مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیر مخلوط کن رمانتیک هوم Romantic Home/

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی انجام کارهای خانه بسیار آسان شده و با وسایل برقی به راحتی می توان در کمترین زمان کارهای روزانه منزل را انجام داد. در این مقاله از ایبک امداد قصد داریم در رابطه با مخلوط کن رمانتیک هوم صحبت کنیم و مشکلاتی که ممکن است برای این دستگاه پیش آید را بیان کنیم. همه وسایل برقی ممکن است گاهی اوقات با مشکلاتی مواجه شوند و مخلوط کن رمانتیک هوم نیز از این قاعده مستثنا نیست. برند رمانتیک هوم یکی از تولیدکنندگان لوازم خانگی می باشد که دارای تنوع زیادی در تولید لوازم خانگی با طراحی زیبا و کیفیت زیاد می باشد. رمانتیک هوم از تکنولوژی روز دنیا در ساخت تولیدات خود بهره برده و تحت لیسانس آلمان می باشد.

معرفی مخلوط کن و کاربرد این دستگاه

همه ما با کارکرد مخلوط کن آشنا هستیم. همانطور که از اسم این دستگاه پیداست جهت پوره کردن و مخلوط کردن مواد غذایی از این دستگاه استفاده می شود. در زندگی روزمره ما جهت درست کردن آب طالبی، شیر موز و … کاربرد دارد. علاوه بر کاربرد مخلوط کن در منازل، کافی شاپ ها و آبمیوه فروشی ها نیز از مخلوط کن استفاده می کنند و گاهی اوقات ممکن است در اثر استفاده نادرست از این دستگاه با مشکلاتی مواجه شود. به طور معمول در چنین شرایطی به فکر تعمیر دستگاه میفتید. گاهی مشکلات به وجود آمده را می توان در منزل برطرف کرد ولی گاهی اوقات مشکلات باید توسط فردی متخصص که در این زمینه مهارت دارد برطرف شود.

قطعات و اجزای مخلوط کن و کارکرد هر کدام

آشنایی با اجزا و قطعات مخلوط کن جهت عیب یابی و تعمیر دستگاه بسیار حائز اهمیت می باشد به همین خاطر بهتر است تا کاربران با قطعات مختلف در مخلوط کن آشنا شوند.راهنمای تعمیر مخلوط کن رمانتیک هوم Romantic Home/نمایندگی مخلوط کن رمانتیک هوم

موتور مخلوط کن: مهمترین قطعه مخلوط کن موتور آن می باشد. در صورتی که با مشکل مواجه شود باید تعمیر و یا تعویض شود.

کوپلینگ مخلوط کن: این قطعه دو قسمت نری و مادگی دارد و برای چرخش ایجاد کردن در دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

پارچ مخلوط کن: پارچ مخلوط کن ممکن است شیشه ای یا پلاستیک با کیفیت می باشد و به صورت مدرج طراحی و تولید می شود.

تیغه مخلوط کن: یکی از قطعات مهم در مخلوط کن تیغه های آن می باشد که اگر کند شود نیاز به تعویض دارد و جنس آنها نیز به طور معمول استیل ضد زنگ می باشد.

عیب یابی و برطرف کردن مشکل در مخلوط کن رمانتیک هوم

اگر مخلوط کن رمانتیک هوم با مشکلی مواجه شد مهم‌ترین کاری که باید در ابتدا انجام شود تشخیص عیب و ایراد در دستگاه می باشد. تشخیص درست مشکل در دستگاه به برطرف کردن آن و تعمیر مخلوط کن بسیار کمک می کند. در این مقاله ما معایب و مشکلاتی که ممکن است برای مخلوط کن رمانتیک هوم به وجود آید را بیان کرده و برای هر کدام از آنها راهکارهایی ارائه داده ایم. شما کاربران عزیز با مطالعه این راهکارها تا حد امکان می‌توانید به تعمیر مخلوط کن در منزل بپردازید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر بخار‌شو هاردستون HardStone | عیب‌یابی بخارشو هاردستون

علت روشن نشدن مخلوط کن رمانتیک هوم چیست؟

یکی از مشکلاتی که برای مخلوط کن رمانتیک هوم پیش می آید روشن نشدن دستگاه می باشد که در ادامه به دلایل بروز این مشکل و راهکارهای برطرف کردن آن پرداخته ایم.

 • ممکن است اتصالات برقی دچار مشکل شده باشند پس بهتر است ابتدا دو شاخه و سیم مخلوط کن مورد بررسی قرار گرفته و همچنین از سالم بودن پریز برق نیز مطمئن شوید.
 • برای اطمینان از سالم بودن پریز می توانید از یک فاز متر استفاده کنید.
 • چنانچه کابل مخلوط کن دچار پارگی و آسیب شده بود حتماً آن را تعویض کنید.
 • چنانچه مشکل از پریز برق یا اتصالات بود بهتر است به بررسی قطعات مختلف مخلوط کن بپردازید.
 • پس از بررسی دوشاخه و کابل می توانید کلید روشن و خاموش را مورد بررسی قرار دهید.
 • برای بررسی کلید پاور بهتر است بدنه مخلوط کن را جدا کرده و رسانایی کلید روشن و خاموش و همچنین سیم های مربوط به آن را بررسی کنید.
 • در مرحله بعد به بررسی ترمینال های مختلف داخل بدنه بپردازید. چنانچه متوجه عدم رسانا بودن ترمینال ها شدید باید به تعمیر آنها اقدام کنید.
 • اتصالات مربوط به ترمینال ها نیز باید مورد بررسی قرار بگیرند و اگر دچار قطعی، آسیب و یا سوختگی بودند باید تعویض شوند.

راهنمای تعمیر مخلوط کن رمانتیک هوم Romantic Home/نمایندگی مخلوط کن رمانتیک هوم

 • پس از بررسی همه موارد بالا و اطمینان از سالم بودن آنها باید به بررسی موتور بپردازید.
 • اگر موتور سوخته باشد علائمی مثل بوی دود نیز از دستگاه به مشام می رسد.
 • چنانچه موتور به طور کامل سوخته باشد لازم است که تعویض شود.

چرا مخلوط کن رمانتیک هوم بلافاصله پس از روشن شدن خاموش می شود؟

گاهی اوقات ممکن است با این مشکل مواجه شوید که مخلوط کن رمانتیک هوم بلافاصله پس از روشن شدن خاموش می شود. در ادامه مقاله به بررسی این مشکل می پردازیم.

 • گاهی ممکن است به موتور فشار زیادی وارد شده باشد و احتمال سوختن آن افزایش یابد. در این شرایط مخلوط کن به صورت اتوماتیک خاموش می شود.
 • فشار زیاد روی موتور می تواند باعث خرابی فن خنک کننده و یا هرز شدن آن شود. در این شرایط اورلود وارد عمل شده و مخلوط کن را خاموش می کند.
 • اگر فن خنک کننده خراب شده باشد مخلوط کن خیلی داغ می شود و احتمال آسیب رسیدن به موتور افزایش می یابد.
 • اگر اورلود خراب شده باشد باعث می شود که مخلوط کن خاموش شود در این شرایط باید به تعویض اورلود اقدام کنید.
 • برخی از مخلوط کن ها نیز به گونه ای طراحی شده اند که اگر اجزای آن به صورت درست سر جای خود نصب نشده باشند کار نمی کند پس بهتر است از نصب درست قطعات در جای خود اطمینان حاصل کنید.

علت کاهش قدرت و سرعت مخلوط کن رمانتیک هوم چیست؟

برای آنکه به تشخیص علت کم شدن قدرت چرخش در مخلوط کن رمانتیک هوم بپردازید لازم است موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید. این مشکل ممکن است الکتریکی و یا مکانیکی باشد.

 • لازم است بوش موتور و بوش تیغ را مورد بررسی قرار دهید. خراب شدن بوش باعث کم شدن قدرت موتور خواهد شد. اگر بوش خراب شده بود باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.
 • مخلوط کن دارای زغال هایی می باشد که در اثر استفاده زیاد و با گذشت زمان کوتاه می شوند. این زغال ها چنانچه کوتاه شوند قدرت موتور را کاهش می دهند و لازم است تعویض شوند. چنانچه خودتان دانش و مهارت در این زمینه دارید می توانید زغال ها را تعویض کنید در غیر اینصورت باید از یک متخصص و تکنسین کمک بگیرید.
 • چنانچه کلکتور مخلوط کن کثیف شده باشد باعث نیم سوز شدن بالشتک ها و یا آرمیچر می شوند. برای برطرف کردن این مشکل نیز بهتر است از یک تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای خرید همزن برقی|بررسی انواع همزن

علت نشتی پارچ مخلوط کن رمانتیک هوم چیست؟

از مشکلات احتمالی در مخلوط کن رمانتیک هوم نشتی پارچ مخلوط کن می باشد.

 • پارچ مخلوط کن دارای یک پیچ شش ضلعی می باشد که تیغ داخل آن قرار دارد. چنانچه بوش تیغ دچار ساییدگی شده باشد مایعات از پارچ مخلوط کن نشتی خواهد داشت. محور تیغ از داخل بوش عبور کرده و به کوپلینگ وصل می شود. اگر مایعات نشتی کنند روی کوپلینگ می ریزند. در این شرایط برای برطرف کردن مشکل بهتر است پیچ شش ضلعی و بوش ها تعویض شود تا مشکل کاملا رفع گردد.
 • در زیر پیچ شش ضلعی واشر و مهره قرار دارد. گاهی ممکن است واشرها نیز دچار ساییدگی و فرسایش شده باشند و باعث نشتی مایعات از پارچ شوند. در این شرایط بهتر است قبل از اینکه به تعویض بوش اقدام کنید واشر را مورد بررسی قرار دهید.

علت سر و صدای زیاد در مخلوط کن رمانتیک هوم چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای مخلوط کن رمانتیک هوم پیش آید سر و صدای زیاد در دستگاه می باشد در چنین شرایطی باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • چنانچه احساس می‌کنید صدای مخلوط‌کن شما از صداهایی که قبلا می شنیدید بیشتر شده، باید نسبت به تشخیص مشکل اقدام کنید.
 • ریختن یخ داخل مخلوط کن باعث تغییر فرم تیغه ها شده و ممکن است باعث ایجاد سروصدا شود.

راهنمای تعمیر مخلوط کن رمانتیک هوم Romantic Home/نمایندگی مخلوط کن رمانتیک هوم

 • همچنین تیغه‌های دفرمه شده ممکن است با دیواره مخلوط کن برخورد کرده و باعث بروز سروصدا شود.
 • دقت کنید مواد غذایی سفت و سخت مانند یخ و یا میوه هایی مثل هویج را داخل مخلوط کن خرد نکنید. ریختن مواد غذایی که در بالا گفته شد به موتور فشار زیادی وارد می کند و ممکن است بوش و یاتاقان ها دچار خرابی و آسیب شوند.
 • اگر متوجه شدید بوش تغییر حالت داده باید آن را تعویض کنید زیرا امکان برخورد آن با هسته فلزی آرمیچر وجود دارد و در نهایت باعث آسیب رساندن به آن می شود.

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد به آموزش و راهنمای تعمیر مخلوط کن رمانتیک هوم پرداختیم. چنانچه در این زمینه مهارت دارید می توانید با مطالعه این مقاله به تشخیص عیب و ایراد در مخلوط‌ کن بپردازید و مشکل دستگاه را برطرف کنید اما اگر تخصصی در این زمینه ندارید بهتر است از دستکاری کردن مخلوط کن خودداری کرده و از یک تکنسین ماهر در زمینه تعمیر مخلوط کن کمک بگیرید. بنابراین توصیه ما به شما این است اگر قصد دارید خیلی زود مجبور به خرید دوباره مخلوط‌کن نشوید و عمر دستگاه خود را افزایش دهید از یک تعمیرکار حرفه ای برای برطرف کردن مشکل کمک بگیرید. کارشناسان ایبک امداد نیز آماده پاسخگویی به شما عزیزان در این زمینه می باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر مخلوط کن رمانتیک هوم

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر مخلوط کن رمانتیک هوم Romantic Home/

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا