خدمات باربری و اسباب کشی

۱۰ اشتباه اسباب کشی که باید از آنها دوری کنید.

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

شاید شما در زندگی خود بارها تجربه اسباب کشی را داشته باشید ولی گاهی پیش می‌آید که بعضی از اشتباهات را بارها تکرار می‌کنید و این باعث ایجاد خستگی شده و عواقب بدی برای شما خواهد داشت. گاهی ممکن است ظروفی که به آنها علاقه دارید، بشکند و یا اینکه مجسمه‌های با ارزشتان ترک بردارد و این فقط قسمتی از آسیب‌هایی است که به علت اشتباه در هنگام اسباب کشی اتفاق می‌افتد. راه حل این مشکل معمولاً ساده است. اگر می‌خواهید با اشتباهات رایج اسباب کشی آشنا شوید، بهتر است تا انتهای این مقاله از آی بک با ما همراه باشید.

اشتباهات رایج اسباب کشی

همانطور که گفتیم بعضی از اشتباهات اسباب کشی می‌تواند باعث ایجاد خسارات جدی شود. برای اینکه از ایجاد این خسارات جلوگیری کرده باشید، بهتر است با این اشتباهات آشنا شوید.

۱- قبل از اسباب کشی نیازها را ارزیابی نمی‌کنید.

بیشتر افراد بدون اینکه بدانند به چه وسایلی نیاز دارند، بسته‌بندی وسایل را شروع می‌کنند و در بین کار متوجه می‌شوند که به روزنامه یا کارتن بیشتری احتیاج دارند. پیدا کردن و یا خریدن لوازم در هنگام کار، می‌تواند فشار و استرس بسیاری به شما و افراد خانواده وارد کند.

قبل از اینکه بسته‌بندی لوازم را شروع کنید، ابتدا وسایل رو کاملاً چک کنید و ببینید به چه مقدار کارتن و حتی چه سایزی کارتن نیاز دارید. معمولاً افراد به این موضوع خوب توجه نکرده و در آخر کار مجبور می‌شوند وسایل خود را در کارتن نامناسب جای بدهند، و یا بعضی از وسایل را بدون کارتن جابجا کنند.

اگر شما وسایل شکستنی را در کارتنی قرار بدهید که کوچکتر از حد لازم و یا حتی بزرگتر باشد، ممکن است لوازم خانه‌تان دچار شکستگی شود پس باید قبل از شروع کارتان تعداد مورد نیاز کارتن‌ها را به طور دقیق بررسی کنید.

برای اینکه متوجه شوید برای جابجا کردن لوازم چه تعداد کارتن نیاز دارید، باید ابتدا تعداد وسایل و همچنین ابعاد آنها را اندازه بگیرید. این کار را می‌توانید به شکل تخمینی انجام داده و اندازه‌ها را در دفتری یادداشت کنید. توصیه می‌کنیم این کار را چند روز قبل از اینکه اسباب کشی را شروع کنید، انجام دهید و تمام لوازم مورد نیازتان را تهیه کنید. دقت داشته باشید که در هنگام بسته‌بندی لوازم حتماً باید مقداری کاغذ یا روزنامه، چسب نواری و ماژیک در دسترس خود داشته باشید.

حتما بخوانید:   هزینه اسباب کشی در تهران چگونه است | اسباب چی داری

به این ترتیب برای اسباب کشی آمادگی کامل داشته و از قبل هم برای انجام کارهایتان برنامه‌ریزی صحیحی کرده‌اید. این باعث می‌شود کار شما در زمان کمتری انجام شده و وسایل تان هم آسیب نبیند.

اسباب کشی

۲- لوازم اضافه را نگه می‌دارید.

یکی از اشتباهات بسیار رایج در اسباب کشی این است که معمولاً اشخاص وسایلی را که لازم ندارند و به درد آنها نمی‌خورد، با خود به منزل جدید می‌برند. شما باید بدانید وقتی از وسیله ای سال‌ها استفاده نکرده اید، مسلماً بعد از این هم استفاده نخواهید کرد. باید قبل از اینکه اسباب کشی را شروع کنید این وسایل را شناسایی کنید.

بهتر است که یک کارتن بزرگ تهیه کنید و تمام وسایلی که نیاز ندارید و نمی‌خواهید به منزل جدید ببرید را در کارتن بریزید. وسایل اضافه را باید به سه دسته قسمت کنید:

  1. وسایل اهدایی
  2. وسایل بازیافتی
  3. وسایل دور ریختنی

تمام وسایلی را که قابل اهدا کردن هستند، جداگانه قرار داده و سپس با هماهنگی، آنها را به افرادی که نیاز دارند بدهید. لوازمی را هم که بازیافتی و یا دور ریختنی هستند در کارتن جداگانه قرار دهید تا با مشکل برخورد نکنید. شاید تصور کنید که با این کار شما، وقتتان هدر رفته است ولی اطمینان داشته باشید که در نهایت از کارتان راضی خواهید بود.

۳- در بسته‌بندی لوازم عجله می‌کنید.

یکی از اشتباهات بزرگ که در هنگام اسباب کشی معمولاً افراد انجام دهند، عجله در بسته‌بندی است. این افراد به طور مداوم استرس دارند که کارها را سریعتر انجام بدهند. شما باید زمانی بسته‌بندی وسایل را شروع کنید که هم فرصت کافی جهت بسته‌بندی داشته باشید و هم خسته نشوید. این فشار و استرس می‌تواند باعث شود شما قادر به مدیریت امور نباشید.

برای اینکه بسته‌بندی با آرامش و درست انجام بگیرد باید چند هفته قبل از اینکه اسباب کشی را انجام دهید، برنامه‌ریزی کنید. مثلاً شما برای اینکه وسایل یک خانه متوسطه یک خوابه را بسته‌بندی کنید، حدود ۲ الی ۳ روز وقت لازم دارید و یا برای بسته‌بندی کردن لوازم خانه ای که دو خوابه است، حدود ۳ الی ۴ روز وقت لازم است و…

اگر شما شاغل بوده و یا کمک ندارید، مسلماً برای این کار به زمان بیشتری هم نیاز دارید. بهتر است با خودتان روراست بوده و برای این کار زمان مناسبی در نظر بگیرید. به این ترتیب می‌توانید در کمال دقت و آرامش لوازم منزلتان را به بهترین روش بسته‌بندی کنید.

حتما بخوانید:   روش های کاربردی اسباب کشی به ساختمان بلند مرتبه

۴- چیدمان نادرست وسایل از اشتباهات اسباب کشی

اگر شما در یک جعبه مقوایی سبک و ساده، درست وسایل را پر نکنید می‌تواند در هنگام حمل و نقل سنگین شده و پاره شود. مسلماً شما دوست ندارید که در هنگام اسباب کشی کارتن وسایل تان در وسط کار پاره شود. برای اینکه از این اتفاق جلوگیری کنید باید وسایل را در داخل کارتن درست و اصولی بچینید. سعی کنید به صورتی لوازم را در داخل کارتن بگذارید که وزن آنها در تمام قسمت‌های کارتن پخش شود.

بودن فضای خالی و یا حتی برآمدگی در داخل کارتن باعث می‌شود امنیت لوازم تان به خطر بیفتد. اگر در داخل کارتن فضای خالی وجود دارد، حتماً آن را به وسیله روزنامه پر کنید و برای اینکه اطمینان پیدا کنید کارتن کاملاً محکم شده است به وسیله چسب نواری ۵ سانتی آن را ببندید.

۵- یکی از اشتباهات اسباب کشی بسته بندی نکردن وسایل

برای اینکه وسایل شکستنی شما در هنگام اسباب کشی نشکند، باید قبل از اینکه آنها را داخل کارتن بگذارید جداگانه تمام وسایل را بسته‌بندی کنید. قسمت‌های شکننده و یا تیز را به وسیله روزنامه چند دور بپوشانید و به صورتی آنها را در کنار هم بگذارید که در اطراف وسایل فضای خالی باقی نمانده باشد. برای پر کردن فضاهای خالی داخل کارتن باید از حوله‌، پارچه و یا حتی روزنامه استفاده کنید. دقت داشته باشید که لوازم شکستنی را هیچگاه با فشار در داخل کارتن نگذارید زیرا این کار باعث خواهد شد با وارد آمدن کوچک‌ترین ضربه، لوازم شکسته شود.

۶- اشتباه بسته‌بندی کردن مایعات

همانطور که خودتان هم می‌دانید کارتون مقوایی اگر با مایعات برخورد کند، استحکامش را از دست خواهد داد. اگر شما ظروف مایعات را خوب بسته‌بندی نکنید و آنها را در داخل کارتون بگذارید، باعث می‌شود وسایل تان آسیب ببینند. برای بسته‌بندی کردن مایعات، بهترین روش این است که دهانه آنها را ابتدا باز کرده و یک پلاستیک در روی آن بگذارید، سپس درب را در روی پلاستیک محکم کنید. حالا ظرفی را که به مایعات مربوط می‌شود داخل پلاستیکی ضخیم گذاشته و درب آن را هم خوب گره بزنید. این کار باعث می‌شود اگر مایعات بریزد، کارتون خیس نشده و فقط در پلاستیک ریخته شود.

۷- پر کردن کارتون ها، یک اشتباه بزرگ در اسباب کشی

یکی دیگر از اشتباهات رایج در هنگام اسباب کشی این است که افراد کارتون‌ها را بیش از اندازه پر می‌کنند و یا حتی وسایل سنگینی در آن قرار می دهند. این کار باعث می‌شود کارتون توانایی این فشار و وزن را نداشته و پاره شود. وقتی می خواهید وسایلی مانند کتاب ها را که دارای وزن زیادی هستند، بسته‌بندی کنید باید کتاب‌ها را در کنار وسایل دیگر قرار بدهید و یا کارتن کوچکی در نظر بگیرید که با قرار دادن کتاب، کارتن زیاد سنگین نشود و به راحتی بتوان آن را حمل کرد.

حتما بخوانید:   نکات مهم برای اسباب کشی برون شهری که باید رعایت کنید.

۸- نزدن برچسب در روی کارتن

یکی دیگر از اشتباهاتی که ممکن است شما در هنگام اسباب کشی انجام دهید این است که در روی کارتن‌ها، لیست لوازمی که در داخل کارتون قرار دارد را ننویسید. مسلماً بعد از اسباب کشی قادر نیستید وسایل مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کنید. توصیه می‌کنیم با علامت خاص و یا رنگ مشخصی لوازم هر اتاق را مشخص کنید و در روی کارتن لیستی از وسایل داخل آن را بچسبانید مثلاً کارتن لباس‌ها را به صورتی جدا کنید که لباس‌های تابستانه و زمستان جدا بوده و علامت گذاری شده باشند تا بتوانید به وسایل تان سریع‌تر دسترسی پیدا کنید.

۹- وسایل ضروری را در کارتن جدا قرار نمی‌دهید.

یکی دیگر از اشتباهات در اسباب کشی این است که شما کارتن جداگانه ای را برای لوازم شخصی و ضروری خودتان در نظر نمی‌گیرید. باید یک کارتن و یا حتی ساک مخصوص در نظر بگیرید که لوازم شخصی تان را در آن بریزید، زیرا ممکن است در طول روز چند بار به آن نیاز پیدا کنید. مثلاً مدارک شخصی، اسناد، داروها، شارژ گوشی، لوازم آرایشی بهداشتی و حتی بعضی از لباس‌ها را در قسمت جداگانه‌ای بسته‌بندی کنید.

البته دقت کنید که تمام اعضای خانواده باید از این بسته‌بندی داشته باشند تا بتوانند وسایل مورد نیازشان را به راحتی پیدا کنند.

۱۰- وسواس بیش از اندازه جزو اشتباهات اسباب کشی

بسته‌بندی کردن صحیح و اصولی لوازم منزل برای اسباب کشی، بسیار عالی است ولی اگر در این مورد وسواس زیادی به خرج بدهید ممکن است انرژی و زمان زیادی را به هدر بدهید.

چیزی که در هنگام بسته‌بندی لوازم اهمیت دارد این است که شما این کار را با شیوه‌ای درست و ایمن انجام دهید، وسواس زیادی فقط شما را خسته خواهد کرد.

اسباب کشی

سخن پایانی

بسته‌بندی کردن اصولی و درست وسایل قبل از اسباب کشی، کار دشواری است و گاهی ما به دلیل اشتباهاتی که انجام می‌دهیم باعث خواهیم شد انرژی و زمان بیشتری برای این کار صرف کنیم. در این مقاله از آی بک تلاش کردیم شما را با روش درست اسباب کشی آشنا کنیم. فقط دقت داشته باشید که برای بسته‌بندی و جمع کردن وسایل تمام اصول را رعایت کنید ولی وسواس زیادی به خرج ندهید. در هنگام اسباب کشی حتماً آرامش تان را حفظ کرده و استرس نداشته باشید تا بتوانید کارتان را به بهترین شکل انجام دهید. امیدواریم مطالب بیان شده برایتان مفید بوده باشد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

۱۰ اشتباه اسباب کشی که باید از آنها دوری کنید.

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

اشتباهات رایج اسباب کشی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x