مجله لوازم خانگی

تعمیرات گام به گام مخلوط کن آاگ AEG

خدمات عیب یابی و تعمیرات مخلوط کن آاگ در محل با قطعات اورجینال | تعمیر مخلوط کن آاگ

مخلوط کن کاربرد بسیاری در زندگی روزمره ما دارد امروزه در بسیاری از رستورانها و کافی شاپ ها و منازل برای تهیه غذا و نوشیدنی ها و دسر های مختلف از مخلوط کن استفاده می کنند عیب یابی و تعمیر مخلوط کن یکی از موارد مهمی است که می‌خواهیم در این مقاله از ایبک امداد شما را با آن آشنا کنیم.

ویژگیهای نمایندگی تعمیرات مخلوط کن آاگ

مخلوط کن یکی از وسایل بسیار مهم و مفید در منازل می باشد که اگر شما از آن درست استفاده نکنید با خرابی روبه‌رو خواهد شد مخلوط کن آاگ از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است ولی با این حال در اثر استفاده غلط از آن، ممکن است با مشکل روبرو شود اگر هر گونه آسیبی در مخلوط کن خود مشاهده کردید می توانید با نمایندگی های تعمیرات آاگ تماس بگیرید.

مزایای این نمایندگی ها عبارت می باشد از:

 • خدمات در محل توسط نمایندگی های آاگ
 •  استفاده از قطعات اورجینال و با کیفیت برای تعمیر مخلوط کن آاگ
 •  شما در هر زمان از روز و هفته که بخواهید می توانید با این نمایندگی تماس گرفته و از خدمات آن بهره مند شوید.
 • نمایندگی ها دارای تکنسین ها و متخصصین مجرب می باشند.
 • در صورت نیاز شما می توانید با نمایندگی تماس گرفته و از خدمات در محل این نمایندگی ها استفاده کنید.

آشنایی با خرابی های رایج مخلوط کن آاگ

مخلوط کن یکی از وسایل برقی در آشپزخانه است که شما برای مخلوط کردن مواد غذایی و درست کردن انواع دسر ها و غیره از آن استفاده می‌کنید اگر مخلوط کن آاگ شما با مشکل روبرو شده و یا اصلاً روشن نشود دلایل زیادی می تواند باعث بروز مشکلات در مخلوط کن آاگ شود در این مقاله می خواهیم شما را با خرابی های متداول در مخلوط کن آاگ و روش برطرف کردن این مشکلات آشنا کنیم با ما همراه باشید.

چرا مخلوط کن آاگ روشن نمی شود؟

یکی از رایج ترین مشکلات در مخلوط کن این است که دستگاه مخلوط کن آاگ شما روشن نشود دلایلی که می تواند باعث بروز این مشکل شود موارد زیر است:

 1. خراب شدن پریز برق مخلوط کن
 2. قطع شدن سیم دستگاه
 3.  خراب شدن دکمه on/off در مخلوط کن
 4. ضربه خوردن به دستگاه
 5.  اختلال در موتور مخلوط کن

مخلوط کن آاگ

۱- خراب شدن پریز برق مخلوط کن

اگر متوجه شدید دستگاه مخلوط کن شما روشن نمی شود قبل از هر اقدامی پریز برق دستگاه را به وسیله فازمتر بررسی کنید اگر فازمتر در دسترس نداشتید باید از یک وسیله برقی دیگر استفاده کنید. وسیله برقی دیگری را به پریز مورد نظر وصل کنید اگر روشن نشد مشکل از پریز برق است در غیر اینصورت مشکل از دستگاه مخلوط کن آاگ می باشد باید خرابی آن را بررسی کنید.

۲- قطع شدن سیم دستگاه

گاهی ممکن است روشن نشدن دستگاه مخلوط کن آاگ شما به دلیل قطعی در سیم دستگاه باشد بعد از بررسی کردن پریز برق باید سیم متصل به دستگاه مخلوط کن را کاملاً چک کنید اگر سیم پوسیده و یا دچار قطعی بود آن را عوض کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای عیب یابی و تعمیر هود آاگ | مشکلات رایج هود آاگ
۳- خراب شدن دکمه on/off در مخلوط کن آاگ

اگر پریز برق و سیم دستگاه شما مشکلی نداشت در مرحله بعد شما می توانید دکمه های دستگاه مخلوط کن آاگ را چک کنید زیرا در بیشتر موارد روشن نشدن دستگاه می‌تواند به دلیل خرابی دکمه ها باشد برای این منظور دستگاه مخلوط کن خود را باز کرده و آن را کاملاً تمیز کنید اگر باز هم مشکل برطرف نشد باید دکمه ها را عوض کنید

۴- ضربه خوردن به دستگاه مخلوط کن آاگ

اگر دستگاه مخلوط کن شما در اثر افتادن از ارتفاع ضربه خورده باشد احتمال دارد قطعات داخل دستگاه دچار شکستگی شده و دستگاه مخلوط کن شما روشن نشود برای اینکه مشکل را بررسی کنید ابتدا به صورت ظاهری بیرون دستگاه را چک کنید سپس داخل آن را بررسی کنید اگر متوجه شکستگی در قطعه ای شدید باید آن را تعویض کنید تا مشکل روشن نشدن مخلوط کن آاگ برطرف شود.

۵- وجود اختلال در موتور مخلوط کن آاگ

گاهی ممکن است روشن نشدن مخلوط کن شما به دلیل اختلال در موتور دستگاه باشد گاهی موتور مخلوط کن در اثر کار کردن زیاد و یا نشت آب به داخل موتور و یا ضربه خوردن، ممکن است نیم سوز شود و یا حتی امکان دارد به طور کامل بسوزد در این صورت دستگاه شما روشن نخواهد شد برای اینکه مشکل را برطرف کنید باید به نمایندگی های تعمیرات مخلوط کن آاگ مراجعه کرده و تعمیر مخلوط کن خود را به آنها بسپارید.

چرا مخلوط کن بعد از چند ثانیه به طور خودکار خاموش می شود؟

دلایل اصلی خاموش شدن مخلوط کن آاگ بعد از چند ثانیه به طور ناگهانی، می تواند به دلیل وجود اختلال در عملکرد اورلود یا محافظ الکتریکی باشد خراب شدن این قطعه باعث می شود موتور در مدت طولانی کار نکند به طور کلی وظیفه اورلود این است که در صورت فشار زیاد روی موتور، دستگاه مخلوط کن را خاموش کند گاهی ممکن است موتور توانایی کار نداشته باشد این باعث می شود اورلود دستور خاموشی را صادر کند.

 • اگر قطعات مربوط به اورلود و یا خود اورلود دچار مشکل شود باید به وسیله متخصص بررسی شود.
 • در صورت نیاز باید آن را تعویض و یا تعمیر کنید.
 • دلیل دیگری که می تواند باعث بروز این مشکل شود خراب شدن پروانه فن مخلوط کن است اگر دستگاه داغ کند، موتور خاموش می شود. می توانید در این صورت پروانه فن را عوض کرده تا مشکل برطرف شود.

دلایل کم شدن سرعت و قدرت کار مخلوط کن آاگ چیست؟

گاهی امکان دارد وقتی شما مواد غذایی را داخل دستگاه مخلوط کن می ریزید متوجه شوید که کارایی سابق را نداشته و قدرت و سرعت کافی را ندارد دلایل به وجود آمدن این مشکل موارد زیر است:

 1. خراب شدن بوش موتور دستگاه
 2.  خراب شدن بوش تیغه
 3. کم شدن زغال مخلوط کن
 4.  کثیف شدن کلکتور
 5. نیم سوز شدن آرمیچر مخلوط کن

برای اینکه مشکل را برطرف کنید قطعات نامبرده شده را بررسی کرده و در صورت نیاز آن ها را عوض کنید.

دلایل نشت مواد داخل پارچ مخلوط کن چیست؟

قسمت انتهای پارچ مخلوط کن شما دارای یک پیچ بزرگ توخالی از جنس پلاستیک می باشد که در اثر ضربه و یا کار زیاد ساییده شده و باعث می‌شود که مواد داخل پارچ به بیرون نشت کند و باعث آسیب رساندن به قطعات دیگر مثل کوپلینگ و یا موتور خواهد شد.

برای اینکه مشکل را برطرف کنید باید پیچ تو خالی شش ضلعی را عوض کنید تا به دستگاه شما آسیب نرسد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مرکز نمایندگی رسمی محصولات آاگ AEG در کرج | تعمیرات یخچال، کولرگازی و...

دلایل خرد نشدن و له شدن مواد غذایی در مخلوط کن چیست؟

اگر متوجه شدید که در مخلوط کن آاگ شما مواد غذایی خوب خرد نشده و له می شود دلیل اصلی آن می‌تواند کند شدن تیغه داخل دستگاه باشد برای برطرف کردن این مشکل می توانید تیغه داخل دستگاه را تیز کنید و اگر درست نشد آن را عوض کنید تا مشکل برطرف شود.

چرا موتور مخلوط کن بعد از اتصال به پارچ از کار می‌افتد؟

دلیل اصلی که باعث می شود موتور مخلوط کن از کار بیفتد گریپاژ کردن تیغه مخلوط کن است اگر با این مشکل روبرو شدید به هیچ وجه نگران نباشید زیرا می توانید به راحتی خودتان مشکل را حل کنید.

 • برای برطرف کردن مشکل، تیغ را با دست چرخانده تا حرکت کند.
 • بعد از آن مخلوط کن را روشن کنید.
 • اگر مشکل برطرف نشد قطعات پارچ را که به کوپلینگ وصل می شود باز کرده و آنها را کمی گریس کاری کنید تا مشکل برطرف شود.

چرا مخلوط کن در هنگام کار صدای زیادی ایجاد می کند؟

مخلوط کن در حالت عادی کمی صدا دارد ولی اگر متوجه شدید که این صدا غیر طبیعی می باشد می تواند به دلیل برخورد کردن تیغه ها به پارچ مخلوط کن و یا خراب شدن بوش و کوپلینگ مخلوط کن باشد.

هیچگاه برای خرد کردن مواد غذایی خیلی سفت از مخلوط کن خود استفاده نکنید زیرا به پره های دستگاه آسیب می رسد و بعد از آن باعث می شود که پره های تیغه به بدنه برخورد کرده و صدای زیادی از دستگاه تولید شود.

خراب شدن بوش و یاتاقان مخلوط کن می‌تواند باعث ایجاد صدای زیاد در مخلوط کن شود در این صورت می توانید این قطعات را عوض کنید تا مشکل برطرف شود.

مخلوط کن آاگ

چرا مخلوط کن آاگ در هنگام کار می لرزد؟

اگر در هنگام کار با مخلوط کن آاگ متوجه شدید که دستگاه شما دچار لرزش زیادی است احتمال دارد بیش از حد معمول پارچ را پر از مواد غذایی کرده باشید و یا مواد غذایی خیلی سفت را درون پارچه ریخته باشید و یا تفاله ها در قسمت زیر تیغه جمع شده است.

 • برای بر طرف کردن لرزش مخلوط کن در هنگام کار باید به اندازه کافی داخل آن مواد غذایی بریزید .
 • هیچ گاه مواد غذایی خیلی سفت را درون مخلوط کن نریزید.
 • اگر موارد گفته شده را رعایت کردید بازهم دستگاه شما دچار لرزش بود تیغه مخلوط کن را باز کنید و زیر آن را کاملاً تمیز کنید امکان دارد تفاله در زیر تیغه جمع شده باشد به این صورت مشکل لرزش دستگاه برطرف خواهد شد.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد شما را با مخلوط آاگ آشنا کردیم و مشکلات رایجی را که امکان دارد برای مخلوط کن شما به وجود بیاید به طور کامل توضیح داده و روش برطرف کردن آن را هم برایتان بیان کردیم بیشتر مشکلات مخلوط کن به راحتی قابل حل می باشد ولی اگر با راهنمایی های ما در این مقاله نتوانستید مشکل را برطرف کنید حتماً با تعمیرکار تماس بگیرید.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

تعمیرات گام به گام مخلوط کن آاگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا مخلوط کن در هنگام کار صدای زیادی ایجاد می کند؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا