تعمیرات تلویزیون

دلایل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ چیست؟

روشن نشدن تلویزیون سامسونگ برای کاربران بسیار نگران کننده است. روشن نشدن تلویزیون سامسونگ از جمله مشکلاتی است که حتماً باید توسط افراد متخصص در این زمینه مورد بررسی قرار بگیرد. عیب‌یابی تلویزیون سامسونگ از جمله کارهای تخصصی است و نباید به صورت ناآگاهانه انجام شود.

مشکل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

این مشکل به دلایل گوناگونی رخ می‌دهد، امکان دارد که به علت اختلال در برد پاور باشد. برد پاور در تلویزیون سامسونگ ولتاژ مورد نیاز را تأمین می‌کند و امکان دارد به علت عوامل گوناگونی مانند توان مصرفی پیش از اندازه، حرارت بالا و یا بیشتر بودن ولتاژ برق شهری تحت تأثیر قرار گرفته و دچار ایراد و خرابی شود.

ورد پاور تلویزیون وقتی که در ولتاژ برق هرگونه عدم تعادل وجود داشته باشد، دچار آسیب دیدگی خواهد شد. بخش‌های دیگر دستگاه نیز از همین قطعه تغذیه می‌کنند. به بیان دیگر می‌توان اینگونه گفت که اگر برد پاور تغذیه دچار خرابی شود، ممکن است که موجب روشن نشدن تلویزیون سامسونگ شود.

برای رفع مشکل به وجود آمده از افراد با تجربه و متخصص در این حوزه کمک بگیرید. چون اگر تعمیرات به صورت ناآگاهانه انجام شود، موجب خواهد شد که برای تلویزیون شما مشکلات بیشتری به وجود آید.

عیب‌یابی روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

عیب یابی تلویزیون سامسونگ در مواقعی که روشن نمی‌شود کار دشواری نخواهد بود و تا حدی می‌توانید خودتان این کار را انجام دهید. برای بررسی این موضوع در ابتدا باید کنترل را چک کنید و اطمینان حاصل کنید که دکمه روشن و خاموش کنترل تلویزیون کار می‌کند.

ببینید که چراغ‌های ال ای دی یا تلویزیون شما روشن می‌شود یا خیر؟ اگر چراغ‌های ال ای دی روشن شده ولی تلویزیون شما روشن نمی‌گردد، باید تلویزیون سامسونگ را ریست کنید و یا مجدداً آن را راه‌اندازی نمایید، این کار به شما کمک خواهد کرد.

در اقدام بعدی برای یافتن دلیل مشکل به وجود آمده باید دکمه پاور را امتحان کنید. در صورتی که دکمه پاور را فشار می‌دهید و تلویزیون روشن می‌شود، مشکل از کنترل خواهد بود.

اما چنانچه تلویزیون شما با زدن دکمه پاور روشن نمی‌شود، احتمالاً ایراد از قطعات داخلی و یا خود تلویزیون است. باید تلویزیون را از برق جدا کرده و پس از چند لحظه دوباره آن را به پریز برق متصل نمایید.

اگر با انجام دادن این کار تلویزیون سامسونگ روشن نمی‌شود، در کمترین زمان ممکن با تعمیرکار تماس بگیرید تا به صورت حرفه‌ای دستگاه شما مورد بررسی قرار بگیرد. چون امکان دارد که ایراد به وجود آمده از قطعات داخلی تلویزیون باشد و شما مهارت و تخصص کافی برای عیب یابی تلویزیون سامسونگ را ندارید.

عیب‌یابی تلویزیون سامسونگ

دلایل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

دلیل اصلی روشن نشدن تلویزیون سامسونگ و یا دیگر برندها خرابی و فرسودگی قطعات مختلف آن است. یکی از قطعاتی که در این زمینه تأثیر گذار است، مین برد تلویزیون سامسونگ می‌باشد.

در صورتی که برد اصلی دستگاه به صورت صحیح کار نکند، تلویزیون با مشکلاتی مواجه خواهد شد که یکی از آنها همین مشکل روشن نشدن است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  طریقه تمیز کردن صفحه تلویزیون|محلول مناسب برای تمیز کردن صفحه تلویزیون

خرابی برد پاور نیز از دیگر دلایل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ می‌باشد. حتی امکان دارد که دکمه پاور ایرادی پیدا کرده باشد و با فشار دادن آن تلویزیون شما به راحتی روشن نشود.

معیوب بودن کابل hdmi یا کیفیت پایین آن می‌تواند موجب بروز این مشکل شود. در برخی مواقع هم مشکل خاصی وجود ندارد و تلویزیون سامسونگ به علت تمام شدن باتری کنترل یا خراب بودن آن روشن نمی‌شود. با توجه به دلیل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ، می‌توان ایراد به وجود آمده را به شیوه‌های مختلف برطرف نمود.

روشن نشدن تلویزیون سامسونگ سری f

روشن نشدن این مدل از تلویزیون سامسونگ معمولاً به علت خرابی و ایجاد مشکل در مین برد رخ می‌دهد. بهتر است بدانید که این سری از محصولات بیشتر با مشکل قطع و وصل شدن تصویر مواجه می‌گردند.

همچنین امکان دارد که تلویزیون به حالت استندبای رفته و روشن نگردد. البته این امکان نیز وجود دارد که برد پاور خراب شده باشد، اما در بیشتر مواقع دلیل اصلی خرابی برد مین است.

روشن نشدن تلویزیون سامسونگ سری es

این سری از محصولات نیز معمولاً با مشکل خراب شدن برد اصلی مواجه می‌شوند و به همین علت روشن نمی‌شوند. برای رفع ایراد روشن نشدن تلویزیون سامسونگ در این مدل باید دستگاه حتماً به صورت تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد. چون در این مدل‌ها قطعات از نوع smd بوده و فقط با دستگاه‌های مخصوص می‌توان آنها را تعویض یا ترمیم نمود.

چگونه مشکل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ را رفع کنیم؟

با توجه به اینکه دلیل روشن نشدن تلویزیون کدام علت است، می‌توان برای رفع آن از شیوه‌های گوناگونی استفاده نمود. در برخی مواقع تلویزیون فقط با عوض کردن باتری کنترل یا تعویض کابل روشن می‌شود و نیاز به تعویض یا ترمیم قطعات داخلی آن نخواهد بود.

اما چنانچه قطعاتی مانند مین برد دچار ایراد و خرابی شده باشند، نیاز است که تلویزیون سامسونگ شما به صورت تخصصی تعمیر گردد. در برخی مواقع قطعات به اندازه‌ای آسیب دیده‌اند که حتی نمی‌توان آنها را تعمیر کرد و حتماً باید تعویض آنها انجام شود. تعمیر و یا تعویض قطعات مختلف تلویزیون سامسونگ نیاز به مهارت و دانش زیادی دارد. این کار حتماً باید توسط تکنسین‌های با تجربه انجام شود.

اصول نگهداری از تلویزیون سامسونگ

مراقبت و نگهداری درست از تجهیزات و وسایل می‌تواند بر راندمان کاری و طول عمر آنها تأثیر زیادی داشته باشد. با استفاده درست از تلویزیون‌های سامسونگ می‌توانید در طولانی مدت از کاهش کارایی آنها جلوگیری نمایید.

امروزه در منازل یک یا چند تلویزیون وجود دارد که با توجه به افزایش قیمت این گونه لوازم باید برای مراقبت و نگهداری بهتر از آنها تدابیری اندیشیده شود تا کمترین آسیب و صدمه به آنها وارد شود و در نتیجه برای تعمیر آن نیاز به هزینه کردن نداشته باشید. در برخی موارد نیز امکان دارد شدت آسیب دیدگی و صدمه‌ای که به تلویزیون سامسونگ وارد شده است، به اندازه‌ای باشد که مجبور شوید دستگاه جدید خریداری نمایید.

در ابتدا باید دفترچه راهنمای تلویزیون خود را با دقت مطالعه نمایید تا از جزئیات استفاده و نگهداری از آن مطلع شوید. در برخی مواقع دلایل مشکلاتی مانند روشن نشدن تلویزیون سامسونگ در دفترچه راهنما آمده است و می‌توانید با مطالعه آن مشکلات به وجود آمده را برطرف نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر تلویزیون اسنوا snowa

توجه داشته باشید که مکان قرارگیری تلویزیون باید به گونه‌ای باشد که نور مستقیم آفتاب به آن نخورد و حتی روی صفحه تلویزیون نور کمتری تابیده شود، به این ترتیب از انعکاس نور و رنگ پیشگیری خواهد شد. اگر نور آفتاب به صورت مستقیم به پنل بتابد، موجب خواهد شد که تاری دید ایجاد گردد.

تلویزیون سامسونگ خود را در معرض رطوبت قرار ندهید و مکان آن را به گونه‌ای انتخاب کنید که فاصله مناسبی از رادیاتورها و دستگاه‌های حرارتی داشته باشد.

توجه نمایید که سوراخ‌های تهویه‌ای که در قسمت پشت تلویزیون سامسونگ قرار دارند، پوشیده نشوند. به این ترتیب خنک شدن تلویزیون و تبادل حرارتی راحت‌تر انجام خواهد شد. بهتر است که به صورت مرتب دریچه‌های تهویه هوا را با پارچه نرم تمیز نمایید.

توجه داشته باشید که میز تلویزیون دارای استحکام کافی باشد. به گونه‌ای که تلویزیون دارای تعادل باشد. اگر تعادل تلویزیون به خوبی برقرار نباشد، منجر به سقوط آن و در نتیجه روشن نشدن تلویزیون سامسونگ خواهد شد.

دقت داشته باشید که از قرار دادن وسایل اضافه مثل لیوان، آب، گلدان و… در نزدیکی تلویزیون باید خودداری نمایید. چنانچه متوجه شدید که آب یا مایعات دیگر روی تلویزیون ریخته است، باید فوری آن را پاک کنید. چون امکان دارد که به داخل دستگاه نفوذ کند و در این صورت جرقه الکتریکی ایجاد شده و به دستگاه شما آسیب جدی وارد خواهد شد. بهتر است که تلویزیون سامسونگ را با پارچه خیلی خیس تمیز نکنید.

برای تمیز کردن تلویزیون نباید از مواد شیمیایی و مایعات پاک کننده استفاده کنید. چون احتمال آسیب دیدن پنل تلویزیون بسیار زیاد است. برای تمیزکاری تلویزیون ابتدا آب را روی پارچه ریخته و به آرامی پارچه را روی تلویزیون بکشید. به هیچ عنوان نباید آب را به صورت مستقیم به صفحه تلویزیون بزنید. این کار موجب بروز مشکلاتی مانند روشن نشدن تلویزیون سامسونگ خواهد شد.

در مواقعی که از تلویزیون سامسونگ استفاده نمی‌کنید، برای بیشتر شدن طول عمر آن باید، خاموش کنید. برخی از افراد عادت دارند که وقتی تلویزیون را روشن می‌کنند در حالی که مشغول انجام کار دیگری هستند، فراموش می‌کنند که تلویزیون سامسونگ را خاموش کنند و این استفاده طولانی مدت موجب خواهد شد که تلویزیون شما آسیب ببیند. همچنین در این شرایط قبض برق نیز بیشتر خواهد آمد.

تلویزیون سامسونگ

سخن تکمیلی

امروزه تلویزیون به عنوان سرگرمی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در همه منازل و حتی محل کار افراد وجود دارد. در صورتی که از تلویزیون به صورت صحیح و اصولی استفاده کنید و نگهداری آن را به صورت درست انجام دهید، کمتر با مشکلاتی نظیر روشن نشدن تلویزیون سامسونگ مواجه خواهید شد.

روشن نشدن تلویزیون سامسونگ دلایل گوناگونی می‌تواند داشته باشد که پس از یافتن دلیل اصلی آن، باید از شیوه مناسب استفاده کرده و اقدامات لازم برای برطرف کردن مشکل به وجود آمده را انجام دهید. توجه داشته باشید که تعمیر تلویزیون خود را به افرادی که دارای آگاهی کافی در این زمینه نیستند، نسپارید. چون در این شرایط ممکن است که دستگاه شما آسیب‌های بیشتری ببیند.

دلایل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ چیست؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

دلایل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا