تعمیرات کولر گازی

خدمات تخصصی تعمیر کولر گازی تولیپس | ارائه خدمات تعمیر در محل

نحوه عیب‌یابی و تعمیر کولر گازی تولیپس | مشکلات رایج کولر گازی tulips

تعمیر کولر گازی تولیپس یکی از کارهای سختی است که اکثر افراد عادی توانایی انجام آن را ندارند. به همین جهت توصیه می شود تعمیر این محصول را در صورت خرابی، به مراکز معتبر و تعمیرگاه های تخصصی کولر گازی تولیپس بسپارید. سیستم پیچیده کولر و قطعات زیاد آن باعث می شود افراد بدون تخصص نتوانند آن را تعمیر کنند. بر این اساس تصمیم گرفتیم در این مقاله یکی از مراکز بزرگ و قابل اعتمادی که خدمات تعمیرات کولر گازی تولیپس را در سراسر ایران انجام می دهند، معرفی کنیم. در صورتی که کولر گازی شما به هر دلیلی خراب شده است، می توانید برای انتخاب تعمیرگاه مجاز با این مقاله از ایبک امداد همراه باشید.

خدمات تعمیر کولرگازی تولیپس

افزایش قیمت کولر گازی باعث نگرانی و سردرگمی بیشتر افراد در صورت خرابی این دستگاه شده است. در صورت خرابی و آسیب دیدن کولر گازی تولیپس تنها کاری که باید انجام دهید این است که با مرکز معتبر تعمیر تعمیرات تخصصی لوازم خانگی تولیپس تماس بگیرید.

سپس درخواست تعمیر کولر گازی تولیپس را بدهید. برای این کار می توانید با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید. و در نهایت درخواست خود را جهت تعمیر لوازم برقی تولیپس در محل ثبت کنید. توجه داشته باشید پرسنل مجموعه به محض دریافت تقاضای شما در محل حاضر و اقدام به ارائه خدمات در محل می نمایند.

خدمات مرکز تعمیرات کولر گازی تولیپس

تعمیرکاران و پرسنل مرکز تعمیرات کولر گازی تولیپس در ایبک امداد خدمات ویژه و بسیار مفیدی را به مشتریان عرضه می دهد. تعمیرکار محصولات تولیپس ابتدا سعی می کند در فاصله زمانی بسیار کوتاهی نیروهای خود را جهت تعمیر به محل اعزام کند.

در مرحله بعد با ورود تکنسین کولر گازی در محل، دستگاه را به همراه تجهیزات و لوازمی که با خود می آورد در مقابل چشمان مشتری عیب یابی می کند.

نکته مهم در مورد پرسنل این مرکز این است که کلیه مراحل تعمیر و عیب یابی دستگاه را در حضور کاربر انجام می دهند تا بتوانند حس اعتماد و رضایتشان را جلب نماید. در صورتی که پس از عیب یابی کولر گازی متوجه آسیب در قطعات شوند، با تعمیر یا تعویض قطعات در مدت زمان کوتاهی مشکل دستگاه را حل می کنند.

چه عواملی موجب می ‌شوند که میزان سرمایش کولر گازی تولیپس کم شده باشد؟

در مواردی که کولر را روشن کردید و تمامی روزنه های خروجی را به طور کامل بسته اید، اما باز هم کولر نمی تواند محیط داخلی فضای مد نظر شما را خنک کند، مشکل را باید در موارد زیر جستجو نمایید .

 • گاز مبرد دستگاه از جمله مواردی است که در خنک کردن کولر گازی بسیار موثر می باشد. بنابراین در صورتی که کولر شما نتواند محیط را خنک کند، باید بررسی کنید که گاز مبرد آن کم نشده باشد.
 • دلیل دیگری که که باعث می شود کولر گازی تولیپس نتواند محیط را خنک کند، وجود خرابی در قسمت اتصالات دستگاه است. در این صورت لازم است تمامی اتصالات را به طور دقیق چک کنید.
 • در صورتی که کولر نشتی گاز داشته باشد، امکان خنک کردن محیط برای آن فراهم نخواهد بود. بنابراین لازم است از عدم نشتی گاز در کولر مطمئن شوید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  بررسی ویژگی های کولر گازی پرتابل | معرفی کولرهای مدل پرتابل

تعمیر کولر گازی تولیپس

به چه علت کولر گازی تولیپس بوی نامطبوعی از خود تولید می کند؟

از جمله وظایف کولر ها و اسپلیت ها تهویه و تعویض هوای داخلی خانه و یا محل کار شما می باشد. به این صورت که هوای گرم را جذب می کند و آن را تبدیل به هوای خنک می نماید. حال اگر در فرایند این عملیات مشکلی پیش آمد و احساس کردید که بوی نامطبوعی در فضا پیچیده است، بهتر است موارد زیر را جهت عیب یابی آن مورد بررسی قرار دهید.

 • ممکن است لوله های دستگاه دچار گرفتگی شده باشد. از آنجایی که انتقال هوا و مطبوع نمودن محیط برعهده لوله های کولر گازی می باشد، ابتدا باید از عدم گرفتگی لوله ها و مسدود نشدن آن اطمینان حاصل کنید.
 • و یا ممکن است در سینی کولر که رطوبت به آن منتقل می شود، آب به صورت راکت بماند و همین آب دوباره به دستگاه منتقل شود. در این صورت بویی که از کولر خارج می شود، نامطبوع خواهد بود. جهت جلوگیری از این مشکل ابتدا باید لوله ها و سپس سینی کولر را چک کنید.
 • البته در نظر داشته باشید که باقی ماندن آب در سینی دستگاه باعث ایجاد قارچ و کپک در فضا می شود و ممکن است برای کودکان خطرات جدی به همراه داشته باشد .

به چه علت آب از کولر تولیپس نشتی می کند؟

ممکن است در حین کار و روشن بودن کولر گازی تولیپس متوجه شوید که قطراتی آب از بدنه آن خارج می شود. در این صورت لازم است موارد زیر را جهت عیب یابی آن مورد بررسی قرار دهید.

 • در صورتی که شیلنگ خروجی آب مسدود شده باشد و دچار تاخوردگی گردد، آب خروجی از دستگاه به آن برمی گردد و از بدنه آن خارج می‌ شود. بنابراین توجه داشته باشید که در هیچ یک از قسمت های شیلنگ خروجی کولر گازی گرفتگی ایجاد نشده باشد.
 • خرابی در قسمت های سینی ناودان و لوله تخلیه دستگاه نیز موارد مهم دیگری است که باعث ایجاد نشتی آب از بدنه کولر می شود.
 • در مواردی که هنگام نصب کولر گازی لوله ها را به درستی عایق بندی نکرده باشید، آب از آن خارج می شود.

به چه علت کولر گازی تولید خاموش نمی شود؟

در صورتی که اقدامات لازم را در جهت خاموشی کولر گازی انجام می دهید، اما دستگاه خاموش نمی شود و همواره روشن است و کار می‌ کند، بهتر است مشکل را در موارد زیر جستجو کنید.

 • اولین چیزی که در این شرایط به ذهن می ‌رسد، این است که کنترل دستگاه خراب است و یا باتری آن تمام شده است. در این صورت لازم است ابتدا از سالم بودن کنترل و ریموت آن مطمئن شوید.
 • خرابی در قسمت ترموستات دستگاه نیز باعث می‌ شود که ولتاژ کمپرسور قطع نشود و طبیعتاً دستگاه خاموش نمی گردد.
 • در مواردی که در قسمت برد دستگاه مشکلی ایجاد گردد، دستگاه نمی تواند دستور خاموشی بدهد. از آن جایی که برد به عنوان مغز کولر فعالیت دارد، تمامی دستورات باید از طریق برد صورت بگیرد.
 • با همه این تفاسیر در نظر داشته باشید که تعمیرات قطعات تخصصی دستگاه باید توسط تعمیرکاران متخصص و حرفه ای انجام شود. حتی اگر دانش تخصصی جهت انجام این کار را دارید، توصیه می شود به جهت حساسیت بالای برد و ترموستات هرگز خودتان نسبت به تعمیر آن اقدام نکنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات بخارشوی تولیپس Tulips

چرا کولر گازی تولیپس از خود باد گرم تولید می کند؟

برخی مواقع پرتاب باد کولر گازی  نشان دهنده خرابی و مشکل خاصی در دستگاه است. در این صورت لازم است موارد زیر را جهت عیب یابی آن مورد بررسی قرار دهید.

 • در صورت وجود چنین مشکلی باید احتمال دهید که گاز دستگاه از حد معمول خود کمتر شده است. در این صورت لازم است حجم گاز کولر را بررسی نمایید و در صورتی که نیاز است به آن گاز تزریق کنید.
 • البته خرابی در قسمت برد کمپرسور دستگاه نیز باعث وزش باد گرم از آن می شود.
 • همچنین سوختگی خازن علت دیگری بر ایجاد باغ گرم در کولر گازی می شود. در چنین شرایطی لازم است قطعات برد یا خازن را تعمیر یا تعویض کنید.

نکات مهم و اصولی در خصوص نگهداری اصولی و درست کولر گازی تولیپس

 • همواره توجه داشته باشید که کولر گازی باید در بهترین دمای مناسب قرار بگیرد. معمولاً بهترین دما برای کولرها بین ۲۴ تا ۲۶ می باشد. در این وضعیت کولر گازی تولیپس می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد و به راحتی فضا را خنک کند بدون اینکه به موتور آن سشواری وارد شود.
 • هر چند وقت یکبار لازم است کمپرسور و کندانسور کولر گازی را از وجود گرد و غبار تمیز کنید تا دستگاه بتواند بازدهی بیشتری داشته باشد.
 • فیلترهای تصفیه هوا باید در زمان های مشخصی تعویض گردند و فیلتر های نو جایگزین آنها شود.
 • برای نصب کولر گازی لازم است محل خوبی را انتخاب کنید. به این صورت که کولر بتواند بر تمامی قسمت های فضا اشراف داشته باشد. در این صورت راندمان کاری آن نیز بالا می رود.
 • حتی اگر خودتان سررشته ای در زمینه کولرهای گازی دارید، توصیه می کنیم حتما برای نصب آن از مراکز تعمیر متخصص کمک بگیرید و این کار را به نصاب حرفه ای بسپارید.
 • در ساعات اوج مصرف از کولر گازی تولید استفاده نکنید. چون در این ساعات ولتاژ برق به پایین ترین حد خود می رسد و ممکن است دستگاه در اثر نوسانات برق به طور ناگهانی خاموش شود. البته اگر در ساعات اوج مصرف مجبور هستید کولر را روشن کنید، سایر لوازم برقی را حتما خاموش نمایید.
 • اگر نور مستقیم خورشید به داخل ساختمان وارد می شود، بهتر است از پرده های ضخیم استفاده کنید تا به موتور دستگاه فشار وارد نشود.
 • سرویس دوره ای و مداوم کولر گازی را فراموش نکنید.

تعمیر کولر گازی تولیپس

نتیجه گیری

در این مقاله به نحوه عیب یابی و تعمیر کولر گازی تولیپس و نکات مهم در نگهداری از آن پرداختیم. تعمیر کولر گازی در محل یکی از خدمات بی نظیری است که توسط مرکز تعمیرات ایبک امداد به عنوان یکی از تعمیرگاه های معتبر به مشتریان ارائه می شود. افرادی که تعمیر محصولات برقی خود را به مراکز متخصصی مانند ایبک امداد می سپارند، می توانند دغدغه تعمیرات کولر گازی را کنار بگذارند. زیرا شرکت ایبک امداد وظایف خود را به بهترین نحو انجام می دهد و بعد از تست وسیله و اطمینان از سلامت آن تحویل شما می دهد.

تعمیر کولر گازی تولیپس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ارائه خدمات تخصصی تعمیر کولر گازی تولیپس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا