مجله سلامت پوست

استفاده از کلاه آفتابی در فصل تابستان | تاثیر کلاه آفتابی روی پوست

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از راه های محافظت از پوست در برابر اشعه مضر ماورا بنفش نور خورشید در فصل تابستان استفاده از کلاه آفتابی است. کلاه های آفتابی استاندارد علاوه بر اینکه از آسیب رسیدن به پوست جلوگیری می کنند از چشم ها نیز محافظت کرده و مانع صدمه دیدن آنها توسط نور خورشید می شوند. کلاه های آفتابی همواره دارای ویژگی های مهمی هستند که این ویژگی ها عبارتند از: جنس کلاه، طراحی، رنگ، اندازه ( سایز ) و قیمت که هنگام تهیه کلاه آفتابی مناسب فصل تابستان باید تمامی این ویژگی ها در نظر گرفت.

بهترین رنگ کلاه آفتابی مناسب برای فصل تابستان

بهترین و مناسب ترین رنگ کلاه آفتابی در فصل تابستان برای بانوان رنگ های صورتی ملایم، سفید و آبی روشن است و برای آقایان نیز رنگ های کرم، قهوه ای، خاکی و طوسی مناسب می باشد.

بهترین اندازه کلاه آفتابی مناسب فصل تابستان

کلاه آفتابی مناسب برای فصل تابستان باید حداقل ۷/۵ سانت لبه داشته باشد تا بتواند تمامی قسمت های صورت را پوشش دهد، بهتر است کلاه دور تا دور لبه داشته باشد تا علاوه بر پوشاندن صورت، گوش و قسمت های پشت گردن را نیز پوشش دهد علاوه بر لبه کلاه یکی دیگر از موارد حائز اهمیت، قسمت سری یا بالای کلاه است که در صورت تنگ بودن می تواند سبب بروز سردرد گشته و در صورت گشاد نبودن نیز نمی تواند به درستی بر روی سر قرار بگیرد و دائما تکان می خورد از این رو باید کلاهی را انتخاب کرد که دقیقا اندازه سر باشد و تنگ یا گشاد نباشد. کلاه های کپ و بیسبال که تنها قسمت جلوی آنها لبه دارد قسمت پشت آنها کاملا ساده و برن لبه است نیز مناسب برای استفاده در فصل تابستان هستند چرا که این نوع کلاه ها قابلیت تنظیم نمودن اندازه سر، توسط فرد را دارند اما شرط استفاده از این نوع کلاه ها ( به ویژه در فصل تابستان ) پوشاندن گوش ها و گردن است چرا که این نوع کلاه های آفتابی تنها از پوست صورت محافظت می کنند.

جنس مناسب کلاه آفتابی برای فصل تابستان

به طور کلی کلاه ها به دو دسته تقسیم می شوند، دسته اول کلاه هایی که روی آنها بسته است و دسته دوم کلاه هایی که روی آنها باز است. کلاه های روباز به دلیل باز بودن قسمت بالایی خود، سبب گردش هوا بر روی سر و ممانعت از عرق کردن سر می شوند، کلاه های رو بسته نیز دارای جنس های مختلفی از جمله کتان، ضد آب، نخ یا پنبه هستند که بهترین آنها برای فصل تابستان جنس کتان و نخ است چرا که موجب تعریق نمی گردند و از بروز هرگونه حساسیت پوستی جلوگیری می کنند.

new theme

مزیت استفاده از کلاه آفتابی استاندارد در فصل تابستان

کلاه های آفتابی همانند یک سایبان عمل می کنند و از تابیدن اشعه ماورا بنفش نور خورشید به پوست صورت جلوگیری می کنند به علاوه مانع بروز لک های پوستی ناشی از نور آفتاب و سرطان پوست می گردد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  گریه کردن چه تاثیری بر روی پوست می گذارد؟

کلاه های آفتابی متناسب با فرم صورت جهت استفاده در فصل تابستان

از آنجایی که فرم صورت هر شخص با شخص دیگر متفاوت است پس باید هر شخص با توجه به فرم صورت خود کلاه آفتابی مناسب انتخاب کند تا علاوه بر محافظت از پوست همواره استایلی شیک و جذاب داشته باشد.

کلاه آفتابی مناسب صورت های گرد:

افرادی که صورت آنها در تمام رخ گرد است یعنی اینکه ارتفاع آن تفاوت آنچنانی با عرض آن ندارد باید از کلاه هایی که ارتفاع زیادی دارند استفاده کنند چرا که استفاده از این کلاه ها علاوه بر محافظت از پوست موجب می شوند گردی صورت به حد تعادل برسد و صورت ( سر ) کشیده تر نشان داده شود علاوه بر کلاه های مرتفع، کلاه های آفتابی که قسمت بالای آنها صاف است نیز برای این فرم صورت مناسب هستند چرا که حالت گردی صورت را محو می کنند. از بهترین کلاه های آفتابی برای صورت های گرد می توان به: کلاه های قایقی و اسپانیایی اشاره نمود.

کلاه آفتابی مناسب صورت های مربعی شکل:

افرادی که صورت آنها مربعی و زاویه دار است باید از کلاه هایی استفاده کنند که قسمت بالایی آنان گرد است و یا حالتی بدون ساختار و افتاده دارد چرا که این نوع کلاه های آفتابی سبب متعادل نمودن فرم صورت آنها می گردند.

کلاه آفتابی مناسب صورت های بیضی شکل:

به طور معمول تمامی مدل های کلاه آفتابی با فرم صورت بیضی شکل همخوانی دارند به شرط آنکه میزان بیضی بودن صورت بیش از حد تعادل نباشد و صورت زیادی دراز نباشد چرا که در غیر این صورت باید از کلاه های سطلی و چراغی استفاده کنند تا صورتشان را کوتاه تر و اندکی گرد نشان دهد.

کلاه آفتابی مناسب صورت های قلبی شکل:

افرادی که فرم صورت آنها قلبی شکل است نیز همانند افرادی صورتی بیضی شکل دارند می توانند از هر نوع کلاه آفتابی استفاده کنند البته با در نظر داشتن این نکته که استفاده از کلاه های خیلی بزرگ موجب بزرگ نشان دادن چانه آنها می شود و فرم صورت را به هم می ریزد چرا که این افراد دارای چانه ای کوچک و ظریف هستند از این رو بهتر است که این افراد از کلاه های آفتابی که دارای لبه های کوتاه و عرض کم هستند، استفاده نمایند.

بهترین و مناسب ترین کلاه های آفتابی جهت استفاده در فصل تابستان

کلاه های آفتابی تابستانی به طور معمول برای محافظت از پوست صورت، گردن و موها مورد استفاده قرار می گیرند که دارای انواع مختلفی هستند و عبارتند از:

کلاه آفتابی بیسبال:

کلاه آفتابی بیسبال به کلاه ورزشی شهرت دارد چرا که کلاهی کلاسیک و رسمی ( کژوال ) با پارچه نخی است. لبه این نوع کلاه پهن و خم شده ( منحنی ) رو به پایین است که در پشت آن اغلب اوقات کش و گاهی چسب برای تنظیم نمودن کلاه به اندازه دلخواه وجود دارد، شایان ذکر است که این نوع کلاه تنها در قسمت جلو لبه دارد و پشت و اطراف آن هیچگونه لبه ای ندارد.

 

کلاه آفتابیکلاه آفتابی بولر:

این نوع کلاه نیز همانند کلاه بیسبال کلاهی کلاسیک است با این تفاوت که جنس این نوع کلاه از نمد بوده و کلاهی گرد شکل با تاجی باریک، محکم و سفت می باشد به علاوه نام های دیگر آن دربی، بامبین، بیلی کاک و باب است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آیا بعد از تزریق بوتاکس پوست افتاده می شود؟

کلاه آفتابی هامبورگ:

این نوع کلاه جنسی نمدی دارد که لبه آن تقریبا باریک است و قسمت مرکزی آن گود است. نام دیگر کلاه هامبورگ  کلاه شکار است و دارای دو رنگ قهوه ای و مشکی می باشد. شایان ذکر است که این نوع کلاه مردانه است و قابل استفاده برای بانوان نمی باشد.

کلاه آفتابی باکت:

این نوع کلاه آفتابی که به کلاه جهانگردی، ماهیگیری، ایرلندی روستایی، بوکت و باکت هت نیز معروف است در بسیاری از اوقات از پارچه ضد آب ساخته می شود اما گاهی از پشم، چرم و پلاستیک نیز تولید می شود. کلاه باکت شکلی سطل مانند دارد و لبه‌ آن  شیب دار و رو به پایین است.

کلاه آفتابی کژوال سلین:

این نوع کلاه که به کپ، کلاه نقاب دار و نقابی نیز معروف است، کلاهی است که تنها قسمت جلوی آن لبه ای بلند دارد و لبه آن مقدار کمی منحنی است.

کلاه آفتابی کابوی:

کلاه آفتابی کابوی که به کلاه گاوچرانی نیز معروف می باشد دارای لبه ای پهن است و قسمت مرکزی آن نیز گود می باشد، این نوع کلاه به دلیل پهن بودن لبه هایش به خوبی از پوست در برابر نور آفتاب محافظت می کند.

new theme

کلاه آفتابی فدورا:

کلاه فدورا کلاهی از جنس نمد می باشد و در قسمت بالای آن فرورفتگی وجود دارد به علاوه لبه های آن نیز پهن هستند.

کلاه آفتابی برت:

این نوع کلاه که نام های دیگری از جمله کلاه فرانسوی و باسک دارد دارای دو مدل بدون لبه و لبه دار است که نوع لبه دار آن تنها در قسمت جلو لبه ای کوچک دارد و قابل استفاده برای فصل تابستان می باشد. کلاه برت در بسیاری از اوقات با پارچه یا نمد و گاهی اوقات نیز با استفاده از پشم تولید می گردد.

کلاه آفتابی نیوزبوی:

نام دیگر این کلاه آفتابی، کلاه خبرنگاری است که جنس آن از پشم و پارچه بوده و لبه ای کوچک دارد. قسمت بالای این کلاه دارای هشت ضلع است و درست در وسط تاج آن یک دکمه وجود دارد.

کلاه آفتابی بوتر:

این نوع کلاه که به کلاه قایقرانی نیز معروف می باشد دارای تاجی گرد و لبه های صاف است که یک نوار به اطراف تاج آن پیچیده شده است.

کلاه آفتابی پاناما:

کلاه پاناما که به کلاه شاپو نیز معروف می باشد، کلاهی است که به وسیله دست با استفاده از برگ های نخل توکیلا بافته می شود. این کلاه دارای لبه ای نسبتا پهن و تاجی فرو رفته می باشد.

کلاه آفتابیکلاه آفتابی پورک بای:

این کلاه به کلاه پای خوک نیز شهرت دارد و دارای لبه ای کوچک و تا خورده است که قسمت بالایی آن نیز دارای فرورفتگی می باشد به علاوه دور تاج آن نیز با استفاده از یک روبان تزئین شده است.

سخن پایانی

به طور کلی استفاده از کلاه آفتابی برای حفاظت از پوست در فصل تابستان ضروری است اما کلاهی که در این فصل مورد استفاده قرار می گیرد باید حتما جنسی مناسب و مطلوب داشته باشد تا سبب بروز حساسیت های پوستی نگردد و با فرم صورت نیز همخوانی داشته باشد.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

استفاده از کلاه آفتابی در فصل تابستان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

استفاده از کلاه آفتابی در فصل تابستان

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا