تعمیرات یخچال

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر یخچال ساید بای ساید در پرند

عیب‌یابی و تعمیر یخچال ساید بای ساید در پرند | ایرادات رایج یخچال ساید بای ساید

یخچال فریزر از لوازم ضروری برای زندگی می باشد. یخچال ساید بای ساید مانند وسایل دیگر امکان دارد، که دچار ایراد و خرابی شود. بدون یخچال مواد غذایی در زمان کمتری فاسد می‌شوند. در صورتی که با مشکلات رایج یخچال ساید بای ساید آشنا باشید، می‌توانید اقدام درست را انجام دهید.

عیب یابی و تعمیر یخچال ساید بای ساید در پرند

سرویس دوره ای یابی و تعمیرات یخچال ساید بای ساید نیاز به مهارت و تخصص کافی خواهد داشت. همان‌طور که می‌دانید یخچال های ساید بای ساید زیادی وجود دارند، که هر کدام از آنها قطعات متفاوتی دارند و برای تعمیر نیاز به قطعه ها و دانش مخصوص دارند. به همین دلیل عیب یابی و تعمیر یخچال ساید بای ساید های امروزی بسیار دقیق و حساس می‌باشد، که نیازمند افراد کاربلد و دوره دیده می باشد و هر فردی نمی تواند بدون اینکه ابزار و تخصص لازم را داشته باشد، این کار را انجام دهد.

یخچال فریزر ساید بای ساید زیاد گرم می‌شود

  • در صورتی که موتور یخچال شما به خوبی نتواند کار کند، یخچال ساید بای ساید بیش از اندازه گرم خواهد شد.
  • کار نکردن یخ زدایی یا دیفراست موجب می شود، که یخچال ساید بای ساید گرم شود. در یخچال های جدید سیستم یخ زدایی مشکل برفک را برای کاربران برطرف کرده است. این سیستم وقتی در یخچال برفک ایجاد می گردد، آنها را آب کرده و آب حاصل از آن را با شلنگ به پشت موتور یخچال هدایت می‌کند. چنانچه سیستم به خوبی کار نکند، در موتور یخچال برفک ایجاد شده موجب می شود، که گاز یخ بزند و نتواند در لوله ها گردش داشته باشد. وقتی که در لوله ها گاز چرخشی نداشته باشد، سرما تولید نخواهد شد. با استفاده از مولتی متر می توان سنسور و المنت را بررسی نمود.
  • درب یخچال ساید بای ساید موجب می‌شود، که هوای گرم به داخل یخچال وارد نشود و دمای یخچال حفظ شود. چنانچه درب یخچال به خوبی نتواند بسته شود، موجب آسیب دیدگی موتور، اتلاف انرژی و… می گردد. برای اینکه بتوانید از سالم بودن درب یخچال ساید بای ساید را مورد بررسی قرار دهید، به نوار دور آن توجه کنید.
  • وقتی که سنسور یخچال ساید بای ساید ایرادی داشته باشد، نمی تواند دمای یخچال را به صورت صحیح تشخیص دهد و اطلاعات غلط برد الکترونیکی موجب فرمان اشتباه می شود. برای بررسی سنسور یخچال ساید بای ساید باید مقاومت را با مولتی متر اندازه بگیرید.
  • چنانچه موارد بالا را مورد بررسی قرار دادید و مشکلی نیافتید، احتمالاً برد یخچال ساید بای ساید سالم نیست و باید افراد متخصص در این زمینه برد الکترونیکی یخچال ساید بای ساید را مورد بررسی قرار داده و آن را عیب یابی کند.

برفک زدن یخچال ساید بای ساید

  • در صورتی که غذای بسیار گرم را درون یخچال ساید بای ساید قرار دهید موجب می شود، که در یخچال شما برفک ایجاد شود. بنابراین باید وقتی غذا خنک شد آن را درون یخچال قرار دهید. وقتی غذای گرم وارد یخچال قرار می دهید، بخار و گرما به لوله های سرد یخچال برخورد کرده و به برفک یا یخ تبدیل می شود.
  • چنانچه مقدار گاز یخچال ساید بای ساید شما کم باشد موجب می شود، که در لوله های آب رادیاتور برفک ایجاد گردد. وقتی که گاز یخچال کم است، فشار گاز کاهش یافته و از رادیاتور آب با سرعت عبور نخواهد کرد. بنابراین در جای خود ثابت شده و یخ می زند و گردش نخواهد داشت. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، باید به یخچال گاز بزنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر یخچال اکسنت Accent

یخچال ساید بای ساید

فن یخچال ساید بای ساید کار نمی‌کند

در یخچال های ساید بای ساید انتقال سرما و خنک کردن موتور بر عهده فن یخچال می باشد. در صورت خرابی و کار نکردن فن ها در یخچال ساید بای ساید یخچال به خوبی سرد نخواهد شد و عملکرد آن مختل می گردد. برای اینکه بتوانید از فن ساید بای ساید را مورد بررسی قرار دهید، باید فن را در حین اینکه موتور یخچال در حال کار است چک کنید.

صدای زیاد یخچال ساید بای ساید

یکی از مشکلات متداول که در یخچال های ساید بای ساید به وجود می آید، صدای گوش خراش و غیرطبیعی در آن می‌باشد، که می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اولین دلیل آن که خراب بودن کمپرسور یخچال ساید بای ساید است. موتور از اجزای مختلفی تشکیل شده است، که در صورت وجود عیب در هر کدام از آنها صدای غیر طبیعی و زیاد از یخچال ساید بای ساید به گوش خواهد رسید. در برخی مواقع رله های روی برد نیز موجب ایجاد صدای غیر طبیعی در یخچال ساید بای ساید می شود. حتماً می دانید که وقتی یخچال آغاز به کار می کند، صدای شبیه کلیک از آن شنیده می شود. چنانچه موتور یا رله ها دچار خرابی باشند، چندین بار قطع و وصل می‌شوند و همین قطع و وصل شدن ها موجب به وجود آمدن صدای زیاد در یخچال های ساید بای ساید می شود.

ارور های یخچال ساید بای ساید

ارور هایی که بر روی صفحه نمایش یخچال های ساید بای ساید به نمایش در می‌آید، برای تشخیص دادن عیب و ایراد و در نهایت تعمیر کردن آنها یک راهنمای خوب می‌باشد. با پیشرفت کردن علم در جهت راحتی و آسایش سیستم خودکار عیب یاب برای عیب یابی و محافظت از یخچال طراحی گردیده است. وقتی که یکی از قطعه ها به صورت صحیح کار نکند، این سیستم وارد عمل شده و به صورت روشن شدن چراغ خاص یا کد و یا بوق ممتد هشدار می دهد. که هر کدام از آنها مفهوم و معنای خاصی دارند. با مطالعه کردن دفترچه راهنمای محصول خود می‌توانید معنا و مفهوم ارور ها را بدانید.

جمع شدن آب و نشت آب در یخچال ساید بای ساید

وقتی آب در کف یخچال ساید بای ساید جمع می شود، احتمالاً این آب به خاطر ذوب شدن و آب شدن برفک یخچال است، که به پشت موتور به وسیله شلنگ منتقل می گردد. این کار سبب خنک شدن موتور و تخلیه آب می گردد. در صورتی که این قسمت انسداد داشته باشد موجب می شود، که این مشکل در یخچال ساید بای ساید بروز کند.

نکات مهم در نگهداری یخچال ساید بای ساید

عمر مفید وسایل برقی مانند یخچال ساید بای ساید تا حد زیادی به نحوه نگهداری شما و کیفیت برند بستگی خواهد داشت. یخچال از جمله لوازمی می باشد، که تقریباً هیچ وقت از برق کشیدن نشده و به طور مداوم روشن است. بنابراین باید با نکات نگهداری از یخچال ساید بای ساید باشید تا دستگاه شما کار آمدتر باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای دکمه های روی یخچال

کویل یخچال ساید بای ساید را تمیز نگه دارید

کویل های یخچال ساید بای ساید باید تمیز و بدون گرد و خاک باشند، تا کارآمد بوده و درست و خوب کار کند. کویل ها به طور معمول در پشت بدنه و پایین دستگاه قرار داده شده اند. باید به صورت مرتب با فاصله ایجاد کردن بین دیوار و دستگاه این کویل ها را به خوبی تمیز کنید. در هنگام انجام دادن این کار بهتر است، که قسمت کف یخچال ساید بای ساید را نیز از گرد و خاک و مواد غذایی پاک کنید و جارو بکشید. افرادی که در منزل حیوانات خانگی دارند، باید در فاصله کمتری این کار را انجام دهند.

دمای یخچال ساید بای ساید را درست تنظیم کنید

دمای یخچال ساید بای ساید و همچنین قسمت فریزر آن باید با توجه به دمای محیط و حجم مواد غذایی که در آن قرار دادید به صورت صحیح تنظیم شود. این کار موجب می‌شود، که مواد غذایی به صورت ایمن در یخچال نگهداری شوند. دمای قسمت یخچال را روی ۳۷ الی ۴۰ درجه فارنهایت تنظیم نمایید و دمای قسمت فریزر ساید بای ساید را روی درجه صفر درجه فارنهایت تنظیم نمایید.

واشر درب یخچال ساید بای ساید را چک کنید

در صورتی که واشر دور درب یخچال ساید بای ساید خوب آب بندی نشود، هوای سرد یخچال خارج شده و هوای گرم وارد آن می‌شود و دما حفظ نخواهد شد. بنابراین باید از نظر پارگی و ساییدگی واشر دور درب یخچال ساید بای ساید به صورت مرتب مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت لزوم برای جلوگیری از ایجاد مشکلات بیشتر و جدی تر اقدامات لازم برای عوض کردن آن را انجام شود. بهتر است، که این واشر را با اسکاچ و آب گرم هر چند وقت یکبار تمیز کنید.

یخچال ساید بای ساید

عوض کردن به موقع فیلتر یخچال ساید بای ساید

قسمت آبریز و یخساز یخچال ساید بای ساید فیلتر هایی دارند، که باید به موقع عوض شوند. عوض کردن به موقع فیلترهای یخچال ساید بای ساید موجب تمیز نگه داشتن آبریز و یخساز می گردد و همچنین موجب می شود، که فرآیند سرد کردن و ساختن یخ به صورت صحیح انجام شود. بنابراین پیشنهاد می‌شود، که فیلترهای یخچال ساید بای ساید را به موقع عوض کنید.

سخن تکمیلی

در صورتی که از یخچال ساید بای ساید خود به روش صحیح و اصولی استفاده کنید، یخچال شما کمتر دچار ایراد و خرابی خواهد شد و عمر مفید آن بیشتر خواهد بود، اما چنانچه یخچال ساید بای ساید شما با ایراد و مشکل روبرو شد بهتر است، که عیب یابی و تعمیر آن را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید، تا دستگاه شما با مشکلات جدی تر و بیشتر مواجه نشود و کارایی آن کاهش پیدا نکند.

عیب یابی و تعمیر یخچال ساید بای ساید در پرند

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

عیب یابی و تعمیر یخچال ساید بای ساید در پرند

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا