مجله لوازم خانگی

راهنمای تعمیر مخلوط کن سانی | خدمات نمایندگی مخلوط کن Sunny

✅ راهنمای تعمیر مخلوط کن سانی Sunny | خدمات تعمیر نمایندگی مخلوط کن سانی، راهنمای عیب‌یابی و تعمیر مخلوط کن سانی ✅

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

افرادی که از مخلوط کن سانی استفاده می‌کنند، در برخی موارد نیاز به تعمیر کردن این دستگاه پیدا می‌کنند. چون ممکن است مخلوط کن سانی در حین استفاده دچار مشکلات و ایراداتی گردد. افرادی که فرصت کافی برای مراجعه به تعمیر ندارند، مایل هستند که تعمیرات مخلوط کن سانی را خودشان انجام دهند. به همین دلیل در این مطلب به بررسی ایرادات رایج مخلوط کن سانی می‌پردازیم، تا با استفاده از آن بتوانید دستگاه خود را عیب‌یابی و تعمیر نمایید.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر مخلوط کن سانی

در این بخش از مطلب به بررسی و توضیح مشکلات مخلوط کن سانی می‌پردازیم و برای تعمیر کردن این دستگاه راهکارهایی را ارائه می‌دهیم، تا در صورت نیاز بتوانید دستگاه مخلوط کن سانی خود را در منزل عیب‌یابی و تعمیر نمایید.

مخلوط کن سانی روشن نمی‌شود

 •  علت به وجود آمدن این مشکل بیشتر به اتصالات برقی مربوط می‌شود. بنابراین این مشکل برای همه وسایل برقی ممکن است رخ دهد.
 •  پریز برقی که مخلوط کن سانی را به آن متصل نموده‌اید را بررسی کنید، که‌ رسانایی جریان برق داشته باشد. برای این کار می‌توانید از فازمتر نیز استفاده کنید. در صورت در دسترس داشتن فازمتر، می‌توانید وسیله کوچک دیگری را به این پریز متصل کنید، در صورتی که وسیله برقی شما روشن شود نشان دهنده سلامت پریز است، اما اگر دستگاه شما روشن نشد، باید پریز برق خود را تعمیر کنید.
 •  چنانچه پریز برق سالم بود، باید کابل و دوشاخه دستگاه مخلوط کن سانی را بررسی کنید، که دچار آسیب دیدگی و یا پارگی نشده باشد. آسیب دیده بودن سیم کابل موجب می‌شود، که دستگاه مخلوط کن سانی روشن نشود. اگر هر کدام خراب شد باید هر دوی آنها را عوض کنید.
 • مورد دیگری که باید چک کنید، سالم بودن کلید روشن و خاموش مخلوط کن سانی است.

مخلوط کن سانی پس از چند لحظه خاموش می‌شود

 •  اگر فشار وارد شده به موتور مخلوط کن سانی بیشتر از حد معمول باشد، احتمال سوختن آن وجود خواهد داشت. بنابراین دستگاه مخلوط کن سانی به صورت خودکار خاموش می‌شود.
 •   خراب بودن پروانه خنک کننده سبب می‌شود، که موتور دستگاه بیش از اندازه گرم شود و اورلود دستگاه را متوقف می‌کند.
 •   اگر خود محافظ الکترونیکی خراب باشد مخلوط کن سانی به صورت ناگهانی خاموش خواهد شد. چون با موتور به صورت سری قرار دارد.
 •   برای تعمیر در این شرایط بهتر است، که از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

قدرت و سرعت مخلوط کن سانی کم است

 •  اولین احتمالی که وجود دارد، کند شدن تیغ مخلوط کن سانی است.
 • برای کند شدن قدرت و سرعت دلیل دیگری که وجود دارد این است، که ممکن زغال‌های دستگاه با گذشت زمان و در اثر استفاده مکرر کوتاه شده باشند. که باید آنها را به صورت دوره‌ای عوض کنید.
 •  نیم سوز بودن آرمیچر مخلوط کن سانی یکی دیگر از دلایل بروز مشکل است.

مخلوط کن سانی

پارچ مخلوط کن سانی نشتی دارد

چنانچه پارچ مخلوط کن سانی نشتی دارد، احتمال دارد که پیچ شش ضلعی که در داخل پارچ آبمیوه گیری سانی وجود دارد، ساییده و خراب شده باشد و سبب نشت مواد از پارچ مخلوط کن سانی شده باشد. برای رفع این ایراد مخلوط کن سانی، باید پیچ شش ضلعی و واشرهایی که در زیر آن هستند را عوض کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر چرخ گوشت هانوور Hannover

مخلوط کن سانی در هنگام کار کردن سر و صدای زیادی دارد

به علت ریز کردن مواد غذایی زیاد و یا همچنین استفاده کردن زیاد از دستگاه مخلوط کن سانی احتمال دارد، که تیغه‌های مخلوط کن سانی خراب شده باشند و همچنین این احتمال نیز وجود دارد که به دلیل استفاده از مواد غذایی که سخت و سفت هستند مثل یخ، در مخلوط کن سانی، تیغه‌های دستگاه تغییر حالت دهند و همین سبب می‌شود، که دستگاه مخلوط کن سانی صدای زیاد و غیر طبیعی ایجاد کند. در این شرایط بهتر است در زمان کمی نسبت به عوض کردن تیغه‌های مخلوط کن سانی خود اقدام نمایید.

چنانچه تیغه‌های مخلوط کن را کنترل نمودید و پی بردید که مشکل از تیغه‌ها نیست، باید بوش‌ها را در مخلوط کن سانی چک نمایید. اگر بوش‌ها معیوب شده بودند، باید با تکنسین متخصص در این زمینه تماس بگیرید، تا ایراد دستگاه شما را برطرف نماید.

مواد غذایی در مخلوط کن سانی خوب خرد نمی‌شوند

 • اگر مخلوط کن سانی مواد غذایی را آن طور که باید خرد نمی‌کند، باید چهار تیغه داخل ظرف را بررسی نمایید. چنانچه تیغه‌های مخلوط کن سانی کند بودند، آنها را عوض نمایید.
 • دلیل دیگر استفاده کردن از مواد غذایی بیشتر از ظرفیت مخلوط کن سانی است. که در این حالت دستگاه نمی‌تواند مواد غذایی را به درستی خرد کند.

استفاده درست از مخلوط کن سانی

دستگاه مخلوط کن سانی یکی از دستگاه‌های پرکاربرد در آشپزخانه می‌باشد. از مخلوط کن سانی برای پوره کردن مواد غذایی، آسیاب کردن، تکه تکه کردن مواد غذایی و … کمک گرفته می‌شود. چنانچه با نحوه کار هر یک از قطعه‌های مخلوط کن سانی آشنا باشید، بهتر و راحت‌تر می‌توانید از توانمندی این دستگاه استفاده لازم را داشته باشید. چنانچه می‌خواهید که مخلوط کن سانی شما بدون هیچ گونه عیب و ایرادی برای مدت طولانی برایتان کار کند، باید اصول اولیه استفاده از این دستگاه را با دقت رعایت نمایید. استفاده و نگهداری درست از مخلوط کن سانی کار سختی نیست. فقط کافی است، که پس از اینکه هر بار از این دستگاه استفاده کردید، زمان کمی بگذارید و آن را نظافت نمایید.

مخلوط کن سانی

 

 • بعد از اینکه از مخلوط کن سانی استفاده نمودید، با استفاده از دستمال نرم و مرطوب بدنه دستگاه خود را به آرامی تمیز نمایید. چنانچه لکه خوراکی بر روی بدنه دستگاه مانده بود، می‌توانید دستمال مرطوب ونرمی را با کمی از مواد شوینده که ملایم باشد، آغشته کنید و سپس لکه‌ها را به آرامی از روی بدنه دستگاه پاک کنید.
 •  وقتی که قصد دارید مخلوط کن سانی را درون کابینت بگذارید، اطمینان حاصل کنید، که همه قطعات را به صورت صحیح در مکان خودش قرار داده‌اید. مثلاً اگر پارچ مخلوط کن شما شیشه‌ای باشد و در محل خودش به درستی نصب نگردیده باشد، احتمال شکستگی آن بسیار زیاد خواهد بود.
 •   قطعاتی که قابل شستشو هستند را باید با آب و مواد شوینده مناسب، شسته و تمیز نمایید. قطعاتی مثل ظرف مخلوط کن و یا پارچ و … را می‌توان به راحتی با آب ولرم و مایع ظرفشویی شست. اگر می‌خواهید قطعات مخلوط کن سانی را درون ماشین ظرفشویی مورد شستشو قرار دهید، حتماً قبل از انجام دادن این کار، دفترچه راهنمای استفاده را مطالعه فرمایید.
 • مواد خوراکی و غذایی که بسیار گرم و داغ هستند، را نباید داخل مخلوط کن سانی بریزید. چنانچه می‌خواهید سوپ یا غذای دیگری را میکس نمایید، باید اجازه دهید که حرارت آن کمتر شود تا به دستگاه مخلوط کن سانی شما آسیبی نرساند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر اتو مو|مشکلات رایج اتو مو

نکات ایمنی استفاده از مخلوط کن سانی

 • باید همیشه به پایه‌های ضد لرزش مخلوط کن سانی توجه کافی را داشته باشید. چون در صورتی که این پایه‌ها از جای خود بیرون بیایند و یا خراب شوند، موجب حرکت زیاد مخلوط کن سانی می‌شود و موجب می‌شود، که دستگاه آسیب دیده و همچنین مواد غذایی از درون مخلوط کن نشتی داشته باشد.
 • وقتی که می‌خواهید مخلوط کن سانی را تمیز کنید، در ابتدا باید اطمینان حاصل کنید، که دستگاه را خاموش کرده و از برق کشیده‌اید.
 •   زمانی که دستگاه مخلوط کن سانی روشن است، وسایلی مانند قاشق و … را داخل دستگاه فرو نکنید. اگر می‌خواهید مواد غذایی که داخل دستگاه است را هم بزنید، ابتدا باید دستگاه را خاموش نمایید. برای هم زدن و جابجا کردن مواد داخل آن بهتر است از قاشق مخصوص این دستگاه استفاده نمایید و باید دقت داشته باشید که قاشق به هیچ عنوان نباید با تیغه‌های مخلوط کن سانی برخورد کند.
 •   اگر چیزی به تیغه مخلوط کن سانی چسبیده بود، مخلوط کن سانی را از برق بکشید. ظرف آن را جدا نموده، سپس به آرامی آنچه که به تیغه چسبیده است را جدا نمایید. برای این کار نباید از کارد و دیگر اشیای تیز استفاده کنید.
 • به صورت دوره‌ای دستگاه خود، مخصوصاً تیغه‌های آن را بررسی کنید، تا از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید و آن را در محل خودش محکم نمایید.
 •  اگر متوجه شدید، که پارچ مخلوط کن سانی نشتی دارد، باید فوری دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید و پارچ را از دستگاه جدا نمایید.
 • سیم برق مخلوط کن سانی را مرتب مورد بررسی قرار دهید، که دچار اتصالی نشود.
 •   هرگونه شکستگی و یا ترک در پارچ مخلوط کن سانی را باید جدی گرفته و با آن دیگر کار نکنید.
 •   دستگاه مخلوط کن سانی را از دسترس کودکان دور نگه دارید. ممکن است مشکل ساز شود.

سخن تکمیلی

طریقه نگهداری و استفاده درست از مخلوط کن سانی موارد مفیدی را شامل می‌شود، که موجب افزایش طول عمر مفید دستگاه شده و همچنین موجب می‌شود که شما نیاز کمتری به تعمیر و تعمیر کار داشته باشید. با آشنا شدن با روش استفاده و نگهداری اصولی از این دستگاه و رعایت موارد گفته شده، می‌توانید به سالم ماندن دستگاه مخلوط کن سانی خود کمک زیادی کنید. در صورتی که مخلوط کن سانی شما با مشکل و ایرادی مواجه شد بهتر است، که تعمیر آن را به افراد متخصص بسپارید، چون در صورتی که اطلاعات لازم را در این زمینه نداشته باشید، باعث ایجاد مشکلات بیشتر در این دستگاه خواهید شد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر مخلوط کن سانی Sunny

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش عیب‌یابی و تعمیر مخلوط کن سانی

امتیاز کاربر: ۲.۴۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا