تعمیرات لباسشویی

دلایل ارور 4e ماشین لباسشویی سامسونگ samsung

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

ماشین لباسشویی سامسونگ از نسل جدید با فناوری بسیار پیشرفته و هوشمند می باشد که با طراحی و کیفیت بالا به بازار عرضه شده است. چنانچه ایرادی در دستگاه بوجود بیاید ارور خطا در صفحه نمایشگر ظاهر شده و کاربر را از وضعیت دستگاه مطلع می کند. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی دلیل ارور ۴e ماشین لباسشویی سامسونگ و رفع این ارور می پردازیم:

علت ارور خطای ۴e ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور ۴e خطای بسیار مهمی در ماشین لباسشویی سامسونگ است که نباید نادیده گرفته شود. کد های خطایی که در ماشین های لباسشویی نمایان می شود از نسل جدید فناوری می باشد که به مصرف کنندگان امکان می دهد خیلی سریع مشکل دستگاه را شناسایی کرده و سریع آن را برطرف کنند. ماشین لباسشویی بطور کلی عمر نسبتاً طولانی دارد و چنانچه از دستگاه، صحیح استفاده نکنید عمر ماشین لباسشویی سامسونگ شما کاهش پیدا می کند. توجه به خطای ارور و رفع سریع آن ها باعث می شود کیفیت و عملکرد دستگاه شما بهتر شود. کد ارور ۴e نشانه این است که آب بخوبی وارد ماشین لباسشویی نمی شود. در این قسمت به مهم ترین دلایل ارور ۴e می پردازیم:

 • باز نبودن شیر آب در ماشین لباسشویی سامسونگ
 • خراب شدن شیر برقی در ماشین لباسشویی سامسونگ
 • خراب شدن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ
 • مشکل و ایراد در اتصالات ماشین لباسشویی سامسونگ

بسته بودن شیر آب ورودی دلیل ارور ۴e در ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی دیگر از دلایل ارور ۴e در دستگاه بسته بودن شیر آب ورودی ماشین لباسشویی سامسونگ می باشد. اگر شیر آب ورودی دستگاه بسته یا نیمه باز باشد و یا آب به آرامی وارد دستگاه شود باعث بروز ارور ۴e می شود. برای رفع ارور ابتدا باید شیر ورودی آب بخوبی بررسی شود. بسته بودن شیر مشکلات زیادی بوجود می آورد که یکی از آن ها ارور ۴e در ماشین لباسشویی سامسونگ است.

خراب شدن شیر برقی در ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از قطعات ماشین لباسشویی شیر برقی است که وظیفه آن رساندن آب مورد نیاز دستگاه می باشد. این قطعه کنترل آب ورودی به دیگ دستگاه را به عهده دارد و با ایجاد مانع، آب ورودی به داخل ماشین را کنترل می کند. خراب شدن این قطعه موجب می شود سد راه  آب برداشته شود و آب نتواند وارد دستگاه شود. عمر مفید شیر برقی حدود ۵ یا ۶ سال می باشد، که بعد از آن باید سرویس و یا تعویض شود.

خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ

برد دستگاه همانند مغز ماشین لباسشویی کار می کند و از طریق اتصالات الکتریکی تمام قسمت های ماشین را کنترل می کند. اگر برد خراب شود فرمان به شیر برقی ارسال نمی شود. دستگاه هم دریافت نکردن آب را شناسایی کرده و ارور ۴e نمایان می شود. برای رفع این ارور بهتر است از تکنسین کمک بگیرید.

ماشین لباسشویی سامسونگ

خرابی اتصالات ماشین لباسشویی سامسونگ

ممکن است بعضی از قطعات مثل شیر برقی به علت شل شدن اتصالات و سیم کشی دچار مشکل شوند. با ظاهر شدن ارور ۴e باید وضعیت سیم کشی و همچنین اتصالات بررسی شوند. چنانچه سیم هایی که به شیر برقی متصل شده  دچار آسیب و یا شل شده باشند باید تعویض شوند.

طریقه عیب یابی ارور ۴e ماشین لباسشویی سامسونگ

روش عیب یابی ارور ۴e در ماشین لباسشویی سامسونگ بسیار ساده است، فقط با کمی دقت و بررسی دقیق مواردی که در زیر برایتان ذکر می کنیم می توانید این مشکل را رفع کنید:

 1. ورودی آب را بررسی کنید که مسدود نشده باشد.
 2. محفظه هوا و شلنگ را بررسی کنید که مسدود نشده باشند.
 3. لوله و محفظه هوا را بررسی کنید که سوراخ نشده باشند.
 4. شیرهایی که به شیر ورودی آب متصل شده را بررسی کنید.
 5. تمامی اتصالات به شیر ورودی آب باید را چک کنید.
 6. برد الکترونیکی دستگاه را بررسی کنید. بهتر است برای این کار از متخصص کمک بگیرید.

روش رفع ارور ۴e ماشین لباسشویی سامسونگ

ظاهر شدن ارور خطا در صفحه نمایشگر دستگاه به کاربران مشکل ماشین لباسشویی را نشان می دهد. اگر به ارور هایی که ماشین لباسشویی سامسونگ نمایش می دهد توجه نکنید ممکن است مشکلات دیگری هم برای دستگاه شما بوجود بیاید. برای رفع این خطا به موارد زیر توجه کنید:

 • در صورت بروز این خطا دکمه Pause یا Start یا Restart را فشار دهید تا مشکل رفع شود.
 • اگر شیر برقی مشکل داشت و یا کثیف بود باید کثیفی ها را تمیز کنید.
 • چنانچه شیر آب نیمه باز بود یا کامل بسته بود شیر را کامل باز کنید تا ارور ۴e برطرف شود.
 • چنانچه برد الکترونیکی دستگاه خراب بود به دلیل تخصصی بودن ایراد برد باید از متخصص کمک بگیرید. در صورت لزوم برد باید تعویض شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  ارور SUD ماشین لباسشویی سامسونگ

نگهداری از ماشین لباسشویی سامسونگ

برای حفظ و نگهداری از ماشین لباسشویی سامسونگ باید مواردی را رعایت کنیم، تا عملکرد دستگاه بالا رفته و عمر ماشین لباسشویی افزایش پیدا کند. در این بخش چند نکته ساده جهت نگهداری صحیح از ماشین لباسشویی سامسونگ برایتان بیان می کنیم:

۱- بیشتر از ظرفیت ماشین، لباس در دیگ دستگاه نریزید.

ظرفیت ماشین های لباسشویی متفاوت است. هر ماشین ظرفیت مخصوص به خودش را دارد. نباید بیشتر از ظرفیت دستگاه لباس داخل دیگ ماشین لباسشویی بریزیم چون به موتور دستگاه فشار وارد می شود. ماشین لباسشویی سامسونگ ظرفیت های ۷، ۱۱ و ۱۴ کیلویی دارد و نمی توانید در ماشین ۷ کیلویی به اندازه ۱۱ کیلویی لباس پر کنید.

۲- ماشین لباسشویی سامسونگ را حتما با آب داغ بشویید.

برای جلوگیری از رسوب و آلودگی ماشین لباسشویی را بدون لباس با برنامه بالا و آب داغ شستشو دهید. این کار باعث می‌شود قارچ و باکتری در ماشین لباسشویی سامسونگ رشد نکند و ماشین لباسشویی شما بخوبی پاک و ضد عفونی شود.

۳- تمیز کردن فیلتر های ماشین لباسشویی سامسونگ

هر چند وقت یکبار فیلتر های دستگاه را شستشو دهید یا تعویض کنید. این کار باعث می‌شود خاک و آلودگی داخل ماشین و لوله ها نشود . گاهی در مسیر لوله آب دستگاه یک فیلتر قرار دارد. البته بستگی به نوع ماشین لباسشویی سامسونگ دارد. برای آگاهی از تعداد فیلترهای دستگاه باید به راهنمای فارسی ماشین لباسشویی سامسونگ مراجعه کنید.

۴- ماشین لباسشویی سامسونگ را در جای مرطوب قرار ندهید.

توجه داشته باشید که ماشین لباسشویی سامسونگ را در مکان های خیس و مرطوب نصب نکنید. چنانچه دستگاه در جای مرطوب نصب شود و بدنه دستگاه رطوبت داشته باشد باعث ایجاد اتصالی در سیستم برقی ماشین لباسشویی می شود و دستگاه برق پیدا کرده و آسیب می بیند.

۵- آبکشی لباس ها را در حرارت بالا انجام ندهید.

برای صرفه جویی در مصرف برق لباس هایی که نیاز به آبکشی با آب داغ ندارند را با درجه حرارت کم انجام دهید. چنانچه درجه حرارت آب در دستگاه را بصورت مداوم بالا قرار دهید، باعث می شود ماشین لباسشویی سامسونگ انرژی خیلی زیادی مصرف کند و عمر ماشین هم کم بشود.

۶- رسوب زدایی و جرم گیری در ماشین لباسشویی سامسونگ

امکان دارد به مرور زمان به هنگام استفاده از ماشین لباسشویی متوجه شوید لباس ها بخوبی تمیز شسته نمی شوند و کیفیت ماشین کم شده است در چنین مواقعی حتماً دستگاه را بررسی کنید تا باکتری و رسوب در قطعات و لوله های ماشین لباسشویی تشکیل نشده باشد. باید دستگاه را رسوب زدایی کنید، برای این کار ماشین را بدون لباس و با استفاده از قرص مخصوص جرم گیر ماشین لباسشویی، با آب داغ یک دور شستشوی کامل بدهید. چنانچه لوله ها و قطعات دیگر دستگاه دچار رسوب گرفتگی شده باشند باید از تعمیرکار کمک بگیرید.

۷- سرویس کردن ماشین لباسشویی سامسونگ حداقل هر ۶ ماه یک بار

بهتر است بصورت دوره ای هر ۳ ماه تا ۶ ماه یکبار دستگاه را بررسی و سرویس کنید تا مطمئن شوید ماشین لباسشویی مشکلی ندارد. سرویس دستگاه حتماً باید توسط سرویسکاران متخصص انجام شود.

۸- برنامه های ماشین لباسشویی سامسونگ را به درستی تنظیم کنید.

بهترین حالت در شستشو این می باشد که شما متناسب با جنس پارچه میزان چرک و کثیفی لباس ها، برنامه درستی را تنظیم و به دستگاه بدهید تا کیفیت لباس ها و همچنین سلامت دستگاه حفظ شود. ولی اگر برنامه مناسبی برای شستشوی لباس های خود انتخاب نکنید، باعث تکان ها و سرو صدای ماشین و آسیب دیدن دستگاه خود می شوید.

مشکلات متداول در ماشین لباسشویی سامسونگ

با اینکه ماشین لباسشویی سامسونگ از کیفیت بالا و برنامه های متنوع و خوبی برخوردار می باشد، گاهی ممکن است به دلیل استفاده نادرست و یا عدم سرویس بموقع دستگاه دچار آسیب و ایراد شود. در این بخش به معرفی مشکلات متداول در ماشین لباسشویی سامسونگ می پردازیم:

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلیل صدای لگن ماشین لباسشویی چه میباشد ؟

مشکل آبگیری در ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر دستگاه آبگیری نکند مشکلات زیادی برای شما و ماشین لباسشویی بوجود می آید. اگر این مشکل را بررسی و رفع نکنید ممکن است به قسمت های دیگر نیز آسیب وارد کند. ایراد آبگیری نکردن دستگاه را به ۳ دسته می توان تقسم کرد:

ماشین لباسشویی سامسونگ کند آبگیری می کند یا اصلا آبگیری نمی کند. یا دستگاه آبگیری می کند ولی متوقف نمی شود. یا ماشین لباسشویی سامسونگ در حین آبگیری همزمان آب تخلیه می کند. برای رفع این مشکلات موارد زیر را بررسی کنید:

 1. سوئیچ فشار آب
 2. تایمر ماشین لباسشویی
 3. قفل درب ماشین لباسشویی
 4. شلنگ ورودی آب ماشین لباسشویی
 5. شیر ورودی آب منزل

نکته: چنانچه ماشین لباسشویی سامسونگ شما این مشکلات را داشت باید از تعمیرکار کمک بگیرید تا مشکل دستگاه شما را برطرف کند.

متوقف شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر دستگاه شما پس از آغاز به کار یا اواسط فرآیند شستشو ناگهان متوقف شده است ولی ماشین لباسشویی همچنان روشن است. مشکل متوقف شدن دستگاه می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. این مشکل باید بخوبی بررسی شود. بهتر است برای عیب یابی و رفع ایراد دستگاه از متخصص کمک بگیرید. مشکلاتی که می تواند باعث بروز این ایراد در دستگاه شده باشد برایتان ذکر می کنیم:

 1. خرابی میکروسوئیچ درب
 2. ایراد در شیر ورودی آب
 3. خرابی برد کنترل اصلی دستگاه
 4. خرابی زبانه قفل درب دستگاه
 5. خرابی تایمر ماشین لباسشویی

نکته: در صورتی که از خرابی قطعات مطمئن شدید با کمک تکنسین این قطعات را تعمیر یا تعویض کنید.

خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ

خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی سامسونگ در حین کار باعث ناراحتی و نگرانی شما شده است؟ گاهی این مشکل خیلی ساده بوده و توسط خودتان برطرف می شود. ولی گاهی اوقات ممکن است این مشکل خیلی پیچیده باشد. دلایل این مشکل ممکن است، به‌ موارد زیر ارتباط داشته باشد:

 • خرابی برد کنترل اصلی یا خرابی تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ
 • نوسانات برق در دو شاخه و پریز دستگاه
 • چنانچه برد کنترل اصلی یا تایمر دستگاه دچار خرابی شده باشند باید توسط متخصص تعویض شوند.
 •  پریز و دو شاخه را بررسی کنید و در صورت خرابی باید تعویض شوند.

نکته: بهتر است از محافظ برق در ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده کنید تا از آسیب نوسانات برق در دستگاه جلوگیری شود.

لرزش در ماشین لباسشویی سامسونگ

افراد زیادی فکر می کنند عملکرد دستگاه همیشه با لرزش همراه است. در واقع این فکر اشتباه است و ماشین لباسشویی نباید هیچگونه لرزشی داشته باشد. لرزش در دستگاه ناشی از ایراد در بخش های مختلفی می باشد. در این قسمت به دلایل لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ می پردازیم:

 • پایه های ماشین لباسشویی سامسونگ تنظیم نباشند.
 • کمک فنرها و فنرهای ماشین لباسشویی سامسونگ دچار مشکل شده باشند.
 • تسمه دچار خرابی شده باشد.
 • تراز نبودن ماشین لباسشویی سامسونگ

بسته نشدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات مربوط به ماشین لباسشویی سامسونگ قفل نشدن درب دستگاه می باشد. سیستم قفل از چند جزء مهم تشکیل شده است که ایجاد مشکل در کار هر کدام از آن ها می تواند به سیستم قفل درب دستگاه آسیب وارد کند. قطعاتی که باعث می شوند قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ ایراد پیدا کند موارد ذکر شده در زیر می باشند:

 1. خرابی میکروسوئیچ دستگاه
 2. خرابی قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ
 3. مشکل در سیم کشی سیستم قفل ماشین لباسشویی سامسونگ
 4. خرابی زبانه درب دستگاه
 5. ممکن است برد الکترونیکی دچار خرابی شده باشد. چنانچه مراحل ذکر شده بالا سالم بودند حتماً برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سامسونگ را توسط متخصص بررسی کنید.

لباسشویی سامسونگ

 

سخن پایانی

این مقاله از ایبک امداد برای بررسی دلایل ارور ۴e ماشین لباسشویی سامسونگ و رفع مشکل این ارور و همچنین نحوه صحیح نگهداری از ماشین لباسشویی سامسونگ مطالبی را برایتان ارائه کردیم. چنانچه مشکلی در مورد ماشین لباسشویی سامسونگ  داشتید، می توانید با واحد پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید تا تکنسین های ما شما را راهنمایی کنند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

دلایل ارور ۴e ماشین لباسشویی سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش رفع ارور ۴e ماشین لباسشویی سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا