مجله سلامت پوستمجله

کرم ضد آفتاب و تاثیر آن بر پوست | آرا نیک

کرم ضد آفتاب چه فوایدی برای پوست دارد ؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

باید بدانید که آفتاب سوختگی فقط برای فصل تابستان نمی باشد و در همه فصل سال ممکن است پوست شما آسیب ببیند.باید بدانید که ضد آفتاب برای تمام فصل سال می باشد.کار کرم ضد آفتاب بخشی از اشعه ماوراء  بنفش خورشید را به خود جذب می کند و به آفتاب سوختگی کمک می کند، هر زمان در معرض آفتاب بودید باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.در همه فصل سال ضد آفتاب استفاده کنید.

سرطان پوست شایعه ترین سرطان در ایالات متحده امریکا می باشد،عامل اصلی این سرطان در ایالات آمریکا قرار گرفتن مستقیم نور خورشید است باید بدانید که یکی از بهترین راه های در برابر سرطان  پوست استفاده از ضد آفتاب می باشد.

کرم ضد آفتاب چیست

ضد آفتاب مانعی است که پوست را دربرابر جذب اشعه ماوراء بنفش (uv)مراقبت می کند،دو نوع  اشعه ماوراء بنفش وجود دارد که روی پوست تاثیر گذار هستند.اشعه uva که به روند پیر شدن پوست تاثیر می گذارد و اشعه uvbکه معمولا باعث آفتاب سوختگی پوست می شود.

کرم های ضد آفتاب داروهای هستند که بدون نسخه دکتر می توانید از داروخانه ها تهیه کنید،کار کرم ضد آفتاب این است که پوست را در مقابل هردو نوع اشعه ماوراء بنفش نگهداری می کند.روی هر کرم ضد آفتاب عددی ذکر شده که فاکتور محافظت در برابر آفتاب است، SPF درجه ای است که نشان می دهد چه میزان می تواند در برابر نور آفتاب محافظت کند.آکادمی پوست آمریکا بر این باورند درجه ضد آفتابی که ۹۷ باشد.باید دانید که میزان SPF اگر هم زیاد باشد  هیچ ضد آفتابی ۱۰۰ درصد از نور مستقیم آفتاب جلوگیری نمی کند،هر نوع ضد آفتابی که خریداری کنید برای زمان محدودی از پوست شما مراقبت می کنند.کرم ضد آفتاب SPF80 با کرم ضد آفتاب SPF15 برابر هستند، تمام کرم های ضد آفتاب را هر ۲ ساعت یک بار باید تمدید کنید کسانی که شنا می کنند و یا پوست صورتشان عرق می کند باید ضد آفتاب را دوباره استفاده کنند.

آیا استفاده کرم ضد آفتاب ضروری است

کرم ضد آفتاب برای استفاده پوست صورت نقش مهم و حیاتی دارد وقتی که از ضد آفتاب SPF30 استفاده می کنید. از سوختن پوست خود از آفتاب سوختگی جلو گیری می کنید،از تیره شدن پوست مراقبت می کنید،از علائم  پیری صورت کم می کنید، از خطر ابتلا به سرطان پوست کم می کنید، این ها بخشی از فواید ضد آفتاب در طول دوران استفاده از آن است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بازار پیانو در ایران کجاست | با 10 برند برتر پیانو آشنا شوید

کرم ضد آفتاب

از چه نوع کرم ضد آفتاب باید استفاده کنید

انواع بسیاری ضد آفتاب در بازار موجود می باشد. کرم های شیمیایی مثل اسفنج عمل می کنند و تمام اشعه خورشید را به خود جذب می کند و آثاری در پوست نمی ماند.

کرم ضد آفتاب فیزیکی اشعه خورشید را منعکس می کند و بهتر است پوست های حساس از این نوع ضد آفتاب استفاده کنند.

کرم های ضد آفتاب دیگری وجود دارند که می توانند هر نوع پوست رادر برابر اشعه UVمحافظت کند این ضد آفتاب ها را طیف گسترده می نامند.

در آکادمی آمریکا توصیه می کنند از ضد آفتاب SPF30  یا بالاتر از آن را استفاده کنید تا ۹۷ درصد اشعه خورشید را از پوست صورت کم کنند اما باید بدانید که هیچ ضد آفتابی وجود ندارد ۱۰۰ درصد از اشعه های خورشید مراقبت کند.

ضد آفتاب های دیگری وجود دارد که در برابر آب مقاوم هستند این ضد آفتابها مدت بیشتری روی پوست صورت باقی می مانند با ضد آفتابی های که ضدآب هستند می توانید ۴۰ تا ۸۰ دقیقه در جاهای که عرق می کنید بمانید همه ضد آفتابها خاصیت ضد آب بودن را ندارد.

از کدام فرمولاسیون کرم ضد آفتاب باید استفاده کنیم

کرم های ضد آفتاب از فرمولاسیون های مختلفی تشکیل شده اند برخی از ضد آفتاب ها به صورت ژل هستند و برای انتخاب افرادی که دنبال محصولاتی هستند که سریع خشک شود عالی هستند،بهتر است برای پوست های حساس از ضد آفتاب های دی اکسید تیتانیوم یا اکسید انتخاب کنیم. ضد آفتاب های کرمی انتخاب بهتری برای پوست های خشک و برای پوست صورت هستند،البته باید با متخصص مشورت کنید تا بدانید کدام ضد آفتاب مناسب پوستتان است.

چه افرادی باید کرم ضد آفتاب استفاده کنند

همه مردان و زنان و کودکان بالای ۶ ماه باید بصورت مداوم از ضد آفتاب استفاده کنند،افرادی که به راحتی دچار آفتاب سوختگی می شوند و کسانی که پوست های دارن که دیرتر آفتاب سوخته می شود هم باید از ضد آفتاب استفاده کنند. فقط کودکان زیر ۶ ماه استثنا دارند چون دارای پوست حساس هستند و حتما برایشان از سایبان و کلاه  های لبه دار و لباس های که مناسب نور خورشید باشد استفاده کنید.

کرم ضد آفتاب

فواید کرم ضد آفتاب برای پوست

ضد آفتاب از اشعه مضر فرابنفش محافظت می کند ،لایه ازون در حال نازک شدن است و به همین سبب ما هم در معرض اشعه های مضر خورشید هستیم، این در حالی است که همه ما به ویتامین دی روزانه نیاز داریم که باید از خورشید بگیریم اما نباید سلامت خودمان را به خطر بیندازیم.

همه ما علاقه مند به زیبایی هستیم و دوست داریم پوست شفاف و سالمی داشته باشیم به همین دلیل باید حتما از ضد آفتاب استفاده کنیم ،ضد آفتاب باعث کاهش پیری زودرس می شود و علائم چین و چروک و پیری زودرس را محو می کند، مطالعات نشان داده افراد که زیر ۵۵ سال از کرم ضد آفتاب استفاده کرده اند ۲۴ درصد کمتر از افرادی که ضد آفتاب استفاده نمی کردند یا گاه بی گاه استفاده می کردند دچار پیری زودرس می شدند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  سلولیت پا چیست؟

در حالی که بیشتر کسانی که ضد آفتاب را به دلیل زیبایی استفاده می کنند اما باید بدانند با استفاده از ضد آفتاب از سرطان پوست هم جلو گیری می کنند،استفاده روزانه ضد آفتاب خطر ابتلا به سرطان پوست را به ویژه ملانوم را کم می کند، باید بدانید ملانوم یکی از بدترین سرطان پوستی است که بیشتر زنان را درگیر می کند.

باید بدانید اگر کرم ضد آفتاب را هر روز به صورت مدام استفاده کنید از لک شدن صورت و تیرگی و نمایان شدن مویرگ های قرمز پیشگیری می کنید و استفاده از کرم ها برای جلوگیری از بروز آکنه و سایر آسیب های اشعه خورشید ضروری می باشد.

اثرات آفتاب سوختگی زیاد می باشد وقتی که در معرض آفتاب سوختگی قرار می گیرید آثار پوسته پوسته شدن،تورم،قرمزی،کهیر و خارش پوست نمایان می شود،تاول های پوستی به وجود آمده می توانند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهند.

ضد آفتاب ها به صورت مختلفی در بازار قابل دسترس هستند ضد آفتاب کرم پودری و ضد آفتاب رنگی،از این کرم می توانید هم به صورت ضد آفتاب و هم به صورت فونداسیون  آرایشی استفاده کنید و روزانه مانند کرم پودر به صورتتان بزنید.

قبل از بیرون رفتن منزل به طور مدام از ضد آفتاب استفاده کنید،باید ۱۵ دقیقه قبل از خروج  از منزل از ضد آفتاب استفاده کنید تا پوستتان فرصت جذب ضد آفتاب  را داشته باشد،در غیر این صورت کرم نمی تواند از پوستتان مراقبت کند. هر دو ساعت یک بار حتما ضد آفتاب را شارژ کنید بعد از شنا و عرق کردن هم از ضد آفتاب استفاده کنید ،اکثر استفاده کننده های ضد آفتاب در روزهای ابری و زمستان از ضد آفتاب استفاده نمی کنند،باید بدانید هم در روزهای زمستان و هم تابستان حتما باید از ضد آفتاب استفاده کنید.

کرم ضد آفتاب

نتیجه گیری

در این مقاله از مجله ایبک آموختیم که، باید از ضد آفتاب در تمام فصل های سال استفاده کرد، با کمی مطالعه می توانید در مورد این کرم فوق‌العاده تاثیر گذار روی پوست از ضرورت ضد آفتاب باخبر شوید.کرم های ضد آفتاب قدرت معجزه گری را روی پوست دارند زیرا از بروز لکه های پوستی و چین چروک پیشگیری می کنند.از  ضد  آفتاب می توان از داروی شفا بخش نام برد که می تواند ما را از کشنده ترین سرطان محافظت کند .به یاد داشته باشید همیشه از ضد آفتاب استفاده کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

کرم ضد آفتاب و تاثیر آن بر پوست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آشنایی با کرم ضد آفتاب و خاصیت های کرم برای پوست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا