خدمات باربری و اسباب کشی

چگونگی جدا کردن درب های یخچال ساید بای ساید | انتقال یخچال ساید به محل جدید

چرا یخچال ساید بای ساید بعد از جابجایی روشن نمی شود؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در بسیاری از مواقع مخصوصا برای مستاجرین جابجایی یخچال های ساید بای ساید نیاز به جدا کردن درب آن دارد. چرا که بدون جدا کردن درب یخچال نمی توان آن را حمل کرد. با خواندن این مقاله می توانید به صورت اصولی و اساسی اقدام به جدا نمودن درب آن نمایید. بنابراین جدا کردن درب یخچال ساید بای ساید یکی از مباحث مهمی است برای کسانی که این مدل یخچال را در خانه دارند.

نکات مهم جهت جابجایی یخچال ساید

جابجایی یخچال ساید یک کار حساس و دقیق است که نیاز به رعایت برخی نکات مهم دارد. در غیر این صورت ممکن است به یخچال آسیب برسد و عملکرد آن تحت تأثیر قرار بگیرد. برخی از نکات مهم جهت جابجایی یخچال ساید بای ساید عبارتند از:

 • بهتر است یک روز قبل از جابجایی یخچال را خاموش کنید تا آب های موجود در آن خالی شود و دستگاه آماده حمل شود. همچنین پس از جابجایی، بسته به زاویه ای که یخچال قرار گرفته است، باید ۴ تا ۲۴ ساعت خاموش باشد تا روغن کمپرسور به حالت عادی برگردد.
 • قبل از جابجایی، باید تمام مواد غذایی، قفسه ها، لوازم جانبی و آب سردکن را از یخچال خارج کنید و به صورت جداگانه بسته بندی کنید.
 • بهتر است از کارتن اصلی یخچال برای بسته بندی آن استفاده کنید. در صورت نبود کارتن، می توانید از پلاستیک حباب دار، فوم ضربه گیر و نوار چسب استفاده کنید.
 • بهتر است یخچال به صورت عمودی حمل شود. چرا که افقی حمل نمودن آن باعث می شود که روغن کمپرسور به بخش داخلی لوله های خنک کننده گاز وارد شود و عملکرد یخچال را تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین، لازم است حتماً دستگاه را به شکل عمودی (ایستاده) حمل کرده و از کج شدن آن جلوگیری نمود.
 • در صورت لزوم، می توانید درب های یخچال را پس از خاموش شدن دستگاه باز و بسته کنید تا فضای لازم برای جابجایی فراهم شود. البته این کار نیاز به تخصص و دقت دارد و بهتر است توسط تکنسین مجرب انجام شود.

وسایل لازم جهت جدا نمودن درب یخچال

برای جدا کردن درب یخچال به وسایل زیر نیاز خواهید داشت:

 • پیچ گوشتی
 • آچار فرانسه
 • چهار پایه

تمامی این وسایل در خانه ها یافت می شوند و به راحتی امکان جدا کردن درب یخچال ساید بای ساید برای شما فراهم است.

جدا کردن درب یخچال ساید بای ساید

آماده کردن یخچال جهت جابجایی

برای آماده کردن یخچال جهت جابجایی، باید به مراحل زیر توجه کنید:

 • خالی کردن یخچال از مواد غذایی و قطعات جداشدنی.
 • خاموش کردن یخچال و جدا کردن از برق و لوله آب. (لازم است حداقل ۲ تا ۳ ساعت قبل از اینکه اقدام به جابجایی یخچال کنید، آن را از برق جدا کنید تا موتور خنک شود. همچنین اگر یخچال دارای لوله آب و یخ ساز است، باید آن را از منبع آب جدا کنید. سپس کابل برق را با چسب به پشت یخچال بچسبانید.)
 • باید درب های یخچال را با چسب نواری پهن یا تسمه مخصوص به خوبی بسته نگه دارید.
 • حمل یخچال با استفاده از لیفتراک و کامیون.
 • بعد از رسیدن به محل جدید، باید حدود ۲۴ ساعت صبر کنید تا روغن و گاز موجود در موتور و لوله های یخچال به جای خود بازگردند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین روش های حمل و بسته بندی اسباب و اثاثیه منزل

مراحل جدا کردن درب یخچال ساید بای ساید

برای جدا کردن درب یخچال ساید بای ساید می  توانید از مراحل زیر پیروی کنید:

 • ابتدا یخچال را از برق خارج کنید و وسایل داخل آن را خالی کنید.
 • سپس روی چهار پایه بروید و با پیچ گوشتی درپوش بالای یخچال را باز کنید و سیم ها و لوله های پلاستیکی را جدا کنید.
 • سپس باز کردن درب های بزرگ را شروع کنید. این درب ها معمولا با پیچ و مهره به یخچال متصل هستند و با استفاده از پیچ گوشتی چهارسو و آچار فرانسه می توانید آنها را باز کنید.
 • سپس به باز کردن درب های کوچک بپردازید. این درب ها دارای شیلنگ آب هستند که باید از زیر درب جدا شوند. این شیلنگ ها به صورت سوکت هستند و با فشار دادن و عقب کشیدن آنها می توانید آنها را جدا کنید.
 • پس از جدا کردن لوله، می توانید درب های کوچک را نیز از یخچال جدا کنید.

نحوه نصب درب یخچال

بعد از اینکه در محل نصب یخچال را قرار دادید، لازم است درب هایی که جدا کردید را دوباره نصب کنید. برای نصب درب یخچال، لازم است مطابق با مراحل زیر عمل کنید:

 1. ابتدا یخچال را در محل مناسب قرار دهید و از برق بکشید.
 2. سپس لاستیک یا نوار دور درب یخچال را به سمت پایین فشار دهید تا جای پیچ های درب یخچال را پیدا کنید.
 3. سپس پیچ ها را با کمک پیچ گوشتی چهارسو به آرامی محکم کنید. دقت کنید که پیچ ها را خیلی سفت نکنید تا لاستیک درب یخچال آسیب نبیند.
 4. سپس لاستیک یا نوار دور درب یخچال را به سمت بالا بکشید تا به جای خود برگردد.
 5. سپس سیم ها و لوله های پلاستیکی را به سوکت های مربوطه وصل کنید و محافظ پلاستیکی و فلزی را باز بگذارید.
 6. سپس درپوش بالای یخچال را با پیچ گوشتی ببندید و چهار پایه را بردارید.

نکات مهم بعد از جابجایی یخچال

بعد از جابجایی یخچال، برای حفظ عملکرد و کارایی آن، باید به نکات زیر توجه کنید:

 • صبر کنید تا یخچال به حالت عادی برگردد. اگر یخچال را به صورت افقی یا نیمه افقی جابجا کرده باشید، باید حداقل ۲۴ ساعت صبر کنید تا روغن و گاز موجود در موتور و لوله های یخچال به جای خود بازگردند. اگر یخچال را به صورت عمودی یا نیمه عمودی جابجا کرده باشید، باید حداقل ۲ تا ۳ ساعت صبر کنید تا یخچال به دمای مناسب برسد.
 • بررسی کنید که یخچال در محل مناسب قرار دارد. باید از قرار دادن یخچال در محل های مستقیم نور خورشید، رطوبت زیاد، دمای بالا یا پایین، نزدیک شومینه، اجاق گاز و سایر منابع حرارت خودداری کنید.
 • همچنین باید فاصله کافی را بین یخچال و دیوار و سایر وسایل رعایت کنید تا هوای گرم از پشت یخچال خارج شود.
 • بررسی کنید که یخچال به درستی به برق متصل شده است. باید از سالم بودن پریز، فیوز، کابل و سوکت برق مطمئن شوید.
 • بررسی کنید که درب های یخچال به خوبی بسته شده اند. اگر درب های یخچال باز باشند، باعث از دست رفتن سرما و افزایش مصرف برق می شوند. باید از سالم بودن لاستیک ها و قفل های درب ها مطمئن شوید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  هزینه اسباب کشی در تهران چگونه است | اسباب چی داری

علت روشن نشدن یخچال ساید بعد از جابجایی

روشن نشدن یخچال بعد از جابجایی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله اینکه ممکن است جریان برق در یخچال برقرار نباشد. برای بررسی این مورد، می توانید از یک وسیله برقی دیگر مانند سشوار یا لامپ استفاده کنید و ببینید آیا پریز کار می کند یا خیر؟

در صورتی که سیم های اصلی مدار مانند نول، فاز و زمین در حین جابجایی یخچال جدا شده باشند، باعث می شود که برق به یخچال نرسد. برای بررسی این مورد، باید سیم ها را با دقت چک کنید و در صورت لزوم آنها را تعمیر یا تعویض کنید.

علاوه براین خرابی اورلود یخچال نیز می تواند دلیل روشن نشدن یخچال بعد از جابجایی باشد. اورلود قطعه ای است که در صورت افزایش فشار و دمای کمپرسور، آن را خاموش می کند تا از خراب شدن آن جلوگیری کند.

همچنین خراب بودن ترموستات دلیل دیگر روشن نشدن یخچال بعد از جابجایی خواهد بود. ترموستات قطعه ای است که دمای داخل یخچال را تنظیم می کند و در صورت رسیدن به دمای مطلوب، کمپرسور را خاموش و در صورت پایین آمدن دما، آن را روشن می کند.

خرابی موتور یا کمپرسور نیز علت دیگر روشن نشدن یخچال بعد از جابجایی می باشند. موتور یا کمپرسور قلب یخچال است که با فشار دادن گاز خنک کننده، باعث سرمایش داخل یخچال می شود. اگر این قطعه خراب شده باشد، باعث روشن نشدن یخچال و عدم خنک نمودن آن می شود.

چگونگی جدا کردن درب یخچال ساید بای ساید

دلیل صدای ناهنجار در یخچال بعد از جابجایی

بعد از جابجایی و جدا کردن درب یخچال ساید بای ساید ممکن است صدای ناهنجار در یخچال به گوش برسد. این صدا نشانه خرابی یا نصب نادرست یخچال است. برخی از این علل عبارتند از:

 • عدم تراز بودن یخچال
 • تجمع زیاد برفک در فریزر
 • خرابی فن یا پروانه
 • خالی شدن قالب های یخ
 • خرابی موتور یا کمپرسور

جمع بندی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی نحوه جدا کردن درب یخچال ساید بای ساید و چگونگی نصب آن پرداختیم. در صورتی که قصد جابجایی و اسباب کشی دارید، توجه داشته باشید جابجا کردن یخچال ساید بای ساید کاری بسیار حساس است. در این شرایط حتما از یک متخصص کمک بگیرید. مجموعه ایبک امداد در خصوص جابجایی و نحوه جدا و نصب کردن یخچال ساید بای ساید دارای نیروهایی متخصص و باتجربه است که امکان جابجایی با شرایط بسیار ساده را برای شما فراهم می کنند. جهت دریافت خدمات مربوط به جابجایی وسایل می توانید از طریق شماره های مندرج در صفحه اقدام کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

جدا کردن درب یخچال ساید بای ساید

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونگی جدا کردن درب یخچال ساید بای ساید

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا