تعمیرات یخچاللوازم خانگی

راهنمای راه اندازی و تعمیر یخساز یخچال آرچلیک Arcelik

یخچال های آرچلیک دارای سیستم تولید کننده یخ هستند که بدون شک اهمیت زیادی در دوران استفاده خواهد داشت، اما در صورت خرابی یا باید خودتان اقدام به عیب یابی و تعمیر کنید، که این بخش نیاز به دانش فنی دارد و در غیر این صورت با استفاده از نمایندگی های مجاز و یا متخصصین ایبک امداد اقدام به عیب یابی و حل مشکل نمایید.. در ادامه این مطلب از ایبک امداد به نحوه راه اندازی یخساز آرچلیک و ریست یخساز ساید آرچلیک در مواقع نیاز خواهیم پرداخت.

تعمیر کردن یخساز یخچال آرچلیک در محل

در صورتی که یخساز یخچال آرچلیک شما دچار خرابی شود شما دو راه را در پیش روی دارید، اولین راه این است که اگر تسلط کافی در تعمیرات یخساز یخچال دارید اقدام به تعمیر یخساز کنید، اما موردی که باید بدانید این است که راه اندازی و ریست کردن این یخچال که در ادامه توضیح خواهیم داد از مواردی است که توسط خود شما امکان پذیر است اما خرابی های فنی و عیب یابی خرابی قطعات از مواردی است که نیاز به تخصص دارد و برای اینکار بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید، می توانید از طریق بخش دیدگاه ها یا از طریق تماس با پشتیبانی تیم ایبک امداد این مورد را پیگیری نمایید.

راهنمای راه اندازی یخساز یخچال آرچلیک چگونه می باشد؟

برای آنکه یخساز یخچال آرچلیک خود را راه اندازی کنید، بستگی دارد که از کدام مدل استفاده می کنید، در بعضی از مدل ها روی نمایشگر در یخچال ساید آرچلیک دکمه هایice on/ice off قرار دارند که با زدن این دکمه ها یخساز یخچال آرچلیک را می‌توانید روشن یا خاموش کنید. در برخی از مدل های دیگر شاسی خاموش و روشن کردن یخساز آرچلیک وجود دارد. اگر اهرم فلزی کنار محفظه را به سمت پایین بکشید یخساز روشن خواهد شد و فعالیت یخساز یخچال شروع می گردد.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر چرخ گوشت شیائومی | مشکلات رایج در چرخ گوشت شیائومی

راهنمای چگونگی خاموش کردن یخساز یخچال آرچلیک

اگر قصد دارید که برای مدت طولانی از یخساز یخچال آرچلیک خود استفاده نکنید بهتر است که آن را خاموش کنید. برای خاموش کردن یخساز یخچال آرچلیک به روش زیر می توانید این کار را انجام دهید:

 • اگر یخچال دکمه یon/off دارد در این حالت باید دکمه را روی off بگذارید.
 • در برخی از مدل ها که دارای اهرم برای فعال کردن یخچال آرچلیک هستند، اهرم را باید به سمت بالا بکشید و یخساز را خاموش کنید.

یخساز یخچال آرچلیک

راهنمای ریست کردن یخساز ساید آرچلیک

شما خودتان به راحتی می توانید ریست کردن یخساز یخچال آرچلیک را انجام بدهید. برای این کار لازم است که مراحل زیر را انجام دهید:

 • اول، در زمانی که یخچال روشن است محفظه درب یخساز یخچال آرچلیک را باز نمایید.
 • دکمه ریست را فشار بدهید و پس از گذشت چند ثانیه آن را رها کنید.
 • در آخر مجدداً در یخچال را در محل خود قرار بدهید.

راهنمای تعمیر کردن یخساز یخچال آرچلیک

در این بخش از مطلب به شایع ترین مشکل های یخساز یخچال آرچلیک و راهکارهای ساده برای برطرف کردن آنها می پردازیم. رفع کردن برخی از ایرادات بدون کمک تعمیرکار، نسبتاً آسان می باشد و طبیعی است که در این موارد نیاز خاصی به حضور متخصص نخواهید داشت و به سادگی با تنظیم مکانیکی می توان مشکل را برطرف کرد که در ادامه این موارد را برای شما شرح خواهیم داد.

دلیل کم یا زیاد آبگیری کردن یخساز آرچلیک

وقتی یخساز آرچلیک کم یا زیاد آب گیری می کند، نشانه وجود یک مشکل در یخساز است و برای آنکه عیب آن را بیابید، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • ممکن است کم بودن سرعت یخسازی یخچال به دلیل عوض نشدن فیلتر آب ساید بای ساید باشد.
 • امکان دارد کانال خروجی هوا و انتقال سرما به یخساز با مواد غذایی مسدود شده باشد و باید رفع گردد.
 • اگر در فریزر را زیاد باز و بسته کنید در سرعت یخسازی موثر است. همچنین  روی دمای فریزر نیز تاثیر گذار می باشد.
 • اگر باکس یخ پرشده باشد یخسازی متوقف می شود و باید شما باکس یخ را خالی کنید.
 • ممکن است فشار آب دستگاه کم باشد و قالب های یخ پر نشود در این صورت نیاز به بررسی و تعمیر کردن یخساز یخچال آرچلیک توسط تعمیرکار متخصص خواهد بود.

دلایل خارج نشدن از یخساز یخچال

وقتی که از یخساز یخچال خود استفاده می‌کنید و متوجه می شوید که یخ به خوبی از یخساز خارج نمی گردد نیاز ضروری به ریست کردن یخساز نیست و باید با بررسی موارد زیر شروع به عیب یابی این مورد نمایید.

 • در بسیاری از مواقع استفاده نکردن برای مدت طولانی از یخساز و پر شدن بیش از اندازه مخزن یخ ممکن است موجب این مشکل بشود.
 • اگر بازوهای انتقال دهنده یخ و اجزای داخلی آن خراب شده باشند، می تواند موجب بروز این مشکل بگردد.
 • اگر یخ های داخل یخساز چسبیده باشند، یخ ها نمی توانند از یخساز خارج شوند که در این مواقع باید با یک وسیله یخ ها را به آرامی آزاد کنید.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از ماشین ظرف شویی آرچلیک Arçelik

دلایل چسبیدن یخ ها در یخساز آرچلیک

یکی دیگر از مشکلات یخساز یخچال آرچلیک که ممکن است رخ بدهد، چسبیدن یخ ها به هم می باشد. برای رفع این ایراد و تعمیر یخساز این نکات را بررسی کنید:

 • اگر شما یخ کم مصرف می کنید، ممکن است مخزن یخ پر شده باشد که موجب خواهد شد یخ ها به هم بچسبند.
 • اگر از یخساز استفاده نمی کنید بهتر است که یخساز را خاموش کنید، تا مشکلات چسبندگی یخ و پر شدن رخ ندهد.
 • اگر سرمای یخساز کافی نباشد، یخ ها ذوب می شوند و به یکدیگر می چسبند بنابراین یکی از دلایل چسبیدن یخ ها سرمای ناکافی یخساز است.

یخساز آرچلیک چرا یخ نمی دهد؟

گاهی اوقات یخساز یخچال آرچلیک ممکن است یخ ندهد، با بررسی نکات زیر متوجه خواهید شد که یخساز یخچال ساید آرچلیک شما چرا یخ نمی سازد؟

 • آب ورودی یخچال خود را بررسی کنید. چون عدم ورود آب به یخ ساز موجب می شود که یخساز یخ ندهد.
 • قطعه های فنی یخساز مثل سنسور، قالب یخ ساز، ترمودیسک و موتور تایم را هم بررسی کنید.
 • اگر در این مورد از دانش کافی برخوردار نمی باشید از تکنسین متخصص کمک بگیرید.

جایگاه سنسور یخساز ساید بای ساید آرچلیک کجاست؟

یخچال هایی که سیستم آبسردکن و یخساز دارند،از سنسور مخصوصی برخوردار هستند که قرار دادن لیوان و اجازه خروج آب و یا یخ را صادر می کند. محله قرار گرفتن سنسور یخچال در مدل های مختلف متفاوت است، برای آنکه بدانید جایگاه سنسور یخچال کجاست، دفترچه راهنمای یخچال آرچلیک را مطالعه فرمایید و پس از باز کردن کاور سنسور آن را مشاهده و بررسی نمایید، در صورت پیدا نکردن دفترچه راهنما می‌توانید، از طریق بخش دیدگاه ها یا تماس با پشتیبانی ایبک امداد مدل یخچال خود را اعلام کنید تا توسط متخصصین ایبک امداد راهنمایی شوید.

یخساز یخچال آرچلیک

محل ترمودیسک یخچال آرچلیک

یکی دیگر از قطعه های مهم یخساز یخچال آرچلیک، ترمودیسک است. ترمودیسک از بالا رفتن دمای المنت پیشگیری می کند. در مدل های مختلف یخچال ترمودیسک جایگاه متفاوتی دارد، اما به طور معمول در کنار قطعه هایی مثل المنت، ترموستات و برفک زدا قرار دارد. برای مطمئن شدن از محل قرار گرفتن ترمودیسک لازم است به سراغ دفترچه راهنمای یخچال فریزر آرچلیک بروید تا محل قرارگیری در مدل خریداری شده خود را پیدا نمایید.

حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات ساید بای ساید بلومبرگ | تعمیر در محل

محل شیر برقی یخساز یخچال آرچلیک

یکی از مهمترین بخش هایی که اگر در آن مشکلی باشد، موجب ایراد در کارکرد بقیه بخش های دستگاه خواهد شد، شیر برقی یا شیر ورودی آب یخساز یخچال آرچلیک است. این شیر آب یخساز را تامین میکند و آب را به منبع آبسردکن یخچال می رساند. که در قسمت پشتی یخچال قرار دارد. اگر پنل پشتی یخچال را باز کنید به آن دسترسی پیدا خواهید کرد، در هنگام باز کردن پنل پشتی یخچال عجله نکنید و با حوصله اقدام به باز کردن آن نمایید.

قطعه های یخساز یخچال آرچلیک را چگونه تهیه کنیم؟

اگر هر یک از قطعه های یخساز یخچال آرچلیک ایرادی پیدا کند، یخساز خوب کار نخواهد کرد. در این مواقع مصرف کنندگان دچار نگرانی می شوند که این قطعات را باید از کجا تهیه کنند چون امروز در بازار قطعه های تقلبی بسیار فراوان دیده می شود، این قطعات باکیفیت و اصلی را باید از جای مطمئن تهیه کرد، در چنین مواقعی باید اقدام به مراجعه به مراکز اصلی یخچال های آرچلیک کنید، لیست نمایندگی های مجاز این برند در دفترچه  راهنمای هنگام خرید درج شده، همچنین برای مشاوره می‌توانید با تیم پشتیبانی ایبک امداد نیز در تماس باشید.

سخن آخر

در این مقاله آموزش تعمیرات و عیب یابی یخساز یخچال آرچلیک برای مصرف کنندگان به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت، تعمیرگاه یخچال آرچلیک در تهران، کرج و شهریار شعبات زیادی دارد، همچنین شما در صورت نیاز به تعمیرکار و متخصص برای تعمیرات می توانید از تیم پشتیبانی ایبک امداد نیز درخواست کمک کنید.

در برخی از مواقع با وجود تلاش های که خواهد کرد مشکل یخساز یخچال شما رفع نمی گردد همچنین به برخی از قطعه ها شاید دسترسی نداشته باشید و یا دانش کافی برای تعمیر و عیب یابی آن را نداشته باشید بنابراین بهترین راهکار کمک گرفتن از تکنسین متخصص و ماهر که تخصص این کار را داشته باشند است.

 

راهنمای راه اندازی و تعمیر یخساز یخچال آرچلیک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله راهنمای راه اندازی و تعمیر یخساز یخچال آرچلیک

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا