مجله سلامت پوست

آشنایی با مراحل فیشیال پوست | تاثیر فیشیال روی پوست صورت

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

به طور طبیعی پوست هر شخص پس از مدتی از سلول های مرده یا همان لایه شاخی پوشیده می شود که مکان قرارگیری آنها سطحی ترین لایه پوستی یا همان روی پوست است، سلول های مرده وظیفه محافظت از پوست را به عهده دارند و همواره از بدن در مقابل عوامل خطرناک و خطرساز مراقبت می کنند. بدن انسان در هر ماه یک بار تمامی سلول های مرده یا شاخی را کاملا از بین می برد و سلول های جدید را جایگزین آنها می کند که همین امر سبب تجمع سلول های مرده بر روی پوست می گردد، هنگامی که سلول های مرده بر روی پوست قرار دارند ممکن است از طریق منافذ باز پوست به درون پوست نفوذ کنند و یا در بین این منافذ گیر کنند که در انتها سبب بروز جوش و آکنه چرکی می گردند از این رو توصیه می گردد که همواره در هر ماه یک بار پوست خود را فیشیال یا پاکسازی کنید تا پوستی سالم، شفاف و درخشان داشته باشید.

فیشیال پوستی نوعی روش درمانی جهت مراقبت از پوست و پاکسازی آن است که برای هدف های خاصی از جمله: خلاص شدن از شر جوش های سرسیاه، جلوگیری از پیری پوست، کاهش استرس و تسکین افسردگی، افزایش گردش خون در پوست، استراحت و تغذیه پوست، کمک به سم زدایی و خروج سم های موجود در پوست، باز شدن منافذ بسته پوست، سفت کردن پوست، رفع گودی و تیرگی دور چشم ها، نرم، درخشان و شفاف شدن پوست، درمان لک و جای آن، افزایش قدرت جذب کنندگی پوست، یکدست کردن رنگ پوست و درمان جوش و آکنه مورد استفاده قرار می گیرد. فیشیال پوست با توجه به نوع پوست و ویژگی های پوستی هر فرد متغیر است. فیشیال صورت دارای مراحل مختلفی است که عبارتند از:

new theme

مشورت کردن:برای انجام فیشیال پوستی باید ۱ جلسه به پزشک یا مشاور پوست و مو مراجعه کرده و راجع به تمامی مشکلات پوستی، استرس و نگرانی ها، رژیم غذایی، محصولات مورد استفاده، نوع پوست و غیره با آن صحبت نمایید تا از اوضاع پوست و بدن شما مطلع گردد، سپس در صورتی که پزشک انجام فیشیال را تایید نمود می توانید به کلینیک های معتبر جهت انجام آن مراجعه نمایید و در غیر این صورت نباید فیشیال پوستی انجام داد.

 آماده سازی:در این مرحله شما به کلینیک معتبر مراجعه نموده و در آنجا به شما یک دست لباس مخصوص ملحفه مانند می دهند که باید آن را بپوشید و موهایتان را نیز به وسیله یک هد بند جمع می ‌کنند.

پاکسازی پوست:پس از پوشید لباس مخصوص و جمع کردن موها نوبت به اولین مرحله شروع فیشیال که پاکسازی پوست است می رسد، در این مرحله به وسیله پدهای نخی یا پنبه ای بهداشتی و یا اسفنج و دستگاه شست و شو پوست را تمیز می کنند، توجه داشته باشید که برای شست و شوی پوست از پاک کننده های مخصوص متناسب با نوع پوست استفاده می کنند و به طور معمول تمامی این کارها را برای پاکسازی بهتر پوست ۲ بار انجام می دهند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خاصیت زردچوبه و خواص آن روی پوست

بررسی کردن پوست:در این مرحله متخصص در زیر نور پوست شما را به طور دقیق بررسی می کند و در صورتی به نور شدید جهت مشاهده پوست نیازمند باشد چشمان شما را به وسیله چشم بند می بندد تا هم بتواند نوع پوست را تشخیص دهد و هم در صورت دارا بودن بیماری پوستی، انواع جوش و چین و چروک آنها را مشاهده نماید، بعد با توجه به نوع پوست شما برایتان محصولات مناسب و تاثیرگذار تجویز می نماید.

 

فیشیال پوستبخار:در این مرحله سایر کلینیک ها از یک دستگاه بخار استفاده می کنند تا بخار را بر روی پوست شما پخش نماید چرا که بخار سبب باز شدن منافذ بسته پوست، پاکسازی عمق پوست از آلودگی ها، نرمی و لطافت پوست می شود به علاوه به خروج آسان تر و سریع تر جوش های غیر التهابی یا همان جوش های سر سفید و سر سیاه کمک می نماید. نکته: به طور معمول برای افرادی که پوست حساس دارند بخور استفاده نمی شود چرا که ممکن است پوستشان به دلیل حساس بودن آسیب ببیند.

 لایه برداری پوست:همانطور که گفته شد در روش درمانی فیشیال تمامی سلول های مرده را با استفاده از لایه برداری از بین می برند و همین امر موجب تحریک سلول های جدید می گردد. به طور معمول این کار با روش های مختلفی انجام می شود به طور مثال استفاده از ابزارهایی که مناسب لایه برداری و ساییده شدن به پوست هستند یا استفاده از ماده های شیمیایی همچون آنزیم ها و اسیدها در دیگ بخار که موجب ضعیف کردن پیوند بین سلول های پوستی و در نتیجه پاک کردن آنها از سطح پوست می گردند. نکته: در صورتی که پوست پس از انجام این مرحله مجددا به لایه برداری نیازمند بود درمانگر باید لایه برداری شیمیایی قوی را به عنوان یک مرحله جداگانه دیگر مورد استفاده قرار دهد.

استخراج:پس از لایه برداری پوست نوبت به استخراج جوش های سر سیاه و سر سفید می رسد، درمانگر باید در این مرحله دقت فراوانی به خرج دهد چرا که اگر کار به درستی انجام نشود ممکن است موجب بروز تغییر رنگ در برخی نواحی پوست شود. توجه داشته باشید که استخراج جوش ها همواره با درد همراه است و میزان شدت درد به نوع پوست و آستانه تحمل شما بستگی دارد به علاوه افرادی که پوست حساس دارند، درد بیشتری را باید تحمل نمایند.

ماساژ دادن پوست:در این روش از ابزارهای مخصوص ماساژ پوست برای ماساژ دادن صورت استفاده می شود که ماساژ باید به صورت بسیار آرام انجام شود تا همواره به پوست صورت آسیب وارد نشود چرا که صورت همواره دارای پوستی حساس می باشد. یکی از مهم ترین اهداف ماساژ پوست در روش فیشیال، استراحت پوست، تحریک پوست و عضله های زیرین آن می باشد.

ماسک پوست:در این مرحله درمانگر با توجه به نوع پوست شما یک ماسک مناسب برای رفع مشکلات پوستی شما تهیه کرده آن را بر روی پوستتان می زند، گاهی نیز این ماسک در حین ماساژ به پوست زده می شود.

new theme

 انجام مرحله پایانی:در این مرحله دیگر فیشیال پوست تمام است و درمانگر برای پوست شما از کرم مرطوب کننده، سرم مرطوب کننده و یا آبرسان متناسب با نوع پوست جهت مرطوب نمودن پوستتان استفاده می کند و بعد با استعمال تونر یا همان محلول قابض کننده بر روی پوست، منافذ باز پوست را می بندد. نکته: اگر پس از انجام فیشیال در معرض نور آفتاب قرار گرفتید، حتما قبل از قرارگیری از کرم ضد آفتاب با حداقل SPF 30 و متناسب با نوع پوست استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهکارهای از بین بردن لک صورت

 توصیه های مراقبت از پوست در منزل:

پزشک پس از انجام فیشیال پوست یک سری راهکار را جهت مراقبت از پوست به شما ارائه می دهد و در صورت نیاز ممکن است برایتان محصول یا دارویی تجویز نماید.

فیشیال پوست باید هر چند وقت یک بار انجام شود؟

انجام این روش درمانی در افراد مختلف می تواند متفاوت باشد اما همواره متخصصان توصیه می کنند که در هر ماه یک بار این روش را انجام دهید ولی در صورتی که برای شما انجام ماهانه آن مقدور نبود باید حداقل هر سه ماه یک بار آن را تمدید کنید. توجه داشته باشید که انجام بیشتر این روش همواره به رفع جوش، لک و چین و چروک کمک نموده و پوست را جوان می سازد.

چه کسانی می توانند فیشیال پوست انجام دهند؟

به طور کلی افراد بالای ۲۰ سال سن می توانند از این روش درمانی استفاده کنند و بهتر است تا سن ۲۵ سالگی هر ۲ ماه یک بار برای انجام این روش اقدام نمایید، پس از گذشت سن ۲۵ سال می توان در هر ماه یک بار فیشیال انجام داد و بهترین نتیجه را گرفت.

فیشیال پوستنکات مراقبتی در مورد فیشیال پوست

۱: پیش از شروع نمودن فیشیال پوست حتما از درمانگر درخواست کنید محصولاتی که قرار است مورد استفاده قرار دهد را بر روی قسمتی از پوست تست نماید تا در صورت بروز حساسیت از مصرف آن پرهیز کند

۲: جهت انجام فیشیال پوست حتما به مرکزی معتبر مراجعه نمایید چرا که مراکز نا معتبر ممکن است در صورت نا واردی به پوست شما آسیب برسانند

۳: در صورت حساسیت داشتن به ماده و یا محصولی خاص حتما به درمانگر و مشاور پیش از انجام فیشیال اطلاع دهید

۴: در صورت مصرف داروهای خوراکی یا موضعی خاص و باردار بودن حتما به درمانگر اطلاع دهید

۵: تا حد امکان سعی کنید پس از انجام فیشیال پوست در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و در صورت قرارگیری حتما از کرم ضد آفتاب، کلاه و چتر برای محافظت از پوست استفاده کنید

۶: در صورت وجود زخم و یا بریدگی بر روی پوست، ابتدا صبر کنید تا بهبود یابد سپس فیشیال انجام دهید

۷: حداقل تا ۲ روز و حداکثر تا ۷ روز پس از انجام فیشیال پوست، برای شست و شوی پوست از صابون، تونر، فوم و غیره استفاده نکنید

سخن پایانی

به طور کلی فیشیال پوست یک روش جوانسازی به شمار می آید که همواره از مراحلی طولانی جهت تاثیرگذاری هر چه بهتر و بیشتر بر روی پوست برخوردار می باشد و پس از انجام آن نیز باید نکات گفته شده را رعایت نمود تا نتیجه مطلوبی گرفت.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

مراحل فیشیال پوست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مراحل فیشیال پوست | تاثیر فیشیال پوست روی صورت

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا