مجله لوازم خانگی

جارو رباتیک هوشمند چیست؟ | نحوه کارکرد جارو رباتیک هوشمند

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

حتماً شما هم دوست دارید وقتی که وارد خانه خود می‌ شوید همه چیز مرتب و تمیز باشد در این شرایط که یک جارو رباتیک هوشمند بدون دغدغه زمان می‌ تواند همواره خانه پاکیزه و تمیز برای شما فراهم کند. جارو رباتیک هوشمند یک گجت مدرن است که می‌ تواند کار خانه شما را کمتر کند و به شما فرصت این را بدهد که بیشتر استراحت کنید. چنانچه شاغل هستید و فرصت اینکه منزل خود را تمیز کنید ندارید بنابراین جارو رباتیک هوشمند می‌ تواند برای شما بسیار مفید باشد. تکنولوژی پیشرفته جارو رباتیک هوشمند این امکان را به شما می‌ دهد که بدون دردسر همه قسمت‌ های خانه شما از زیر میز، زیر مبل و یا هر جای دیگری را کاملاً تمیز کند.

جارو رباتیک هوشمند چیست؟

جارو رباتیک یکی از مدل‌ های جاروبرقی به شمار می‌ آید که کارکرد آن به صورت اتوماتیک می‌ باشد یعنی اینکه شما فقط کافیست یک دکمه را بفشارید و به جارو فرمان دهید که به شکل اتوماتیک آغاز به کار کرده و محیط خانه شما را تمیز کند. برخی از مدل‌ های جارو رباتیک به این گونه هستند که می‌ توانند علاوه بر جارو کشیدن تی خشک و یا حتی تی تر هم بکشند. جارو رباتیک می‌ تواند پس از پایان کار به طور اتوماتیک به طرف محل شارژ خودش برگردد. ظاهر زیبایی که جارو رباتیک دارد موجب می‌ شود که حتی در حضور مهمان هم بتوانید از آن استفاده کنید و شاید یک وسیله برای سرگرمی هم به شمار آید. جارو رباتیک یک جارو دایره‌ ای شکل است که حدوداً قطر ۳۰ سانتیمتر و ارتفاع ۸ سانتیمتر دارد. جارو رباتیک هوشمند قابلیت پیمایش اتوماتیک دارد و همه نقاط منزل را تمیز می‌ کند یعنی هر جایی که در محدوده حرکت این ربات قرار بگیرد از آشپزخانه و اتاق خواب‌ ها گرفته تا پذیرایی و سالن همه را تمیز می‌ کند.

کارکرد جارو رباتیک هوشمند چگونه است؟

 • برس کناری جارو رباتیک هوشمند با چرخشی پیوسته می‌ تواند همه ذراتی که روی زمین وجود دارد را به سمت برس اصلی انتقال دهد.

جارو رباتیک هوشمند چیست؟ | نحوه کارکرد جارو رباتیک هوشمند

 • برس غلتان که برس اصلی جارو هوشمند است می‌ تواند همه پرزها و موها را از سطح زمین جمع کند.
 • لاستیک غلتان که در جارو هوشمند رباتیک وجود دارد گرد و غبارها را جمع آوری می‌ کند.
 • موتور جارو رباتیک هم همه ذرات جمع آوری شده را از ورودی هوا به سمت داخل مخزن می کشد.

ویژگی‌ ها و قابلیت‌ های جارو رباتیک هوشمند

جارو رباتیک در مرحله اول یک جارو هوشمند است و بدون دخالت دست می‌ تواند به صورت اتوماتیک نظافت خانه شما را انجام دهد. فرم و ابعاد و ظاهر جارو رباتیک طوری طراحی شده است که زیر کابینت، زیر تخت خواب، میز و تمامی گوشه کنارها و کنج‌ های خانه را به صورت کاملاً دقیق تمیز می‌ کند. جارو رباتیک فقط یک جارو برقی نیست علاوه بر جارو کشیدن می‌ تواند تی را هم به دو مدل خشک و تر انجام دهد. جارو هوشمند رباتیک یک سنسور تشخیص ارتفاع هم دارد و زمانی که نزدیک به پله می‌ شود می‌ تواند مسیر خودش را تغییر دهد. جارو رباتیک این امکان را دارد که پس از تمام شدن کار نظافت به صورت اتوماتیک به محل شارژ خودش برگردد. جارو رباتیک هوشمند معمولاً دارای ارتفاع ۱۰ سانتیمتری می‌ باشد بنابراین چنانچه ارتفاع زیر میز، مبل و کابینت شما از ۱۰ سانتیمتر بیشتر باشد، جارو رباتیک به راحتی می‌ تواند نظافت آنها را هم انجام دهد. جارو رباتیک هوشمند می‌ تواند حدود ۲ سانتیمتر هم بالا برود بنابراین چنانچه فرش خانه شما از ۲ سانتیمتر کمتر باشد به آسانی فرش را هم تمیز می کند. جارو هوشمند رباتیک سیستم عیب یابی هم دارد و به محض آنکه کوچک‌ ترین ایرادی در آن به وجود آمد می‌ تواند به صورت هشدار آن را اعلام کند. صدای کم و قدرت بالا از مزایای این جاروبرقی رباتیک می‌ باشد. جاروبرقی هوشمند می‌ تواند به اینترنت هم متصل شده و علاوه بر آن با دیگر وسایل هوشمند هم ارتباط داشته باشد. یکی دیگر از قابلیت‌ های بارز این جارو هوشمند رباتیک مجهز بودن به سنسور قوی و همچنین چشم الکترونیکی می‌ باشد که قدرت تشخیص مسیر و آنالیز آن و همچنین تشخیص اشیا را دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای خرید لوازم خانگی دوو Daewoo | قیمت و مشخصات

معایب جارو رباتیک هوشمند

 • ایجاد سروصدا

بسیاری از جارو رباتیک‌ ها بی سروصدا هستند و بعضی از آنها هم می‌ توانند سروصدای زیادی داشته باشند. البته این موضوع وقتی که کسی در خانه نباشد خیلی هم اهمیت ندارد ولی چنانچه حیوان خانگی در خانه نگهداری می‌ کنید سروصدای زیاد جارو رباتیک می‌ تواند آنها را بترساند و وقتی که شما در خانه نباشید احتمال بروز اتفاقاتی هم وجود دارد.جارو رباتیک هوشمند چیست؟ | نحوه کارکرد جارو رباتیک هوشمند

 • حسگرها

برای آنکه این جارو رباتیک کارایی درستی داشته باشد حسگرها در آن طراحی شده‌ اند. به عنوان مثال برای پیدا کردن مسیر تشخیص دادن ارتفاع و … حسگرها کارایی دارند. ولی گاهی اوقات هم همین حسگر می‌ تواند باعث دردسر شود. به عنوان مثال قسمتی از فرش سیاه باشد و حسگر این رنگ سیاه را به عنوان ارتفاع تشخیص دهد و توقف کند.

 • جابجایی به همه نقاط

چنانچه سطح خانه شما کاملاً هموار باشد هیچ چیز جلودار جارو رباتیک نخواهد بود بنابراین ممکن است حتی به سرویس بهداشتی هم برود. در برخی از مدل‌های جارو رباتیک ویژگی به نام دیوار مجازی قرار داده شده است یعنی اطلاعاتی به جارو می‌ دهید که قسمتی را به عنوان دیوار در نظر گرفته و از آن عبور نکند. چنانچه جارو رباتیک هوشمند شما این ویژگی را نداشته باشد بنابراین باید حواستان به رفت و آمد آن به قسمت‌ های خاص منزل باشد.

 • قیمت بالا

قیمت زیاد این دستگاه ها می تواند برخی افراد را از خرید این جارو رباتیک منصرف کند. از آنجایی که این جارو رباتیک‌ ها تکنولوژی جدیدی محسوب می‌ شوند و نسبت به جاروبرقی‌ های معمولی بسیار پیچیده‌ ترند بنابراین نمی‌ توان از آنها قیمت پایینی انتظار داشت.

 • قدرت مکش

جارو رباتیک قدرت بسیار زیادی در تمیز کردن منزل دارد ولی قدرت مکش آنها نسبت به جاروبرقی‌ های معمولی کمتر است.

نکات مهم برای خرید جارو هوشمند رباتیک

 • توجه به سطوح خانه

گاهی اوقات سطح خانه شما طوری است که جارو رباتیک خیلی برای آن مناسب نیست و می‌ تواند در عملکرد دستگاه اخلال ایجاد کند. بنابراین قبل از خرید جارو رباتیک حتماً به هموار بودن یا غیر هموار بودن سطح منزل خود دقت کنید. پیش از خرید حتماً باید فضای خانه خود را بررسی کنید. چنانچه کف خانه بیشتر از جنس سخت مانند سرامیک یا چوب باشد لازم نیست که یک دستگاه با قدرت خیلی زیاد بخرید. روی این سطوح معمولاً گرد و غبار مخفی نمی‌ شوند و جارو رباتیک بسیار راحت می‌ تواند تمیز کردن آن را انجام دهد. جارو هایی که دارای فرچه مویی ساده می‌ باشند می‌ توانند کار شما را به خوبی انجام دهند ولی چنانچه موکت و فرش دارید مخصوصاً اگر قالی‌ های شما تراکم زیادی دارند باید یک جاروبرقی هوشمندی خریداری کنید که قدرت بالایی داشته باشد تا بتواند گرد و غبار را از لابلای منافذ و پرزهای فرش کاملاً بیرون بکشد. چنانچه سطح خانه شما هم ترکیبی از هر دو مورد می‌ باشد جارو رباتیکی انتخاب کنید که به سطح چوب هیچ صدمه‌ ای نزند.

 • اتصال به اینترنت
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر کردن بخارشوی زانوسی | خدمات تعمیرات بخارشوی زانوسی

بسیاری از جارو رباتیک‌ های هوشمند امکان وصل شدن به وای فای را هم دارند بنابراین باید اپلیکیشن مربوط به آن را بر روی موبایل خود نصب کنید و از طریق موبایل به برنامه‌ ریزی آنها اقدام نمایید.

 • عملکرد نظافت

چنانچه می‌ خواهید یک جارو رباتیک خریداری کنید که کاملاً جایگزین جاروبرقی شود بنابراین باید هزینه بیشتری هم بپردازید. اگر مدل ارزان قیمت جارو رباتیک را بخرید در واقع می‌ تواند مانند یک دستیار عمل کند و برای خانه‌ هایی که رفت و آمد آنها کم است می‌ تواند مناسب باشد.

 • مخزن گرد و غبار

خیلی از جاروها امکان تخلیه مخزن ندارند. شما باید با توجه به مقدار کثیفی منزل خود آنها را تخلیه نمایید. معمولاً پس از هر ۴ یا ۵ بار جارو کشیدن نیاز به تخلیه کردن مخزن می‌ باشد و البته می‌ توان آن را یکی از معایب این جارو رباتیک‌ ها دانست.جارو رباتیک هوشمند چیست؟ | نحوه کارکرد جارو رباتیک هوشمند

 • ظرفیت باتری

یکی از موضوعات مهم برای خرید لوازم الکترونیکی دقت به ظرفیت باتری آنها می‌ باشد. همه جارو رباتیک‌ ها با باتری کار می‌ کنند بنابراین باید جارو رباتیکی بخرید که ظرفیت باتری آن بالا باشد. معمولا مدل‌ های ارزان قیمت جارو رباتیک پس از هر بار شارژ کامل می‌ تواند ۷۵ دقیقه کار کند و مدل‌ های گران قیمت تا ۱۲۰ دقیقه هم کار می‌ کنند.

 • فیلتر هپا

یکی دیگر از موارد مهم برای خرید جارو رباتیک هوشمند فیلتر هپا می‌ باشد. فیلتر هپا می‌ تواند ذرات را به صورت کامل جذب کند و هیچ گرد و غبار و ذرات ریزی باقی نمی‌ گذارد مخصوصاً اگر در خانه شما فردی به آسم یا آلرژی مبتلاست فیلتر هپا بهترین گزینه می‌ باشد.

کلام آخر

در این مقاله از ایبک امداد به معرفی و بررسی جارو رباتیک هوشمند پرداختیم و نحوه کارکرد آن را به شما عزیزان توضیح دادیم. با داشتن یک جارو رباتیک هوشمند می‌ توانید خیال خود را از بابت نظافت و تمیز بودن خانه به صورت دائمی راحت کنید. در این شرایط منزل یا محل کار شما همیشه تمیز است.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

جارو رباتیک هوشمند چیست؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

جارو رباتیک هوشمند چیست؟ نحوه کارکرد جارو رباتیک هوشمند

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا