خدمات باربری و اسباب کشیخدمات

روش های کاربردی اسباب کشی به ساختمان بلند مرتبه

همه چیز در مورد اسباب کشی به برج های بلند

نکات برگزیده مطلب
  • ما در این مقاله تمام اطلاعاتی که در زمینه اسباب کشی به ساختمان های بلند مرتبه را نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهیم.
شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

[dropcap]ا[/dropcap]

گر قصد اسباب کشی به یک آپارتمان بلند مرتبه را دارید احتمالاً با مشکلاتی مانند حمل وسایل بزرگ مثل مبل ها، یخچال ها و سایر بسته های سنگینی که قصد جابجایی آن را دارید مواجه خواهید شد.

برای اسباب کشی به ساختمان های بلند در ابتدا باید به این نکته توجه کنید که آیا استفاده از آسانسور برای جا به جایی وسایل، مغایر با قوانین آن ساختمان نیست؟
اگر قصد نقل مکان به یک ساختمان بلند را دارید احتمالاً چالش های زیادی سر راه شما قرار خواهد گرفت که می‌تواند بار مالی زیادی برای شما داشته باشد. همچنین اگر شما پیش از نقل مکان به آپارتمان های بلند ، در منزل های ویلایی سکونت داشتید تغییر سبک زندگی از ویلایی به آپارتمانی برای شما چالش برانگیز خواهد بود به همین خاطر برای نقل مکان به یک آپارتمان باید سبک زندگی خود را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید زندگی راحتی را تجربه کنید.

فرصت‌ها و چالش های اسباب کشی به آپارتمان ها

مردم برای نقل مکان به آپارتمان ها دلایل مختلفی دارند. سبک زندگی در یک ساختمان بلند نیز با زندگی در یک خانه ویلایی متفاوت خواهد بود. یک ساختمان ویلایی به صورت کامل تحت اختیار شما است و شما به سادگی می‌توانید از همه بخش‌های آن مانند پارکینگ، حیاط و سایر بخش ها استفاده نمایید که تمام این موارد برخلاف آپارتمان نیازی به اجازه مدیر ساختمان نخواهد داشت. زندگی در یک خانه ویلایی فضای بزرگتری را برای شما فراهم می کند.

اما موضوعی که اهمیت دارد این است که زندگی در خانه های ویلایی گران تر از زندگی در خانه های آپارتمانی تمام می شود. مصرف انرژی نیز در خانه های ویلایی زیادتر از خانه های آپارتمانی است. با این اوصاف اگر به فضای زیادی احتیاج ندارید، خانه های آپارتمانی برای شما مقرون به صرفه تر خواهد بود. چون هزینه های زندگی شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

به چه ساختمان هایی بلند مرتبه می گویند؟

ساختمان هایی که بیش از هفت طبقه یا ۲۳ متر است را بلند مرتبه می گویند. یک آپارتمان از تعدادی واحد مستقل تشکیل شده است که هر یک به صورت جداگانه سند شخصی دارند. روش های اسباب کشی به این ساختمان ها به میزان آمادگی شما بستگی دارد.
اما مسئله اصلی این جاست که چطور می توان به یک ساختمان بلند مرتبه نقل مکان کرد؟
ما در این مقاله قصد داریم به چندین نکته بسیار مهم که برای اسباب کشی وسایل منزل به یک آپارتمان بلند مرتبه احتیاج دارید، اشاره کنیم. رعایت این نکات به شما کمک می کند تا بهتر خود را با زندگی آپارتمان نشینی وفق دهید. چنانچه اولین بار است که قصد سکونت در یک آپارتمان بلند را داشته اید ، پیش از پرداختن به این نکات باید بتوانید خود را با سبک زندگی مطلوب در آپارتمان سازگار نمایید.

ساختمان بلند مرتبه

چگونه خود را با زندگی آپارتمان نشینی سازگار کنیم؟

طبیعتاً تغییر محل زندگی و اسباب کشی کاری بسیار دشوار و پر استرس برای همه ماست به خصوص اگر برای بار اول است که قصد سکونت در ساختمان های بلند را دارید.
شاید در نگاه اول بسیار سخت به نظر برسد اما حتماً شما برای این تصمیم دلایلی خوبی دارید.
در اصل اسباب کشی می تواند یکی از هیجانات زیبا زندگی باشد. به این فکر کنید که شما قصد دارید به یک خانه نو وارد شوید که این برای شما متنوع است.
قبل از این که به زندگی در آپارتمان ها ورود کنید قوانین حاکم بر آپارتمان ها و برج های بلند مرتبه را مطالعه نمایید که عدم رعایت آن ها باعث ایجاد تنش در بین اکثر ساکنین این مجتمع ها می شود. یکی از با اهمیت ترین مواردی که باعث گسترش زندگی در آپارتمان ها شده ، این است که سبک زندگی مردم تغییر اساسی پیدا کرده است.
چنانچه هنوز هم پیرو قوانینی هستید که در سنت های گذشته بوده و به زندگی در ساختمان های بزرگ ویلایی علاقه دارید قطعاً زندگی در آپارتمان های بلند مرتبه برای شما مناسب نخواهد بود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه می‌توانیم منبع آب هوایی نصب کنیم؟

نکات کاربردی برای اسباب کشی به منزل جدید

۱. قوانین ساختمان های بلند در زمینه اسباب کشی

مقرراتی که برای نقل مکان به آپارتمان ها باید رعایت نمایید عبارتند از :

ساختمان های بلند ساکنین زیادی دارند و همان طور که می دانید در مکانی که افراد زیادی زندگی می کنند چالش های بسیاری وجود خواهد داشت که در صورت مدیریت نادرست رشته این امور گسیخته می شود. امروزه قوانین آپارتمان نشینی سبب شده تا این مشکلات و چالش ها موانع زندگی در آپارتمان ها را از بین ببرد.
اسباب کشی در آپارتمان ها، از اولین چالش هایی است که در حین آن باید حقوق همسایه را رعایت کنیم. پس پیش از ورود به ساختمان حتما قوانین آپارتمان را مطالعه نمایید. قطعاً قوانین سختگیرانه برای اسباب کشی به آپارتمان و جابجایی وسایل منزل برای شما جدید خواهد بود.
شاید شما در گذشته در ساختمان ویلایی خود از حیوان های خانگی استفاده می کردید اما در زندگی آپارتمان نشینی ممکن است این اجازه را نداشته باشید.
یا ممکن است اجازه حمله وسایل منزل تان را با آسانسور نداشته باشید پس قبل از اینکه در مورد اسباب کشی به آپارتمان فکر کنید قوانین آپارتمان را مورد بررسی قرار دهید.

 

۲. هماهنگی قبلی با باربری برای حمل وسایل منزل

در اسباب کشی حتماً از قبل با باربری و مدیر ساختمان هماهنگ کنید تا روز و زمان دقیق اسباب کشی مشخص شود. هدف از هماهنگی با مدیر ساختمان این است که پارکینگ مناسب برای کامیون حمل بار به شما اختصاص داده شود. چون هر چه ماشین نزدیک تر باشد ، جابجایی وسیله ها راحت تر است.

باربری

مزیت دیگر هماهنگ نمودن با مدیر ساختمان این است که در صورتی که در ساختمان یک آسانسور ویژه حمل وسایل به طبقات بالا وجود داشته باشد ، آن روز برای حمل وسایل منزل شما رزرو خواهد شد. در صورت عدم وجود آسانسور حمل بار ، برای جابجایی با استفاده از آسانسور نفر بر حتماً با مدیر ساختمان هماهنگ کنید چون ممکن است اجازه استفاده از آسانسور را نداشته باشید.

13971019 09102063

در صورتی که اجازه استفاده از آسانسور معمولی را برای حمل وسایل خود نداشتید حتماً با شرکت های باربری برای انتقال اثاثیه منزل هماهنگ کنید چون کارگران این حوزه مهارت لازم را برای جابجایی وسایل شما دارند به نحوی که هیچ آسیبی به آن ها وارد نشود.

۳.برای خودتان فضای زیادی بسازید

از عمده ترین مشکلات در هنگام اسباب کشی وسایل به آپارتمان ها، نداشتن فضای کافی است. احتمالاً در ساختمان های آپارتمانی محدودیت فضایی دارید. پس بهتر است لیستی از وسایل مورد نیاز منزل تهیه نموده و سایر وسایل غیر ضروری را حذف کنید.
توجه داشته باشید که اگر از وسایل کمتری استفاده کنید فضای خانه شما بزرگتر جلوه می کند و انرژی فنگ شویی در اتاق های شما آزادانه جریان می یابد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تمیز کردن و ضد عفونی توالت فرنگی

۴.حمل وسایل بزرگ منزل مانند مبلمان

با توجه به اینکه در آپارتمان ها محدودیت فضایی دارید، یکی از مواردی که برای شما مشکل ساز خواهد بود مبلمان و وسایل بزرگ هستند. پیشنهاد می کنیم در صورتی که مبلمان شما بسیار بزرگ و جاگیر هستند آن ها را فروخته و مبلمانی جدید تهیه نمایید که مناسب فضای آپارتمانی شما باشد.
بهتر است پیش از حمل وسایل به منزل جدید، مکان دقیق مبلمان را مشخص کنید تا زمانی که مبل ها را وارد واحد خود کردید دقیقاً در محل خود قرار دهید. با این کار در وقت ، زمان و انرژی خود صرفه جویی کرده و تنها یک بار مبلمان را جابجا خواهید نمود.

۵.ایمنی در جابجایی به آپارتمان های بلند مرتبه

امنیت از مهم ترین مسائلی است که در نقل مکان به منزل جدید باید به آن توجه کنید به همین منظور اقدامات مهم در جهت حفظ امنیت خود و خانواده را انجام دهید. پیش از ورود به منزل جدید برای افزایش سطح امنیت آن می توانید قفل درب را تغییر داده و همچنین از تجهیزات ضد سرقت استفاده نمایید.

درب ضد سرقت

چگونگی بسته بندی وسایل منزل

یکی از مهمترین موضوعاتی که باید به آن توجه کنید این است که چگونه وسایل منزل خود را بسته بندی کنید به نحوی که در هنگام جابه جایی هیچ آسیبی به آن ها نرسد. اهمیت بسته بندی زمانی مشخص می شود که واحد شما در یک آپارتمان بلند مرتبه به عنوان مثال در طبقه دهم باشد و شما اجازه استفاده از آسانسور را هم نداشته باشید. اینجاست که بسته بندی درست وسایل منزل به کار شما خواهد آمد تا وسایل شما آسیب نبیند و انتقال بار آسانی داشته باشید. به علاوه بسته بندی درست باعث بالا رفتن سرعت جابجایی شما نیز خواهد شد.

بسته بندی

جمع بندی

حال متوجه شده‌اید که اسباب کشی از منزل شخصی تان به یک مجتمع بلند‌مرتبه کار شوخی برداری نیست به دلیل وجود موانعی چون :

  • دسترسی‌ها
  • فضای ناکافی
  • و مقررات سختگیرانه‌ای که ممکن است آن مجتمع داشته باشد.

جابجایی اسباب منزل به مجتمع های بلند مرتبه بسیار سخت‌تر از جابجایی به یک خانه ویلایی ساده است چون یک خانه ویلایی فضاهای زیادی برای قرار دادن بسته های حمل بار دارد و شما به راحتی قادر خواهید بود تا کارتون های لوازم خانه تان را در گوشه ای از حیاط قرار دهید و به فرصت آن ها را جابجا کنید. مشکل دیگری که در ساختمان های بلند دارید، پارکینگ کامیون حمل بار است که این مسئله در زمان جابجایی به خانه های ویلایی وجود ندارد. پس با توجه به چالش های پیش رو در زمان اسباب کشی به ساختمان های بلند، باید از شرکت هایی که در این حوزه فعالیت می کنند کمک بگیرید. شرکت باربری مطمئن تمام این موارد را رعایت می‌کند و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود.
با وجود توضیحات داده شده در این مقاله ، اگر سوال یا ابهامی در زمینه نقل مکان به ساختمان های بلند مرتبه دارید می توانید در بخش نظرات مطرح نمایید تا کارشناسان مجرب ایبک امداد در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند. از این که تا پایان این مقاله همراه ما بودید سپاسگزارم.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

همه چیز در مورد اسباب کشی به برج های بلند-اسباب کشی به برج

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

همه چیز در مورد اسباب کشی به برج های بلند-اسباب کشی به برج-فرصت‌ها و چالش های اسباب کشی به آپارتمان ها-به چه ساختمان هایی بلند مرتبه می گویند؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا