تعمیراتتعمیرات ظرفشویی

انواع برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی سامسونگ

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

سامسونگ برندی کره ای می باشد که  از موفق‌ترین کارخانه هایی است که در زمینه  تولید لوازم الکتریکی و خانگی  فعالیت دارد . این برند صاحب نام با تولید کردن انواع  ماشین های ظرفشویی با کیفیت عالی ، پاکی  را بصورت پیشرفته  به برای  منازل شما به ارمغان می آورد . ماشین های ظرفشویی سامسونگ در انواع اندازه، ظرفیت و رنگ به بازار فروش وارد  شده است  و در این بازار پر رقیب  سهم زیادی  از فروش بازار را در اختیار خود گرفته است .

از پر تقاضا ترین ماشین های ظرفشویی سامسونگ می‌توان به مدل 5050 با نام کاربری  کامل DW60M5050FW و مدل 5070 با نام کاربری DW60M5070FS اشاره کرد. سامسونگ با توجه به انواع  برنامه‌های مختلف  شستشو و طراحی پیشرفته با استفاده از جدیدترین امکانات  شستشوی انواع  ظروف با بهترین درجه کیفی و بیشترین محافظت به انجام می رساند . اگر شما نیز قصد دارید با انواع برنامه‌های شستشو در ماشین ظرفشویی سامسونگ و معنی واژه ها در منوی آن بیشتر آشنا خواهید شد ، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

در مقالات گذشته به صورت کامل با سرویس ماشین ظرفشویی، تاریخچه ماشین ظرفشویی و مطالب دیگر که در بخش تعمیرات ماشین ظرفشویی می توانید مطالعه کنید بصورت آشنا شدید، دانستید که یک ماشین ظرفشویی را چگونه می توان در سلامت کامل نگهداری کرد، اما موارد دیگری هم مانند برنامه های یک ماشین ظرفشویی وجود دارد که باید با آن آشنایی کامل داشته باشید، در این مقاله از ایبک امداد به سراغ این موضوع خواهیم رفت و به صورت تخصصی برایتان شرح خواهیم داد.

معنی اصطلاحات و واژه های در نمایشگر ماشین ظرفشویی سامسونگ 

نمایشگر در ماشین ظرفشویی سامسونگ، شامل واژه ها و برنامه‌های شستشو در آن می باشد . این واژه ها که بر روی دکمه‌ها نوشته شده اند شاید کمی گیج کننده باشند،  اما در این قسمت بصورت کامل  دکمه ها  را بررسی می کنیم  تا دیگر دچار سردرگمی نشوید . این واژه ها در ماشین های ظرفشویی‌های برندهای مختلف متفاوت بوده اما معمولاً در همه ی ماشین های  ظرفشویی‌های سامسونگ در انواع مدل های مختلف به یک شکل  نوشته شده است.

حتما بخوانید:   پرفروش‌ترین یخچال سایدبای‌ساید ایرانی و خارجی

POWER: برای خاموش یا روشن کردن ماشین ظرفشویی است و دکمه Start  متفاوت است.

Start: شروع کننده  چرخه شستشو می باشد و بعد از انتخاب برنامه، شستن را شروع خواهد کرد.

Display: به منظور نشان ارور دادن دستگاه و همچنین میزان تایم باقی مانده‌ی شستن استفاده می شود.

Hygiene: شستشوی بهینه و تماماً بهداشتی می باشد.

Child Lock: یا قفل کودک، با فشار دادن این کلید ماشین ظرفشویی قفل می شود و هیچ برنامه‌ای با فشردن کلید ها فعال نخواهد شد . به منظور فعال کردن این کلید  را به مدت ۳ ثانیه فشار بدهید . با فعال شدن این برنامه علامت L روی منو ظاهر خواهد شد.

Program Select: با فشار دادن این کلید ، منوی  انتخاب برنامه ها را نمایش خواهد داد.

Delay Start: با استفاده از این قابلیت خواهید توانست  شستشو را به تعویق بیندازید و آغاز  چرخه شستشو را با در نظر گرفتن  برنامه زمانی آن تنظیم کنید.

Half Load: یا حالت نیم بار، این برنامه مخصوص مواقعی می باشد که تعداد ظرف های قابل شستشو کم می باشد . این برنامه با استفاده از آب کم تر  و انرژی باعث  تمیز شدن ظرف ها با حجم کم خواهد شد . در این حالت یکی از طبقه های دستگاه به منظور شستشو انتخاب می‌شود.

  • 4in1: را مواقعی  استفاده نمایید  که قصد استفاده از شوینده های چند منظوره را دارید.
  • Plus: با فشار دادن این کلید چند دقیقه به زمان شستشو اضافه خواهد شد .

ماشین ظرفشویی سامسونگ

انواع برنامه های شستشو لباسشویی سامسونگ

انواع برنامه‌‌های شستشو  مهمترین قسمت در هر ماشین ظرفشویی هستند . این برنامه‌ها با در نظر گرفتن انواع ظرف ها، سنگینی و جنس لکه قابل تنظیم هستند و امکان بهترین شستشوی را برای شما فراهم می کنند . در ادامه مطلب  همه  برنامه‌های شستشو در بخش نمایشگر را بررسی خواهیم کرد.

:Quick

برنامه شستشوی Quick مخصوص شستشوی با سرعت  ظروف دم دستی و با میزان چرب بودن کم می باشد. اگر ظروفتان زیاد چرب نمی باشد و عجله دارید quick program یک برنامه‌ی پر سرعت و بسیار کارآمد می باشد. درجه حرارت آب در این برنامه کم  بوده و تایم مورد نیاز برای شستشو در آن حدود 30 دقیقه می باشد.  با در نظر گرفتن اینکه دمای آب در این برنامه کم می باشد . فعال کردن آن برای ظروف بسیار چرب با میزان آلودگی زیاد، پیشنهاد نمی شود. مصرف انرژی در برنامه زیاد  است و از این موضوع از  نظر اقتصادی به صرفه نمی باشد.

حتما بخوانید:   روش های تعمیر یخساز یخچال های فریجیدر

:Glass

از دیگر برنامه‌هایی که سامسونگ برای شستشویی  بر ماشین های ظرفشویی خود در نظر گرفته است،  برنامه Delicate Program می‌باشد. این برنامه همانگونه  که از اسمش مشخص است، ویژه شستشوی ظرف هایی دارای حساسیت، ظریف و نازک می باشد. اگر نگرانی شکستن و یا آسیب دیدن ظرف های خود را دارید، می توانید با فعال کردن این برنامه از ظروف خود محافظت کنید.

:Pre Wash

از دیگر برنامه‌های کاربردی که در ماشین های ظرفشویی سامسونگ وجود دارد. شما میتوانید pre wash یا آبکشی اضافه قبل از شروع چرخه شستشو، برای پاک کردن تکه‌های غذا یا چربی استفاده کنید.

:Rinse

برنامه rinse   برای  آبکشی ظروف طراحی شده است . با استفاده از این برنامه میتوانید ظروف خود را هنگام خانه تکانی از گرد و غبار پاک کنید. در بعضی از ماشین های ظرفشویی سامسونگ این گزینه به عنوان Rinse & Hold نشان داده شده که برای خیس خوردن  ظرف ها خیلی  مناسب می باشد.

:Eco

اگر قصد استفاده از یک برنامه اقتصادی برای کارکرد روزمره و شستشوی ظرف ها با چربی متوسط هستید، این برنامه به شما پیشنهاد می‌شود. برنامه eco با مصرف کم آب و انرژی خیلی اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد.

:Intensive

اگر قصر دارید ظرف هایی با میزان چربی زیاد، تکه‌های خشک شده از مواد غذایی و لک های بسیار را  تمییز کنید برنامه شستشوی قوی یا Intensive program  به منظور این عمل در منو قرار داده شده است .

:Auto

چنانچه در ماشین ظرفشویی سامسونگ مجهز به این برنامه می باشد، سیستم اتوماتیک تشخیص میزان لکه ها و وزن ظرف ها کار انتخاب برنامه را برایتان  انجام خواهد داد. این برنامه با در نظر گرفت وزن و میزان لکه، تایم شستشو، درجه حرارت آب و الگو شستشو را انتخاب می کند و بهترین شکل شستشو را انجام خواهد داد.

:Normal یا Regular

همانگونه که از نام برنامه normal program مشخص می باشد ، این برنامه برای شستن ظرف های  عادی  روزانه مناسب می باشد. درجه حرارت آب و مدت زمان در این برنامه عادی بوده و برای ظرف هایی با میزان چربی زیاد مناسب می باشد. به منظور استفاده از این برنامه، طبق دستورالعمل ابتدا برنامه را گزینش کنید و بعد کلید start یا شروع را فشار دهید.

:heavy

یکی انواع برنامه های مخصوص و ویژه می باشد که شما را از شر شستشوی دستی دیگ، ماهیتابه و ظروف بزرگ راحت خواهد کرد. این برنامه طبق  معنی  نامش، یک برنامه‌ی شستشوی پرقدرت و سنگین می باشد  که در درجه حرارت بالا و مصرف زیاد انرژی وظیفه خود را به انجام می رساند . شستشوی سنگین، مشکل ترین  لکه های چربی و غذای سوخته شده را از کف ماهیتابه پاک خواهد کرد، هرچند این امکان وجود دارد که لازم باشد غذای باقی مانده  و تکه‌های سوخته شده را پیش از آغاز شستن از ماهیتابه جدا کنید.

حتما بخوانید:   دلایل مصرف برق غیر عادی در کولر گازی

:Express

برنامه شستشوی با سرعت که در ماشین ظرفشویی سامسونگ با نام Express program نشان داده می‌شود مربوط به زمان هایی می باشد که قصد دارید  از ظرف های  کریستالی، بلورین  و یا شیشه‌ای را در مدت زمان کوتاه بشورید . درجه حرارت آب در این برنامه حدود 65 درجه سلسیوس  می باشد و محافظت  زیادی از ظرف ها انجام می دهد .

:Hygiene Button

شستن بهداشتی که در ماشین ظرفشویی سامسونگ با کلید hygiene نمایش داده شده است ، برنامه ای است که شستن ظرف ها را کاملاً  به صورت بهداشتی در درجه حرارت بالا به انجام می رساند.

ماشین ظرفشویی سامسونگ

چند نکته برای افزایش طول عمر ماشین های ظرفشویی

  • بعد از انتخاب کردن یک برنامه خاص، آن را عوض نکنید. اگر که برنامه‌ را به شکل اشتباه گزینش کرده‌اید شستن را متوقف کنید و درب ماشین ظرفشویی را چند لحظه باز کنید و سپس دکمه START را سه ثانیه بفشارید. بعد می توانید برنامه جدید را انتخاب کرده و دوباره دکمه START را فشار دهید.
  • به خطا ها و مشکلات ماشین ظرفشویی  خود دقت کنید  و دفترچه راهنمای آن  را به دقت بخوانید.
  • اگر که دستگاه دارای عیب یاب هوشمند می باشد، با نصب نرم افزار آن مشکلاتش را به سرعت  حل کنید.
  • از نمک های ظرفشویی را برای پاک شدن محیط داخلی دستگاه بیش از اندازه مصرف نکنید.
  • با در نظر گرفتن به اندازه ظروف آلوده  این امکان را دارید شستن را فقط  برای طبقه پایین  یا بالا انتخاب کنید.
  • ارور RINSE REFILL برای اخطار به منظور پرکردن محفظه  مایع جلا دهنده می‌باشد.

امیدواریم این وبلاگ برای شما دوستان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشیم تمام سوالات شما را پاسخ دهیم.

ماشین ظرفشویی سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل برای آموزش استفاده از ماشین ظرفشویی سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا