تعمیرات کولر گازی

تعمیر کولر گازی ریوکو | نمایندگی تعمیرات کولر گازی ریوکو

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از پر استفاده ترین لوازم خانه کولر گازی می باشد که امکان دارد کولر گازی شما دچار مشکلاتی بشود از همین رو در این مقاله از ایبک امداد نحوه تعمیر کردن کولر گازی ریوکو را برایتان بیان خواهیم کرد همچنین رایج ترین مشکلات و نحوه رفع آن ها را برایتان توضیح می دهیم تا اگر شما فنی هستید و اطلاعات فنی کافی را دارید بتوانید خودتان کولرگازی را تعمیر کنید.

رایج ترین مشکلات کولر گازی ریوکو

کولر گازی گاهی امکان دارد که دچار مشکلاتی شود، در ادامه مقاله رایج ترین مشکلات کولر گازی ریوکو را برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 • نشت کولر گازی
 • کثیف شدن فیلترهای کولر گازی
 • خراب شدن برد الکترونیکی کولر گازی
 • خراب شدن سنسور ترموستات
 • کثیف شدن کندانسور کولر گازی
 • خراب شدن کمپرسور کولر گازی
 • روشن نشدن کولر گازی
 • خنک نکردن کولر گازی
 • کم بودن گاز مبرد در کولر گازی
 • نشت آب از پنل داخلی دستگاه
 • خاموش نشدن دستگاه
 • سر و صدای بیش از اندازه کولر گازی

دلیل نشت گاز کولر گازی چه می باشد و چگونه می توانیم مشکل را حل کنیم؟

گاهی امکان دارد که کولر گازی دچار نشتی گاز بشود، یکی از رایج ترین مشکلات کولر گازی نشت گاز مبرد می باشد. اگر که لوله های کولر گازی سوراخ باشد و گاز نشتی داشته باشد شما نباید به آن مجدداً گاز اضافه کنید. اول از همه باید قسمتی که دارای نشتی است پیدا کنید و هر گونه نشتی را برطرف کنید و پس از آن دستگاه را تست کنید، از برطرف شدن نشتی اطمینان حاصل کنید. پس از آن کولر گازی را با مقدار مناسب گاز مبرد شارژ نمایید. به این نکته توجه کنید که کارایی و کیفیت کولر گازی به طور مستقیم با مقدار صحیح گاز در ارتباط است. اگر کارهایی را که در بالا برایتان بیان کردیم نتوانستید انجام دهید و یا لوازم مورد نیاز برای انجام این کارها را ندارید بهتر است که از یک تکنسین حرفه ای و متخصص کمک بگیرید تا مشکل کولر گازی شما را رفع کند.

کولر گازی ریوکو

دلیل کثیف شدن فیلترهای کولر گازی چه می باشد؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که در کولر گازی به وجود می آید کثیف شدن فیلترهای آن می باشد، اگر که لوله های کولر گازی و فیلترهای کولر گازی کثیف بشوند دستگاه به خوبی و درستی کار نمی کند، علاوه بر آن امکان دارد کمپرسور کولر گازی و یا فن های کولر گازی دچار خرابی شود. نگهداری نامناسب از کولر گازی و سرویس نکردن دستگاه باعث به وجود آمدن چنین مشکلاتی می شود. لازم است که به صورت دوره‌ای فیلترهای دستگاه را بررسی کنید و اگر که کثیف بود آن را بشویید و یا تعویض کنید. در صورتی که در خانه حیوانات خانگی دارید امکان دارد که لازم باشد این فیلترها را زودتر تمیز کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای دکمه های کنترل کولر گازی+ آموزش نحوه کار با هر کدام از آنها

دلیل روشن نشدن کولر گازی چه می باشد و چگونه این مشکل را رفع کنیم؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که احتمال دارد هنگام استفاده کردن از کولر گازی با آن روبرو شوید روشن نشدن کولر گازی می باشد، روشن نشدن کولر گازی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه مقاله چند مورد از آنها را برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 • وجود اتصالات برقی در کولر گازی
 • خراب شدن سیستم تهویه
 • برفک زدن لوله ها در کولر گازی
 • کثیف بودن فیلترها
 • خراب شدن کندانسور

وجود اتصالات برقی در کولر گازی از دلایل روشن نشدن کولر گازی ریوکو

یکی از اصلی ترین و شایع ترین دلایل روشن نشدن کولر گازی اتصالات برقی می‌باشد، پس بهتر است که اول از همه اگر با خاموش شدن ناگهانی دستگاه مواجه شدید اتصالات برق خانه را چک کنید.

خراب شدن سیستم تهویه از دلایل روشن نشدن کولر گازی ریوکو

یکی از دلایل روشن نشدن کولر گازی خراب شدن سیستم تهویه می‌باشد. اگر که سیستم تهویه مرکزی کولر دچار خرابی شود، باعث می شود که دستگاه روشن نشود برای حل کردن این مشکل باید ترموستات را تنظیم و کنترل کنید. اگر مشکل دستگاه شما حل نشد بهتر است از یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید تا مشکل کولر گازی را رفع کند.

کثیف بودن فیلتر از دلایل روشن نشدن کولر گازی ریوکو

یکی از دلایلی که امکان دارد باعث روشن نشدن کولر گازی شود کثیف بودن فیلتر کولر گازی می باشد، برای حل کردن این مشکل شما باید کولر گازی را به صورت دوره‌ای تمیز و سرویس کنید تا چنین مشکلاتی ایجاد نشود.

خراب شدن کندانسور و فن از دلایل روشن نشدن کولر گازی ریوکو

یکی از اصلی ترین دلایل روشن نشدن کولر گازی خراب شدن کندانسور و یا خراب شدن فن می باشد وظیفه کندانسور خارج کردن گرمای خانه می باشد که اگر در این بخش هرگونه نقص فنی و یا مشکل ایجاد شود امکان دارد باعث شود که کولر گازی روشن نشود، تعمیر کردن کندانسور کولرگازی یک کار تخصصی می باشد، برای حل کردن این مشکل بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

دلیل خنک نکردن کولر گازی چه می باشد و چگونه می توانیم این مشکل را حل کنیم؟

یکی از رایج ترین مشکلات کولر گازی خنک نکردن کولر گازی می باشد که در صورت به وجود آمدن چنین مشکلی کولر گازی روشن می‌شود اما باد خنک پرتاب نمی‌کند و محیط خنک نمی شود. این مشکل دلایل زیادی دارد یکی از دلایل آن کثیف بودن فیلتر های هوا است که اگر فیلتر های هوا کثیف باشد سطح مبرد پایین خواهد آمد. علاوه بر آن امکان دارد که گاز کولر تمام شده باشد و یا کم باشد، پس نیاز است که گاز بیشتری به کولر اضافه نمایید همچنین امکان دارد که محیط بیرون گرم باشد و منزل شما به اندازه دلخواه خنک نشود. اکثر کولر ها می توانند حدوداً ۲۰ درجه محیط منزل را خنک تر از دمای بیرون کنند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تفاوت کولر گازی گری اکسنت با اسفورماتیک چیست؟

دلیل خاموش نشدن کولر گازی چه می باشد؟

یکی از مشکلاتی که احتمال دارد هنگام استفاده کردن از کولر گازی با آن روبه‌رو شوید خاموش نشدن کولر گازی می باشد. اگر که کولر گازی به صورت مداوم کار کند امکان دارد برای فن دستگاه مشکل ایجاد شود و کولر خاموش نشود. در چنین شرایطی باید را فن ترموستات را خاموش کنید تا ببینید که می‌توانید از این طریق دستگاه را خاموش کنید یا خیر، همچنین شما باید سطح مبرد و رله فن را بررسی کنید، اگر که مشکل دستگاه را نتوانستید حل کنید بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید تا از خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

دلیل سر و صدای بیش از اندازه کولر گازی چه می باشد و چگونه مشکل را رفع کنیم؟

گاهی امکان دارد که از دستگاه سر و صدای غیر عادی شنیده شود، گاهی شما نمی توانید دلیل سر و صدا را تشخیص بدهید پس برای پیدا کردن دلیل اصلی و منشاء صدا باید از یک تعمیرکار و متخصص کمک بگیرید. سر و صدا و لرزش دستگاه تا یک حدی طبیعی است اما اگر که این صدا و لرزش شدید باشد امکان دارد دلایل زیادی داشته باشد مثلاً یکی از اصلی ترین دلایل لرزش و صدای کولر گازی نصب نادرست کولر گازی می باشد.

دلیل نچرخیدن فن کولر گازی چیست؟

یکی از رایج ترین مشکلات کولر گازی نچرخیدن فنی می باشد، نچرخیدن فن کولر گازی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، گاهی امکان دارد که فن موجود در بیرون کولر گازی نچرخد و به همین دلیل محیط منزل را نتواند خنک کند. در این صورت به وجود آمدن چنین مشکلی شما می توانید دستگاه را خاموش کنید و تیغه های فن را در جهت عقربه های ساعت نیز بچرخانید. اگر که فن به صورت آزادانه نچرخد شما باید فن دستگاه را تعویض کنید. تعویض کردن فن دستگاه یک کار تخصصی است، اگر که اطلاعات فنی کافی را ندارید بهتر است که تعویض فن کولر گازی را به یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص بسپارید تا از خطرات احتمالی جلوگیری نمایید.

کولر گازی ریوکو

دلیل پرتاب کردن باد گرم از کولر گازی چه می‌باشد و چگونه مشکل را حل کنیم؟

اگر که کولر گازی باد گرم پرت کند مشکل آن از فیلتر‌های هوا می باشد، احتمال دارد فیلتر های هوای کولر گازی کثیف شده باشد. پس باید مطمئن شوید تا برگ و یا سایر بقایای دیگر روی کندانسور داخلی کولر گازی قرار نگرفته باشد. همچنین امکان دارد که مقدار freon کم باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله نحوه تعمیر کردن کولر گازی ریوکو را برایتان توضیح دادیم همچنین چند مورد از مشکلات رایج کولر گازی و نحوه حل آنها را برایتان بیان کردیم تا اگر شما فنی هستید بتوانید خودتان کولرگازی را تعمیر کنید، همچنین اگر که در مورد تعمیر کردن کولر گازی ریوکو سؤالی داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تعمیر کولر گازی ریوکو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل روشن نشدن کولر گازی چه می باشد ؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا