تعمیرات یخچال

راهنمای تعمیرات یخساز یخچال سام

اگر کمی دانش فنی و تخصص داشته باشید به راحتی می توانید تعمیرات بخساز یخچال سام را انجام دهید. امکان دارد در بعضی مواقع اتفاقاتی برای یخچال های سام رخ دهد که به تعمیرات نیاز پیدا کند در ادامه مقاله برخی از متداول ترین مشکلات یخساز یخچال سام را با روش تعمیر آن برای شما ذکر کرده ایم.

چگونه با مرکز تعمیرات یخساز ساید باید ساید سام در تهران تماس بگیریم

اگر برای یخساز یخچال سام شما مشکلی پیش آمده است و نیاز دارید تا با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید می توانید از مراحل زیر برای ارتباط با مرکز تعمیرات ایبک امداد استفاده نمایید:

 • در اولین قدم می توانید با نزدیک ترین مرکز تعمیرات ایبک امداد تماس بگیرید.
 • همچنین می توانید برای ارتباط با مجموعه از شماره های موجود در سایت استفاده نمایید.
 • بعد ثبت درخواست تعمیرات، تعمیرکاران در کمتر از یک ساعت در منزل شما حاضر می شوند.
 • بلافاصله بعد از حضور شروع به عیب یابی و تعمیر یخساز یخچال سام کرده و بعد از اتمام کار فاکتور رسمی به شما تقدیم می کند.

انجام تعمیرات یخساز یخچال سام در محل چگونه است

مجموعه ایبک امداد از مهم ترین خدماتی که به مشتریان عزیز خود ارائه می دهد انجام تعمیرات یخساز یخچال سام در محل است. با استفاده از این خدمات می توانید مشکل یخچال خود را به آسانی و بدون نیاز به جا به جایی یخچال تا تعمیرگاه در خانه و همچنین در کمترین زمان تعمیر نمایید. برای استفاده از این خدمات فقط کافیست با مرکز ایبک امداد تماس گرفته و بعد از ثبت درخواست خود آدرس مورد نظر را به شرکت ایبک امداد اعلام نمایید. بعد از ثبت درخواست شما در کمترین زمان تعمیرکار به منزل شما اعزام شده و کار تعمیرات را آغاز می کند. انجام تعمیرات در محل رضایت تعداد زیادی از مشتریان را به خود جلب کرده است و با اطمینان و آسایش بیشتری کار تعمیرات خود را به ایبک امداد می سپارند.

چگونه یخساز یخچال سام را راه اندازی کنیم

برای فعالسازی یخچال های سام فقط کافی است تا طبق مراحلی که در این قسمت گفته ایم پیش بروید. فعال سازی یخساز یخچال سام بسیار آسان است و با استفاده از این روش می توانید یخساز اکثر مدل های یخچال های سام را فعال سازی کنید. در برخی از مدل های یخچال سام یک شاسی مخصوص روشن و خاموش کردن یخساز وجود دارد و در برخی دیگر از مدل ها روی نمایشگر یک دکمه on / off وجود دارد که با استفاده از آن می توانید به آسانی یخساز را روشن و یا خاموش کنید.

روش خاموش کردن یخساز یخچال سام چگونه است

در انواع مدل های یخچال سام روش های متفاوتی برای خاموش کردن یخساز یخچال وجود دارد که در ادامه برخی از روش های خاموش کردن یخساز یخچال سام را برای شما ذکر کرده ایم:

 • در بعضی از مدل های یخچال های سام باید ابتدا قفل کودک را به مدت سه ثانیه نگه دارید و بعد از آن دکمه یخ ریز درشت را فشار دهید تا صدای آلارم را بشنوید، با این روش یخساز یخچال خاموش می شود.
 • در برخی دیگر از مدل ها یک دکمه مخصوص برای خاموش کردن یخساز به نام ICE OFF وجود دارد که می توانید از این گزینه برای خاموش کردن یخساز استفاده نمایید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر جارو شارژی سام | نمایندگی تعمیرات جارو شارژی سام

چگونه یخساز یخچال سام را ریست نماییم

به راحتی می توانید خودتان عملیات ریست کردن یخساز یخچال سام را انجام دهید. برای این کار فقط کافی است تا طبق مراحل زیر پیش بروید.

 • در اولین قدم باید در زمان روشن بودن یخچال درب فریزر را باز نمایید.
 • در مرحله بعد باید محفظه ی مربوط به درب یخساز یخچال سام را باز کنید.
 • در آخر باید دکمه ی رنگ قرمز که مربوط به ریست می باشد را فشار دهید.

تعمیرات یخساز یخچال سام در ایبک امداد چگونه است

در این قسمت از مقاله تصمیم داریم تا برخی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای یخساز یخچال سام به وجود آید را برای شما توضیح دهیم همچنین روش رفع این مشکلات را نیز ذکر کرده ایم تا بتوانید با استفاده از آن ها به راحتی مشکلات یخساز یخچال سام را خودتان در منزل رفع نمایید.

چرا یخساز یخچال سام یخ نمی سازد

امکان دارد بعضی اوقات یخساز سام فعال باشد ولی یخ تولید نکند. در این گونه موارد باید یخساز یخچال سام را عیب یابی کنید و مشکل را رع نمایید. برای عیب یابی یخساز یخچال سام می توانید از مراحل زیر استفاده کنید:

 • امکان دارد فیلتر آب یخساز دچار انسداد شده باشد و باید فیلتر آب را تعویض کنید.
 • به دلیل فشار پایین آب ورودی به یخچال نیز ممکن است یخساز نتواند یخ تولید کند.
 • از دیگر دلایل نساختن یخ توسط یخچال می تواند کم بودن گاز یخچال باشد که باعث کاهش برودت یخچال و در نتیجه نساختن یخ شود.
 • از دیگر موارد نساختن یخ توسط یخساز یخچال سام می توان به خاموش بودن یخساز اشاره کرد.

دلیل کار نکردن یخساز یخچال ساید بای ساید سام چیست

علت های مختلفی می توان برای کار نکردن یخساز یخچال سام نام برد که برخی از متداول ترین آن ها را در ادامه برای شما ذکر کرده ایم:

 • در ابتدا باید بررسی کنید که یخساز یخچال سام خاموش نباشد و روی گزینه ی روشن یا on باشد.
 • از دیگر دلایل می توان به فعال نبودن بازوی کنترل یخساز اشاره کرد. برای اطمینان از آن باید بررسی کنید که بازوی یخساز یخچال سام حتما فعال باشد.
 • امکان دارد قطع شدن آب ورودی به درون یخساز و یا وجود انسداد در این مسیر باعث کار نکردن یخساز شود که در این مواقع باید انسداد را رفع نمایید و آب ورودی را دوباره وصل کنید.
 • امکان دارد فیلتر آب یخساز نیز دچار گرفتگی شده باشد، در این مواقع برای حل کردن مشکل باید اقدام به تعویض فیلتر آب یخساز نمایید.

چرا یخ ها در یخساز ساید بای ساید سام به هم می چسبند

از دیگر مشکلات مهمی که در یخساز یخچال های سام ممکن است ب وجود آید به هم چسبیدن یخ ها می باشد. برای بررسی دلایل این مشکل و همچنین رفع و تعمیر آن می توانید از نکات زیر استفاده نمایید.

 • امکان دارد به دلیل استفاده ی کم از یخساز، یخ ها درون مخزن یخساز یخچال شما باقی بماند و به هم چسبیده شوند.
 • اگر از یخساز یخچال سام استفاده نمی کنید بهتر است که آن را خاموش کنید.
 • از دیگر دلایل به هم چسبیدن یخ ها می توانید به کم بودن میزان سرمای یخچال اشاره کرد که باعث ذوب شدن یخ ها شده و به هم می چسبند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  8 دلیل سرد نکردن یخچال سوزان و روش های رفع این مشکل

محل قرار گیری سنسور یخساز یخچال سام کجاست

یکی از مهم ترین قطعات در یخساز یخچال سنسور می باشد. زیرا این قطعه فرمان صدور یخ را به یخساز می دهد. اگر یخساز شما دچار مشکل شده است و به درستی کار نمی کند. می توانید به راحتی در پنل یخساز سنسور یخساز را پیدا کنید و آن را بررسی نمایید. در صورت خرابی باید آن را تعویض کنید.

ترمودیسک یخساز ساید بای ساید سام در کجا قرار گرفته است

از جمله قطعات مهم یخساز می توان ترمودیسک را دانست که در رابطه با بالا رفتن میزان دمای یخساز بسیار موثر است و اجازه ی این اتفاق را نمی دهد. ترمودیسک در بین دو قطعه المنت و اواپراتور یخچال قرار گرفته است و در زمانی که دمای یخچال به میزان زیادی بالا رود به شما هشدار می دهد. همچنین این قطعه باعث جلوگیری از گرم شدن بیش از حد المنت می شود.

تعمیرات یخساز یخچال سام

محل قرار گیری شیر برقی یخساز یخچال کجا است

نام دیگر شیر برقی همان شیر ورودی است که در انواع یخچال های ساید بای ساید به کار رفته است. محل قرار گرفتن این قطعه در پشت یخچال ها و بر روی لوله ی ورودی آب به درون یخساز می باشد. وظیفه ی این قطعه این است که باعث می شود تا آب به راحتی بتواند درون لوله آب یخچال جریان یابد و به درون قالب یخ بریزد در این مرحله یخساز یخچال سام نیز اقدام به تولید یخ می نماید.

تعمیرات یخساز یخچال سام

از کجا می توانیم قطعات یخساز یخچال سام را تهیه نماییم

برای اینکه بتوانید عمر یخساز خود را افزایش دهید بهتر است که از قطعات اصلی و اورجینال برای تعویض قطعات یخساز استفاده نمایید.برای داشتن قطعات فابریک و شرکتی یخچال سام می توانید از خدمات شرکت ایبک امداد بهره ببرید. مجموعه ایبک امداد برای انجام تمامی تعمیرات لوازم برقی و تعویض قطعات فقط از قطعات شرکتی و فابریک همان برند استفاده می کند. برای ارتباط و استفاده از خدمات ایبک امداد فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

نتیجه گیری

امکان دارد در برخی مواقع یخساز یخچال سام به دلیل مشکلاتی که برای این دستگاه پیش می آید نیاز به تعمیرات داشته باشد. برای انجام تعمیرات یخساز بهتر است از تکنسین های حرفه ای و کار بلد استفاده کنید تا مشکلات دیگری برای دستگاه به وجود نیاید. مجموعه ی ایبک امداد تشکیل شده از حرفه ای ترین و متخصص ترین تکنسین های سراسر ایران می باشد که می توانید با خیالی آسوده تعمیرات یخساز یخچال سام را در منزل خود به این مجموعه بسپارید. ایبک امداد در سراسر استان تهران و البرز دارای شعبات فعال می باشد.

 

راهنمایی تعمیرات یخساز یخچال سام

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمایی تعمیرات یخساز یخچال سام

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا