده را با آب پاک کنید و خشک کنید و سعی کنید از پاک کننده هایی که دارای کلرید هستند استفاده نکنید زیرا ممکن است به لایه های محافظی یخچال آسیب زیادی وارد کنند .

۳. استفاده از سرکه برای بر طرف کردن پوسیدگی بدنه ی یخچال

سرکه یکی از ضد زنگ های طبیعی می باشد ، مقداری سرکه را بر روی یک اسفنج بریزید و تا وقتی که لکه از بین برود این اسفنج را روی لکه مالش دهید ، در صورتی که لکه از بین نرفت می توانید این کار را چندین بار انجام دهید تا جواب بگیرید .

۴. رنگ کردن یخچال پوسیده

محل آسیب دیده را به آرامی سمباده بکشید تا پوسیدگی از بین رفته و رنگ جدید به آن بچسبد برای این منظور می توانید از کاغذ سمباده و یا از برس سیمی استفاده کنید .

مراحل تعمیر کردن درب پوسیده شده یخچال

  1. در مرحله ی اول دو شاخه برق را از پریز در آورید .
  2. قسمت آسیب دیده را به وسیله ی سمباده پاک کنید .
  3. به وسیله ی یک دستمال نرم رطوبت آن را بر طرف کنید و جای نشتی آب را به وسیله ی چسب آکواریوم کامل بپوشانید .
  4. سپس بعد از اینکه خشک شد محل را بتونه کاری کنید .
  5. کمی تامل کنید تا محل خشک شود .
  6. محل آسیب دیده را رنگ بزنید .
  7. برای رنگ آمیزی تمیز ، بهتر است که از اسپری کمک بگیرید .
  8. این رنگ آمیزی را تا سه لایه انجام دهید .
  9. اگر در این زمینه مهارت ندارید بهتر این است که از شخص ماهر و با تجربه کمک بگیرید.

اگر مراحل نام برده را به درستی انجام دهید محل پوسیدگی بدنه ی یخچال بر طرف خواهد شد .

امیدواریم که مطالب بالا برایتان مفید بوده باشد .

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

روش های تعمیر کردن پوسیدگی بدنه یخچال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مراحل تعمیر کردن درب پوسیده شده یخچال چیست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا