خدمات باربری و اسباب کشی

وسایل مختلف را چگونه در اسباب کشی جابجا کنیم؟

وسایل مختلف را چگونه در اسباب کشی جابجا کنیم؟ | ترفندهایی برای جابجایی وسایل

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در مواقعی که قصد دارید خانه خود را تمیز کنید یا اسباب کشی دارید، جابجا کردن وسایل سنگین کار دشوار و سختی است. اما با به کار بردن ترفندها و تکنیک‌هایی می‌توانید جابجایی آنها را بدون آسیب به خانه، وسایل و کمر خود انجام دهید. باید در هنگام جابجا کردن وسایل به خصوص وسایل بسیار سنگین از این ترفندها استفاده نمایید تا این کار را راحت‌تر و بهتر انجام دهید.

ترفندهایی برای اسباب کشی و جابجایی وسایل به روش اصولی

جابجا کردن وسایل سبک و کوچک زیاد مشکل نیست، ولی جابجا کردن وسایل بزرگ که وزن زیادی هم دارند، یک چالش می‌تواند باشد. بدون تجهیزات، ابزار و برنامه‌ریزی مناسب احتمال دارد که به خودتان و وسایل آسیب وارد کنید. به همین علت در هنگام اسباب کشی باید محافظت از این وسایل در اولویت باشد. در غیر این صورت نیاز به تعمیر کردن این وسایل خواهد بود.

گرفتن پایین و بالای وسایل بزرگ

جابجایی وسایلی مانند یخچال و کمد بسیار سخت و مشکل است و حتماً باید حداقل دو نفر این کار را انجام دهند. یخچال را کج کرده و به سمت عقب بچرخانید و از شخص دیگری بخواهید که از پایین یخچال گرفته و آن را حمل کند. در این صورت وزن در وسط قرار می‌گیرد و از کنترل خارج شدن و تاب خوردن آن جلوگیری خواهد شد. همچنین حمل و نقل این وسایل در این شرایط به طرف پایین و بالا از پله‌ها آسان‌تر خواهد بود. چون زاویه حمل با شیب پله‌ها تناسب دارد.

طریقه عبور دادن کاناپه و صندلی راحتی

برای اینکه صندلی راحتی بزرگ و کاناپه را جابجا نمایید می‌توانید از افرادی که در این زمینه حرفه‌ای هستند، الگوبرداری نمایید. صندلی‌های راحتی بزرگ را به طور ایستاده به گوشه‌های دیوار تکیه داده و صندلی را به طرف خودتان به گونه‌ای که به صورت L به نظر آید، بچرخانید. پس از آن صندلی راحتی را به دور چهارچوب چرخانده و عبور دهید.

اگر قصد دارید کاناپه را جابجا کنید، احتمال دارد که حمل به حالت افقی و چرخاندن به درون اتاق برای شما غیر ممکن باشد. پیش از آنکه به راهرو وارد شوید، کاناپه را روی دسته خوابانده و به طرف درب بلغزانید. می‌توانید کاناپه را به حالت قلاب به دور درگاه درب جابجا نمایید. در صورتی که از دهانه درب بلندتر است، در ابتدا باید بخش بالایی کاناپه را از در عبور داده و مقداری فاصله بگیرید.

اسباب کشی وسایلی مانند ظرفشویی و لباسشویی

برای اسباب کشی و جابجا کردن وسایلی مثل ماشین ظرفشویی و لباسشویی می‌توانید از ابزاری به نام‌های لغزاننده یا اسلاید استفاده نمایید. این ابزار در اندازه‌ها و اشکال مختلف در دسترس کاربران می‌باشد. همچنین برای لغزاندن وسایل سنگین می‌توانید از حوله‌ها و تکه‌های فرش، پتوهای متحرک، روتختی، روکش ظروف پلاستیکی و… استفاده نمایید. برای فرش از لغزنده‌های پلاستیکی سخت و از لغزنده‌های روکش‌دار و نرم برای کفپوش‌های سخت می‌توانید استفاده نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه جابجا کردن یخچال | نحوه آماده کردن یخچال برای جابجایی

استفاده از تسمه حمل مبلمان

در بازار تسمه‌هایی وجود دارد که به دور شانه بسته شده و کار حمل و نقل را راحت‌تر می‌کند. به این ابزار دالی شانه می‌گویند که به گروه‌های عضلانی بزرگ و اهرم‌ها تکیه کرده و وزن وسایل را از کمر برمی‌دارد. این ابزار همچنین دست افراد را برای مانور دادن آزاد قرار می‌دهد. با این حال استفاده از دالی شانه در پله‌ها سخت و دشوار می‌باشد. چون وزن به سمت سراشیبی به طور کامل منتقل می‌گردد. در صورتی که در طبقات بالای ساختمان می‌خواهید کار جابجایی وسایل سنگین را انجام دهید، پیشنهاد می‌شود از آسانسور باربر استفاده نمایید.

اسباب کشی

پلاستیک و پتو روی وسایل برقی بکشید

برای جابجا کردن وسایلی مانند تلویزیون و ساندبار در شرایطی که به کارتون آنها دسترسی وجود ندارد، باید دور آنها پلاستیک و پتو پیچیده و از آسیب دیدن آنها در هنگام جابجایی و اسباب کشی جلوگیری نمایید. برای انجام دادن این کار بهتر است که در ابتدا همه وسایل برقی خود را با استفاده از پتو پیچیده و پتو را نیز با سلفون محکم نمایید.

بسته بندی پیچ و مهره‌ها

در هنگام اسباب کشی پیچ و مهره‌های وسایلی مانند تخت خواب، مبلمان و… باز می‌شوند و احتمال گم شدن آنها در این شرایط زیاد است. بنابراین وقتی آنها را جدا می‌کنید، بهتر است که درون کیسه‌های پلاستیکی برچسب‌دار که دارای مهر و موم است قرار دهید. برای همه کیسه‌ها برچسب بزنید و روی آنها بنویسید که مربوط به کدام وسایل هستند. وقتی کار اسباب کشی تمام می‌شود و مجدداً وسایل را سر هم می‌کنید، می‌توانید به راحتی از پیچ و مهره‌ها استفاده نمایید.

جدا کردن قطعات وسایل مختلف

قبل از جابجا کردن وسایل تا جایی که امکان دارد قطعات مختلف آنها را جداسازی نمایید. جدا کردن قطعات وسایل موجب می‌شود که این وسایل سبک‌تر شده و حمل آنها راحت‌تر شود. از جمله این وسایل می‌توان به میز تحریر، آباژور، میزهای پذیرایی، تخت خواب و… اشاره نمود. اگر دسترسی به دستورالعمل مونتاژ اصلی دارید، می‌توانید برای جدا کردن قطعه‌های مختلف از این راهنمایی استفاده نمایید. قطعاتی که جدا کردید را با پوشش یا پلاستیک محافظ بپیچید و درون جعبه برچسب‌دار قرار دهید.

درب‌ها را به طور کامل باز کنید

برای اینکه مطمئن شوید وسایل بزرگی مانند یخچال از درها به راحتی عبور می‌کنند، ساده‌ترین راه این است که درهای این وسایل را تا جایی که امکان دارد باز نمایید و تا انتهای اسباب کشی آنها را باز نگه دارید. این کار موجب می‌شود که جابجایی و اسباب کشی این گونه وسایل راحت‌تر شود و از برخورد آنها به دیوار جلوگیری شود.

جابجایی تشک در اسباب کشی با طناب

جابجا کردن وسایل در هنگام اسباب کشی کار سختی است. یکی از این کارهای سخت جابجا کردن تشک می‌باشد. برخی از آنها دارای دسته هستند اما نمی‌توان برای جابجایی از آن استفاده کرد. این دسته‌ها فقط به کاربران کمک می‌کنند که تشک را روی تخت حرکت دهند. آنها خیلی قوی نیستند. برای حمل تشک یکی از راهکارهای ساده این است که از طناب استفاده کنید. در این صورت روی آن کنترل بیشتری خواهید داشت. طناب را باید از دسته‌های تشک عبور داده و در انتها آن را گره بزنید. حالا می‌توانید تشک را راحت‌تر جابجا نمایید.

اسباب کشی

خودتان وسایل سنگین را جابجا نکنید

یکی از نکات بدیهی در هنگام اسباب کشی این است که وسایل سنگین را نباید خودتان جابجا کنید اما بسیاری از افراد سعی دارند که وسایل سنگین را بدون کمک جابجا کنند. این کار موجب می‌شود که هم خود فرد آسیب ببیند و هم موجب آسیب دیدن و شکستن وسایل شود و حتی در برخی موارد پوشش کف نیز آسیب ببیند. در زمان اسباب کشی بهتر است که از افرادی که در این زمینه متخصص هستند کمک بگیرید یا از اعضای خانواده و دوستان خودتان کمک بگیرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونگی جدا کردن درب های یخچال ساید بای ساید | انتقال یخچال ساید به محل جدید

جای وسایل را در خانه مشخص کنید

در صورتی که اسباب کشی شما به خانه جدید است باید از قبل تعیین نمایید که هر کدام از وسایل در کدام قسمت از منزل قرار بگیرند. قبل از اسباب کشی با اندازه‌گیری وسایل و محیط مورد نظر باید چیدمانی را تعیین نمایید و به صورت دقیق مشخص کنید که تلویزیون، دی وی دی، مبلمان، یخچال و دیگر وسایل هر کدام در کدام قسمت باشند.

وقتی اسباب کشی را انجام می‌دهید، باید هر کدام از وسایل را در مکانی که تعیین شده است قرار دهید تا دوباره نیاز به جابجایی پیدا نکنند. برای راحت‌تر شدن این کار بهتر است نقشه را روی دیوار بچسبانید، تا همه افرادی که به شما کمک می‌کنند، بتوانند وسایل را در جای درست قرار دهند.

از شرکت‌های دارای پوشش بیمه کمک بگیرید

نکات بسیار مهمی که در هنگام اسباب کشی باید به آن توجه داشته باشید این است که امکان دارد در این مواقع تصادفاتی اتفاق بیافتد. بنابراین باید از قبل آماده بوده و کارهایی را انجام دهید. اگر برای اسباب کشی از باربری‌ها و شرکت‌هایی که مطمئن نیستند کمک بگیرید، این اتفاق بیشتر رخ می‌دهد. چون افرادی که در این زمینه حرفه‌ای هستند در هنگام اسباب کشی و جابجایی وسایل و اثاثیه احتیاط زیادی دارند.

بنابراین باید در هنگام اسباب کشی از شرکت‌هایی برای این کار کمک بگیرید که دارای پوشش‌های بیمه‌ای لازم هستند. برای محافظت از اسباب و وسایل در هنگام اسباب کشی این اولین قدم است. شرکت‌ها باید قبل از اسباب کشی چند گزینه بیمه‌ای را برای کاربران ارائه دهند.

سرهم کردن و تمیز نمودن وسایل

در آخرین مرحله وقتی که اسباب کشی به پایان می‌رسد و همه وسایل را به محل جدید انتقال می‌دهید، باید آنها را با استفاده از ابزار مناسب سر هم کرده و پس از سرهم کردن به خوبی آنها را تمیز کنید. احتمال دارد که در حین اسباب کشی گرد و غبار زیادی روی وسایل شما نشسته باشد. بنابراین وسایلی مانند مبلمان، فرش و… را به خوبی گردگیری کرده و تمیز کنید.

سخن تکمیلی

در برخی مواقع برای جابجا کردن وسایل مختلف در حین اسباب کشی ممکن است که با مشکلاتی مواجه شوید. برای جابجا کردن راحت‌تر و بهتر وسایل می‌توانید از ترفندها و راهکارهایی که در این مطلب آورده شد، استفاده نمایید. باید به این نکته توجه داشته باشید که جابجا کردن وسایل سنگین به تنهایی، نه تنها به خود شما آسیب می‌رساند، بلکه همه وسایل شما به خطر افتاده و احتمال آسیب دیدن و شکستن آنها وجود خواهد داشت. بنابراین از افرادی برای حمل و جابجایی وسایل خود کمک بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

وسایل مختلف را چگونه در اسباب کشی جابجا کنیم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

ترفندهایی برای اسباب کشی وسایل مختلف

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا