تعمیرات تلویزیون

خدمات تعمیر بک لایت تلویزیون جی پلاس | نمایندگی تعمیرات جی پلاس

آموزش عیب یابی و تعمیر بک لایت تلویزیون جی پلاس G PLUS | ارائه خدمات در محل

تلویزیون جی پلاس کیفیت بسیار بالایی دارد و و در بازار ایران طرفداران خاص خود را همواره دارد. از آنجایی که تلویزیون سیستمی پیچیده دارد، قطعات مختلف آن ممکن است دچار خرابی شود. یکی از قطعات بک لایت است. در صورتی که نیاز به تعمیر بک لایت تلویزیون جی پلاس خود دارید، می توانید با مجموعه تخصصی ایبک امداد تماس بگیرید و درخواست اعزام تعمیرکار به محل نمایید. در ادامه مقاله به معرفی مرکز تعمیرات ایبک امداد و نحوه تعمیر قطعات مختلف تلویزیون از جمله بک لایت می پردازیم با ما همراه باشید.

نمایندگی تعمیر بک لایت تلویزیون جی پلاس

حتما برای شما هم پیش آمده که در هنگام خرابی لوازم برقی به دنبال تعمیرکاری متخصص و مجرب باشید. اما نتوانید به سادگی به هرکسی اعتماد کنید و این مسئله باعث سردرگمی شما شود. حال اگر تلویزیون شما دچار خرابی شد، مسئله سخت تر خواهد شد. چرا که قطعات تلویزیون به شدت حساس هستند و در صورتی که تعمیرکار کوچکترین اشتباهی در حین تعمیر انجام دهد، سایر قطعات تلویزیون این نیز آسیب می بینند.

به همین جهت است که اغلب افراد در هنگام خرابی تلویزیون جی پلاس ترجیح می ‌دهند از خدمات نمایندگی آن استفاده کنند. اما همانطور که در جریان هستید، جی پلاس برندی خارجی است و در ایران نمایندگی فعال ندارد. البته مراکزی خدمات مربوط به برند جی پلاس را برعهده گرفتند که شماره های آنها را می توانید از دفترچه راهنمای دستگاه دریافت کنید.

مجموعه تخصصی ایبک امداد نیز یکی از مراکز تعمیر بک لایت تلویزیون جی پلاس می باشد که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت دارد. تمامی فعالیت های این مجموعه در محل مورد نظر شما انجام می شود و نیازی به انتقال دستگاه تعمیرگاه وجود ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید و با کارشناسان این مجموعه به صورت مستقیم صحبت کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای ضبط فیلم از تلویزیون رو فلش

ویژگی مرکز تعمیر معتبر برای تعمیرات تلویزیون جی پلاس

در هنگام انتخاب یک مرکز تعمیرات تخصصی جهت تعمیر مشکلات رایج تلویزیونتان بهتر است موارد مهمی را در نظر داشته باشید. مثلاً اینکه آن مرکز چه امکانات و ویژگی هایی دارد؟

یکی از ویژگی های اصلی مرکز تعمیر تخصصی برند جی پلاس تخصص و مهارت تعمیرکاران آن مجموعه می باشد. به این صورت که تعمیرکاران و تکنسین مجموعه باید از دانش روز برخوردار باشند و همواره در کلاس های آموزشی در خصوص تعمیر مدل های جدیدتر از دستگاه شرکت کنند.

ارائه خدمات مربوط به تعمیر در محل نیز می ‌تواند از دیگر ویژگی‌ های مثبت یک مرکز تعمیر لوازم برقی باشد. به این صورت که نیازی به انتقال دستگاه به تعمیرگاه وجود نداشته باشد تا هم در هزینه و هم در وقت کاربر صرفه جویی شود.

اخلاق خوب و رفتار مناسب باید در تمامی پرسنل مرکز تخصصی تعمیر لوازم برقی وجود داشته باشد تا کاربران بتوانند به راحتی با مرکز ارتباط بگیرند.

تعمیر بک لایت تلویزیون جی پلاس

عیب یابی و تعمیر بک لایت تلویزیون جی پلاس

خرابی بک لایت یکی از مشکلات رایجی است که در تلویزیون رخ می دهد و دلیل آن استفاده نادرست از دستگاه و یا بی کیفیت بودن قطعات آن است. خراب شدن بک لایت تلویزیون باعث می شود که تصویر نرمالی از آن را مشاهده نکنید. در این بخش به نحوه تعمیر بک لایت تلویزیون جی پلاس و روش های جلوگیری از خرابی آن می پردازیم:

نحوه تعمیر یا تعویض بک لایت

نحوه تعمیر یا تعویض بک لایت تلویزیون جی پلاس با توجه به مدل تلویزیون و میزان خرابی دستگاه متفاوت است. بنابراین تعمیرکار متخصص پس از حضور در محل ابتدا باید اقدام به عیب یابی دستگاه نماید و سپس قطعه آسیب دیده را تعمیر یا تعویض کند.

برای این کار ابتدا لازم است پنل تلویزیون باز شود تا بتوان به نوار بک لایتی که در تلویزیون تعبیه شده است، دسترسی پیدا کرد. بعد از اینکه پنل را از دستگاه خارج کردید، نوار بک لایت را به دقت بررسی کنید و اگر اثری از سوختگی در در آن مشاهده نمودید، باید تعویض گردد.

در مواردی که هیچ گونه علائمی روی بک لایت تلویزیون وجود ندارد، برای تشخیص خرابی آن باید از یک ولت متر کمک بگیرید و با استفاده از آن جریان و ولتاژ لامپ ها را بررسی نمایید.

در صورتی که لامپ های موجود در برگ لایت خراب شده باشند باید تعویض گردد. در غیر این صورت نوار بک لایت را به صورت کامل تعویض نمایید تا مشکل رفع گردد.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر یخساز یخچال جی پلاس | نمایندگی تعمیرات یخچال G PLUS

روش های جلوگیری از خرابی بک لایت تلویزیون جی پلاس

 • تنظیمات نور دستگاه را به گونه ای تنظیم کنید که به طور استاندارد روی ۷۰ تا ۸۰ باشد.
 • هرگز تلویزیون را به صورت مداوم روشن نگذارید.  به این صورت نباشد که صبح از خواب بیدار می‌ شوید تلویزیون را روشن کنید و شب موقع خواب آن را خاموش نمایید. چرا که در طول روز نیز تلویزیون نیاز به استراحت دارد.
 • در قسمت منوی تنظیمات تلویزیون هرگز نور و روشنایی را روی 100 قرار ندهید.
 • محل نصب تلویزیون به گونه ای نباشد که در معرض مستقیم نور آفتاب قرار بگیرد

علائم خرابی بک لایت تلویزیون جی پلاس

در مواردی که نشانه های زیر را از تلویزیون جی پلاس خود شاهد بوده اید، احتمال بدهید که بک لایت تلویزیون خراب شده است. این نشانه ها عبارتند از:

 • تصویر صفحه کمتر از سایر قسمت هاست.
 • صدای تلویزیون پخش می شود، اما تصویری از آن نمایش داده نمی شود.
 • بعد از اینکه تلویزیون را روشن می کنید، در لحظه اول لوگوی آن به نمایش در می آید و سپس صفحه تاریک می شود.
 • در بخش هایی از تصویر نور کم و زیاد می شود.
 • در مواردی  تلویزیون روشن است، ناگهان تصویر قطع اما صدا همچنان وصل است.

دلایل سوختن بک لایت تلویزیون جی پلاس

یکی از دلایل اصلی خرابی تلویزیون جی پلاس سوختن بک لایت است. در ادامه به عواملی که در سوختن بک لایت تلویزیون جی پلاس تاثیرگذارند، اشاره می ‌کنیم:

 قطعات بی کیفیت دستگاه

 در مواردی نادر شرکت تولید کننده تلویزیون از قطعات بی کیفیت استفاده می کند. اگر بک لایت برای تلویزیون از نوع بی کیفیت باشد، باعث می شود سوختگی در قسمت آن ایجاد شود. البته که شرکت جی پلاس تمامی تلاش خود را در جهت بالا بردن کیفیت قطعات و در نتیجه افزایش طول عمر دستگاه به کار بسته است.

بالا بودن نور روشنایی تصویر

در صورتی که نور روشنایی تصویر بالا باشد، لامپ ها با تمام توان خود کار می کنند و همین مسئله موجب می ‌شود که خیلی زود عمر آنها پایان یابد. بعد از خریداری تلویزیون جی پلاس روشنایی آن را مطابق با میل خود کم کنید. ترجیحاً بین ۷۰ تا ۸۰ آن را قرار دهید. در این صورت طول عمر بک لایت ها بیشتر خواهد شد.

بالا بودن ولتاژ بایوس

همانطور که می دانید، بعد از اینکه تلویزیون را روشن کردید، ابتدا لوگوی شرکت سازنده به نمایش در می آید و سپس تصویر تلویزیون ظاهر می شود. لوگوی جی پلاس با شدت نور بالایی هنگام روشن شدن نمایش داده می شود. این امر نیز می تواند یکی از دلایل سوختن بک لایت ها باشد. برای کم کردن بایاس یا ولتاژ بالای تلویزیون می توانید از تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید.

حتما بخوانید:   تعمیرات اجاق گاز جی پلاس

جدا شدن لامپ های بک لایت از سینی تخلیه

لامپ های بک لایت بر روی یک سینی خنک کننده قرار می گیرند که گرمای زیاد آن را جذب می کند. چرا که اگر این گرما در لامپ ها باقی بماند، باعث سوختگی آن می شود. اگر این لامپ هایی که بر روی سینی خنک کننده نصب شده اند، به هر دلیلی از جا کنده شوند، این امر موجب می ‌شود که گرمای تولید شده توسط لامپ تخلیه نشود و به سرعت دچار سوختگی گردد.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون جی پلاس

هنگام خرابی بک لایت تلویزیون اولین چیزی که برای کاربر نگران کننده است، هزینه تعمیر آن است. اگر شما نیز قصد دارید تلویزیون خود را با هزینه های مقرون به صرفه و مناسب تر از مراکز دیگر تعمیر نمایید، پیشنهاد ما به شما ایبک مداد است.

البته به طور دقیق نمی توان هزینه تعمیر تلویزیون را بیان کرد، چرا که ابتدا باید عیب یابی دستگاه صورت گیرد. مدل و نوع تلویزیون مشخص شود، سایز و اندازه آن و همچنین میزان خرابی دستگاه به طور کامل معین باشد. در این صورت می توان هزینه آن را به صورت دقیق اعلام نمود. اما همانطور که گفتیم مجموعه تخصصی ایبک امداد تا ۷۵ درصد هزینه‌ ها را کاهش داده است چرا که علاوه بر تعمیر لوازم خانگی در محل، هزینه ای که از کاربر دریافت می کند، نیز بر اساس نرخ مصوب اتحادیه است.

تعمیر بک لایت تلویزیون جی پلاس

مزایای استفاده از خدمات ایبک امداد

ایبک امداد به عنوان مرکز تخصصی تعمیر بک لایت تلویزیون جی پلاس در تمامی شهرهای ایران دارای نمایندگی فعال است. با استفاده از خدمات این مجموعه می توانید به مزایای زیر دست یابید:

 • استفاده از تکنسین متخصص و تعمیرکاران کاربلد
 • استفاده از قطعات اصل و برند جی پلاس و افزایش طول عمر مفید دستگاه
 • دریافت هزینه مطابق با نرخ مصوب اتحادیه
 • تعمیر لوازم در محل شما و تحت نظارت خودتان

98989

31

تعمیر بک لایت تلویزیون جی پلاس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ارائه خدمات مربوط به تعمیر بک لایت تلویزیون جی پلاس در محل

امتیاز کاربر: 1.7 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا